Jucătorii noi și farmingul.

DeletedUser

Salutări! Poate mi se pare, dar eu cred că jucătorii care se apucă de Triburile și joacă mai mult de o săptămâna sunt foarte puțini. Mulți factori îi determină să renunțe, de aici vine și propunerea mea. Propun ca setările unei lumi, nu contează dacă e următoarea, dacă o să fie luată în considerare peste 3 sau 10 lumi să fie mai blânde cu farmatul, o lume cu farming limitat ar fi ideală pentru începători, chiar fără alegerea direcției la început. Știu că nu e problema voastră că nu au timp jucătorii să trimită la farmat, dar dacă Inno vrea mărirea comunității Triburile, ar trebui să se adapteze.







Mult noroc,
Karl Martell
 

DeletedUser

in loc sa limitezi farmingul mai bine propui sa se introduca in tutorialul de inceput o sectiune care sa le explice ca te dezvolti mult mai rapid si mai bine daca farmezi mult decat daca te bazezi doar pe productie proprie

contra

jucatorul care nu are timp de triburile nu va aduce nici bani inno deci este neinteresant ( din pacate ) pentru ei . si atunci de ce sa le punem piedici celorlalti ?
 

DeletedUser

Intereseaza-te si dupaia posteaza .... limita de farm(de ex 150k materii/zi) ca si cum conditiile de inchidere a unei lumi au fost deja aplicate pe unele lumi pe alte servere, momentan acestea se testeaza si daca vor fi pozitive rezultatele probabil vor fi aplicate pe toate serverele.
 

DeletedUser

Trebuie, trebuie, si eventual o optiune noua care sa-ti dea productie de 500% minaj. Daca tot nu se farmeaza macar cu pp-uri sa cumperi resursele. Se transforma jocul asta intr-o cacealma. Cine o sa aiba bani, o sa fie in top, si adevaratii jucatori o sa fie prin top 1000.

Contra.
 

DeletedUser

Trebuie, trebuie, si eventual o optiune noua care sa-ti dea productie de 500% minaj. Daca tot nu se farmeaza macar cu pp-uri sa cumperi resursele. Se transforma jocul asta intr-o cacealma. Cine o sa aiba bani, o sa fie in top, si adevaratii jucatori o sa fie prin top 1000.

Contra.


irc nu a folosit niciodata injumatatire . fugi de aici. :rolleyes:

lumile deschise pe .net de ex cu limita de farm sau fara farm deloc au avut un succes mai mare decat cel asteptat. Sunt multi jucatori care nu mai au timpul de alta data. Multi se lasa cum s-a spus mai sus dupa 1 saptamana pentru ca realizeaza ca au nevoie de prea multa activitate pe joc raportat la timpul lor.
Am jucat pe ultima lume pe .net no haul. Pot spune ca in primele zile numarul de jucatori intrati a fost mult mai mare decat medie unei lumi cu farm normal.
 

DeletedUser

Intereseaza-te si dupaia posteaza ....

stai calm , nu rasturna galeata . lipsa timpului efectiv de joc nu se datoreaza prezentei sau lipsei unei limite de farm ci unor motive ce tin de real life ; de exemplu multora nu le dau voie parintii la pc decat 1-2 ore seara la pc si bine fac .
 

DeletedUser

stai calm , nu rasturna galeata . lipsa timpului efectiv de joc nu se datoreaza prezentei sau lipsei unei limite de farm ci unor motive ce tin de real life ; de exemplu multora nu le dau voie parintii la pc decat 1-2 ore seara la pc si bine fac .

eu in ultimii 3ani n-am avut ocazia sa joc cu vre-un astfel de player ... prin 2009 da, dar de atunci majoritatea aveau peste 30ani ceea ce mi se pare ciudat :)))
 

DeletedUser

vrei sa zici ca esti vreun batran ( ca nu inteleg aluzia ) ? tw-ul zice 'cautarea nu a generat nici un rezultat'
 
Sus