Jucatorii blocati

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Sincer nu am dat search sa vad daca mai exista da ma risc :D

Deci ce se intampla cu cei care au satul blocat.. zice ca :
jucatorul este blocat deci nu poate primi intariri si nici nu poate fi atacat..
pe k33 la mn am 3-4 sate in felu asta..
nu se poate face nimic cu satele alea ??? ca de ex. daca vreau sa iau satu respectiv nu pot..
deci se poate face ceva??

astept raspuns de la cineva din staff.

O ZI BUNA !!!:)
 

DeletedUser

daca jucatorul respectiv nu este deblocat,atunci satele lui vor deveni parasite in 2 sapt si le vei putea ataca.
 

DeletedUser

asta e aiurea pentru ca mi-e mi-a luat cineva un sat trisand l-am reclamat, a fost incuiat iar acum nu pot sa imi recuperez satul
deci pana la urma eu tot in pierdere am iesit mi-a rupt ala toate trupele , nobilul l-am pierdut si satul nu il mai am

trebuie sa se faca ceva incat sa poata fi atacati acesti jucatori
 

DeletedUser

aha ms de raspuns !! la asta nu m`am gandit am crezut ca daca e blocat asa ramane 4 ever :D


RASPUNS PRIMITI .. TOPIC CLOSED PLS !:rolleyes:
 

DeletedUser

va rog mult de tot face-ti ceva cu jucatorii blocati ca vreau sa ii iau satul unuia (care a fost al meu) dar m-i la cucerit trisand si pt asta a fost banat
 

DeletedUser

Întrebare: jucator blocat
Mesaj
04.02.08 14:16
un jucator reclamat de mine a fost blocat dar deja imi cucerise un sat trisand ajutandu-se cu un cont la care era tot el sitter
acest jucator este snow flake si doresc sa se faca ceva pt a-mi recupera satul...pt ca nu pot astepta 2 saptamani pana va deveni parasit i-ar apoi sa ma lupt cu alti playeri pe el
asadar dak nu exista nici o solutie rog macar sa fie deblocat pt ca eu nu am castigat nimic ci doar am pierdut in urma acestui fapt si ma consider nedreptatit

va multumesc si sunt sigur ca ve-ti gasi o solutie; astept raspuns

Leutzu 04.02.08 14:32
Bunã ziua Hilbert,


Domnul meu, este a doua oara cand dati acest tip de mesaj catre echipa de administrare. Ati primit un raspuns inc are vi s-a explicat care este procedura. La urmatorul mesaj de acest tip veti fi penalizat.



Întrebarea a fost sfârºitã. Nu poþi da nici un rãspuns


uitati-va hal de rezolvare a problemei...intradevar este a 2-a oara cand trimit un asemenea measj dar dak raspunsul primei a fost :

Leutzu 31.01.08 03:28
Bunã ziua Hilbert,


Aceste informatii nu au un caracter public.

Succes,
Leutzu.


bun si ce dak nu au caracter public e o problema strict personala care nu poate fi rezolvata decat cu ajutorul administratiei
 

algernon

member
Scor reacție
0
daca un jucator a pierdut un sat in urma atacurilor incorecte (dovedite) mie mi se pare normal ca satul sa ii fie redat inapoi.
nu stiu care este procedura dar daca in procedura se specifica redarea satului respectiv stapanului de drept,atunci este ok.
daca nu,nu este ok.deloc.
 

DeletedUser

oricum satul lui cutu236 din k33 e blocat de mai bine de 11 zile si nu pot face absolut nimik... eu vreau neaparat sa ii iau satul pt. ca a fost tare in gura de la inceput... si i`am jurat ca o sa ii iau satu si a 3 a zis dupa cand am dat sa il atac zicea ca e blocat.. acu nush ca de frica ca nu a mai vrut juca nush care e faza da s`a blocat... eu zic sa ii fie sters contu si sa devina sat parasit eu am fost inactiv 12 zile (cik) ca am fost 12 zile dar inactiv am fost vreo 7 zile dupa am mai intrat de la sala vreo 10 min si dupa a 3 a zi mi s`a rezolvat pb cu netu.. deci cum eu am pierdut pe lumea 3 sat de aproape 4000 de pct... vreau ca toti cei care se blocheaza sa li se stearga si lor conturile
 

DeletedUser

alg nu zic sa imi fie redat ci vorba lui zero cool sa se gaseasca o solutie incat sa le putem ataca

acum nu mai pot sa trimit o alta intrebare suport ca ma incuie si pe mine
 

DeletedUser184

daca un jucator a pierdut un sat in urma atacurilor incorecte (dovedite) mie mi se pare normal ca satul sa ii fie redat inapoi.
nu stiu care este procedura dar daca in procedura se specifica redarea satului respectiv stapanului de drept,atunci este ok.
daca nu,nu este ok.deloc.

nu nu va fi redat titularului chiar daca asa ti se pare normal.

@hilbert

detaliile legate despre inchidere/deschidere/pedeapsa/perioada de inchidere a unui jucator tin strict cont doar de titular - acele informatii nu pot fi divulgate altor persoane decat proprietarului de drept - nici sitterul nu are drept de contestatie.
un cont odata inchis (neatacabil)va fi pe "standby" 14 zile (de la ultima logare) + perioada de valabilitate a contului premium (in cazul in care are unul) - dupa expirarea timpului mai sus mentionat satul/satele in cauza devin parasite.
Sau direct pe atacabil si nu mai trebuie sa treaca acea perioada pentru a fi disponibile "publicului".
 

algernon

member
Scor reacție
0
@ lamine , atunci nu este in regula.oricum,stiam raspunsul,chestia asta s-a mai intamplat de nenumarate ori in celelalte lumi si stiam de ea.atacuri date "coordonat" de 1-2 jucatori din postura de sitteri pe alte (multe) conturi,soldate cu trimiteri in margine a jucatorului atacat.chiar daca s-a dovedit frauda (atunci cand s-a dorit ),jucatorul pagubit tot a ramas pagubit.
daca cineva dobandaste ceva prin furt,normal este ca furtul sa fie pedepsit iar bunul redat proprietarului de drept.
nu doresc sa intru intr-o polemica (oricum nu am sanse de izbanda,cel putin nu cat sunt singur...) ,este opinia mea strict personala , dar e a mea si tin la ea
:)
 

DeletedUser

@ lamine
frate deci verifica in baza de date sau unde se poate ...
satu lu cutu236 din k33 e blocat de mai bine de 2 saptamani si nu devine sat parasit.. e ceva necurat la mijloc :mad:
 

DeletedUser

a scris si lamine cred ... contul daca este blocat ramane activ pana la terminarea contului premium chiar daca au trecut cele 2 saptamani:)( alea sti tu ..care trec ca sa devi inactiv) dupa asta mai esti activ cat te mai tin punctele premium:D
 

DeletedUser

nu este primul caz mia cunosc un jucator care este incuiat de aproape 1 luna si nu poate fi atacat...asta ar fi problema nu alta
 

DeletedUser

a scris si lamine cred ... contul daca este blocat ramane activ pana la terminarea contului premium chiar daca au trecut cele 2 saptamani:)( alea sti tu ..care trec ca sa devi inactiv) dupa asta mai esti activ cat te mai tin punctele premium:D

sa fi incuiat si sa ai 10 luni cont premium :D
 

DeletedUser

Toate detaliile necesare au fost date de lamine.
Topic inchis.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus