Jucatori si istorii

  • Autor subiect DeletedUser4133
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Am inceput pe l12 ...insa nu a durat prea mult . l13 a mers mai bine spre surprinderea mea insa s-a terminat urat datorita unor tradatori daca ii pot numi asa ;)) . Cel mai frumos a fost insa pe l14 unde pot spune ca am vazut adevaratul farmec triburile > Jocul in echipa . Lumea a inceput prost dar am revenit datorita unui bun prieten YoZeFiNy ,intrand in PERSIA unde am intalnit un grup unit care si acum isi mentine integritatea cu kiolo la conducere si cu oameni ce se respecta intre ei . Tribul a rezistat bine avand in vedere ca era incojurat de triburi din top3 precum Circ, ~F.R~ sau T.T.T (locul 1 pe atunci) .Dupa vreo 80 de cuceriri am dat contul din cauza lipsei de timp . Cu persia am continuat si pe l16 iar pe l18 am jucat intr-un trib infiintat de prietenii dp lumile anterioare BACON se numea (BETTER THAN SEX). Pe l22 am jucat in SKIN un grup la fel de special ca si pe l14 . oameni adevarati si care merita respectati. A fost un joc in echipa cat a durat insa lipsa timpului ma facut sa renunt iar. Acum sunt in USB pe l26 . Un trib la fel de special ca skin si persia cu oameni extraordinari alaturi de care merita sa joci. .
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Am inceput triburile pe lumea 5, acum cativa ani. Mentor: minora blonda, cel mai bun lider din cati am cunoscut, conducatorul celui mai frumos trib de pe serverul .ro , Crazy. Toti isi lauda tribul, eu mentionez ca nu am terminat acolo, ba am ajuns chiar sa ne certam, dar nu pot sa nu laud modul de organizare, relatiile dintre jucatori si respectul fata de dusmani. Nu am intalnit niciodata in toti acesti ani un trib mai frumos si mai respectat. Probabil ca cei ce au jucat pe lumea 5 stiu despre ce e vorba si au pareri similare. Mai departe, am facut trib, am cunoscut jucatori si conducatori, care m-au influentat mai mult sau mai putin in dezvoltarea mea ca jucator.Tin sa amintesc de doua stranse prietenii legate si concretizate si in viata reala: Tzberro03 si cosmi99. Respect baieti! Tot in aceasta oala intra si 'viorel99' , omul cu care am ras non stop si fara care renutam de multa vreme la acest joc. Era o placere fiecare schimb de replici cu el...ma inveselea! Conteaza mult dupa parerea mea sa ai un prieten cu care sa poti juca cu zambetul pe buze, indiferent de punctaj, inamici invinsi si alte lucruri 'profesioniste'. :)
A continuat cu lumea 19, trib ~COA~ ,intemeiat alaturi de Tzb (mai mult el, dar m-am bagat in seama :D ) putini jucatori, poveste frumoasa pana la un anumit punct, in care, ca orice poveste, apare finalul. Facusem si aici o echipa redutabila, jucatori putini, ne intelegeam de minune. Din pacate o fuziune gresita a dus la stricarea acestei 'echipe' , au aparut alte caractere, multe lasand de dorit...s-a incheiat cu o stergere de cont lacrimogena :) Vreau aici sa fac o paranteza si sa felicit tribul T-J pentru organizarea impotriva noastra, ei sunt liderii lumii si in zi de azi.
Lumea 23 si 24... top 20 cu triburile intemeiate, dar nimic special, lumi care nu au adus mare lucru din pct meu de vedere, cu exceptia catorva jucatori cunoscuti pe 'durata sederii'. Il amintesc aici pe ramses81, un lider care m-a impresionat pentru ca nu si-a incalcat niciodata cuvantul, cu toate ca daca o facea jocul probabil se termina din pct nostru de vedere. A respectat diplomatia chiar si atunci cand avea sansa sa nu o faca. Respectele mele :)
Lumea 26...? Hop si eu pe aici, habar nu am, dar mai invat :D

Bafta tuturor!
 

DeletedUser

Am inceput sa joc triburile dintr-o prostie, noroc ca m-am lasat, dar sa nu uitam ca fara vicii am fi doar niste roboti. Din cauza asta la baut si fumat, niciodata n-am renuntat. :d
 

DeletedUser

Am jucat in Lumea 5. Persoana care m-a ajutat cel mai mult - nicster -. Bun prieten. De nadejde. Tribul in care am evoluat - NOI -. Cam atat. Restul e istorie.
 

DeletedUser

Primul username si cel la care ţin şi acum cel mai mult a fost simonique şi prima lumea L1 unde am aterizat pe K53.Am jucat cam o luna timp în care recunosc că m-a prins deşi eram departe de idealul de gamer. Ţin minte că primul meu trib se numea M-keys şi l-am ales pentru că aveau scris la profil că vor să cucerească lumea:D.Din M-keys am plecat câţiva nemulţumiţi şi am făcut un trib mic, Tresis care printr-o fuziune s-a transformat în tribul meu de suflet ~PHX~.Habar nu aveam ce-i cu jocul deci atacam aiurea şi ţin minte cât au râs toţi de mine când la 1000 de puncte am întrebat pe forum cum se face paladinul ... eu nu-mi făcusem statuie că nu mi s-a părut importantă :).Oricum aveam gura mare şi timp o gramadă, aşa că am ajuns locotentent sau aşa ceva în zona mea.Am învăţat să joc de la un player retras de mult SilkOne şi primul meu amic pe triburile a fost dragoslucky, vecinul meu de pe L1.După o luna am plecat din ţară şi mi-am lăsat contul în sitter scumpei de Noria timp de aproape o lună jumate.Când am revenit aveam 2 sate fără să ştiu prea exact cum se înobilează un sat dar cu ajutor de la dragoslucky şi Zeitate am mai cucerit câte ceva până pe la 50 k când am renunţat.

La insistenţele prietenilor de pe L1, am intrat pe L3 care tocmai începea, aici am jucat pe K65 în tribul ~PHX~ jucat alături de indiana (întemeietor), SilkOne,Broscoporcu, Noria, pitbully, dragoslucky, Controversatul, Double1, TMatei, Pinkyshor, Fanty(Phoenix Shadow) şi probabil mai sunt mulţi pe care i-am uitat, sper să mă ierte Iniţial nu m-am implicat deloc pe această lume, în primele zile rămăsesem în urmă, aşa că am dat început nou şi am jucat mai serios in noua zonă.Când a apărut o problemă de activitate în rândul conducătorilor, indiana m-a convins cu greu să accept o funcţie, şi m-am ocupat de partea militară în principal timp de câteva luni,până când datorită invaziei de mesaje şi a numărului prea mare de noobi pe care i-am achiziţionat printr-o fuziune cu care nu am fost prea am fost de acord am hotărât să renunţ.Aveam în jur de 100k.

Pe L4 am intrat tot cu proiectul ~PHX~, aceiaşi oameni şi câţiva în plus cum ar fi TruscaAlex, Cerebelle mai târziu Regele Thomas.Aici am jucat mai mult şi deşi aveam drepturi de conducere nu m-am implicat foarte mult.Am jucat până în vara lui 2008 când am ieşit din familia în care eram şi pe care la începuturi o întemeiasem.Mulţi dintre jucători, speriaţi de felul cum arăta harta au dezertat prin alte triburi, am rămas doar cei vechi.Eu am plecat din ţară şi am lasat sitter din păcate într-un moment foarte delicat şi nu am mai avut la ce să mă întorc.Aveam aproximativ 1mil de puncte.

Apoi a urmat o pauză, în care m-am convins că pot şi fără triburi şi după o vreme proiectul Mamu pe L8 unde deşi am avut un super start, nu am rămas în primul rând datorită faptului că nu este bonus de noapte şi mie îmi place să dorm. :D Am mai jucat şi pe W28 în ~LD~, o lume cu un start cam ciudat, am renunţat pentru că nimeni nu s-a prea ţinut de joc.

L13 apoi, am intrat ‘obligată’ fiind de vis3z :p, puţin mai târziu decât restul tribului CL, acest ‘puţin’ însemnând un continent.:D Am fost cam singurică acolo din păcate şi deşi am jucat destul de bine zic eu, înconjurată fiind de membrii tribului Die! (pe care am reuşit să-i enervez destul :D) şansele mele erau destul de puţine. O lume frumoasă oricum , cu oameni deosebiţi, ftem, alina cea groaznică, Silviu cel groaznic (adica DFA1 :*), christian0, lucky30, miha80, nn99 şi să nu uităm ’duşmanii’, mari79, ORCH şi bineînţeles aiwwwan .Am renunţat la L13 la aproximativ 500k şi poate nu aş fi făcut-o dacă nu avem altă lume la activ.

Şi astfel o să închei cu L11, lume pe care am intrat în luna martie 2009, singură şi la întâmplare, pe ideea că oricum nu o să joc serios şi dacă joc, măcar să cunosc lume nouă. Am fost in tribul CK iniţial, unde am jucat tot în mijlocul duşmanilor pentru că pe principiul asta mi-am ales tribul, să am ce înnobila.Când tribul CK s-a destrămat am urmat o parte din membrii în tribul GENEZA unde am jucat alaturi de profa Maria (intemeietor), dudu2000, robert s, ginel39, redevil, Goll84, dumieu, caprioara flamanda, sorin f, mastermishu. Am renuntat la L11 in aprilie 2010, dupa mai mult de un an de la start, la aproape 5 mil de puncte, dar va ramane mereu cea mai frumoasa lume pe care am jucat. :)

Mi-am mai facut aparitia sporadic pe L21 fara prea mult elan iar acum pe L26 istoria e in curs :)
 

DeletedUser

Pff cata discursul. Sincer sa fiu cred ca a notat undeva printr-un jurnal evolutia ei pe triburi,de tine minte totul asa de clar si cu lux de amanunte :D

ON: Am inceput cu Lumea 5 , la ceva timp dupa deschidre,am fost aruncat undeva prin K21. Am stiut sa leg prietenii,am colaborat cu vecinii,am crescut,a trecut timpul,au intervenit problemele din viata reala ,timpd e joc cat mai putin si asam stagnat de cav vreme cu punctajul pe acolo. Triburile care vor ramane in amintirea mea sunt ~BA~ si ~COA~ unde am invatat jocul si alaturi de ai caror mebrii imi petreceam noptile prin conferinte si ne distram de minune.

Pe 26 am intrat doar la cererea unor prieteni si cat soarta va fi de partea mea voi continua,insa nu trag sa raman in joc prin orice mijloace .E mai mult pentru distractie


Spor la joc tuturor!
 

DeletedUser

Am inceput pe lumea clasica alaturi de cativa prieteni prin k35 aveam un trib numit CMP(Cavalerii mesei patrate) a urmat o fuziune si a aparut tribul Tigers eram in top 20, apoi am plecat cu 3-6 prieteni in K.L locul 8 pe atunci (era ceva extraordinar pentru noi). Din cauza unei prostii am fost dat afara din k.l si am ajuns in M.T. unde am petrecut o perioada frumoasa si am mai invatat sa joc,cel mai frumos moment a fost atunci cand am primit un sat moka in k24 si bineinteles ca nu aveam cu ce sa il apar si ma ataca crushall ,am reusit sa pastrez satu cu putin ajutor din partea unor jucatori din nobil si e.c :D dupa o perioada de lupte cu united am fuzionat cu nobil si a aparut Knight restul e istorie :).
Am mai activat pe lumea 6 lumea 15 lumea 2 lumea 8 lumea 24 unde nu am jucat foarte mult timp. Acum joc pe lumea 26 alaturi de knight (cu alt cont) si sper sa facem si aici o figura frumoasa.
 

DeletedUser1647

In primul rand as dori sa va salut pe toti. Eu mi-am inceput jocul in primavara anului 2007, din intamplare. Cautam ceva pe net si pe un site am vazut o discutie despre acest joc. In acel moment mi-am facut si eu cont sa vad despre ce e vorba. Am inceput pe lumea 3, in tribul MdA. Nu am rezistat foarte mult timp, deoarece am fost trimis la marginea hartii. Am inceput iar, si cu ajutorul unui vecin de harta am reusit sa strang si eu in jur de 6 sate daca imi amintesc bine :D. Apoi am inceput sa joc pe fiecare lume care se deschidea pana cand i-am intalnit pe h3rifl3 si setzel. h3rifl3 mi-a dat un cont pe lumea 5 [igodalex] unde am jucat in jur de 2 ani si unde mi-am facut foarte multi prieteni dar si "dusmani". Apoi am inceput sa joc alaturi de setzel pe toate lumile unde acesta isi facea trib, pana cand pe lumea 11 l-am intalnit pe methalelf si am intrat in Wall, fara sa joc prea mult. In primavara am renuntat la lumea 5 deoarece mi se apropia bacalaureatul si admiterea la facultatea si nu vroiam sa fiu incurcat si cu jocul. Dar acum am revenit alaturi de fostii Scitii de lumea 3 impreuna cu avian.g.silviu ! In afara de lumea 5, pe alte lumi nu am activat foarte mult timp, doar putin la inceput.

Tin sa le multumesc si eu celor care m-au invatat sa joc. Va urez tuturor bafta in continuare !

In primavara anului 2007 nu exista decat lumea 1. :)
 

DeletedUser

SALTARE,am jucat pe mai multe lumi dar cea de suflet a ramas L3,unde nick name-ul ILMAESTRO aka eu adica, si-a facut foarte multi dusmani,pe care culmea i-am redescoperit aici.Ce pacat ca sunt asa de tacuti,pe vechiul forum extern ii stiam mai tari in gura.Somn usor ZEN :))
 

DeletedUser38860

Scurt: Nick : Zdrk

Scurta istorie: M-am apucat de triburile dupa ce am vazut o publicitate pe un site. Prima mea lume a fost lumea 3 , unde am avut o mai lunga istorie , fiind innobiliat de 2 ori la rand . Dupa aceea m-am dezvoltat sub aripa lui unicul20 ( caruia ii raman dator ) . Am jucat alaturi de tribul BPR , iar dupa aceea am avut onoarea sa continui jocul in tribul Tribunii ( actualul Scitii) . Acolo am invatat ceea ce inseamna cu adevarat acest joc fiind inconjurat de jucatori experimentati , un exemplu foarte bun fiind Tribunul. Am continuat sa joc pe l7 foarte putin timp , dupa aceea lumea 14 si lumea 22 pana in luna august anul acesta . Acum joc doar pe lumea 26 , deoarece am jucat si pe lumea 3 , iar dupa setari cele 2 lumi sunt asemanatoare. Acum , sa facem treaba din nou !
 

DeletedUser

M-am apucat de triburile la fel dupa ce am vazut o reclama pe un site.Am jucat pe l9-prima mea lume-cu nick-ul aditza9020.Tribul in care am fost: ~OCT~.Nu mai are rost sa mai zic cine m-a invatat si cine nu...dar am cunoscut cativa oameni pe care o sa-i tin minte tot timpul:Oceanica,pustiu.micutu,litru, MAESTRU etc.Am mai jucat si pe l10,l16 si l17 dar chiar nu-mi mai aduc aminte foarte multe .Ca si pe l9 am fost nevoit sa ma las din cauza problemelor personale.Acum de curand am jucat pe lumea 23 cu acest nou nick=nu-mi mai aduceam aminte parola..si doar treaba asta cu mafia mi-a trecut prin cap in acel moment :D.Am fost in AFGM dupa care sa ajung in vsALL unde l-am cunoscut de altfel si pe Taipei(pe atunci Ulrichathelia).Acum m-am apucat de l26 doar asa..mi-era dor sa mai joc triburile..avand in vedere ca nu mai joc pe nici-o lume.Bafta!
 

DeletedUser

In ianuarie 2008 am inceput pe L4! Eram singur, nu stiam nimic, incercam sa fac si eu ceva! M-a luat sub aripa sa lupul33 (Ioan Tudose), un jucator si un om remarcabil!
Am intrat pe L5 chiar cand s-a deschis, nu cunosteam pe nimeni! Am ajuns in o.s. (Old School) unde am cunoscut oameni la superlativ precum Andrei (LizardKing), Adrian (noaptea), danielzmau, TruscaAlex si multi altii! Jocul era frumos, atacuri, sprijin, oameni activi, apoi a inceput sa se strice! Se spunea ca adminii isi baga coada, nu stiu asta, dovezi nu am avut niciodata, doar ca vedeam jucatori iesind la cafea cu admini, de unde concluziile se trag singure! Am renuntat un an la triburi si am revenit, cand lumea era deja avansata, remarcand un jucator: Remus (ALIAT)! Mi-a fost dusman, ii uram tribul, ba mai mult eram spion la el in trib! Am reusit sa-i fac mult rau, multe luni i-am bagat bete-n roate in actiuni coordonate, pana m-a prins (cu adminii, mi-a confirmat)! Daca stau sa ma gandesc bine, nu era om rau, atat doar ca am cazut in tabere diferite!
Am jucat apoi pe L6 pana la 2,5 mil (arareori depasesc 1,5 mil, apoi sterg contul, incep pe alta lume), apoi pe 17, a urmat L19 care mi-a lasat cel mai amar gust din istoria triburilor, atatia oameni parsivi adunati la un loc nu s-a mai pomenit, acesta fiind si motivul pentru care m-am retras din nou din joc!
Acum activez pe 26, intrand tot fara sa cunosc pe nimeni, insa facandu-mi prieteni remarcabili intr-un trib micut!
Astept lumea clasica, unde sper sa-mi revad vechiul si bunul prieten Ioan Tudose!

Nu este o poveste extraordinara, insa este povestea mea! Sper ca v-a placut!
 

DeletedUser39099

CA SA VEDETI CINE SUNT EU CU ADEVARAT!

http://ro.twtotal.net/ladder/profile...id=12&u=VALJAN
uitati sunt pe locu 8 pe speed la tvtotal... eu cred ca inseamna totusi ceva adica inseamna mult sa ai astfel de performanta si eu nam jucat cu scripturi si cu alte smecherii deci cred ca chiar inseamna ceva. nu zic ca eo sunt cel mai bun de acolo da oricum sunt un jucator feroce care nu trebuie neglijat si trebuie bagat in seama pt ca pe harta treaba se schimba decat pe forum. aicea lumea numai vorbeste dar cei care stiu cu adevarat cine sunt eu stiu cum joc si acolo stau online destul de mult timp si de aceea am castigat o multime de cupe. nu am fost dizperat de pe cupe dar mi-am facut si prieteni si dusmani acolo si unii ma baga in seama si pe forumul extern. chiar si unii admini sau moderatori ma baga pe mine in seama. deci eu chiar cred ca in acest joc am facut ceva extraordinar ceea ce mi se pare de asemnea mult. adica nu e putin lucru sa te bati pe speed cu 2 deodata. m-am batut si cu 3 de cateva ori. adica eu cred ca asta nu oricine poate si asta face din mine un jucator deosebit.
cu tribul meu am inceput de la zero si am recrutat jucatori buni care mai tarziu miau devenit prieteni si am ajuns sa tinem unii la altii si sa jucam triburile ca fratii si sa nu ne atacam intre noi. noi suntem ca o mare familie si asta mi se pare mult, deoarece eu cred ca este ceva extraordinar.


traiasca revansa si traiasca eu!

cu respect,
valjan.


acum daca mai aveti ceva de comentat sau daca doriti si voi sa va exprimati performante deosebite va rog sa o faceti aici.

mai jos aveti si o pozica mai funi cu mn. sper sa va placa
http://img208.imageshack.us/img208/8923/valjan.jpg


si pentru colegii mei care me-au fost alaturi si la bine si la greu dedic o melodie faina sa se stie:

http://www.youtube.com/watch?v=f0gic8DymlI
 

DeletedUser

hunt324ever dar multi imi zic pe scurt...HUNT

ador jocurile de strategie,cred ca nu e unul sa nu-l fi jucat.pentru ca toate le aveam cu licenta,multe le jucam si online,pe site-ul oficial al fiecaruia.insa datorita profesiei,care era mai mult la computer,si datorita faptului ca foloseam macintosh,iar jocurile pentru mac nu nu erau aproape deloc prezente,am incercat la invitatia fratelui meu sa joc TRIBURILE.el juca pentru ca avea un pentium II si nu ii permitea placa video prea multe jocuri.am jucat,si am luat batai,stiu ca am intrat pe toate lumile de inceput,ba si pe alte servere straine.totusi,istorie in acest joc am inceput sa fac dupa ce a trebuit sa zac in casa cateva zile dupa un accident de masina,si chiar pot spune ca am jucat continuu,si dormeam.practic,eram si fericit ca scapasem cu viata,si nu imi pasa de timp...oricum eram aproape imobilizat la pat.eu de pe un computer,frate-meu de pe altul,si la un moment dat inca un prieten cu noi,am sesizat ca nu putem nicicum sa razbatem,si am gandit ca sa adunam pe toti cei care erau ca noi,adica loos-erii si sa ne organizam cumva.spre surprinderea mea,eram mai greu de invins,ba chiar am iesit cu fruntea sus in multe batalii.asa a luat nastere Rvansa,in lumile SPEED.mai departe...sunt prea multe de povestit,ce as mai mentiona e ca am pierdut examene datorita jocului(pentru ca efectiv eram prea obosit ca sa ma mai trezesc) dar am luat apoi restantele,am avut scandal cu prietena(care ma credea la altele,ca o neglijam),ba se pare ca acest joc a atarnat decisiv la despartirea noastra,dar eu consider ca asa a fost sa fie.in sfarsit,imi place pentru ca spre diferenta de jocurile programate,acesta are o complexitate datorata gandirii si atitudinii fiecaruia in parte sau in ansablu ca echipa,si mai ales pentru ca nu exista comanda SAVE.la fel precum timpul...curge,si nu se poate pune STOP.decat intr-un mod fatal.si cred ca inamicul cel mai mare al tuturor jucatorilor nu a fost decat TIMPUL.

ma bucur ca am avut ocazia sa cunosc multi oameni minunati aic in joc,ar fi prea multi sa ii enumar,si de unii chiar imi e dor,si sper ca sa ii regasesc uneori in joc.pe unii i-am cunoscut si in realitate,si sper ca si de acum inainte sa joc cu drag pentru a-mi exersa aptitudinile legate de strategie si organizare a echipei.

va multumesc pentru atentie!
 

DeletedUser

Am inceput sa joc pe lumea 18 (contul exista si acum).
Am avut noroc si n-am fost de multe ori burdusit ( in startul jocului mi-a luat cineva satul, am inceput din nou si acum sunt in tribul RIP ).
Toate dichisurile jocului le-am dobandit de-a lungul timpului si cum spunea hunt mai sus, timpul e cel mai mare dusman al nostru.

 

DeletedUser1383

Am inceput sa joc pe Lumea 2 unde am jucat pana s-a deschis Lumea 3. Pe L 3 am jucat cel mai mult, aproape pana in perioada de final, am fost in tribul LR apoi in DIE, erau vremuri cand pierdeam nopti stand sa evit atacuri de la Sciti sau trimitand sprijin colegilor. Acum nu mai e cazul , parca nici jocul in sine nu mai e asa populat de jucatori plini de entuziasm.
 

DeletedUser38759

Istorie cam scurta am inceput pe 26 si termin tot aici am intrat special pt ZEN sa le daram satele! :))
 

DeletedUser22307

am inceput pe l1 dupa a urmat l2 si l3 l8 cele mai active si care am facut ceva
frumos a fost pe toate lumile dar excitant a fost pe l3 si l8:D
l3 am jucat pe jartea dupa care am renuntat o perioada si mam intors pe contu bleahh
l8 am activat pe conturile -cata04-shanu-si putin pe maicic
salut pe toti

ilmaestro ce mai faci mafiotule
 

DeletedUser

mi-a zis mai demult un prieten de joc , l-am intrebat ce joaca si mi-a zis ca joaca un joc din evul mediu , faci armata cuceresti alti jucatori etc. si m-am bagat si eu...
cel mai tare m-am bucurat cand s-a deschis .ro
asa ca am venit aici pe serverul roman...
am jucat pe L1 , insa inca nu stiam bine cum se mananca jocul , asa ca am ramas tot fara trib , refuzand invitatiile si jucand pe cont propriu , pana cand a trecut destul timp de la inceperea L5 , asa ca am parasit L1 si m-am dus acolo
Am parasit si L5 deoarece eram inconjurat de tribul WE , Ellite Warriors daca mai tine bine minte , si tot primeam atacuri , asa ca m-am dus pe L4 , am jucat si l-am cunoscut pe uzzy1981 , insa nu am rezistat mult , si m-am intors pe L1 unde am activat mult si bine(pana la inceperea L7)
asa ca am jucat si acolo , insa nu m-am tinut si am ramas tot pe L1(cu satul nou , pentru ca atunci cand m-am dus pe L5 , am sters contul de pe 1)
pana cand s-a anuntat inchiderea L1 , eu inca aveam cont , insa eram in tribul Legiunea romei , eram academie la H@ITA , pe atunci H@IT@ Legio
insa eram in mijlocul SOF , in mijlocul inamicilor , asa ca de la un sat m-am extins la 8 sau 9 , fara sa pierd sate in fata celor din SOF , insa apoi a venit o lovitura , dupa multitudinea de atacuri primite de la SOF , eram la pamant cu armata , o singura cerere de sprijin i-a determinat pe colegii din cealalta academie (deoarece intre timp HL s-a refacut H@IT@ , iar Legio si -=LR=- au fost academiile) m-au trecut pe lista de inobilari , m-au curatat de sate instantaneu...
am inceput sa intemiez un trib pe L15 dar n-a rezistat(a se vedea expansionismul B-Sea de pe harta lumii 15)
am mai jucat pe L8 , pe L9....insa nu am mai reusit sa fac cine stie ce realizari
a urmat o pauza de aproximativ un an de zile
Am reitrat pe L26 insa jocul se schimbase foarte mult , eram obisnuit cu limita mare de membri 200 , fara limita , 150 etc. , si aici am vazut o limita de doar 80 de membri , insa am jucat , dar cum am spus , jocul s-a schimbat foarte mult , in timpurile vechi , daca incepeai reuseai sa te dezvolti , deoarece cei mari nu prea te bagau in seama pentru ca erau ocupati sa se bata ei intre ei , sa dovedeasca cine e mai tare , acum degeaba te mai incepi de joc daca nu ai inceput de cand s-a dat startul lumii , pentru ca , cei mari nu se bat ei intre ei , doar la puncte , ca in rest nu ii intereseaza , ce e mai nou pe harta , aia cuceresc , iar premiumul la fel , inainte toti aveau sanse egale , putin mai avantajati cei cu premium , dar nu se vedea , ca poza de profil nu prea interesa , si nici ce dadea avantaj , doar faza cu circuitul de constructie , dar si aia se putea rezolva , acum daca ai PP , poti sa maresti productia , sa reduci costul , cu un singur click sa ataci unde te doare pe tine...
momentan mai activez doar pe 26 , 4(acolo jocul inca nu s-a stricat), 28 , si probabil cea mai noua lume aparuta , lumea clasica probabil pe cel mai nou server , pe cel britanic , incepi calumea , 2 sate putin dezvoltate(ambele 102 pct) , nu multi playeri(cam 3k) limita de 6 membri in trib etc.
 
Ultima editare de un moderator:
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus