Jucatorii lumii 7 - keithoss

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

Vis Lo Lop

member
Scor reacție
0
Pentru cateva zile sunteti invitati sa va spuneti parerea despre jucatori care activeaza pe aceasta lume. Primul va fi :

keithoss

Asadar, colegi sau adversari, cum vi se pare cel vizat : bun jucator, organizator, coleg, eventual lider (ce calitati/defecte considerati relevante).
 

DeletedUser29094

N-am prea avut interactiuni cu el, dar din vorbele de pe forum si asa mai departe, pot spune ca este un bun jucator, un diplomat excelent, un bun prieten, din ce am vazut. Cuvinte de lauda pentru el!
 

DeletedUser

Nu il cunosc de la inceputul L7,pe aceasta lume am avut putin de-a face personal cu el,dar presupun ca se iau in considerare si colaborarile de pe alte lumi.....este un jucator pasionat,intelege acest joc,stie sa organizeze si un atac si o defensiva intr-un mod extraordinar,stie sa fie diplomat oricand este nevoie, stie sa isi motiveze colegii si sa-i uneasca indiferent de parerile personale. Este un jucator de echipa dar un pic prea orgolios. :* multi......si astept sa-mi tina si morala pt critica :)
 

DeletedUser25877

Am avut interactiuni cu el si inca mai am :p ... este un bun jucator de Triburi, dar ce conteaza mai mult un mare om, cu un suflet "cat casa" ... a facut pentru tribul HK mai mult decat oricare altul, nu cred ca se poate face vreo comparatie intre el si mai "marele" intemeietor, dovada e clara (vedeti tribul HK acum), iar rasplata lui Cata nu are sens sa o prezint aici .
As putea scrie despre el pagini intregi, dar mi-e ca apoi se va "umfla prea tare in pene" :D oricum pot spune ca este primul motiv pentru care multumesc ca am descoperit acest joc (si pentru tine, blondo, sa nu strigi prea tare :p )

Cata, ramai asa cum esti :*:*:*
 

DeletedUser19202

vreau sa zic si eu ceva ... lam cunoscut pe 7 si apoi am continuat colaborarea si pe alte lumi dar stiam de experienta lui dinainte de lumea 7 este printre f putinii jucatori impotriva caruia nas vrea sa joc
un jucator foarte bun un coloborator foarte bun ,destul de bun si ca lider si il respect mult si il consider un prieten bun
 

DeletedUser

Am avut placerea sa il cunosc pe acest jucator ca si dusman si sincera sa fiu pot sa spun despre el ca este un jucator foarte bun si a dat dovada de fair play si bun simt intodeauna.Sper ca acest joc sa ii ofere multe bucurii si multi prieteni.
Multe salutari din partea mea :)

Respect, Gabriela-TSL
 

Vndhl

member
Scor reacție
2
Printre putinii jucatori din H.K. cu care as bea cu placere o bere la aceeasi masa :)
 

DeletedUser

un jucator foarte bun, un prieten care mi-a fost tot timpul alaturi la nevoie...e si putin zgarcit ca are sa dea o bere de mult timp si se face ca ploua :D
 

DeletedUser

keithoss - un respect deosebit pt el chiar daca a facut parte din HK :)

Oana
 

DeletedUser

citez (spicuiesc, persiflez):
-"nu il cunosc .... dar este un jucator pasional...." - ;) Ramo, pasionala ca totdeauna!!! 2 fulgere si un spionaj! :D Buna Ramoooo!
-"am avut interactiuni cu el si inca mai am....." - Da' cu cine nu ai interactionat? Lista ar fi mai scurta! Date, locuri ......?!?
-"...printre putinii jucatori din HK cu care ash bea o bere la aceeasi masa...." - Keithoss nu bea bere! Daca ar fi baut, ar fi baut cu probabil Sigmann, nu cu tine! De unde stii ca el te-ar fi dorit la masa lui? Si pune si lista celorlati fosti HK cu care ai fi dispus sa bei bere! :D Tare curios sunt sa stiu daca si invers este valabila lista!
-"...il cunosc pe acest jucator ca dusman si sincera sa fiu ......" - :)) Aha sa-ti ajute dumnezeu! TSL-ul asta, plin de surprize! Salutari tuturor pe aceasta cale! Mika, marti! :D Stiu reteta unei salate rusesti .... beton!
-" ... din vorbele de pe forum, pot spune ca este un bun jucator ....."- Dar actor noh, sau eventual dansator, regizor, scenarist, sofer, viticultor si etnobotanist cum este? Din forum nu deduci nimic?
-"... un respect deosebit ..." =)) Respectul (definitie) reprezintă atitudinea sau sentimentul de apreciere, stimă şi consideraţie faţă de o persoană, o idee sau o instituţie. Acesta poate fi exprimat verbal sau prin gesturi.
Deci, verbal sau in gesturi! Nu scris! Scris, se numeste lingushala! Nu admite forme de comparatie! Explica "respect deosebit"! ;)
-"...e si putin zgarcit...."! :D E sau nu e? ZGÂRC'IT, -Ă, zgârciţi, -te, adj. 1. (Adesea substantivat) Care face economii exagerate, evitând si cheltuielile de strictă necesitate, care strânge cu lăcomie bunuri materiale; avar. ♦ Lipsit de generozitate. ◊ Expr. $Zgârci. Daca nu da berea aia, il facem avar! De acord? :) Dau eu berea aia! Musai la halba, musai pe muzica, musai cu focul aprins langa noi! Musai gratis! Desigur, rece! Doua degete de spuma.....

Astept sa-l slaviti si/sau criticati pe The Stranger! Nu va sfiiti! Sa dam ce e mai bun din noi!
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

citez (spicuiesc, persiflez):
-"nu il cunosc .... dar este un jucator pasional...." - ;) Ramo, pasionala ca totdeauna!!! 2 fulgere si un spionaj! :D Buna Ramoooo!
-"am avut interactiuni cu el si inca mai am....." - Da' cu cine nu ai interactionat? Lista ar fi mai scurta! Date, locuri ......?!?
-"...printre putinii jucatori din HK cu care ash bea o bere la aceeasi masa...." - Keithoss nu bea bere! Daca ar fi baut, ar fi baut cu probabil Sigmann, nu cu tine! De unde stii ca el te-ar fi dorit la masa lui? Si pune si lista celorlati fosti HK cu care ai fi dispus sa bei bere! :D Tare curios sunt sa stiu daca si invers este valabila lista!
-"...il cunosc pe acest jucator ca dusman si sincera sa fiu ......" - :)) Aha sa-ti ajute dumnezeu! TSL-ul asta, plin de surprize! Salutari tuturor pe aceasta cale! Mika, marti! :D Stiu reteta unei salate rusesti .... beton!
-" ... din vorbele de pe forum, pot spune ca este un bun jucator ....."- Dar actor noh, sau eventual dansator, regizor, scenarist, sofer, viticultor si etnobotanist cum este? Din forum nu deduci nimic?
-"... un respect deosebit ..." =)) Respectul (definitie) reprezintă atitudinea sau sentimentul de apreciere, stimă şi consideraţie faţă de o persoană, o idee sau o instituţie. Acesta poate fi exprimat verbal sau prin gesturi.
Deci, verbal sau in gesturi! Nu scris! Scris, se numeste lingushala! Nu admite forme de comparatie! Explica "respect deosebit"! ;)
-"...e si putin zgarcit...."! :D E sau nu e? ZGÂRC'IT, -Ă, zgârciţi, -te, adj. 1. (Adesea substantivat) Care face economii exagerate, evitând si cheltuielile de strictă necesitate, care strânge cu lăcomie bunuri materiale; avar. ♦ Lipsit de generozitate. ◊ Expr. $Zgârci. Daca nu da berea aia, il facem avar! De acord? :) Dau eu berea aia! Musai la halba, musai pe muzica, musai cu focul aprins langa noi! Musai gratis! Desigur, rece! Doua degete de spuma.....

Astept sa-l slaviti si/sau criticati pe The Stranger! Nu va sfiiti! Sa dam ce e mai bun din noi!


Cred ca era vorba de jucatorii lumii 7. nu de corijenta ta la gramatica.
Ce nume putea propune un admin ???? Un nume din HK . Clasic romanesc. Cred ca corect era sa propuna un nume din diablo, de ce nu liderul lor Profucv ?
Probabil Lord Alex habar nu are nimic de istoria lumii 7, de aceea a propus si el pe cine a stiut..
On topic , Keithos a stiut destul de bine tainutzele jocului, deci bun jucator, iar ca si caracter spre surprinderea mea a dovedit spre sfarsitul carierei lui ca este destul de ok. Singurul din Hk care si-a dat seama ca GVL a meritat respect nu minciuni si vorbe jignitoare...
 

DeletedUser29094

Tin sa-ti amintesc, big ox, unde erai tu la sfarsitul razboiului GVL vs. HK?
In al doilea rand, fiecare e indreptatit sa aiba propria lui opinie. Indiferent de ce ar zice, tu n-ai de ce s-o contesti.
Keithoss este un jucator bun, intr-adevar, n-am avut ocazia sa joc impotriva lui, sau cu el. Dar din ce am auzit de pe forum si din alte parti, este un jucator bun. Cu atat mai mult un diplomat bun. Atat timp cat nu pretind ca opinia mea sa fie cea suprema, tu nu prea ai ce zice. Decat sa eviti sa faci off-topic.
 

DeletedUser

1. Nu contest calitatile lui keithoss asa cum nu pot sa le afirm! Ce m-a suparat insa este ca, desi a fost membru HK este scos din context! HK este scarbos, rusinos, mishel, raios, dar, cativa membri din el, nu! Sa punem o lista cu cei jenanti si una cu cei stralucitori! O lista o scuipam si la cealalta ne minunam!
2. Nu contest deloc lipsurile mele in ce priveste gramatica. Fac eforturi sa scriu corect! De aia ma si cheama Ox, Big, Stupid! :(
3. Razboiul intre GVL si HK a tinut putin, adica, doar 2-3 zile pana GVL s-a divizat in GVL si RG. In acel moment razboiul GVL HK a incetat si GVL a atacat unilateral RG. Daca la momentl acesta se refera Seniorul Kiyoshia, eu eram in RG. Daca se refera la momentul in care The Stranger a scos GVL de la dusmani (din rosu, grena), atunci ma aflam in HK. Asa, si? nu am inteles aluzia!
4. Crescova, GVL a primit aprecierea cuvenita, a fost inghitit pana la ultima frimitura! :D Nu-mi amintesc sa fi fost defaimat de cineva, desi unele persoane de acolo s-au lamentat de mama focului. Sunt de acord ca acele persoane au cam fost sifonate, dar, daca ele s-au confundat cu GVL sau altii le confunda cu GVL, atunci, acele persoane au adus prejudicii de imabine fostului trib! E cazul sa le cereti lor socoteala .....
5. Nu pot sa las sa fie terfelita imaginea HK si a fostilor lideri ai sai, un trib care mi-a dat totul desi eu nu i-am dat nimic in schimb. Prin urmare, nu exista decat 2 posibilitati: a Incetati atacurile la persoana si defaimarile tribului HK si a diversilor sai fosti componenti; b Incercati prin diverse metode sa-mi interziceti accesul la forum.
 
Ultima editare de un moderator:

Vis Lo Lop

member
Scor reacție
0
Ramaneti la caracterizarea subiectului propus va rog. Daca s-ar putea un singur mesaj, nu dialogati aici.
 

DeletedUser9688

Multumesc tuturor pentru aprecieri si pentru critici.

Lord Adex, eu am venit cu ideea, dar consider ca nu trebuia sa fiu eu primul vizat, mai ales datorita faptului ca eu m-am lasat de Lumea 7 de multa vreme; acum mai intru doar de dragul vremurilor de demult uitate si de amuzament.
Ma simt onorat sa ma va apreciat de dusmanii din joc de pe L7 (in special de cei din TSL); chiar nu ma asteptam.

1. Nu contest calitatile lui keithoss asa cum nu pot sa le afirm! Ce m-a suparat insa este ca, desi a fost membru HK este scos din context! HK este scarbos, rusinos, mishel, raios, dar, cativa membri din el, nu! Sa punem o lista cu cei jenanti si una cu cei stralucitori! O lista o scuipam si la cealalta ne minunam!

Stii ca am fost in HK. Pentru ca sunt fost membru HK, participant activ la dezvoltarea HK-ul si trimiterea tribului pe Locul 1 in top (din postura de conducator al tribului, alaturi de TheStranger), consider ca sunt mai indreptatit decat tine sa imi dau cu parerea despre adjectivele folosite de tine. HK-ul a fost un trib super, plin de oameni cu niste calitati deosebite, niste caractere puternice, jucatori foarte buni si apreciati pe multe lumi de joc.
Dar in acelasi timp, a fost un trib rosinos si misel (nu cred ca a fost scrabos si raios). Si, crede-ma, am participat si eu la actiuni rusinoase facute de HK, dar toate au o limita. Si tocmai din cauza acestor actiuni ce lasa de dorit m-am lasat de L7. Am mai spus pe un alt topic ca razboiul dintre HK si GVL a fost picatura care a umplut paharul si m-a determinat sa renunt la L7.
Intotdeauna am preferat dreptatea si bunul simt chiar si intre dusmani; cand pe forumul extern vedeam jignirile intre membri HK si TSL, incercam sa temperez atmosfera; jignirile au fost de ambele parti si nu m-am dat in laturi sa iau partea celor din TSL cand consideram ca au dreptate, chiar daca o faceam impotriva colegilor de trib. Acest lucru l-a deranjat pe intemeietorul HK-ului si a incercat sa ma elimine (stia ca-l critic si nu s-a simtit bine). Daca tie ti se pare normal sa-i elimini pe cei care incita la bun-simt, atunci te inteleg de ce tii partea celor din conducerea HK.

Crede-ma, ai fost prea mic in HK ca sa stii toate detaliile picante si ca sa poti sa-ti dai cu parerea despre buni si rai.

Iar ca exemplu, iti voi da o lista de membri pe care eu ii consider buni din HK, comparativ cu intemeietorul tribului:

- janika0(Nicoleta) - caracter puternic, jucatoare foooarte buna, foarte activa, prietena deosebita,
- b@b@nu- alias controversatul (Diana) - jos palaria in fata unei asemenea persoane
- j123 (Jaby) - un mare betiv cu un stil de joc aparte, un bun profesor pentru multi alti jucatori
- subsemnatul - no coment.

Stii ce au in comun acesti 4 jucatori? S-au lasat toti de L7 (j123 a revenit ulterior) in urma unor divergente cu TheStranger.
Si stii ce este cel mai interesant? Acesti 4 jucatori (si multi altii din HK) au fost apreciati pe toate lumile unde au jucat inclusiv de dusmani; numai cuvinte de lauda la adresa lor; cuvinte de lauda din partea celor care i-au cunoscut. Iar TheStranger, crede-ma ca nu va primi cuvinte pozitive nici macar de la propriul trib (poate doar de la cei din gasca lui de conducatori care au dat delete atunci cand HK-ul a dat de greu). Nu cred ca exista vreun dusman al HK-ului pe L7 care sa zica ceva de bine de TheStranger (dar va face Lord Adex un topic si despre el :D)

Si un ultim aspect:

nu ti se pare rusinos ca cei din conducerea HK-ului, atunci cand au jucat, sa se impotriveasca stergerilor de cont pentru a ramane satele in trib, iar ei, in unanimitate, sa le stearga pe ale lor cand s-au lasat? Nu crezi ca ar fi trebuit sa lase propriile conturi in trib colegilor care au preferat sa continue pe L7?

Ma repet: ai fost prea mic in HK, bigOx, ca sa iti dai cu parerea si sa ai o opinie cat de cat apropiata de realitate.
 

DeletedUser

Multzam tare mult pentru interventie, keithoss, oportuna, la obiect, dar partinitoare. Ash indrazni sa spun ca este si gresita pe alocuri, chiar cu riscul de a ma face "nou" in acest joc (pentru ca din pacate mic nu mai pot fi, desi imi doresc din inima sa mai fiu). Sunt de acord ca murdarii s-au spus multe si binemeritat pedepsite! Nu comentez! S-au spus si se vor mai spune!
Acest joc insa, este unul de razboi, un sumulator, care are ca scop hegemonia! Castigi, castigi, nu, nu! Ce conteaza cum? Daca toate in acest joc ar decurge asa: Toti fata in fata, se lupta nr.1 de la HK cu nr.1 de la MIR, ....., nr. x cu nr. x similar, ar castiga cine? cel care plateste cp? e mai activ? are mai mult noroc? Ce naiba ar fi acest joc? Exemplele de cavalerism pot fi continuate! Rezultatul? Un joc anost, fara zvac, fara spectacol! Ca un meci de fotbal la care toate suturile pe poarta ar fi gol, unde spectatorii ar sta pe scaune si ar motai ....
Frumusetea vine din neprevazut, din surprize, fie ele placute, fie neplacute! Un atac pe la spate, o convertire neasteptata a unui dusman, un spion, un macel, asta e viata si culoare! Atata timp cat se limiteaza "dusmania" la spatiul virtual este ok! Juecand dupa logica asta a cavalerismului, DIABOLO ar trebui sa se sparga in triburi mai mici, de marimea adversarilor potentiali. Ar fi absurd.
In plus, personalitatea ne defineste si ne face diferiti! Eu sunt diferit, j123 la fel, tu, cretzu si asa mai departe! Fiecare are si bune si rele! Stranger a facut un trib si l-a condus cat de bine a putut! Cum s-a priceput! Si a facut asta mai bine decat altii, care din mandrie (ca sa nu zic altfel) si-au impins in prapastie triburile, sau si mai grav, acuzand defavorizarea administratiei si profitand de loialitatea oamenilor sai i-a determinat sa-si stearga conturi greu muncite, adevarate band-uri, ca apoi sa se intoarca pe furis in alte conturi contra HK. O manevra stralucita, eu o apreciez ca atare! perfecta! castigatoare! Dar o fi ea oare cavalereasca? Conteaza sa castigi! Fara nici o exceptie, fiecare trib a facut din toate si bune si rele! Oi fi eu nou prin HK dar orb nu sunt!
Cei care ma cunosc stiu ca eu personal sunt un jucator submediocru, nu folosesc niciodata CP (desi stiu ca intretinerea serverelor costa, si personalul asijderea), dar muncesc pe cont (ultima performanta 437 sate si 3800000 puncte parca) si atat timp cat am fost activ pe contul personal si alte conturi in sitter, am avut balantele exclusiv pozitive, chiar contra unor vechi conturi premium. Am facut si bune si rele, dar sa-ti cunosti adversarul, sa-l studiezi, sa-l iei prin surprindere, sa-l minti, fentezi, disperi si asa mai departe, consider ca este esenta jocului. Daca nu ai voie sa faci asa ceva ca nu e de bon-ton, atunci asta nu e ce s-a dorit sa fie!
The Stranger (si cu asta inchei) si-a vazut creatia murind! A spijinit-o cat a putut, apoi, decat o moarte lenta si chinuitoare a ales un glonte in tampla! Pentru un "militar" este gestul care-l salveaza de umilinta! Eu il inteleg! Ce s-a ales cu satele lui? Nu stiu si nici nu prea conteaza! ce s-a ales si cu ale mele! Le-am luat de la unii si le-au luat altii .... eu am fost un custode! Sunt satele serverului ..... fie numele lui laudat! :cool:
 

DeletedUser25877

oare ce tema era aici, pagini literare, sectiunea S.F.?
rog moderatorii sa ii deschida un topic lui big ox, separat, unde isi va putea scrie memoriile si istoriile ca vedem ca ii place mult, chiar daca bate campii
 

DeletedUser

Am sa fac precum socot,
Fara patimi si manie,
Eu tot sper si-ncerc sa pot,
Ma agit ca un netot,
Sa-ti abat crunta-ti furie!

:cool:

buna si tie, Carmenush cu ochi de plush! ;)
 

DeletedUser25877

big ox forumul asta pentru tine este "fara frontiere" ... la off topic discuti tot ce vrei si gasesti si raspunsul meu ... aici e cu totul alta tema, mai citeste inca o data numele topicului
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus