Jucatori si istorii

  • Autor subiect DeletedUser4133
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser4133

M-am gandit la o tema interesanta si anume ce jucatori avem aici pe L26 si istoria lor pe joc. Probabil multi sunt curiosi cu cine au de a face pe aceasta harta nou infiintata. Aici aveti ocazia sa va prezentati voi ca jucatori, sa povestiti cum ati inceput, pe ce lumi ati mai jucat , ce realizari ati avut , ce nivel ati atins si alte lucruri pe care doriti sa le spuneti despre voi ca jucatori.

Va rog sa postati o singura data si daca aveti de completat ceva sa o faceti in prin editarea postului nu prin repostare.

Aceasta este o tema de prezentare si am rugamintea ca daca aveti ceva de comentat sa o faceti la rubrica "discutii libere". Va spun de acum ca spamul va fi sters.

Pofiti si prezentati-va ! :)
 

DeletedUser

Acum 3 ani am jucat prima data si am luat la rand toate lumile existente atunci de la clasica pana la L5. Nu prea aveam habar si m-am enervat tare rau cand am primit primele atacuri. Am jucat cateva luni si am abandonat.
Din noiembrie 2010 mi-am facut contul Merisbo (nu mai stiam parola la ala vechi). Am jucat pe L23, dar jucam din amintiri. Am fost in High Voltage cu rookmaster si michelle2003. eram izolat si am pierdut satul. In paralel am jucat pe l21 unde am fost ajutat de CryssSutton sa ma dezvolt (lumea era inceputa de cateva luni bune). Am intrat in Sangre (ulterior Viespi) iar acum sunt in PDB.
Pe L24 am jucat in Ninja Assassin si ne-a rupt Copilaria la Maxim, apoi am intrat la ei pt ca eram singurul care a rezistat intre ei. A inceput L25 si am abandonat si L24.
Pe L25 am vrut sa fac trib singur, dar n-a mers asa ca am intrat in A team. Viitorul suna bina pana cand s-a rupt PNA-ul cu Manuta si ei au facut alianta cu QUIT. Am fost in vacanta 1 luna, iar cand am revenit A team s-a dizolvat, am ramas fara trib, mi-au luat cei din Manuta satele si acum sunt pe la margine, o sa vedem daca mai joc.
Pe L26 am intrat tot cu PDB-ul :p

La final as vrea sa amintesc (in ordinea in care i-am cunoscut) cativa colegi sau fosti colegi care mi-au lasat o impresie buna :

rookmaster
ozzy osbourne
CryssSutton
bestandrei
viespea20
divutza25
magnatu
gigisteel
gygystelistul
The Peachekeeper
-jar-
akyle
oktavian102
quitana - aqnana
maximus primus 1
vip7seven7
bebe76
the konqueror
Piter90 - Bumtzi Bumtzi
chevyx
Superpandev
raj*
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser3366

jucator mediu,am activat pe l3,acesta fiind singurul motiv pt care joc pe aceasta lume.
mandru ca am facut parte din cel mai mare trib mamut (probabil) din istorie:~TAO~-vreo 2100 membri :)
 

DeletedUser

am inceput sa joc triburile pentru a ajuta un coleg plecat in vacanta sa-si dezvolte cat de cat satele(el juca pe L11)...la momentul ala,nu stiam nimic despre acest joc si din cauza asta trebuia sa vorbim zilnic la telefon sa imi zica ce comenzi sa mai dau
apoi,intr-o zi 'fatala',m-am apucat sa joc pe l12,unde am facut parte din tribul r3d_X,de unde mi-i mai aduc aminte ca si colegi pe mrcrazy si zippy13...
de L11 m-am apucat sa joc la o luna dupa ce am facut 17 ani..primul meu trib serios a fost EDEN,unde am avut ocazia si onoarea sa joc alaturi de jucatori precum Alcuin,merlin.,mirce76,arramia,ionicaion,wolf70(tatal lui zippy13 de pe L12)..lumea 11 este singura lume de care m-am tinut cat de cat,in rest,am fost doar in trecere,din cauza scolii
am incercat de multe ori sa dau stergere cont pe cand eram in EDEN,insa m-au intors din drum prietenii,care au sfarsit prin a face ei acest lucru:(
de l26 ma tin pana incepe facultatea:D,daca mai rezist pana atunci
 

DeletedUser

In primul rand as dori sa va salut pe toti. Eu mi-am inceput jocul in primavara anului 2007, din intamplare. Cautam ceva pe net si pe un site am vazut o discutie despre acest joc. In acel moment mi-am facut si eu cont sa vad despre ce e vorba. Am inceput pe lumea 3, in tribul MdA. Nu am rezistat foarte mult timp, deoarece am fost trimis la marginea hartii. Am inceput iar, si cu ajutorul unui vecin de harta am reusit sa strang si eu in jur de 6 sate daca imi amintesc bine :D. Apoi am inceput sa joc pe fiecare lume care se deschidea pana cand i-am intalnit pe h3rifl3 si setzel. h3rifl3 mi-a dat un cont pe lumea 5 [igodalex] unde am jucat in jur de 2 ani si unde mi-am facut foarte multi prieteni dar si "dusmani". Apoi am inceput sa joc alaturi de setzel pe toate lumile unde acesta isi facea trib, pana cand pe lumea 11 l-am intalnit pe methalelf si am intrat in Wall, fara sa joc prea mult. In primavara am renuntat la lumea 5 deoarece mi se apropia bacalaureatul si admiterea la facultatea si nu vroiam sa fiu incurcat si cu jocul. Dar acum am revenit alaturi de fostii Scitii de lumea 3 impreuna cu avian.g.silviu ! In afara de lumea 5, pe alte lumi nu am activat foarte mult timp, doar putin la inceput.

Tin sa le multumesc si eu celor care m-au invatat sa joc. Va urez tuturor bafta in continuare !
 

DeletedUser30910

De obicei joc la top, aici am intrat doar sa demolez cateva sate din ZEN:D...istorie n-am :(
Noaba ca de obicei:p
 

DeletedUser36141

Si eu tot nub sunt .. si tot demolator de fel :D(tot pe Zen aia ma bag si eu) .. istorie .. hmmm ,poate fac pe 25 ,ca pe 21 m-a lasat lumea cu buza umflata..
 

DeletedUser

sa inteleg ca numa' noobii se prezinta?daca e asa atunci ar trebui sa o fac si eu.
jucator mediu,am inceput pe lumea 7-8 da nu stiam nimic :))
pe l10 am aflat si eu ca e posibil sa farmezi
pe l14 am legat cele mai multe prietenii,dar am si fost injurat de multi altii pentru ca eram cam imatur
16,17,18 am facut si eu cateva triburi cu fosti colegi de pe l14,de la 20 pana pe l24 am activat dar fara prea multa seriozitate,acum joc si pe l26 alaturi de fermierul vostru preferat dar sa vedem ce va fi pentru ca astia din conducere nu ne dau salariile la timp si tare mi e ca o sa fie o revolta in curand
 

DeletedUser39475

Sa ma prezint si eu . Sa fiu la moda, nu de alta :)

Am inceput triburile cu lumea 20. Am intrat parca pe 16 martie 2010. A fost prima mea lume, eram un mare necunosctator, dar totusi gandeam logic chestiile ce nu le stiam. Nu le nimeream intotdeauna, dar de cateva ori da. Am jucat pe acea lume pana la 1 milon si jumatate de puncte ( aproximativ ). Am fost in tribul Focul care s-a transformat in CrashF. Am fost in granita cu tribul de pe primul loc alaturi de jucatori gen : oanacristina85, Titan04, luyssa23, teomihai ( messenger90) , titibat, etc. Am colaborat excelent si nu numai ca am reusit sa pastram granita, ci am si avansat un continent aproape. Nu de alta de eram de 10 ori mai mici decat tribul ala.
Cea mai mare satisfactie care am avut-o a fost cand am bagat 7 comenzi de pe 7 sate diferite in aceeasi secunda :)). 1 spargere, 5 nolbili ( asa atac eu) si un full de cats cu flama sprijin dupa :p
De asemenea, o alta realizare a fost cand eram sitter la arthaluc cand a fost atac pe el. Au durat 7 zile atacurile(aproximativ) si am omorat cam 200 de nobili si nu am pierdut niciun sat, tinant cont ca ma atacau 5 triburi cu tot cu academii. Bineinteles invatam sa ma apar cu ajutorul lui arthaluc ( cu care vorbeam la telefon cand aveam nelamuriri ) si cu al lui oanacristina85.

Dupa care am avut o aventura scurta pe l21 unde am avut 7 sate parca. Acolo am intalnit oameni de nota 10, gen blackdude sau cristian ciura octav. Dar m-am lasat ca jucam inca pe l20.

Urmatoarea lume pe care am jucat a fost l23. Aici eu am strans trupa din CEATA formata din Misu Viteazu, atrhaluc, NMircea ( pe el nu l-am adus eu :)) ), etc Aici am facut 400k puncte, dar deja se instaurase starea aia de indiferenta in trib care avea sa aduca esecul. Am dat stergere pentru ca nu mai aveam prieteni cu care sa joc.

Invatatorii mei pe parcursul timpului ai fost ( nu mi-e rusine sa recunosc asta ) :
- oanacristina
- artahluc
- Misu Viteazu (cel mai mult)
- NMircea

si inca cativa, dar ei m-au ajutat cel mai mult.

Acum mi se pare plictisitor jocul pentru ca nu mai am ce sa invat. Era frumos cand eram si noob... :))

Sper ca nu v-am plictisit !
 

DeletedUser1630

sa ma prezint si eu

prima lume pe care am jucat si singura unde am jucat serios a fost l3,am ajuns rapid in topuri dar asta mi-a atras si primul mare atac de pe .ro,in toamna lui 2008 peste 2500 atacuri pe mine...ne-am razbunat noi dupa aprox jumatate de an:)))...in 3 saptamani vecinul meu a primit aproximativ 26k atacuri reale dupa 2 actiuni masve(cele mai multe atacuri de pe .ro pana la acea data pe un jucator,13k la o actiune)
 

DeletedUser8914

...

Am intrat pentru o ultima lume , port un mare respect pentru multi jucatori de pe lumea 3 , 5 , 7 , 13 si nu numai , lista ar fii lunga si inutila . Succes pe joc tuturor .
 

DeletedUser

salutari veteranilor...fostilor revansheri si inamici ai Rvansa.ma gasiti mereu,doar in nordest.intamplator si pe L 26.

p.s. noi inca ne luptam si existam pe L 6 cu tribul Rvansa...iar in speed-uri maestrul valjan isi face simtita prezenta.speram ca aceasta lume sa fie un loc unde sa ne putem distra.astept veteranii pe cont alaturi de mine(contactati-ma prin mesaje private)
 

DeletedUser40739

Salutare tuturor !

Numele meu este Cristian M*** si am inceput sa joc triburile pe lumea 18. Pe atunci am reusit sa-mi bag Internet si eram cu un bun prieten la mine acasa butonand fel si fel de siteuri pana cand am dat de o reclama interesanta si atractiva ( iubeam si inca iubesc jocurile de strategie, dar atunci eram maniac :)) ) si alaturi de el ne-am decis sa ne facem cont pe lumea 18 ultima aparuta la acea vreme. Am fost rapid curatat de tribul SMIR ( aveam in jur de 60k puncte ),contul lui este si acum in picioare [nunutzu53 -familia RIP], dupa care am inceput sa colind foarte putin prin lumea 19 ( 70k puncte parca ) si pe lumea 20 ( deja capatasem ceva experienta si citisem forumul putin ), unde am atins cea mai mare performanta alaturi de tribul ORG sub conducerea lui gava. A urmat lumea 23 - tribul vsALL si mai tarziu N.W.O [stergere cont la peste 250k pct.] si foarte putin lumea 25 [ 2 sate am apucat] unde l-am intalnit pe centaury, cristian ciura octav, john leguizamo si multi alti playeri de top.
lumea 18 - KombatIV
lumea 19 - Imperiul Kalistos
lumea 20 - Ulrichathelia
lumea 23 - Ulrichathelia
lumea 25 - Ulrichathelia
lumea 26 - new [ Taipei ]

Respect ptr. urmatorii playeri :

GeorgeCatali - lumea 20 ORG
gava - lumea 20 ORG
chinez unikt - retras din activitate :)
hNNbal - lumea 23 WoG
The Darck Qween - lumea 23 N.W.O
jrjdaveed - retrasa din activitate
daveedjrj - retras din activitate
centaury - lumea 25 SKIN si cred ca si pe lumea 26 in USB cu centaury ....

Urasc membrii SMIRULUI :
kasai
Tanzanianu
broken bones
incasu

etc .. daca ii intalnesc vreodata pe harta ii bubui
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser28514

Of, e un joc bre distrati-va :), omu asta incearca sa ne distreze, de ce stati asa "incordati" pe mine ma face sa rad la fiecare postare :))

Clar nu esti singurul care razi=))

Ca sa nu fiu off. pe L26 dupa o lunga pauza imi fac si eu aparitia alaturi de b3st si frozen27:)
 

DeletedUser

Well...in primul rand salutari b3stiale, b3st, hunt324ever, yettisor. Singurii pe care-i mai cunosc :))

Pe scurt, BlooM.

Istorie? Am inceput jocul prin....2007, pe L1. Ucenicia mi-am facut-o sub aripa unei mari jucatoare, Asfaloth/Agrael si a altui mare tribal, talibanul. Practic de la ei am invatat ce inseamna si cum se da un atac sincronizat, trenulet de nobili, etc.
Simplu jucator, diplomat, conducator de trib, jocuri de culise, razboaie, le-am facut pe toate.

Next? L5, trib scoala ABC... (proiect preluat de pe tribalwars -OpenEye) unde am incercat impreuna cu unii dintre cei mai buni jucatori la acea vreme sa creeam o comunitate de jucatori corecti.

Si ultimul joc, pe L7, joc de placere unde am reusit impreuna cu un grup de prieteni sa ne distram la maxim printre atacuri si conferinte care mai de care mai traznite.

Si printre picaturi, un joc de ambitie pe tribalwars W6 impreuna cu o buna prietena unde spre surpriza mea am reusit sa tinem piept unui continent intreg in doar 2 jucatori.

Well, cam asta e "istoria" mea. Si cu un inceput timid, aici pe L26, sper ca timpul sa-mi permita sa joc la modul serios.

P.S. Pentru cei care probabil nu intelegeti la ce ma refer cand zic "mari jucatori", e simplu. Tineti piept la sute de atacuri in mijlocul unui continent rosu fara sprijin masiv din partea tribului si pierdeti doar 3 sate din cateva zeci. Doar atat.
 

DeletedUser

Urasc membrii SMIRULUI :

Cum poti sa zici ca urasti niste persoane pe care nu le cunosti in viata reala?
Pentru ce ii urasti? Ca te-au atacat? Ca te-au innobilat?
E un joc de razboi, ce pana mea vrei?
Si mie nu-mi sunt pe plac unii jucatori de triburi, dar nu pot sa zic ca ii urasc...

On topic: Joc pe contul iurka, trib: USB :)
Am mai jucat pe lumile X, Y si Z cu conturile A, B si C...
(nu-mi mai stergeti posturile, va rog, cel putin asta e on topic)
 

DeletedUser

Am inceput jocul pe lumea 5 activand pe un cont in k 34 [Razim] prin zona celor din TT [rainn, aikon, si gasca] dar am renuntat dupa o perioada mai proasta. ajunsesem in top 20 ca agresor si totul era frumos. Am renuntat, dar am castigat un prieten kingflex.
Am continuat apoi dupa vreo luna pe acest cont in k 48 cunoscand o groaza de lideri buni [profa, jimena, nemuritoruuul, stranutelu, etc.]. Diplomatia m-a facut sa renunt la joc si sa continui pe lumea 7 pentru o scurta perioada unde nu m-am facut remarcat cu nimic.

A urmat o perioada de inactivitate dupa care am revenit din intamplare pe lumea 18, unde i-am cunoscut pe baietii din Ups!!! iar impreuna cu ei pot spune ca am trait cea mai frumoasa aventura de pe triburi impotriva SKIN.

A inceput lumea 24 si am zis sa fiu si eu acolo, si m-am reintalnit cu Flex si i-am dat bataie. Dupa o scurta perioada am preluat in sitting contul Ferma vesela, l-am pastrat in top pentru vreo 2 saptamani, dar timpul nu mi-a permis sa ma razboiesc cu R.S., asa ca am renuntat repede.

Lumea 25 a fost una si mai frumoasa, reintalnind inamicii din SKIN am intrat acolo si am jucat alaturi de ei. Am cunoscut o caruta de jucatori buni: Gooka, GabyCFR, Eufrosina, Centaury si multi altii. Acolo inca mai activez.

Aici, pe Lumea 26 se va termina povestea mea ca tribar, probabil. Ma simt minunat in zona mea de actiune, si sper sa fie o poveste cat mai lunga.

Tot respectul pentru liderii si jucatorii care si-au batut capul cu mine sa ma invete jocul.
 

DeletedUser

Sa spun si eu cate ceva :-s .. Am jucat prima data pe Lumea 2, acum ceva timp , nu stiu sa spun exact . Din intamplare , l-am cunoscut pe Horhel , care pe atunci era in Tribul GT(Galaxia Triburilor) , sper sa nu ma insel .. Am avut foarte mult de invatat de la el si m-a ajutat sa cresc . Eram foarte bucuros cand am " cucerit " primul sat si dupa care , au urmat si altele ( in acea vreme , doar de barbari ) . Dupa ceva timp , cand s-a deschis Lumea5 , jucat acolo intr-un Trib care a facut furori , daca pot spune asa .. Este vorba de Tribul +SAS+ , care a fost mai mult decat un Trib , o familie :) .. Acolo am cunoscut alti jucatori precum BigC , Imposibil , Plusdan .. Dupa care am intrat pe Lumea 7 , unde am avut sa-l intalnesc pe Biancaaar .. Si tot asa , pana cand am ajuns , sa fac un Trib pe Lumea 21 cu Cristian Ciura Octav , CPO ( Clubul proastelor obiceiuri ) care nu a avut prea mare succes .. In fine .. Pe Lumea 22 am avut cu adevarat un succes , cand am fost in Conducerea Tribului Legend , care a fost si pe locul 1 , unde am intalnit alti jucatori precum Yuso , Yupartizan , Yu shin , Misterioss , etc ! Pe Lumea 25 , inca mai joc , dar nu foarte mult , unde am intalnit cel mai frumos si cel mai organizat Trib de pe Ro , cu oameni de nota 10 precum Tellmewayy , Gooka , Ursul Gunoier , Turnesol , Kamatos , Ulrichathelia , Lord - Stormyhell , Arwen , Guta coada de maimuta , Adiman , Tampitus , Teddy , 2.in.1 , etc !Era sa uit ca si pe 20 , l-am intalnit pe Setzel , cu care ma inteleg foarte bine si acum , Algina , Fightman , Iurka , cu care am Tribul si pe Lumea 26 , unde am intalnit alt jucatori de exceptie !

Va multumesc si succes tuturor :) !
 
Ultima editare de un moderator:
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus