Jefuit-resurse si sate

  • Autor subiect DeletedUser20561
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

http://ro29.triburile.ro/public_report/03270889216f0696d0eb8d941a16d61a

http://ro29.triburile.ro/public_report/45f6f9c1ca0dd6a54dac252a15635419


ferma de lux

Author a spus:
PAIN - Cruzado în data de 07.05.2012 la ora 23:58Mulţumesc Citat
Un sfat pentru grupa voastra ar fi sa va centrati pe [player]uon tupecni iaD[/player] ca face cat toti din HA la un loc...cum a scapat la curte cum pierdem un on bun...daca nu va concentrati armata pe el va fi naspa pentru mare parte din k


incep sa "dau bine" in ochii lor:D
 

DeletedUser40272

parerea voastra ca nu exista:) nu totul se rezuma la cat de repede dai...ci si eficienta...daca arata si punctajul satelor era ok...stiai ca acolo poti trimite mai multe farmuri asa cu script, bagi satele cu mine mai mari de 2-10 ori, depinde de mine...si nu consecutiv, pe sarite, chiar de mai farmeaza si altii acele sate tu tot iei ceva daca le vizitezi des
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser20561

Da ar fi fost ceva.Sau sa setezi doar satele in care raportu e verde sa fie vizibile,restu nu.Dar oricum,e foarte eficient.Eu unul ma las de cautat scripturi si mai stiu eu ce nebunii.Eventual scripturi iau pentru "sculptat" dar atat.
 

DeletedUser

parerea voastra ca nu exista:) nu totul se rezuma la cat de repede dai...ci si eficienta...daca arata si punctajul satelor era ok...stiai ca acolo poti trimite mai multe farmuri asa cu script, bagi satele cu mine mai mari de 2-10 ori, depinde de mine...si nu consecutiv, pe sarite, chiar de mai farmeaza si altii acele sate tu tot iei ceva daca le vizitezi des


sa-ti spun eu tactica in acest caz...

satele care is mai mari si au mine mari, cand il ataci o data indiferent cu cati caluti bagi si un spion
asa in asistentul de farmare satele normale 50-100p cu mine mici apar normal, iar cele cu mine mari, in dreptul lor apare (EX: 1.446 920 916 ) adica resurse spionate. Astfel sti care sate sunt cu minele mari, e un fel de "a le marca" in asistent, si astfel cand termini pagina 3 in loc sa mergi pe prima pagina poti sa dai tot pe pagina 3 ssi trimiti doar satele mari, sau poti sa dai unde ai sate asa "marcate" click pe scrool, ti se deschide un nou tab cu satul si trimiti manual cati caluti vrei, 20-50-100


hai ca va prea invatati:D
 

DeletedUser40272

sa-ti spun eu tactica in acest caz...

satele care is mai mari si au mine mari, cand il ataci o data indiferent cu cati caluti bagi si un spion
asa in asistentul de farmare satele normale 50-100p cu mine mici apar normal, iar cele cu mine mari, in dreptul lor apare (EX: 1.446 920 916 ) adica resurse spionate. Astfel sti care sate sunt cu minele mari, e un fel de "a le marca" in asistent, si astfel cand termini pagina 3 in loc sa mergi pe prima pagina poti sa dai tot pe pagina 3 ssi trimiti doar satele mari, sau poti sa dai unde ai sate asa "marcate" click pe scrool, ti se deschide un nou tab cu satul si trimiti manual cati caluti vrei, 20-50-100


hai ca va prea invatati:D


la fiecare farm pe aceste sate bagi spioni?:)) sau doar la primul? nu-mi plac spionii prea multi pe primul sat si acei putini spioni pe care ii fac ii vreau acasa pentru ferme:p
 

DeletedUser

pai trimiti cate un spion pe satele de barbari care au mine mari, DOAR O DATA si asa iti apare in asistentul de farmare
-apoi cand il farmezi daca il deschizi in tab nou, si sti ca are mine mari trimiti cate 40-100 caluti, in functie de ce resurse sunt in sat...si bagi si un spion langa caluti si chiar daca nu bagi, din moment ce un sat e atacat cu spion, in asistent iti va aparea permanent resurse in dreptul lui

pentru jucatori nu cred ca ai peste 20 de ferme sa trebuiasca ceva script, dai pe toti 5 spioni si apoi ataci sa iei resursele, la saltele de jucatori ferme asistentul e inutil, ca asistentul merge doar pe barbare
 

DeletedUser17308

cand spionezi asistentul iti calculeaza cam cate resurse ai gasi in satul respectiv de la ultimul spionaj:)
 

DeletedUser41807

tu il spionezi azi ... dar cand il ataci cu c-ul automat trimite un spion :)
 

DeletedUser17308

nu am trimis cu C niciodata, am 2 sabloane, A=2 usori si B=4 , unde vad ca e full trimit din nou 4:))
 

DeletedUser41545

Eu nu inteleg asistentul asta deloc:|
Deci cu scriptul era usor aveam coordonatele si tot trimiteam si de cate 5 ori pe acelasi sat , dar la asta nu stiu ce sate am mai atacat si nici cum sa pun 100 pe pagina :|

LE: acum a vazut ca le retine doar pe cele de barbari , mai nasol
 

Adenauer

member
Scor reacție
105
Iti poti da seama ce sate ataci pt ca-ti arata simbolul de la "atac in desfasurare" in dreptul satului respectiv. Pui 100 de sate pe pagina de la "clestele" din stanga sus a paginii, acolo unde scrie, "ultimele jefuiri".
 

DeletedUser41545

eu si spiritu de observatie :D , mersi

Oricum managerul de cont mi s-a parut mai usor de configurat chiar daac era chin prima oara , si recunosc ca merita investitia :D
 

DeletedUser

5ebw2e.png


eu farmez un sfert de K :))
 

DeletedUser

Punem pariu aicia !
1 luna !

multumesc ca imi esti alaturi, dar o luna e prea mult pentru mine...eu ma las mai repede, sau cand i-au ban:)) sa vad ca nu prea mai rezist fara ban


rares pm pe joc



LE: pentru curiozitatea mea, are cineva mai mult de 42.000 sate jefuite?
 
Ultima editare de un moderator:
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus