Jucatorii lumii pareri si opinii

DeletedUser

cgal, cam atata as vrea sa-ti spun: Losers spell it "looser"... http://loseloose.com/

Te rog, ca daca tot jignesti, sa scrii macar corect daca va dati drept cei mai buni... Si daca nu stii engleza, te rog sa nu mai scrii pe engleza! In schimb, poti sa-mi jignesti ce vrei tu, dar nu inteligenta, deoarece la capitolul asta, daca va adunati toti de pe forum ati putea sa imi ajungeti la glezne, dar atat...

Ati ajuns pe locul 1 dupa ce ati stat 3 ani in umbra??? Sunteti ca un fotbalist ce a stat de la 19 ani la 32 rezerva, si la 32 prinde postul de titular ca se retrage titularul de drept! Daca jocul asta ar avea o istorie, eu as fi Napoleon si majoritatea din voi ati fi maxim Emil Constantinescu...

Imi cer inca o data scuze pentru lipsa de modestie de care dau dovada in fiecare mesaj, dar in fiecare mesaj pe care-l puneti voi ar trebui sa-mi multumiti ca am jucat pe L4 si ca v-am invatat sa spuneti "loser" in engleza!

Nu postez pe acest forum din partea tribului Armada, ci din partea mea, si indiferent daca mai joc sau nu, postez cand vreau.

Simplele tale posturi pe forumul asta jignesc lumea care inca mai joaca, plimba ursu si explica-le la copii de 10 ani cu care jucai triburile cum se duce un trib pe locul 1. Noi astia de care razi matale ne-am bagat p*** in alianta cu tribulul de pe locul 1 pe care il conduceai, noi astia ne-am bagat p*** in suprematia voastra si v-am scos de pe cel putin 3 K-uri rand pe rand, noi astia v-am luat mii de sate si ne-am batut joc de voi la fiecare operatiune, fiecare atac, fiecare schema la care n-ati stiut ce sa miscati. Si acuma ne bagam ceva in jucatorii crescuti de marele Becks, jucator de 14Milioane care in 2 zile pierde o gramada de sate fiindca habar n-are cum sa se apere sau cum sa dea la recuperare. Esti destept dar prea arogant ca sa poata conduce un trib si mai ales sa-l tina in top, ia-te de mana cu Spaiker si alti Napoleoni de pe L4 si dute tot invartindu-te ca si tribul tau se duce in jos zi de zi.
 

DeletedUser5970

ia-te de mana cu Spaiker si alti Napoleoni de pe L4 si dute tot invartindu-te ca si tribul tau se duce in jos zi de zi.

Du-te Bekcs dar nu la Academia de politie, inca unul precum spaiker acolo ar duce la sfarsitul lumii :D
 

DeletedUser4257

acum o zi cgal zicea despre becks ca a fost cel mai bun din armada, ca datorita lui becks armada era pe 1 si alte laude...si acum priviti ce spune despre becks.
cgal...suferi?...ai nevoie de un psiholog...te contrazici de la o zi la alta...ia o banana ca iti creste tensiunea...
 

DeletedUser

cgal ai si tu la neuroni...toate triburile au fuziuni facute, master, gtc, armada...ca voi o tineti pe-a voastra si nu le numiti fuziuni e alta mancare de peste...dar pana si in final omu' cu multi neuroni din master recunoaste ca master a facut fuziuni.
in rest ce ai scris mi se pare a fi un om prins in mreajele acestui joc, eesti dependent de acest joc...RIP omului din spatele nickului cgal.
Omu' destept e ala care stie cand sa se opreasca..ce castigati voi ca va pierdeti zile si nopti pe un joc? niste ochelari=))
ghaby...esti prea mic din toate punctele de vedere in a-ti mai raspunde.poate vrei o dedicatie sa-ti dau cu ocazia implinirii implinirii a **** cati ani de master, acu ceva timp cerseai asa ceva...cat de penibil...it's just a game!
Felicitari celor care au stiut sa se opreasca...pana la urma din cate stiu spaiker e la academia de politie, asta inseamna ca a stiut cand sa se opreasca!

alta Editat TT pe care IQ-ul nu-l duce prea mult ca sa gandeasca. GTC e GTC din prima zi, Master e Master cam de la inceput. Da in urma razboaielor am asimiliat alte triburi, NOA, TNT, DTR, K85, Kings, RA si altii care au fost. Voi n-ati asimilat triburi pentru ca ati castigat un razboi, voi ati fuzionat pentru ca ati reusit sa prostiti alte triburi, pentru ca ati reusit sa destabilizati conducerea si granitele aliatilor si i-ati fortat sa sa ajunga la voi, toate astea in ideea ca creste el tribul mare si tare. Ei a crescut pana nu a mai putut si acuma scade pana o sa dispara. Ipotetic vorbind(desi este foarte putin probabil) daca GTC si Master ar fuziona (cam ce a facut TRX cu RF la vremea lor) Armada nu mai are nici o sansa vreodata sa revina pe locul 1, chiar si separate triburile astea doua or sa va rupa non stop pentru ca habar nu aveti sa luptati, si acuma umblati numa dupa fuziuni, numa dupa schimbari pe L4, numa dupa cai verzi pe pereti. Cand o sa invatati ce inseamna granita, ce inseamana sa sprijini, sa ajuti un coleg care are atacuri atunci poate poate o sa miscati ceva, cat timp va vedeti de interesul propriu nu o sa realizati nimica. Nu sta nimeni cu noptile la PC, tu vorbesti de mine dar habar n-ai ce job am eu, cat timp imi petrec eu umbland pentru casa, masina sau alte chestii personale. Da sunt prins de acest joc pentru ca vreau sa-mi bag p*** in cei ca tine care se cred miezul acestui joc, v-am dat-o si o sa o dau oricui are aere de superior in jocul asta si uita ca inainte de joc suntem oameni.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser4257

Editat TT

ei asimileaza armada fuzioneaza=)))...citeste interviul lui velni desteptul ca scrie acolo
daca nu iti schimbi un cacat de nume asta nu inseamna ca nu se numeste fuzionare
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser5970

ghaby...esti prea mic din toate punctele de vedere in a-ti mai raspunde.poate vrei o dedicatie sa-ti dau cu ocazia implinirii implinirii a **** cati ani de master, acu ceva timp cerseai asa ceva...cat de penibil...it's just a game!
Felicitari celor care au stiut sa se opreasca...pana la urma din cate stiu spaiker e la academia de politie, asta inseamna ca a stiut cand sa se opreasca!

Mda acum am vazut ca te chinui sa-mi scrii corect numele. Vorbesti de ani intregi de Master, poti echivala cel putin 1 an si sa spui Armada ? Din acest an ce am putea alege ? O luna cu acel iures de nou, dupa fuziune si inca 11 de suferinta.
Observ ca aceste luni de suferinta nu ti-au prins bine si preferi sa te afisezi suferind pe forumul extern, daca te ajuta sa-ti revii, spune-mi, iti dau o zi invitatie in Master, pe urma o sa cercesti tu sa ramai acolo.
 

DeletedUser

Am mai spus-o, imi pare rau ca tribul Armada se duce in jos, dar nu mai reprezint acest trib de foarte mult timp. Nu am spus nicio secunda ca ai fi un conducator slab de trib, dimpotriva, din punctul asta de vedere ma inclin in fata ta. Cu siguranta ai gestionat multe situatii mai bine ca mine, iar eu nu am avut rabdarea sa lucrez cu anumiti oameni.

Ce vreau sa iti aduc aminte e ca pe L4 au fost mereu doar doua triburi: aTaRaXic (TRX) si RESTUL (S.U.L.). Primul a devenit Armada, al doilea a ramas tot asa...
Voi nu ati declarat razboi tribului de pe locul 1, ci singurului trib de acolo. Voi mereu ati ales calea cea mai usoara, niciodata calea cea mai curajoasa. Da, acuma in final se pare ca intr-adevar, calea mai curajoasa a dus la declin, insa pentru noi a fost mai palpitant jocul... Practic noi am jucat ruleta ruseasca, iar voi ati jucat shencal. Ca un film frumos... TRX a avut un inceput interesant, o actiunea continua si un final dramatic, pe cand RESTUL peste cativa ani o sa ajung la episodul 17.456 si inca nu o sa se intample nimic deosebit, ca in Tanar si Nelinistit...
 

DeletedUser5970

Becks, pe scurt trebuia sa spui ca dintr-un film de 2h de la TV, mataluta preferi spoturile publicitare ;) de cele mai multe ori, de proasta calitate, nu ?
 

DeletedUser

Am mai spus-o, imi pare rau ca tribul Armada se duce in jos, dar nu mai reprezint acest trib de foarte mult timp. Nu am spus nicio secunda ca ai fi un conducator slab de trib, dimpotriva, din punctul asta de vedere ma inclin in fata ta. Cu siguranta ai gestionat multe situatii mai bine ca mine, iar eu nu am avut rabdarea sa lucrez cu anumiti oameni.

Ce vreau sa iti aduc aminte e ca pe L4 au fost mereu doar doua triburi: aTaRaXic (TRX) si RESTUL (S.U.L.). Primul a devenit Armada, al doilea a ramas tot asa...
Voi nu ati declarat razboi tribului de pe locul 1, ci singurului trib de acolo. Voi mereu ati ales calea cea mai usoara, niciodata calea cea mai curajoasa. Da, acuma in final se pare ca intr-adevar, calea mai curajoasa a dus la declin, insa pentru noi a fost mai palpitant jocul... Practic noi am jucat ruleta ruseasca, iar voi ati jucat shencal. Ca un film frumos... TRX a avut un inceput interesant, o actiunea continua si un final dramatic, pe cand RESTUL peste cativa ani o sa ajung la episodul 17.456 si inca nu o sa se intample nimic deosebit, ca in Tanar si Nelinistit...

complet fals si o stii si tu, o stiu si altii. TRX avea un razboi cu STFU pe care nu-l castiga da nici nu-l pierde. Ati insistat la noi sa ne bagam in razboi desi ii aveam pe Master langa care nu ma aveau la inima. V-am decalarat razboi desi riscam enorm sa fiu prins intre doua triburi destul de puternice si am facut-o pe baza unor principii. A fost asta calea usoara ? Tine minte ca GTC a intrat in familia Masterului dupa intrarea noastra in razboi nu inainte. Cu centrul blocat nu existau alte variante de dezvoltare nici pentru noi nici pentru Master. V-am demonstrat ca nu ajunge sa fii pe locul 1 ca sa stii sa duci un razboi, chiar si asa Armada avea peste un sfert de harta avantaj, v-ati batut joc rand pe rand de aliati si apoi de proprii membri. Faptul ca peste un an noi vom fi tot asa, mare lucru, ne batem joc de Armada si cand Armada o sa dispara mai vedem atunci care la care tine pica si cum continuam. Pana atunci insa ne multumim sa va desfiintam zi dupa zi, granita dupa granita, continent dupa continent pana abandonati toti sau va stergeti conturile.
 

DeletedUser5970

ei asimileaza armada fuzioneaza=)))...citeste interviul lui velni desteptul ca scrie acolo
daca nu iti schimbi un cacat de nume asta nu inseamna ca nu se numeste fuzionare

Te rog sa nu confunzi treburile astea delicate, una e sa pui pauza la un filmulet xxx si sa postezi pe forumul extern triburile iar pe urma sa te lauzi cu cele de mai sus iar alta e sa faci treaba asta ca la carte :rolleyes: ca sa poti afirma ca-ti bagi un p urmat de 3 stelute in fomei
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

E treaba lor ce vor face, dar nu mai include si in prezentul lor. Multi de acolo si-au dorit sa renunt, asa ca am renuntat... deci nu caut scuze cu timpul sau alte chestii.
Si eu am avut principii cat timp am jucat, dar ai mei vroiau prea multe compromisuri. Singurul compromis pe care am fost dispus sa-l fac pe L4 a fost sa renunt la niste jucatori care, asa cum ai spus si tu atunci, nu meritau sa joace... insa doar vreo 2-3 din trib am vrut asta, restul au tinut-o pe a lor. Au preferat cantitate, nu calitate.

Chiar te rog sa ii cuceresti pe toti, inclusiv satele mele... Din pacate nu mai pot vorbi despre joc ca despre ceva prezent, deoarece nu cunosc situatia actuala, insa pot sa vorbesc de L4 cat vreau...
 

DeletedUser

Vorbeste cat vrei despre L4 dar ai bun simt atunci cand te referi la alte triburi si nu invoca aceleasi motive penibile pe care le invoca Spaiker cand i-au disparut subit Masonii. Tine minte, cu tine in frunte TRX nu a avut o luna statistica pe plus in fata GTC-ului. Inadminisibil sa te spargi pe extern in figuri si in joc sa pierzi sat dupa sat pentru ca conturi mari si foarte mari tineau defensiva acasa de teama sa nu se intample naiba stie ce. Ai avut o contributie la L4, ai adus un stil original de defini un trib insa opreste-te si rezuma-te la ceea ce ai facut bun pe L4 fara sa incerci sa scoti ceea ce nu exista sau nu a existat in Armada. Altfel ne schimbam complet parerea si ajungi si tu un alt Spaiker de pe L4.
 

DeletedUser

Reciteste interviul lui gore din chitila si pe al lui velni, pune-le in balanta si vezi diferenta :) Aceasta diferenta o sa fie factorul principal in inchiderea lumii l4, tribul cu cei mai multi si echilibrati neuroni ramane in picioare.
Asta ca sa nu mai indraznesti tu sa compari Master cu Armada ;)

Stii cum e?... Masterul se scalda in mediocritate, niciun jucator nu se remarca. Toti sunt la acelasi nivel, unul mediu. In Armada au existat jucatori foarte slabi, jucatori retarzi, dar in acelasi timp au existat si jucatori gravi, magici, fini, senzationali!

In cazul de fata se intampla ca mediocritatea sa castige...

Nu stiu ce a zis gore de tine, dar e urat sa intri si sa imparti jigniri cum ca Velni ar fi cu mai multi neuroni decat gore sau chestii de genul. Mai impart si eu cuvinte urate in stanga si-n dreapta, dar niciodata fara sa fiu provocat...
 

DeletedUser

cgal, stiu ca TRX nu a avut o statistica pozitiva cu GTC nici cat am condus eu tribul, insa la fel de bine stiu ca per total, in toate razboaiele, TRX era pe plus, ceea ce nu stiu daca se mai intampla acuma.
 

DeletedUser5970

Stii cum e?... Masterul se scalda in mediocritate, niciun jucator nu se remarca. Toti sunt la acelasi nivel, unul mediu. In Armada au existat jucatori foarte slabi, jucatori retarzi, dar in acelasi timp au existat si jucatori gravi, magici, fini, senzationali!

In cazul de fata se intampla ca mediocritatea sa castige...

Nu stiu ce a zis gore de tine, dar e urat sa intri si sa imparti jigniri cum ca Velni ar fi cu mai multi neuroni decat gore sau chestii de genul. Mai impart si eu cuvinte urate in stanga si-n dreapta, dar niciodata fara sa fiu provocat...

Atat de fini, incat nici nu-i simti!
Se vede frumos din exterior cum Master se remarca printr-un intreg, jucatorii completandu-se reciproc, se vede, nu ? Spune-mi si mie ce a rezolvat Armada daca a stat in doi jucatori magnifici, beks si spartanu, au luat-o la vale subit dupa ce acestia s-au lasat ?

Incearca sa fii realist si sa vezi si partile negative ale imperiului tau, analizeaza si vezi ce a mers prost, nu da cu piciorul pentru ca te vor inconjura la un moment dat, altfel imi lasi impresia ca mergi pe strada luminandu-te singur cu lanterna si te consideri, asa cum te afisezi pe aici, un prea stralucit. (cum tocmai acest statut de vedete ti-a dus tribul in mocirla, sa nu ajungi si tu la fel)
 

DeletedUser

cgal, stiu ca TRX nu a avut o statistica pozitiva cu GTC nici cat am condus eu tribul, insa la fel de bine stiu ca per total, in toate razboaiele, TRX era pe plus, ceea ce nu stiu daca se mai intampla acuma.

Da si nu, TRX pierdea la RF si pierdea la GTC, castigati doar la Kings si NOVA insa nu suficient. Expunerea mare la marginea hartii va permitea sa cresteti in continuare. Dupa etapa asta Armada pierdea sate la GTC si mai castiga sate doar in zonele in care GTC nu a ajuns inca cu jucatorii activi, pierderi pe care le stim, le cuantificam si le acceptam. Pe de alta parte insa pierde mii de sate in alta granita pentru ca nimeni nu se poate decide unde trebuie sa se sprijine. Cunosc cazuri in care jucator din K26 isi tine trupele in K53 desi este inconjurat de rosu si asta pentru ca conducerea i-a ordonat sa tina defensiva la granita cu GTC fara sa tina cont ca omul ala e in granita in nord. Sau cazuri in care jucatori paranoici tin 100k-150k de trupe pe sate la granita si la primul semn de atacuri mai cere inca 50k si primeste iar jucatorii din nord la peste 1000 de atacuri primesc maxim 20-30 de sate defensive sprijin. TRX a avut si perioade bune insa 2-3 jucatori nu duc un razboi nici daca se cheama Becks, Spartanu sau Gore88. Si cu asta inchei pe seara asta, noapte buna.
 

DeletedUser

Gabi, chiar nu ma consider un jucator bun. Am fost un jucator modest, punctajul pe care-l aveam nefiind realist, deoarece am luat satele fara lupta, dar au fost si jucatori extrem de buni din care pot sa amintesc cativa in afara de Spartanu si Gore... si fara nicio exceptie, toti au fost conducatori in Armada: sibiuro, sani (cel care a stat pe fanescu la inceput), verma, motoflete, SirDevil.... Poate multe nume de aici nu iti spun nimic, dar unii dintre acesti jucatori au castigat singuri niste razboaie, insa anumite persoane din Armada au facut tot posibilul ca acesti jucatori sa renunte la joc, apoi au facut tot posibilul sa renunt si eu... Acuma, acele persoane au Armada pe mana lor si Armada actuala nu face cinste tribului care candva a fost frumos...

De curiozitate, am intrat zilele trecute pe cont si am postat ceva pe forum, dupa care am fost injurat "putin" de un vechi... 'prieten'. Cum s-a rezolvat problema? Cum se rezolva in Armada mai nou, se sterg discutiile... Tind sa cred ca in Armada mai sunt vreo 20 de oameni, dintre care numai vreo 3-4 jucatori adevarati.

Ti-am mai spus, probabil Master este meritat pe locul 1, dar sa nu se poarte de parca le-a fost usor sa ajunga aici...
 

DeletedUser5970

Arata-mi mie un coleg care ia pe cineva peste picior si este obraznic doar pentru simplul motiv pentru ca se afla in tribul de pe locul 1 :) Nu v-a contestat nimeni valoarea, aceea care a fost, nu e nimeni superior nimanui, pentru Master e doar o formalitate acel loc, nu reprezinta mare lucru... ce nu intelegi tu din aceste discutii este faptul ca incearca sa ti se arate ca au existat si alte detalii negative ce tin de Armada, detalii pe care sunt convins ca tu le vezi si le cunosti insa nu vrei sa recunosti asta, e drept, tine de faptul ca ai condus intr-o vreme acel trib.

Cat despre activitatea mea pe joc in ultimii 3 ani, de care vorbeai mai devreme, nu mai este asa intensa de vreme buna, am renuntat la buline si aveam ca scop sa sar de 3 milioane anul trecut in decembrie, nici acum n-am reusit :)

Si da, tot respectul Vermei, cu care am avut ocazia sa joc pentru o perioada scurta de timp pe 2 lumi :)
 
Sus