Istoria L7

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

cheles a spus:
Sper ca nu o sa uit niciun amanunt cu toate ca eu am venit in H.K. la 3-4 luni de la infiintare,dar iti voi spune si din ce am auzit de la cei mai vechi


Scuza-mi greselile gramaticale si de scriere,dar am scris-o in graba si..mna:))...sper ca te ajuta aceasta poveste.O zi buna.

Povestea:

La cateva luni de la inceputul Lumii 7, un grup de cativa jucatori de pe lumea 3 din tribul SCITII(TheStranger, D A N N I,joonie,Ovicrina etc) au hotarat sa infiinteze un trib cu numele T.K.=The Killers.Tribul "a luat nastere" in k85 unde s-a si dezvoltat in prima faza.Jucatorii tribului Knight. erau tot de pe lumea 3 si ii ajutau pe cei din H.K. sa se dezvolte mai repede urmand ca in timp H.K. sa ii ajute pe Knight. la randul lor.La inceput tribul a purtat unele conflicte in teritoriu adica in k 85,iar dupa terminarea lor au urmat unele schimbari diplomatice si cateva fuziuni. T.K. fuzionase cu Hard de aici si denumirea de H.K.(Hard Killers),iar mai incolo cu L-ALB (sper ca am scris numele bine).Dupa aceste fuziuni si schimbari diplomatice a venit si razboiul cu -SW- un trib de trei ori mai mare decat H.K. . -SW- mai avea un razboi si cu Knight. cea ce a dus la distrugerea rapida a -SW- -ului si la o victorie foarte rapida a H.K. -ului si a Knight-ului si implicit la marirea triburilor atat in continente,playeri cat si sate.La foarte scurt timp a urmat razboiul cu tribul RAI,un trib care la acea vreme era in top,iar H.K. undeva pe locurile 22-25..pe langa razboiul cu RAI din k 76/75 a venit si un conflict cu unul din triburile aliate,BONG care rupsesera alianta cu H.K. pentru a obtine o alianta cu tribul RAI pentru ca deja aveau doua razboaie cu RAI si TNT,dar nu s-au gandit la consecinte.Nu a durat mai mult de 5-10 zile si tribul BONG a fuzionat cu H.K.(Asta era a doua incercare de fuzinoare).Incet,incet si tribul RAI se destrama pana s-a dizolvat,astfel H.K. a mai obtinut inca o victorie foarte mare si ajunsesera deja in top 15.La fel ca si dupa razboiul cu -SW- h.k. s-a marit si a devenit un trib suveran in sudul hartii.La scurt timp dupa terminarea razboiului cu RAI,Knight. a fuzionat cu H.K. astfel H.K.-ul se extinsese pana in k 65-55.Nu la foarte mult timp dupa fuziunea cu Knight. a venit cel mai puterinic si in acelasi timp extraordinar razboi,razboiul cu TLS,TSA.Un razboi care a durat aproape un an. H.K. impreuna cu TNT au inceput sa atace TSL-ul care fuzionase cu RA,unul dintre principalele motive pentru care a inceput razboiul dintre TSLsi H.K. .La cateva luni dupa inceperea razboiului au urmat tradari din partea ambelor triburi,din H.K. au plecat jucatorii care construiau k 76:Kidix,Jack511,Bebelino,iar din TSL jucatorii care acaparau 3 sferturi din k 55:fteam,Mamazmeilor,clear etc.Nu a mai durat mult timp si H.K. a fuzionat cu TNT,iar TSL cu HAITA(HAITA fiind aliati ai H.K.-ului la acea vreme),astfel H.K. ajunsese pe locul 1 in top unde au si stat timp de 3-4 luni dupa cu o perioada scurta de intrerupere apoi iar pe locul 1,dar sa revenim la razboiul H.K.-TSL.Dupa fuziunea TSL-HAITA,cativa jucatori dornici de lupta din HAITA au iesit din TSL si au inceput sa atace,rezistant foarte bine.Intre timp GVL declarase razboi H.K.-ului,iar conducatorii H.K. au fost informati si au luat imediat masuri,acestea fiind:Fuziunea cu ~DW~ pentru a incercui GVL-ul si formarea RG-ului adica jucatori din GVL care urmau ca dupa acest razboi sa intre in H.K. . Dupa infrangerea GVL-ului la 2-3luni cei din TSL au decis sa dea stergere cont in masa datorita unor probleme cu adminii din cate am inteles de la ei.TSL-ul s-a barbarizat,iar H.K. a acaparat aproape 50% din harta lumii 7.Dupa cucerirea satelor de barbari,H.K. a intrat in razboi cu tribul M.I.R. pe care il dominau bineinteles,dar la scurt timp a venit razboiul cu DIABLO,un razboi inceput pe la spate de catre H.K. atacand fara sa declare razboi ulterior urmand sa declare razboi.Razboiul nu a durat foarte mult,maxim o luna dupa care conducatorii H.K. au hotarat sa dea stergere cont pe motiv ca jumatate din trib se lasase de joc,astfel tribul H.K. se dizolvase lasand in urma aproape 2 ani de istorie tribala.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser29130

felicitari pt ceea ce incerci sa faci , din partea unui fost membru H.K.
 

DeletedUser

Eu imi fac partea mea....dar povestile triburilor le voi posta daca jucatorii mi le vor trimite :p :*:*:*
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus