jigniri in joc, raportezi si....

  • Autor subiect mirceaberzovan
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

mircea berzovan.. urla pe forum ca a fost injurat si jignit si ca nu se ia nici o masura ...
am o singura intrebare.. tu de cate ori ai jignit?

cred ca te referi de clinciul avut cu tine??? nu cred ca s-a ajuns la cuvinte de genul m**e, si altele cum ar fi si injuraturi de mama....., si nu s-a repetat...( a fost ceva reciproc daca iti amintesti si dupa raportare nu s-a repetat-acum se repeta si nu se iau masuri)
au fost doar animozitati far morti si fara raniti( si ma refer la fraze)oricum daca poti sa compari aceste contre cu injuraturi pe fatza si repetate,,,,,,este clar cu cine avem de a face si ce caractere administreaza acest joc....no ofence...dar asta este o scuza penibila din partea moderatorilor si adminilor....
si putem sa revenim la impartialitate oricand....este vb de un act premeditat si repetat in cazul lui ingerucu....

iar atitudinea aceasta pur romaneasca nu face decat sa confirme ce am zis eu mai devreme.....la fel si ce a zis hades
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Te rog frumos sã termini cu afirmaþiile deplasate. Vã asigur pe toþi cã nu se fac diferenþe intre jucãtori. Atunci când se controleazã un jucãtor nu ne uitãm în nici un caz dacã are cont premiu sau nu.


bun... nu va uitati ca are cont premiu. dar am o nelamurire. am depus in 11.06.2007 tiket "intrebare catre suport" despre unul/mai multi jucatori cum ca ar avea conturi multiple

Mesaj
11.06.07 13:33
jucator care are conturi multiple

Rang Porecla Trib Puncte Sate Medie de puncte sat
11236 josh otpd3 731 1 731
12739 josh3 otpd3 539 1 539
13407 josh2 otpd3 474 1 474
14059 josh1 otpd3 421 1 421
15275 josh7 otpd3 333 1 333
15343 josh9 otpd3 329 1 329
15543 josh6 otpd3 317 1 317
16170 josh4 otpd3 284 1 284
16221 josh5 otpd3 281 1 281
16399 josh8 otpd3 272 1 272
Aurelian Dumitrescu (Andu) 11.06.07 14:51
Bunã ziua,


Va multumim pentru sesizare.
Vom verifica cele indicate de dumneavostra.


Multe salutãri,
Aurelian Dumitrescu
Team Triburile
http://www.triburile.ro


dupa mai mult de 24h jucatorii inca pot fi atacati si doar e destul de clara incalcarea regulii. la fel am pus alte cateva intrebari despre alti jucatori (cu multe zile in urma) toti cu cel putin 3nickuri aproape identice si totusi nici o masura pe cand altii sunt banati/pedepsiti imediat
unde este impartialitatea si competenta de care ziceti ca dati dovada? :rolleyes:
(scuze daca am fost mai mult sau mai putin off topic)
 

DeletedUser

@mircea eu te-am raportat o singura data si totusi informatiile mele spun ca ai fi avut cel putin 2 sesizari...

@tudor in ca z ca nu stiai sunt mai multe tipuri de a inchide un cont.. o optiune din multe altele este aceea ca jucatorul banat sa poata sau sa nu poata fi atacat
 

DeletedUser

@mircea eu te-am raportat o singura data si totusi informatiile mele spun ca ai fi avut cel putin 2 sesizari...

@tudor in ca z ca nu stiai sunt mai multe tipuri de a inchide un cont.. o optiune din multe altele este aceea ca jucatorul banat sa poata sau sa nu poata fi atacat

te rog sa ma pui in tema cu cea de-a doua raportare ca eu daca am facut asa ceva erecunosc si ies eu singur, si vreau sa te intreb tu ai primit avertisment in legatura cu raportarea mea?:), si repet inca o data nu s-a ajuns intre noi doi la cuvinte obscene, chiar daca a existat clinciul si a fost deplasat nu ne-am dat la m**e de mai multe ori....eu am raportat un jucator de 5 ori in total.... sa inteleg ca nu exista limita de raportari???
 

DeletedUser

da cu aia care au injurat p forumul GD nu luati nici o masura?si sa nu ma luati cu chestii de genul era un forum privat ,bla ,bla ca doar nu erau la ei in sufragerie ci pe forumul unui trib de 800membrii ce joaca pe serverul romaqnesc!:mad:
probabil ca nici nu o sa mi raspundeti:mad:
 

DeletedUser

il raportezi si de zece .. una e sa ne injuram ca la usa cortului caz in care ar trebui sa fim exclusi de la prima abatere si alta e sa ne intepam reciproc folosind un limbaj mai elevat..
stiu de cazul alauia si ce nume a avut la sate.. apropo.. acum are "inger"

limita cred ca exista in ambele sensuri.. adica in cazul in care unul raporteaza de 50 de ori nefondat ar trebui sa primeasca el avertismente si toate cele, iar in cazul in care abaterea este mai mica (gen numele satului cintinand literele MB si IQ :D ), aceste abateri sa fie contorizate, si cred ca asa se intampla. in cazul in care cel in cauza te-a mai injurat si prin mesaje.. asta e partea a doua...si partea a treia cu care nu sunt de acord... ce atata galagie fara ici o actiune daca sunteti injurat pe forumul intern al altor triburi?
in mod normal nu ar fi trebuit sa aveti acces acolo
si daca va deranjeaza atunci de ce nu demonstrati in joc ca sunteti superiori?
dupa toate discutiile astea legate de injuraturi si toate cele cred ca anumiti jucatori incearca sa atraga si alte triburi impotrva celor care ii deranjeaza pentru ca singuri nu pot sa ii extermine.
si eu am avut o ferma care avea aproape punctaj dublu fata de mine si totul am reusit sa il daram si dupa ce a schimbat cateva triburi a ajuns intr-unul mai sanatos care l-a acceptat, dar nu am facut tam tam pe forum.
cert este ca sunt anumiti jucatori care incalca regulile morale in fiecare zi, dar nu stau sa ma cert cu ei pe forum pentru ca nu am nimic de castigat ci doar imi fac nervi si pierd timpul aiurea.prefer sa ma joc in liniste, sa trag sfori in joc si la momentul oportun sa ii lovesc atat de tare incat sa ajunga la marginea hartii.
 

DeletedUser

acum ar fi trebuit sa ma citez singur dar te rog sa (re)citesti prin mijlocul postului meu.. incepand de la "partea a treia "
 

DeletedUser

pai eu am acces la forumul vostru intern? daca se poate si nu e deranj chiar as vrea sa arunc o privire.. nu stau mult si nu fac spam..
 

DeletedUser

daca vrei sa glumesti treaba ta.daca glumesc eu cu tine imi iau warn.ce regula imi interzice mie sa spionez?ti am zis sa nu ma iei cu texte ieftine ca ala era forumul lor.Jignirile nu s acceptate in joc IAR FORUMUL FACE PARTE DIN JOC NU?ca doar nu erau in beciul bunicilor!!!:mad:
gees fratilor e atat de greu de inteles?
 

DeletedUser

il raportezi si de zece .. una e sa ne injuram ca la usa cortului caz in care ar trebui sa fim exclusi de la prima abatere si alta e sa ne intepam reciproc folosind un limbaj mai elevat..
stiu de cazul alauia si ce nume a avut la sate.. apropo.. acum are "inger"

limita cred ca exista in ambele sensuri.. adica in cazul in care unul raporteaza de 50 de ori nefondat ar trebui sa primeasca el avertismente si toate cele, iar in cazul in care abaterea este mai mica (gen numele satului cintinand literele MB si IQ :D ), aceste abateri sa fie contorizate, si cred ca asa se intampla. in cazul in care cel in cauza te-a mai injurat si prin mesaje.. asta e partea a doua...si partea a treia cu care nu sunt de acord... ce atata galagie fara ici o actiune daca sunteti injurat pe forumul intern al altor triburi?
in mod normal nu ar fi trebuit sa aveti acces acolo
si daca va deranjeaza atunci de ce nu demonstrati in joc ca sunteti superiori?
dupa toate discutiile astea legate de injuraturi si toate cele cred ca anumiti jucatori incearca sa atraga si alte triburi impotrva celor care ii deranjeaza pentru ca singuri nu pot sa ii extermine.
si eu am avut o ferma care avea aproape punctaj dublu fata de mine si totul am reusit sa il daram si dupa ce a schimbat cateva triburi a ajuns intr-unul mai sanatos care l-a acceptat, dar nu am facut tam tam pe forum.
cert este ca sunt anumiti jucatori care incalca regulile morale in fiecare zi, dar nu stau sa ma cert cu ei pe forum pentru ca nu am nimic de castigat ci doar imi fac nervi si pierd timpul aiurea.prefer sa ma joc in liniste, sa trag sfori in joc si la momentul oportun sa ii lovesc atat de tare incat sa ajunga la marginea hartii.

intradevar o sa se intample si asta, adica sa iau satul dar in momentul in care sunt regului si se mentioneaza ca este interzis...de ce ati mai lasat optiunea de a raporta astfel de lucruri si de ce mai exista aceste reguli daca nici macar pentru cele mai evidente jigniri nu se face nimic?
nu am nevoie de alte triburi impotriva unui jucator dar totusi am dreptul sa cer respectarea regulilor si a mea ca jucator, si acum am mai zis-o o data faptul ca nu ati luat masuri nu arata decat ca incalcatri regulile chiar voi ca moderatori si/sau admini si incurajati astfel de limbaj obscen pe care la rubrica reguli il condamnati si "il pedepsiti cu excluderea"
cat despre numele actual al satului, dupa o saptamana de injurii.....nu cred ca mai trebuie sa zic nimic, pot numai sa ma mai repet o data cazul lui TBDACU vs. deimos, tbdacu -cont inchis direct, ingerucu-joaca si dupa o saptamana si o sa mai joace deci........revin impartialiatatea si echidistanta????pe unde s-au pierdut?
 

DeletedUser

din pacate cazul lui TBDACU vs. deimos nu il cunosc la fecl cum nici acest caz nu il cunosc in totalitate. eu nu sunt admin si nu am de unde sa stiu ce msaje private si ce alte discutii au fost, asa ca nu pot spune unde s-a pierdut, daca s-a pierdut impartialitatea
 

DeletedUser

din pacate cazul lui TBDACU vs. deimos nu il cunosc la fecl cum nici acest caz nu il cunosc in totalitate. eu nu sunt admin si nu am de unde sa stiu ce msaje private si ce alte discutii au fost, asa ca nu pot spune unde s-a pierdut, daca s-a pierdut impartialitatea

pot sa iti mai aduc daca doresti exemple si de asemenea sa le argumentez cu dovezi, oricum faptul este consumat, si nu mai bag bani in jocul asta ca nu merita, am sa-l mai joc cat sa iau satul lui ingerucu :) prefer sa joc in alta parte unde exista intr-adevar impartialitate si corectitudine si sa am adversari pe masura nu care sa se laude cu "cornulete" adica ajutoare k si la ciungi conturi multiple ca sa aibe resurse samd si sa incepa sa injure tot neamul daca au fost atacati siau daca li se reproseaza ca nu au sprijinit un membru al tribului.....deh daca suntem romani....aratam si cat de educati suntem:) nu pot sa respect astfel de jucatori, asa cum nu pot sa zic da tbdacu sau lordpaul au fost inchisi corect iar ingerucu merita sa joace, iar exemplele sunt multiple...cert este un lucru....sunt prea putini jucatori adevarati pe harta asta si prea multi nu inteleg ca daca ai punctaj pe harta nu inseamna ca esti jucator bun
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

bine atunci modific scuze:

JUCATORII CARE AU PA SI PILE NU PATESC NIMIC!!!


e bine asa?...:D

@hades... aceasta afirmatie nu o pot contrazice..


@Mircea... mi se par deplasate acuzele pe care le aduci adminilor. De fapt nu acuzele, probabil ca e fondat ce ceri tu, dar prin felul in care o faci ii jignesti la randul tau si si sunt sigur ca ei chiar incearca sa fie impartiali.

Am avut si eu un server micutz de lineage candva si crede-ma ca nu`i usor sa fii impartial cand multi din jucatori ti`s prieteni. Cand ai de ales intre prietenia acelui om sau restul serverului. Dar am ales impartialitatea si din fericire, oricare s-a suparat, i-a trecut rpd :)
 

DeletedUser

@hades... aceasta afirmatie nu o pot contrazice..


@Mircea... mi se par deplasate acuzele pe care le aduci adminilor. De fapt nu acuzele, probabil ca e fondat ce ceri tu, dar prin felul in care o faci ii jignesti la randul tau si si sunt sigur ca ei chiar incearca sa fie impartiali.

Am avut si eu un server micutz de lineage candva si crede-ma ca nu`i usor sa fii impartial cand multi din jucatori ti`s prieteni. Cand ai de ales intre prietenia acelui om sau restul serverului. Dar am ales impartialitatea si din fericire, oricare s-a suparat, i-a trecut rpd :)

Darxyde- asa cum am mai zis-o nu era nimic daca nu primeam acelasi mesaj cu s-a rezolvat de 4 ori ca dupa ala sa aibe numele la sat la fel....pe perioada de o saptamana....ce s-a rezolvat timp de o saptamana??? iar alt cont si ma refer la TBDACU a fost inchis in aceiasi seara in care l-a injurat de pe deimos, eu de asta sunt nervos acum....unde este echidistanta???( ce am zis aici sunt doar exemple dar sunt cazuri adevarate)
 

DeletedUser

si ca la romani

nu mai raspunde nimeni.....adica decizia este luata, bataia de joc continua.....
daca tot sunt acuzat ca eu jignesc adminii si moderatorii ei nu fac tot acelasi lucru indirect? incurajand injuraturile???:mad: sau in cazul celor care au parte de tratament preferential nu se pune???
 

DeletedUser

ii multumesc lui carmi ca dupa mult einsistente mi-a dat un raspuns competent si corect, tot respectul pentru acest raspuns, si in sfarsit pot spune ca a procedat cat de cat corect macar la sfarsit.conteaza mult si inseamna mult
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus