Jucatorii Lumii 8 (partea II)

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Jucatorii Lumii 8

Dupa ideea colegului meu Lord Adex de pe lumea 7, si anume Jucatorii lumii pareri si opinii, as dori ca aceasta tema sa fie deschisa si aici.

Pentru cateva zile sunteti invitati sa va spuneti parerea despre jucatori care activeaza pe aceasta lume. Primul va fi :

Angelli

Asadar, colegi sau adversari, cum vi se pare cel vizat : bun jucator, organizator, coleg, eventual lider (ce calitati/defecte considerati relevante).
 

DeletedUser

pentru tine sigur e plictisitor...nu te incadrezi la nici o descriere de acolo...eventual pe tine te pot trece la defecte :D
 

DeletedUser

Pai noul jucator nu l-am vazut in actiune inca....asteptam sa vedem ce poate si stie.

Nicu in schimb e un piculet cam impulsiv,dar stie sa-si recunlasca greselile(cel putin cateodata). Avea respectul si sprijinul colegilor,am rupt ceva trupe pe el.
Si este un interlocutor placut sau acid,in functie de ce vrea sa obtina din partea celuilalt :)

Nicu.... :* si sa ai parte de tot ce te face fericit !
 

DeletedUser

angelli (cel vechi=nicu):
-este o persoana care iti mananca toti nervii
-este o persoana care te ajuta atunci cand ai nevoie de ajutor(in orce sens)
-este o persoana imatura
-este o persoana care stie sa isi faca foarte usor prieteni, si la fel de usor stie sa isi faca dusmani
-este o persoana cu gura mai mare ca a mea (la figurat)
-si este persoana langa care poate as incepe din nou sa joc triburile dar pe alta lume, si asta numai daca bubblero si edy77 ar reveni si ei




p.s. este prietenul meu si pe care vreau sa il vad la nunta mea la anu(impreuna cu sora lui singura)
 

DeletedUser

si revenind la subiect:
-organizator de atacuri??????????? sincer daca nu ma inseala memoria nu prea lam vazut sa organizeze(dar de atacat a atacat)
-diplomat: este un diplomat bun dar are si el anumite defecte(cand il calci pe coada face scandal)
-jucator bun?????????????? pai daca as vorbi cu el ias spune ca e cel mai prost jucator numai ca sa se enerveze, dar sper ca nu va citi postul meu: chiar este un jucator foarte bun, pacat ca prietenii lui sau lasat de joc si nu a mai avut cu cine sa joace
-conducator? acelasi lucru ca si la ideea cu diplomatul, isi favorizeaza prietenii si le mananca zilele la dusmani si la cei care lau enervat, pacat ca daca era mai impartial ajungea sa fie cel mai bun conducator dupa l8
 

DeletedUser

Nici eu nu-l cunosc pe respectivul, ai ales un jucator care nu-l cunoaste nimeni, este un jucator care n-a scos nici macar o vorba de cand este acolo, No Comment !
 

DeletedUser24690

Ei nu ma cunosti, nu vrei sa ma cunosti!:))
Sunt ala care ti-a pus o vorba buna cand ai fost dat afara din Lgf de wings of chaos , sunt intemeietorul si proprietarul de drept al contului angelli, am jucat de la inceputul lumii 8 pana in primavara acestui an pe cont dupa care contul a trecut in posesia lui Vasy Calin si mai nou in posesia lui Bogdan, un jucator de pe o alta lume, un prieten de-al meu si de-al lui Vasi.
Noi am purtat unele discutii si pe mess de-a lungul timpului , poate incidentul cu blondina in care vroiai sa pui poze cu ea goala pe forum si eu ti-am explicat ca nu ar fi corect fata de ea iti va aminti de mine, daca nu iti amintesti tot e bine,imi amintesc eu de tine.
Le multumesc celor care si-au spus parerea pana acum si sper sa o faca cat mai multi, orice critica sau apreciere e binevenita , ma vor ajuta sa ma mentin in forma si sa ma perfectionez.
Sper sa ajung si eu la marea intalnire din noiembrie, as vrea sa va cunosc si dincolo de taste.
Numai bine si distractie placuta in continuare!:D
 

DeletedUser

Nici eu nu-l cunosc pe respectivul, ai ales un jucator care nu-l cunoaste nimeni, este un jucator care n-a scos nici macar o vorba de cand este acolo, No Comment !

Bun îmi cer scuze dacă am ales un jucător pe care nu îl cunoaşte nimeni.
Pe viitor aştept propuneri pentru jucători.
 

DeletedUser

Bun îmi cer scuze dacă am ales un jucător pe care nu îl cunoaşte nimeni.
Pe viitor aştept propuneri pentru jucători.

propun eu altceva sa se faca caracterizarea unor jucatori care au marcat aceasta lume( care au jucat sau care inca mai joaca) nu conteaza daca ei mai joaca, exemplul meu, eu nu mai joc dar sunt prezent in unele discutii dupa forum, si angelli e un alt exemplu, poate daca unii mar caracteriza pe mine ar spune urmatoarele cuvinte: este un jucator cu gura mare, care se ganddeste numai la atac, sau ceva de genul, degeaba incercam sa ii caracterizam pe actualii jucatori dupa l8(cei activi) ca cei de acum , care sunt in top, nu au fost si acum un an in top, cyupanezu, leonida, si altii ce poti sa imi zici despre ei daca acum era data de 30-09-2009 ? sigur miai fi spus ca sunt doar niste membrii a unor triburi de genul pax (cyupanezu) si 300(leonida) multi nu ati jucat cu ei atunci, asa ca nu iati cunoscut, dar daca va ceream sa ii spuneti de mafia toti ati fi spus ca e un jucator bun, ca e un colector de sate si multe alte exemple, daca vas fi intrebat de edy ati fi spus ca e un jucator care joaca numai pe atac si un bun conducator, vedeti dragi colegi, aceasta caracterizare pe care ati lansato acum este cam nasoala, pentru ca prietenii spun lucruri frumoase despre cei selectati de a fi caracterizati, si dusmanii se intrec in reprosuri si jicniri, no sa fie multi sa caracterizeze asa cum lam caracterizat eu pe nicu.







propun ca cei care citesc aceasta tema sa isi faca o mica caracterizare (sau mai bine zis o autocaracterizare) si sa fiti sinceri cu voi insiva si dupa aceea cu cei din jur, eu o sa fiu primul care o sa postez

eu blanarui: am jucat pe 2 conturi pe l8 blanarui si orangina3:
-ca conducator ce pot sa spun ca nu sunt chiar asa de bun, imi lipseste gandirea limpede, mie imi place sa joc foarte mult pe atac si acest lucru nu face bine daca as conduce un trib, pentru ca intr-un trib trebuie sa fie si jucatori care tre sa faca defens, asa ca aici eu mereu am gresit cand le ceream la toti sa faca atac, singura data cand am deonstrat ca sunt un conducator bun de trib a fost atunci cand am condus academia sph si am reusit sa scap de inactivi si sa fac din unii anonimi sa devina jucatori buni
-diplomat?????? aici pot sa ma laud ca eu chiar mam descurcat destul de bine , de fiecare data cand am avut discutii in legatura cu diplomatia tribului meu, si am incheiat o diplomatie, tribul meu a avut numai de castigat(mai mereu au fost incheiate diplomatii de razboi)
-coordonator de atacuri: pai sa fiu sincer nu prea a rabdare sa atac cu 10-15 persoane, imi place si mia placut sa atac in grupuri restranse, dar cand am organizat atacuri atunci a fost macel curat(cel mai bun organizator de atacuri a fost bubblero. eu ii indicam tzintele(playerii) si il ajutam cu scripturi, si el incepe sa recruteze persoane care sa atace, eu nu am avut rabdarea sa dau la fiecare in parte sate pe care sa atace real si pe care sa dea fake, eu de obicei le dadeam un coordonat si le spuneam sa isi aleaga singuri tzintele :)) imi era lene)
-coleg de trib-pai am fost un angelli 2 , aveam si prieteni dar si din aia care imi incarcau frigiderul cu carne :)) nici eu nu eram prea corect cu unii playeri, asta e suntem oameni
-si la faza daca sunt un jucator bun, las ca dusmanii mei sa raspunda, ii rog sa fie sinceri
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

;)) dragutza autocaracterizare, felicitari ptr sinceritate!

pacat ca nu am apucat sa vbb de pe niciunu din conturi sa vbb cu tine prea mult:))

cred ca de pe mafia am vbb o singura data prin primavara la runda de atac organizata de amiral90!
 

DeletedUser

noi 2 am vorbit dupa contul lu orangina3 pana in momentul cand proprietarul contului orangina3 tia dat niste mesaje stupide si nu am mai vorbit, poate iti aduci aminte cand eu cu death90 si cutiapandorei atacam impreuna si va curatam o parte din playeri
 

DeletedUser

noi 2 am vorbit dupa contul lu orangina3 pana in momentul cand proprietarul contului orangina3 tia dat niste mesaje stupide si nu am mai vorbit, poate iti aduci aminte cand eu cu death90 si cutiapandorei atacam impreuna si va curatam o parte din playeri
Ce aberati aud aici, fermele din 22 curatau jucatori, cel putin orangina3 a cedat psihic in primele 2 saptamani de razboi cu fostul tno, iar ceilalti 2 noobi au cedatr si ei unu cate 1, fiind stersi rapid dupa granita, ce jucatori or fi curatat sau atacat astia, ca la primul atac organizat au pus coada pe spinare si au renuntat la joc lasand conturiulede izbeliste, si acum aud ca inaptii curatau jucatori cand ei pierdeau sate pe banda rulanta, dupa razboi multi viteji se arata:)
 

DeletedUser

Blanarui, poate tu nu ma stiai, insa 70% dintre jucatorii activi de pe L8 la ora actuala ma stiau de foarte mult timp, nu aveam noi granite comune din cauza asta omiti anumite aspecte...toata lumea stie c-am fost in conducerea -BW- o buna bucata de timp...
Apoi sa dau timpul inapoi cand a inceput L8, multi ma stiu sub alt nick Lastad, foarte multi cunosc acel nick pentru c-am fost intemeietorul TROAN si mai apoi in conducerea Mete impreuna cu pribeagul, apasul x...( dusmanul Bw-ului )pe vremea lui anatol96, sony, mariolacatus + multi altii pana am facut o pauza bine meritata, mai apoi m-am apucat sa joc pe acest nick, nu mai face afirmatii ne fondate...pe mafia009 il stia lumea pt. ca era in top 10 la vremea respectiva, ca altfel de unde sa stie cei din k 40,41,42....despre el ??? Eu il stiam pentru c-am avut granita pe nick-ul Lastad, dar pe Leonida deabia cand s-a lasat am ajuns eu in zona respectiva...

Eu propun sa ne dam cu parerea despre locul 1 pe L8 si anume Cyyupanezu, daca tot este fruntas...apoi si randul meu... top 10 ca sa fie mai simplu, cine are alte propuneri le asteptam cu interes !

Precizez c-am propus aici pentru ca tema respectiva " top 10 jucatori" este inchisa, probabil aici ramane in picioare .

Ca sa-mi dau cu parerea primul despre cyuupanez ...

1. Jigneste diversi jucatori adversari cat si colegi intr-un mod numai de el stiut...( de pe diferite conturi ).
2. La gramatica este repetent ~ anumite fraze, doar el si noua gasca a lui " perversii de pe Triburile " le inteleg ~
3. Are si o calitate " este destul de activ pe acest joc", cred ca nu-i suficient pentru el .

Mai usor cu dublu-post
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Ce aberati aud aici, fermele din 22 curatau jucatori, cel putin orangina3 a cedat psihic in primele 2 saptamani de razboi cu fostul tno, iar ceilalti 2 noobi au cedatr si ei unu cate 1, fiind stersi rapid dupa granita, ce jucatori or fi curatat sau atacat astia, ca la primul atac organizat au pus coada pe spinare si au renuntat la joc lasand conturiulede izbeliste, si acum aud ca inaptii curatau jucatori cand ei pierdeau sate pe banda rulanta, dupa razboi multi viteji se arata:)



cand a inceput razboiul cu tno eu nu mai jucam pe acel cont, daca nu ma crezi intreabai pe ceilalti din tribul armada sau chiar pe unii din fostii colegi ai tai, eu am plecat in strainatate si nam mai jucat deloc pana acum o luna, asa ca nu ma spune ca am cedat eu, iar ceilalti 2, hai ca ma faci sa rad, ca ceilalti 2 aveau o viata personala, si anume facultatea si chiar vroiau sa renunte la joc, tu chiar crezi ca tno ia facut sa renunte? esti comic liviu, si sa nu zic ca tno a promis (cu bimbo in frunte) ca nu va fi nici un razboi intre tno si 22 , chiar el mia promis, si in caz ca va fi , atunci acest razboi va fi anuntat cu 1 saptamana inainte, dar ce sa ii faci daca tno murea dupa puncte si a inceput sa recruteze jucatori de top, asa ca liviu daca vrei sa imi mai raspunzi, incearca sa vii cu o explicatie la faza dc a inceput razboiul 22-tno



si tu leonida dc spui ca eu gresesc? spunemi si mie ce jucatori care au fost cu adevarat buni in acest joc?, chiar crezi ca daca ai 1000-2000-3000 de sate te face bun? daca esti pe primul loc ca agresor, ca aparator te face bun? te inseli amarnic, nu uita ca sa fii bun in jocul asta trebuie sa ai urmatoarele calitati:
-sa fii sincer cu tine si cu cei din jur
-sa nu fii cu 2 fete
- sa stii sa faci fata oricarei situatii
-sa stii cum sa ** cu cei din jur(colegi-dusmani-sau simpli playeri dupa harta)
-sa iti dai seama ca de fiecare data ca va exista intotdeauna cineva mai bun ca tine
-si sa stii cand sa renunti la joc



tu sau ceilalti care va credeti buni aveti macar jumatate din aceste calitati?eu nu cred, ca multi vati retras in acest joc din cauza ca in viata reala nu sunteti agresivi, nu sunteti puternici, si nu ati fost niciodata pe locul 1, si stiti ce este viata reala? si stiti ce inseamna sa mergeti la o bere cu baietii?mai stiti ce este ala colt de bloc, mai stiti ce este ala fotbal pe un teren de bitum? nu cred ca mai stiti, vreau sa imi motivati raspunsurile pe care le veti da la postul meu, asa ca sa sa indepliniti prima calitate si anume sa fiti sinceri
 

DeletedUser

Blanarui, bati campii intr-un mod foarte-foarte comic :)))
Nene, eu sunt foarte activ pe joc pentru ca imi permite si job-ul, sunt la munca 10 ore/ zi si am acces la PC non-stop, acasa mai pot sta 3-4 ore lejer, mai ales acum cand se intuneca de la ora 19. Eu am un job de birou si uneori in teren, dar asta cand vreau...crezi ca intru la PC numai cand vrea seful, sau cand ajung acasa 1-2 ore pe fuga ? Daca nu aveam timp destul la serviciu nici nu mai continuam acest joc fi tu linistit, eu n-am plecat prin strainatate ca sa muncesc, ma descurc foarte - foarte bine si aici, fiecare cu norocul lui...
Ca sa-ti raspund la tampeniile postate de tine mai sus:

La bere sunt cu baiatii sunt de 2-3 ori/ saptamana pentru cultura ta generala,pentru ca nu vreau sa devin un burtos si nici nu ma omor dupa acest lichid precum altii... daca vezi ca cineva este on-line pe joc sau mess, asta nu inseamna ca acea persoana trebuie sa fie si prezenta, eu am lasat PC-ul deschis si o saptamana la rand, nu ma deranjeaza absolut deloc si nici nu-i vreo rabla care sa-si dea singur restart...
Fotbal joc doar in week-end, tu de cate ori joci fotbal sau un tenis de picior ??? Cred ca niciodata de cand ai plecat din tara, te-ai dus afara sa muncesti nu sa joci bambilici, sau ai plecat acolo direct sef, dar aere din astea sunt satul sa aud pe la diversi...


Acuzatii din astea poate face toata lumea, nu-i nici o greuntate sa arunci 5 cuvinte pe acest forum si nu numai ca sa jignesti anumite persoane, unii au ales sa joace acest joc la un mod mai intens, ii felicit si pe cyyupanezu, maryus11, cleopatra si care-or mai fi pentru ca se dedica pentru jocul asta, unii nici macar aici nu-s in stare sa dovedeasca ceva, ca sa mai vorbesc de real life...

Dupa postarile tale my friend, doar tu si cei 2-3 care-au renuntat ati fost mari jucatori, restul care-s aici sunt niste prosti, stai tu linistit ca nici macar unul dintre cei precizati de tine n-a fost vre-un campion sau ceva de genul...ai precizat ca trebuie sa fi puternic, unde-ai fost tu sau amicii tai ? Ai fost agresiv ?? tu sau ei ? Unde ??? Cand v-a fost greu ati renuntat...aici se vede taria de caracter si intampinarea greutatilor de care-ati dat dovada . In schimb ati ales sa jucati pe alta lumea, deci n-ati renuntat la joc definitiv...asta va dovedeste frica prietene, ca pierdeti si sa nu zica adversarul ca v-au ciuruit cum a precizat livian52 mai sus, are dreptate omul, daca erati adevarati razboinici continuati razboiul nu DELETE sau fuga pe o lume noua pentru ca aici erati ciuruiti !


Nici nu mai comentez la aceste tampenii spuse de unul si altul pentru ca deja fabulati la puterea "N"
 

DeletedUser24515

bwei da aveti de-a treaba...ce vrei fratilor sa posteze pe forumul asta activii? mai putin....pe aici mai mult trec frustratii care "s-au lasat de acest joc"....

Cine s-a lasat de jocul asta? aia care au fost atacati masiv..si terminati...aici ma refer la tot ROARUL...la Yumeji, amiral,death,cutia pandorei..din cauza lor apoi lasandu-se si altii....

ce atata vorbarie...unii au treaba pe joc..nu sa stea sa citeasca....Umflaturile in pene ale voastre pe forum :))

mai bine ** pe joc...decat aici..:p

dupa razboaie..toti sunt buni...numai ca altii se afirma..iar altii se lauda singuri :))

eu unu ii felicit pe cei care sunt in joc la momentul acesta....pentru ca nu cred in cei care s-au lasat din mai multe puncte de vedere...

cum au jucat pana acum 2 ani...puteau sa mai joace lejer...ce ...adica nu se poate lasa sitter sau cum? ne ascundem toti dupa deget...
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus