Istoria Triburilor

  • Autor subiect DeletedUser523
  • Data de început

DeletedUser523

Acest topic se doreste a fi o carte deschisa de istorie a triburilor!Invit toti reprezentanti triburilor de pe L1 sa-si transcrie istoria tribului din care fac parte de la inceputul infintarii tribului si pana la sfarsit!Doresc sa fie o carte curata in care fiecare postare sa contina istoria unui trib si de aceea rog in mod ferm moderatorii sa stearga imediat orice off topic!!!pt dezbateri pe tema istoriei triburilor putem face un topic separat
Va sugerez, dupa ce ati creionat istoria tribului vostru sa o postati si pe forumul tribului vostru nu doar aici!
 

DeletedUser523

The Big Aliance
TBA​

Am sa va spun istoria tribului meu de suflet, chiar daca, din pacate, numai exista, din dorinta de al scoate din negura uitarii si ai oferi locul meritat in istorie!
TBA a fost o uniune de triburi mici, o idee geniala pusa in practica de niste vizionari!Conducatorii acestor triburi mici au inteles, in acele vremuri de inceput, ca numai uniti putem razbi intr-o lume dominata de 2 mari forte: TNT si LF.Eu am facut parte din tribul STEFII trib in care am fuzionat cu tribul meu initial DarkSide.In TBA au intrat aprox. 6 triburi mici si au format un trib de top 25 la inceput si am reusit sa urcam pana pe 16! Si acum tin minte cu placere cum ne-am organizat si cat e bine am colaborat.Unirea sa facut cu mult cap si fiecare si-a gasit locul in noul trib, liderii vechilor triburi aveau toti drept de intemeietor, tribul era condus de un senat format din senatori, consilieri si guvernatori!Imediat am inceput sa ne organizam si dezbaterile pe care le aveam cand propuneam o noua lege sau dezbateam o idee organizatorica, sunt sigur k ar face invidios orice politician, militar de cariera, strateg, functionar public!Dupa ce a trecut perioada de organizare au aparut deja si nobili si deja lucrurile deveneau serioase si numai era vb de atacuri de jefuire ci de eliminare de pe harta!La inceput am rezistat cum am putut atacurilor altor triburi si nu am ripostat; pana intr-o zi!Da,un moment de cotitura din istoria tribului a fost cand un membru al tribului DAC a innobilat un om de-al nostru, atunci am zis, destul, nu mai permitem sa ne fie oamenii innobilati, mai bine luptam si murim decat sa fim calcati in picioare de altii mai mari!Si tribul DAC era un trib mai puternic decat noi si facea parte si din puternica fam. TNT iar noi nu aveam aliati prea puternici, in afara de unul: 300 carora le multumesc inca o data pt. ca au fost alaturi de noi neconditionat!Si am inceput lupta impotriva dacilor pe toate fronturile, unde ai prindeam acolo ai atacam, noi un trib mic fara a avea o fam. in spate asa ca dacii!Bineanteles ca am decazut f mult in clasament datorita acestui razboi si apoi si alte triburi au inceput sa ne atace si fortati de imprejurari si de unele manevre de interior am fuzionat cu ~LEON~, trib ce a luat sub aripa sa multi membri TBA si caruia vreau sa-i multumesc pt. mana intinsa!Da, asa am iesit din istoria L1 dar am satisfactia sa spun k aceeasi soarta au avut-o si daci care s-au desfintat si ei asa ca lupta noastra nu a fost degeaba, am contat in evolutia acestei lumi si intr-o mica masura si noi am contribuit la inclinarea balantei in favoarea LF impotriva TNT!
TBA PE VIATA tzepes ex.Guvernator k45 in TBA
Membrii TBA:
Porecla
AdiC (K44 -SENATOR)
cretu (k44)
Sebighe (k44)
Zsolt71 (GUVERNATOR-k44)
katax ((I) k44 SENATOR)
Cain (GUVERNATOR - K56)
Vegita (k44)
bulake (k44)
ezzy (K44)
Maxim (K44)
ovidiufarcasi (k65)
poly (k44)
andreyalb (k45)
nutzi (K44)
aboriginal ((I) SENATOR K44)
vision (k45)
tzepes (GUVERNATOR k45)
libelulla (CONSILIER-k44)
dopster (k45)
denimro (Consilier-K54)
valentinab (K45)
daveed (k45)
Evilbundy (K44 Consilier)
turbatutbc (K56)
soldat1 ((K56))
Ra1n (k46)
naic
juniorowsky ((K55))
mad b (GUVERNATOR k46)
sherryrotaru (k45)
anndrey (k54)
nashu82 (K45)
doggy (CONSILIER k45)
dex78 ((K34))
TankJr (K44)
yony (K65)
crocodilistul (k44)
Ashburn (K45 Master of Transport.)
printu (k44)
CalculRenal (K35)
Torak (K55)
tatapuff (Consilier(diplomat)-k54)
Diablos (K44)
meggy
cocorulverde (k55)
vaginutul (k45)
Laur6 ((I) k44 SENATOR)
bundy88 ((K55))
andreea-marin ((K56))
Madman (nebunu k54)
Balla (k56)
phoenix1 (k44)
ATILA (K45)
MaIsTeRBoBo (k56)
puff (k65)
adrianaf (k44)
Fan-Athik (k45)
grizzly
Beastboy (k44)
liviudc (K44)
Wolf Larsen (k44)
Eliade (K55)
Blu3 Lion ((K56))
Ametzita (K54)
militaru (k54)
masterblaster (k45)
maia ((K45))
bad-daemon (K56)
Drackos (K56)
imhotep4you (k43)
Iceman20 ((K56))
Bogzy (Consilier Nobl Arcas k44)
Angelica (k55)
selene83 (k45)
crypto (k44)
RupToT (K56)
hestax (k56)
bygbooss (K45)
alintraian (K64)
bobbitza ((K65))
ZoltanD (k34)
Iceberg123 (k54)
mihaliu (k56)
ando 80 (k64)
Andrey Nazario (k55)
BlackMamba (k45)
TranceLover (k56 feel the vibe)
hagrid (k35)
sandra72 ((K55))
BLACK ANGEL@@@ (K56)
china (K44)
viperxp ((K35))
lalipuna (k65)
nigarcea (K44)
dochia (K56)
RaPtoRsTyLe (K43)
Burebista (K55)
KnightTemplar (K36)
Mr. Nervi (k55)
grasutz (K54)
Janette (K54)
sogryn (K45)
bily (K44)
lavigeo (K45)
Vadi Yosikava (K56)
miscolt (K63)
razvan3l
Sicky (k35)
bolovanul
nemo3 (K65)
drack (K64)
badina (k56)
gingis hun (k54)
Aress
cristis
octopus (K55)
maldea
romanu (k54)
csr695
trufan ((K64))
rezan ((K56))
vajaiac (K64)
CashALot
exxtasy (K56)
adriana-dr (k55)
ghinion (k44)
Alphonso (k54)
tamangogrup (K44)
mimisor
AndreiM42 (K35)
creion
allinux (k44)
tanasov
Nienna (k65)
bebelll (k45)
S0ny (k64)
Rome (K35)
nicole
blondu bubu
acsan (K56)
lordul ((I)SENATOR k45)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Valiusha a infiintat tribul ~TLD~ iar acesta a ajuns in scurt timp cel mai puternic trib de pe L1 ajungand la inceputul lunii iunie 2007 NR 1 d unde nu a mai putut fi detronat d catre nici un advsersar datorita fortei sale :D

momentan tribul TLD face parte din alianta CA si este invidiat d catre multi jucatori care se oftica si se enerveaza ca nu pot opri ascensiunea acestui maret trib

THE END
 

DeletedUser

Valiusha a infiintat tribul ~TLD~ iar acesta a ajuns in scurt timp cel mai puternic trib de pe L1 ajungand la inceputul lunii iunie 2007 NR 1 d unde nu a mai putut fi detronat d catre nici un advsersar datorita fortei sale :D

momentan tribul TLD face parte din alianta CA si este invidiat d catre multi jucatori care se oftica si se enerveaza ca nu pot opri ascensiunea acestui maret trib

THE END

mare eroare....ati fost detronati de tribul GD care a stat in fruntea clasamentului ptr o zi...apoi sa aplicat un rollback (mai mult decat trebuia, nu mai comentez de ce) si ati revenit pe locul 1.
 

DeletedUser

Valiusha a infiintat tribul ~TLD~.La inceput erau in medie 14 oameni , in timp ei devenind din ce in ce mai puternici si mai organizati au ajuns pe 6 iunie 2007 ( o data memorabila chiar) numarul unul la general de unde nici astazi nu au fost detronati si unde vor ramane mult timp. Ei fiind cel mai puternic trib din Lumea 1


Momentan tribul ~TLD~ face parte din cea mai puternica alianta de pe lumea unu ~ Central Alliance~ cu 4 triburi in top 5. Ei sunt invidiati de multe triburi care au format doar teoretic "anti-CA" o coalitie de triburi ce lupta cu Central Alliance. Pe cei mai multi ii roade invidia si incearca sa ii invrajbeasca dar nu vor reusi deoarece aceasta este cea mai puternica alianta.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Daca se continua in stilul asta, acest topic va fi inchis. ISTORIA TRIBURILOR si nu anti sau pro TLD sau orice alt trib.
 

DeletedUser2147

Pe scurt , istoria tribului KING.

Tribul KING a fost infiintat la initiativa mea si a lui Isostar, ca o alternativa la hartile prea albastre de pe k66 la vremea aceea. A fost infiintat in toamana 2007, cu scopul de a domina K66.
Cu reguli stabilite dinainte de a fi facut, tribul a urcat de pe locul 28 la general pana pe locurile 15-16 in momentul actual, iar pe continent , de pe locul 2-3 atunci pana pe locul 1, datorita recrutarilor de atunci , dar mai important, datorita jocului de ehipa.

Cu mai multe detalii va reveni dheo mai tarziu :)
 

DeletedUser523

Cum spuneam, uitati aici un loc unde v-ati putea prezenta triburile.Nu ar fi frumos sa citim o biografie a Avalonului prezentata de intemeietorul ei in care sa aflam pe langa datele statistice pe care le stim cu totii, istoria neagra, ascunsa de ochii multora, despre dorintele, visele si implinirile acestui trib:confused:idem TLD si multe alte triburi:confused::confused:
dar nu, noi doar sa ne certam stim...:(
 

DeletedUser

deobicei aceste lucruri 100% sigur nu vor intemeietori sa le spuna...
 

DeletedUser

stiu asta dar se poate ca istoria triburilor deja existente sa nu fie una frumoasa...si asa...daca era o frumoasa impresie despre trib se distruge...
 
Sus