Jucatorul de triburi perfect

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

Adenauer

member
Scor reacție
105
Titlul temei este unul care sa atraga. Sunt constient de faptul ca nu exista jucatorul de triburi perfect, nu exista jucator care sa nu poata fi innobilat, sunt jucatori de inceput, jucatori care abia la 100-200 de sate incep jocul cu adevarat, jucatori care joaca curat sau mai putin ortodox, jucatori care joaca pt distractie sau care joaca pt performante, dar...si aici vine ideea temei. Care sunt calitatile pe care ar trebui sa le aiba un jucator perfect, ce pareri aveti?

PS: Tema nu este una de spam si nu va fi deschisa foarte mult timp, atunci cand vom ajunge (sper) la o conlcuzie va fi inchisa si vom face o insiruire a calitatilor pe care le-ati descris. :)
V-as ruga sa argumentati raspunsurile pe cat posibil de amanuntit.
 

Gabyy89

Clone Wars
Scor reacție
38
Jucatorul perfect e ala care are timp sa stea 20/24 pe joc...restul poate invata oricine! :D
 

DeletedUser35377

jucatorul de triburi perfect,e cel care nu clacheaza psihic si reuseste sa continuie indiferent de obstacole
 

DeletedUser

jucatorul de triburi perfect,e cel care nu clacheaza psihic si reuseste sa continuie indiferent de obstacole


da cand se lasa jucatorii plictisiti de joc,si care sunt de top raman restul care se bucura cand iau un satuc si ei si asa cu fiecare satuc o bucurie pt ei,raman si joaca pana la iesirea in pensie :)
 

DeletedUser40250

Jucatorul perfect pt un trib este cel ce nu depinde de alti,dar nici prea obsedat de joc.
 

DeletedUser40250

Care stie cand se deschide l28?

PS:Daca-ti cauti jucatorul perfect pt trib vei muri singur....
 

DeletedUser25903

Sa comentez si eu , nu ca as sti ceva.... :))

Pot sa spun ca tema asta e cu dus si cu intors..Asa cum NIMENI de pe acest joc nu e perfect, nici jucator perfect nu exista !(dupa cum spunea si adenaeur) Exista doar triburii perfecte! Pot exista strategi, coordonatori (cam astea ar fi si unele dintre calitatile unui jucator perfect)etc. perfecti, dar nu jucatori(nu cred ca un jucator are toate calitatile , parerea mea) ! Titlul sau mai bine zis locul de jucator PERFECT este dat de trib (jucatorul de rang 1). Parerea mea despre aceasta tema: daca ar exista jocul Jucatorii si nu Triburile am sti cu siguranta calitatile si mai ales JUCATORUL PERFECT, pana atunci vorbim doar despre tribul perfect
 

DeletedUser39475

Jucatorul perfect nu are o viata ! Deci nu cred ca si-ar dori cineva sa fie.
 

DeletedUser34078

Sper ca nu te-a inspirat profilul meu cand ai initiat tema. :D :X
Cred ca e generic spus jucatorul perfect, cred ca "jucator bun", suna mai normal. Si eu cunosc cativa. Mai intai tre' sa-ti placa jocul in sine. Daca-i prinzi esenta si ai ceva viziune in functie de pozitia pe harta (vecini, colegi de trib, si un pic de statistica/k) ca reper, e simplu si motivant, sigur mai e si timpul alocat.
Eu am simplificat un pic definitia, ca sa-i zic asa, si-am punctat inclusiv la profil.
"Un jucator bun inseamna sa fii bun din toate punctele de vedere.
Rang-ul la inamici invinsi ca agresor-aparator e relativ. Esti bun daca stii sa dai un backtime calumea, un dodge calumea, un renoble calumea, sa iei sate fara pierderi mari, sa "aperi" satul cu ofensiva, sa "coci" strategii si-alte alea....nu doar sa dai cu trupe la plezneala, sperand ca rupi cat mai multe sate.
Esti bun, daca esti capabil sa initiezi un atac organizat cu rezultate bune si in sfarsit esti bun cand stii sa-ti motivezi colegii sa/sa-ti ramana alaturi in orice situatie!
Restul e can-can"!
 

DeletedUser6843

jucatorul perfect pentru triburile dupa cum a spus si gaby este cel care e on 20/24 , dar mai pot adauga si

-este jucatorul care iti da sate moca
-care participa cu tine la atacuri si da mai multe curatari ca tine(ca tu sa iei moca)
-jucatorul care iti tine sitter cand ai multe atacuri si tu ai probleme cu / "corazonu'"

, iar apoi daca nu mai face nici una din cele de mai sus este innobilat tot de catre "prietenii" pentru care a facut asta :))

practic jucatorul perfect este inexistent , cum a zis si adyroxy(nu exista) si nu uita sa imi dai id-ul tau de mess ca sa mai vorbim despre triburile si skype daca ai sa iti arat harti , poate accepti si 2 conturi unul pe o lume si celalalt pe alta si sa imi dai mesaj la 0745 40* ***
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser25903

Asa cum spuneam si mai sus tribul in sine este "perfect"! nu exista jucator care sa le faca pe toate! tribul contine jucatori cu planuri: strategice , coordonatoare, de aparare , de atac etc.... Depinde ce trib ai ca dusman , nu sa iei sate fara sa rupi trupe (a lua un sat cu trupe putine inseamna sa joci cu un "stangaci" , cu un noob)... Inamici invinsi se fac mai greu cand joci cu o somitate , iar usor cand cineva apara satul cu trupe de atac... mai conteaza si activitatea, 24/24 de preferat:)) iar in final titlul de jucator bun ii revine tribului!

quitana a spus:
si in sfarsit esti bun cand stii sa-ti motivezi colegii sa/sa-ti ramana alaturi in orice situatie!
Asta tine foarte mult de caracterul celor pe care-i ai ca si colegi.Sa te urmeze si la greu ( cand esti in decadere) , sa te urmeze cand vremea e frumoasa n-ar fi o problema , iar cand esti in declin cam ce motivatie?


Deja am scris mult(scuzati-ma daca v-am plictisit) :))
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

jucatorul perfect e ca sfanta treime...alcatuit din 3 persoane care lucreaza cate 8 ore pe zi :)
 

DeletedUser25903

Jucatorul e "un fel" de femeie (niciodata nu le are pe toate ) :)) cu asta am si tacut :D ( ma atentioneaza domnul supervizor adenauer:D) :))


on
Alte pareri despre jucatori...
 

DeletedUser

Jucatorul perfect : zammolxe aka incubus aka multe alte nikuri schimbate, accelasi jucator , cel mai bun
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser41436

nobody is perfect. who is nobody?......daca dezlegati enigma ati gasit jucatorul perfect :))
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser38231

Tribunul
adiman78
ak-orochimaru-ak
alfonso de leon (nu stiu nick-ul sau real , stiu doar ca este unul din conducatorii tribului HAITA(tribul original))
Illidan stormrage
cristian ciura octav


si lista poate continua.


nu pot spune ca sunt perfecti , dar sunt cei mai apropiati de perfectiune de pe serverul romanesc , fiind jucatori care joaca bine in toate etapele..atat la start , cat si la sate multe....daca cineva vrea sa ma contrazica , nu cred ca poate :)

am avut onoarea de a colabora cu unii din ei , si nu vorbesc "din exterior".
 

DeletedUser41436

multi din cei care au creat istorie pe .ro s-au retras.acum e mult mai usor sa devii "bun" cand ai atatea scripturi la indemana,cei care au jucat in primele lumi stiu ca doar valoarea ta ca jucator facea diferenta.dar lucrurile s-au schimbat.progresul isi spune cuvantul.azi foarte putini dintre cei "buni" continua pe o lume daca nu au spatele asigurat....
 

DeletedUser

EU cred ca pot , m`i se pare o aberatie sa compari pe Illidan stormrage si cristian ciura octav cu ak-orochimaru-ak dar asta e doar parerea mea nu arunca cu pietre
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus