Justitiarii Mafioti

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Un atac asupra unui jucator fie el si cu spioni, lancii , spade e tot un atac. Nu conteaza unitatea cu care ataci conteaza faptul ca ai trimis trupele si ai ales sa atace un anumit sat. Nu comentez situatia de fata, dar mi se pare ciudat sa facem diferente acum intre atacuri in felul in care se incearca acum. Un atac e un atac indiferent de unitate selectata pentru a ataca. Simplu si la obiect.:)

daca era atacat te asigur ca nu mai avea sat!!!
e o mare diferenta intre spionaj si atac
Asta m-a facut sa rad. Cand trimiti spionii alegi optiunea de Sprijin sau dai Atac?

pai normal ca e diferenta si ca jucator de triburile cred ca stii!!!
hai sa gandim, e usor... daca-l spionezi tipu isi pastreaza satul, dar daca il ataci ramane fara el!!
acum vezi care e diferenta???
Ce gluma... Deci un atac e numai cand iei un sat?
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Si eu sunt de parere ca indiferent de tipul de unitate cu care ataci, atacul ramane atac.Deci spionajul este tot un atac.
Tot butonul rosu il apesi :)
 

DeletedUser

Pai eu incerc sa spun chestia asta de 3 ore,dar tipul o tine pe a lui:confused:
 

DeletedUser5203

Imi asum vina.
Am trimis niste spioni total aiurea si in mod stupid.
Nu am nicio scuza, ca nu am fost atent la ora. Stiam ca azi expira PNA-ul si pt ca ma plictiseam la birou, am fost curios sa vad ce are vecinul in satele de 4.5k puncte. Nimic mai mult.

Va rog sa primiti scuzele mele. Daca ma pot recompensa cu ceva, va rog sa-mi spuneti.
 

DeletedUser5203

L-ai atacat?Lamureste-ne odata:)

Am incalcat PNA-ul. Dar nu l-am atacat, l-am spionat. Este o actiune care este echivalenta cu un act de agresiune, dar este diferita de un atac.

Cel mult este un atac cu spioni - dar nu este un atac. :p
 

DeletedUser8950

Am incalcat PNA-ul. Dar nu l-am atacat, l-am spionat. Este o actiune care este echivalenta cu un act de agresiune, dar este diferita de un atac.

Cel mult este un atac cu spioni - dar nu este un atac. :p

L-ai atacat.Ai incalcat un PNA si punct!Ce incredere sa mai avem in Omerta din moment ce ataca un trib,cu care avea inca un PNA.Nu-ti mai cere scuze Simavo..Ai gresit si ar trebuii sa platesti.Parerea mea(acuma o sa fiu "agresat" de toti)
 

DeletedUser

L-ai atacat.Ai incalcat un PNA si punct!Ce incredere sa mai avem in Omerta din moment ce ataca un trib,cu care avea inca un PNA.Nu-ti mai cere scuze Simavo..Ai gresit si ar trebuii sa platesti.Parerea mea(acuma o sa fiu "agresat" de toti)

Nu ne declari tu mai bine razboi ?
 

DeletedUser

Eu te rog,raspunde-mi la intrebare!De ce l-ati atacat mai devreme?

O eroare de calcul ... sincer se face prea mult tam-tam pentru un simplu spionaj.
Intradevar , Simavo a gresit si si-a prezentat scuzele undeva mai sus .Nu stiu ce ar putea face mai mult.
 

DeletedUser10929

aiurea

Nu are rost sa va certati pentru asta, nu ceream o explicatie sau scuze prin afirmatia facuta, iar unde am pus "?" era o intrebare retorica.

Din punctul meu de vedere, o comanda care are ca rezultat un raport care are ca titlu: "aparatorul a ... sau agresorul a..." este un atac.

Totusi anumite afirmatii chiar nu le inteleg, cele de genul "daca era atac, luam satul"..imi pare sa vad oameni optimisti si poate imi spuneti si mie secretul acestei sigurante, eu pana acum nu am fost nicodata prea sigur, lasand loc imprevizibilului...dar poate am pierdut eu ceva din acest joc.

Totusi, cum cei din KL, nu aplica o politica agresiva prin mesajele postate aici, va rog sa luati in considerare, ca tot ce postez eu, o fac in numele meu, nu al tribului.

Simavo, scuzele sunt acceptate.

Cu stima!
 

algernon

member
Scor reacție
0
un atac este un atac.chiar daca trimiti numai vrabii...
se nu uitam insa ca toti putem gresi.si eu era sa trimit atacuri a doua zi dupa ce am fosta nuntati ca nu mai avem pna cu kl.
noroc ca am mai citit inca o data anuntul si ca m-a tras cineva de maneca.
pe o alta lume unde joc,am impus regula ca un ataca supra unui pna sau aliat (la prima abatere) se soldeaza cu avertisment plsu plata daunelor de doua ori catre cel atacat.basca o amenda cat triplul pierderilor
simavo,plateste pierderile...
:D
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus