Istoria lumii 31.

Discuție în 'Politică şi propagandă Lumea 31' creată de Ready-for-fight of MD, 6. Dec 2012.

Distribuie această pagină

1. Aici doresc sa scriu istoria lumii 31, intrucat am inceput o actiune de acest gen si pe l30, si sper ca voi putea duce treaba pana la capat, chiar daca e posibil sa nu mai joc la un moment dat. Asadar in fiecare zi de inceput de luna voi posta situatia acestui server atat in ceea ce priveste top triburi cat si jucatori.

Asadar dupa 30 de zile de la deschiderea serverului situatia se prezenta astfel:

Top triburi

Top jucatori

Va rog fara spam inutil!

Ultima editare de un moderator: 6. Dec 2012
  2. Pentru o mai buna intelegere a evolutiei hartii voi preciza un razboi care are loc in Nord-Est inca de la caderea protectiei de incepator, este vorba de NOFA vs. R.S F

O statistica pana acum:

Parte 1:
    Triburi: NOFA, FRM
    Parte 2:
    Triburi: R.S, R.S., R.S. 3, R.S2, R.S 4, .R.S

Timeframe: Dintotdeauna

Cuceriri totale:

Tabăra 1: 39
    Tabăra 2: 81
    Diferență: 42

Număr total de cuceriri împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 14
    Tabăra 2: 3
    Diferență: 11

Numărul total de puncte al cuceririlor:

Tabăra 1: 81,394
    Tabăra 2: 129,985
    Diferență: 48,591

Numărul total de puncte al cuceririlor împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 39,972
    Tabăra 2: 10,119
    Diferență: 29,853

Ultima editare de un moderator: 6. Dec 2012
  3. Smoothie

Smoothie member

Felicitări NOFA! iar i-au sărit ingeniosului triburile din cap :rolleyes:

4. Cea mai interesanta metoda de a incheia un razbel in care ti-o iei pe coaja, faci alt trib, Atata penibil nu mi-a mai fost dat sa vad =)))

5. @ErwinRommel : De i-am include si pe cei concediati inainte de innobilare, diferenta ar fi si mai mare :)

6. Usor ca nu e RS versus NOFA aici, pastrati topicul curat.

7. Tot de istoria Lumii 31 tine :)

8. Peste ceva timp cand se mai aseaza harta voi adauga la istorie si razboaiele ce vor avea loc.

9. quz0r

quz0r member

Cred ca acum este punctul culminant pe aceasta lume, te sfatuiesc sa tratezi cu seriozitate si razboaiele care sunt inca active, miscarile de jucatori, strategiile defensive si ofensive ale intemeietorilor triburilor din top.Ar fi interesante si niste interviuri, pe baza asta. In timpul deschiderii lumii 32 activitatea va scadea considerabil, va deveni plictisitor..
    Sa citez un aliat din joc:

10. Nu am acces la toate razboaiele care sunt purtate pe harta, cand se vor mai aseza triburile si se vor mai rari voi putea mentiona razboaiele purtate pe l31.

11. quz0r

quz0r member

Te poti interesa.Nu cred ca va refuza vreun lider dornic de afirmare sa/ti ofere informatii...sunt destui pe 31.
    Alege 1,2,3,5 triburi de interes pe lumea asta , si stoarce/i de informatii. Nu e greu, daca stii de unde sa incepi.
    Cine, ce, cand, cum, unde si de ce? Intrebarile de baza in jurnalism.

12. Helldrake

Helldrake member

Războiul dintre Reintoarcerea Samurailor (dizolvat) şi NE Organic Farming Association s-a încheiat.

dec 07
    20:58 Tribul Reintoarcerea Samurailor (dizolvat) a fost învins.

13. pff :) s-a mai dus un trib :))

14. Varufashion

Varufashion member

era de asteptat sa`si dea dizband :)

15. acum se numesc FIND!

16. Zdrk

Zdrk member

Toata atentia cred ca trebuie sa ne-o mutam in S-E, acolo unde s-a dezlantuit iadul ! :)

17. Sunt vreo 3-4 triburi mari acolo, care e situatia?

18. Zdrk

Zdrk member

Destul de agitata. Eu zic sa urmariti evolutia hartii in acea parte si o sa va dati seama. doar e istoria lumii 31.

19. --emy--

--emy-- member

doreste a spune,iadul invitatiilor ca de razboi nu se aude nimic,doar cereri:)))

20. Cumetre?!! Istoria este scrisa de istorici. Tu daca vrei sa faci parte din ea trebuie sa devii un erou . Dar din moment ce tu spui ca ai mai inceput sa scrii o istorie, imi este foarte clar ca tu nu esti nici istoric si nici erou . Daca tu dupa o luna vrei sa scrii ISTORIE, dupa juma de an te-apuci de scris Biblia!!!! :D
    Eu in 3 zile iti scriu si Istoria Extraterestrilor daca te intereseaza ....hahaha