Jefuit si atacat

  • Autor subiect DeletedUser20561
  • Data de început

DeletedUser20561

Cat ati jefuit si cate sate ati atacat pana acum?Nu prea sunt barbari,dar ne descurcam si asa.Eu am asa : 1768 din 12 atacuri..
 

DeletedUser20561

Am vut doar 2 prazi full.Una de 400 si una de 225.Restu au fost 2 2 2 sau jumate sau chiar sfert din cat era maxim.Da nu inteleg cum pot unii sa aiba 180 de puncte sau mai mult cu nici 10 atacuri date ...

Da black mamba13 ce noroc are.4 barbari in 7x7 iar eu am 4 in tot 20x20-ul.
 

DeletedUser39475

Astea cu +20% conteaza acum cat de cat la inceput. Mai tarziu cand se farmeaza la greu nu cred ca e nevoie de aceasta optiune.

Cel putin eu la primul sat joc cu minele sub 15. :)
 

DeletedUser20561

Oo grabber 3.8k.Bun.Eu am 22 atacuri si dlin ultimele 10 am scos doar 250 de resurse.253 mai exact :)).De obicei am minele la 10 10 15 pana la 3000-4000 de puncte,dar pe lumea asta ma vad nevoit sa maresc nivelul.Am ajust sa farmez la 5 ore deja ..Azi am avut vreo 7 prazi cu 1 1 1.Si haba,cu 1700 ma laudam?
Revenind,sa platesti pt. scadrea timpului si pt. resurse e penibil.Eventual sa injumatatesti fieraria la 18 19 si 20.Da de acum ...Cat de retardat sa fii?Dupa ce ca premiumul face cativa euro lunar sa il folosesti in halu asta de pe acum e grav.Deci nu cred ca e folosit.Eventual doar de 2-3.
Da ce e cu atat de putini barbari?Ca mai demult era un barbar la 4 playeri ..Acum e 1 la 10.Nu prea poti juca bine asa.Ca vin cavalerii si degeaba ii ai daca iti ia 4 ore sa cureti cu ei 10-15 sate.Mie atat mi-ar lua daca ma gandesc ca am la distanta de max 5 ore cu lancierii vreo 15 sate ...


Da deja va plictisesc cu cat aberez,deci spor la farm!
 

DeletedUser37971

da lumea stergere in 2 sapt....asa e de fiecare data..curiozitatea
 

DeletedUser20561

Asa e, ii plictisesti pe toti cu topicul asta aiurea :rolleyes:

Ma,pe .net si .us oamenilor le place sa se mabdreasca cu jecuitu la inceputul lumilor.Si am zis ca poate le-ar placea si romanilor.Acum ca tu gaby nu ai cu ce sa te mandresti,e problema ta.
Plus ca orice topic in plus e binevenit avand in vedere lipsa de activitate de pe aici.Dar eu ma refeream ca ii plictisesc pe oameni doar cu acel post.Daca si topicul e nelalocul lui,sa inchida mozii ...
 

DeletedUser

aceasta lume are setari facute ca sa avantajeze net jucatorii solitari, cu triburi puternice, care de obicei joaca fara aliante. incurajeaza si favorizeaza in mod evident folositorii de premium, intr-un mod poate mai putin elegant decat ar fi fost participarea pe bani. pe aceasta lume se pun piedici mari la jocul de echipa, si asta va fi o pierdere serioasa. pentru ca cei mai multi nu joaca pentru faima timp de 5-6 ani ci pentru prieteniile care se formeaza in acest timp. cum jocul incurajeaza clar prin setari persoanele egoiste, punand piedici colosale jocului in echipa, va fi clar ca si prieteniile reale vor fi extrem de rare pe aceasta lume. dar piedicile, nu sunt decat o noua provocare, nu?
 

DeletedUser

De fapt aici se vor vedea triburile unite... , chiar daca ai prieteni prin alte triburi , nu o sa te poata ajuta ,aliantele vor fi facute doar cu scopul de a nu fi atacat , academiile sunt praf in ochi , internele nu se vor mai face ca inainte , trebuie facute organizari pentru ele ...
O sa fie interesant !
 

DeletedUser24374

aceasta lume are setari facute ca sa avantajeze net jucatorii solitari, cu triburi puternice, care de obicei joaca fara aliante. incurajeaza si favorizeaza in mod evident folositorii de premium, intr-un mod poate mai putin elegant decat ar fi fost participarea pe bani. pe aceasta lume se pun piedici mari la jocul de echipa, si asta va fi o pierdere serioasa. pentru ca cei mai multi nu joaca pentru faima timp de 5-6 ani ci pentru prieteniile care se formeaza in acest timp. cum jocul incurajeaza clar prin setari persoanele egoiste, punand piedici colosale jocului in echipa, va fi clar ca si prieteniile reale vor fi extrem de rare pe aceasta lume. dar piedicile, nu sunt decat o noua provocare, nu?

pei vezi tu martzian cu (tz) cum ma faci tu pe mine sa nu joc cu prieteni mei in trib
si sa imi dai un mare refuz peste ochi :(
asta e
 

DeletedUser

reveniti la subiect...cineva mai bun?:))a trecut o zi totusi:)))

323 nu zic numarul atacurilor ca mi-au venit trupele si cu 0 pe dunga inapoi. Si am si eu unul deasupra mea care la 3 ore de la inceputul lumii avea deja 180 de puncte. Cred ca-i dau si eu la resurse sa vad cum va fi.
 

DeletedUser

aceasta lume are setari facute ca sa avantajeze net jucatorii solitari, cu triburi puternice, care de obicei joaca fara aliante. incurajeaza si favorizeaza in mod evident folositorii de premium, intr-un mod poate mai putin elegant decat ar fi fost participarea pe bani. pe aceasta lume se pun piedici mari la jocul de echipa, si asta va fi o pierdere serioasa. pentru ca cei mai multi nu joaca pentru faima timp de 5-6 ani ci pentru prieteniile care se formeaza in acest timp. cum jocul incurajeaza clar prin setari persoanele egoiste, punand piedici colosale jocului in echipa, va fi clar ca si prieteniile reale vor fi extrem de rare pe aceasta lume. dar piedicile, nu sunt decat o noua provocare, nu?
de ce zici asta?
 

DeletedUser20561

Deci de azi dimineata,farmand chiar si la 6 ore am facut ...300 de resurse.Ieri in tot atat timp aveam 250 deci deja avansez :)).Acum toate resursele le bag in mine,nu se poate fara mine pe o lume ca asta decat daca ai noroc sa ai de la 3 barbari in sus in 7x7.Macar de ar fi viteza 2 ...Totusi,desi premiumul face multe,macar stiu ca nu avantajeaza lumea pe nimeni.Da nici sa ai punctaje cat aia din top 3 nu poti sa ai.Nici cu 3 barbari sau 4 in jur.

Oricum,vad ca un jucator are deja 100 de atacuri date.Dar nimeni nu are 10.000 jefuit ...
 
Sus