Justitiarii Mafioti

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

oare este o poveste cu peste 100 de sate pierdute :confused: sau alta mai noua ? :confused:
 

DeletedUser5203

oare este o poveste cu peste 100 de sate pierdute :confused: sau alta mai noua ? :confused:

Asta e o razbunare pt faptul ca te-ai facut de ras, dincolo?
Tipic pentru oamenii ca tine. Ma amuzi :)

Nu-mi retrag nimic din ce am spus despre tine..dimpotriva, accentuez :)

Adaescu mi-a luat 9 sate cand eram offline. Niciunul cand m-a atacat ziua [si asta l-a infuriat teribil]. Si restul au fost cedate.
 

DeletedUser

simavo, sunt multi care au o parere buna despre tine, coborandu-te la nivelul ala nu faci decat sa o strici
ce a fost a fost, eu nu stiu toata povestea si probabil doar 2-3 oameni o stiu
oricum, nu e frumos sa dezvalui conversatii private, si in plus asta e si inutila, nu incrimineaza pe nimeni, adaescu a luat totul ca pe o gluma din cate vad
e destul sa nu comentezi nimic si nimeni nu ii va baga in seama pe cei 2
 

DeletedUser

Interesanta parerea ta , se pare ca nici macar nu stii sa pierzi ...
Pacat pentru un Admin de pe acest joc , chiar ajungi sa ma dezamagesti de tot iar in privinta "proiectului" Omerta se pare ca nu esti singurul admin de acolo ...
Ai macar curajul sa ne spui cine si cati din membrii sunt admini ??? Sau poate teama de a spune un adevar si iluzia ca nimeni nu pierde domina ideile tale ???:confused:
 

DeletedUser5203

Am gresit, imi cer scuze.
Sorinelhd chiar m-a suparat.
Pana sa-si dea seama ca e concitadin cu adaescu ne pupa in fund pe unde ne prindea.

Acum scoate din el tot felul de perle.
Am facut din nou greseala sa ma angajez in lucruri stupide. O sa sterg posturile de mai devreme.
 

DeletedUser8950

simavo pai de ce ai publicat o conversatie privata??Ce drept ai??Aveai acordul amandurora?
V-a luat la misto...





DE CE VA TREBUIA PNA??:)
Ai grija la tonul pe care il folosesti...Te-am respectat pana am aflat mai multe despre tine...
Credeam ca esti un jucator cu capul pe umeri,ca stii sa pierzi...dar m-am inselat!
 

Bogdan3L

member
Scor reacție
0
@sorinelhd--- nu stiu cum sa-ti zic, dar merita sa respecti un jucator atunci cand si el te respecta pe tine!!!
dar cand adaescu isi pune nume la sate precum "papagalu simavo", "omletarilor" cum poti sa respecti acest jucator??

si va dau eu raspuns la intrebarea "cati admini joaca pe clasica"
raspunsul este: 11
daca am gresit sau am omis pe cineva imi cer scuze

asa cum au mai zis si colegii mei noi nu jucam pe lumile unde administram.
nu avem nici un avantaj fata de alti jucatori de pe clasica, si noi suntem verificati de altii, nu suntem de capu nostru
 
Ultima editare:

DeletedUser

Ok, aici trebui sa mai urmeze o postare din Omerta, care din motive de politete urma sa fie cenzurata si ar fi aratat cam asa "%$^&%^&#$%#%^$&". Pentru ca nu ne sta in fire sa ne scoboram la a ne jigni nici macar adversarii in halul asta, daramite publicul care nu are nici o vina, acea postare nu va mai aparea.

Doar niste remarci: ne bucuram ca ne invidiati in halul asta, pentru ca oricat ma chinui, alt motiv sa aruncati in halul asta cu noroi aiurea nu vad. E si asta un mod, mai primitiv ce-i drept, de a recunoaste valoarea cuiva. In caz ca de atata invidie aveti probleme cu fierea, am auzit ca face bine Rovacolul.

In trista aroganta care ne caracterizeaza (dar vorba aia... daca "vanity is my favourite sin" in viziunea lui Al Pacino, cine-s eu sa il contrazic? :D), noi nu vom mai da apa la moara pe forum tuturor babelor care comenteaza la margine de ulita (este o metafora. fara aluzii. va rog, nu va simtiti nicicare), ci ne vom respecta numele tribului. Nu ne onoreaza sa facem macanitorilor onoarea de a le mai da replica. Aplicam Legea Tacerii. :eek:
 

stou

member
Scor reacție
0
Ma sorinelhd regret ziua cand ai descoperit forumul extern al acestui joc !!! Dute ma si vezeti de Sym Cyti-ul tau acolo unde il jucati voi pe K35 si lasane frate !!
Ce te freaca pe tine grija de probleme a doi jucatori gen Simavo VS Adaescu pai ce dracu daca tu nu ai ce vb despre tribul tau vb despre altii !! Dute ma si spalate la gura intai sa vb !! 60% din cei care posteaza aici si verifica forumul sunt infuriati de tine iar restul de 40% nu te baga in seama din diferite principii
Eu am trecut de partea majoritatii !!!
Lasama frate esti obositor ,vb mult, partinitor si cel mai important PUPINCURIST desavarsit poate iti va da Adescu cand se lasa de joc si tie o caramida din vreun
zid ce apartine satelor sale!!!
Puneti ma aici ca doar cei peste 18 ani si cu un IQ macar mediocru au dreptul sa
posteze ,restul cu IQ egal cu cel al animalelor isi pot vedea linistit de pascut !!!
Hai frate gura mica si joc de glezne !!!!

1.7. Puteti folosi diferite metode pentru a va provoca "dusmanii" din joc in sectiunea "Politica si Propaganda", atata timp cat toate argumentele voastre sunt legate exclusiv de joc. Atacurile la persoana nu sunt tolerate nicaieri, atat pe forum cat si prin sistemul intern de mesagerie.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Poate Legea Tacerii ar fi fost in favoarea voastra , dar unele afirmatii nu au tinut cont de joc . O catalogare a unui jucator indiferent de pozitia acestuia pe harta sau de locul in topuri se face doar cu referire la joc si nu la viata privata ! Asta daca tineti cont de faptul ca acesta este doar un joc si nimic altceva . Unele hibe referitoare la acest joc nu ar trebui sa se concretizeze in caracterizari externe ale altor persoane . Desi stau si ma contrazic aici cu orice jucator care din punctul meu de vedere nu are dreptate , in viata de zi cu zi pot merge cu el la o bere sau pot fi prieten cu el . FACETI DIFERENTA INTRE JOC SI VIATA REALA PENTRU CA ATUNCI CAND NU O MAI FACETI NU MAI SUNTETI OAMENI !!! Respect tuturor ce inteleg ce vreau sa spun , iar aceasta remarca a mea vreau sa atraga atentia asupra unor diferente dintre realitate si restul .... :)
 

DeletedUser8950

Cum iti permiti sa ma jignesti??...Te-am jignit eu cumva?Cine-i acuma pupincurist??Tu frate...Cate n-ai facut ca Omerta sa intre la voi in familie...FORUMUL E FACUT PT POLEMICI...Mi se rupe ce se scrie aici...Pt mine conteaza realitatea.Si iti spun ca in ea ma sufli de praf

Deja facem off-topic la greu

Aaa..EU il stiu pe adaescu de 10-15 ani cred...Am fost vecini!!!Pacat ca nu intra si el sa posteze pe forum...
 
Ultima editare de un moderator:

stou

member
Scor reacție
0
Este prima si ultima oara cand voi jigni pe cineva personal ce aveam de varsat am varsat !!!
Acuma sa revenim ON-topic !!!Familia nu s-a facut datorita insistentele unora sau altora ci pur si simplu Ad-hoc !!!
Ca dovada noi facusem cu trei zile inainte o oferta catre ~PHX~ sa facem o familie insa am fost refuzati !!!Nici prin gand ca vom face familie cu Omerta !!!Totul a fost Ad-hoc !!
 

DeletedUser

:)

si va dau eu raspuns la intrebarea "cati admini joaca pe clasica"
raspunsul este: 11
daca am gresit sau am omis pe cineva imi cer scuze

asa cum au mai zis si colegii mei noi nu jucam pe lumile unde administram.
nu avem nici un avantaj fata de alti jucatori de pe clasica, si noi suntem verificati de altii, nu suntem de capu nostru


se numeste conflict de interese.
x (ca admin) judeca un caz referitor la y (in postura de jucator) intr-o lume si y (admin de aceasta data) judeca un caz referitor la x (in postura de judecator) in alta lume. e destul de dificil sa crezi ca cei doi vor judeca 100% nepartinitor.
cam prin definitie conflictul de interese se cam interzice acolo unde nu se doreste sa exite dubii.

so .... ma duc sa ma uit la tv. posibil sa fie chiar despre adrian nastase. eu de ex, cred ca omul asta nu a incalcat nici o lege, atat timp cat colegii lui l-au judecat corect si au votat impotriva unui mandat ptr perchezionarea unor imobile ... ce, voi nu credeti ca o fi vinovat - doar era verificat de altii, nu era de capul lui :)
 

DeletedUser

se numeste conflict de interese.
x (ca admin) judeca un caz referitor la y (in postura de jucator) intr-o lume si y (admin de aceasta data) judeca un caz referitor la x (in postura de judecator) in alta lume. e destul de dificil sa crezi ca cei doi vor judeca 100% nepartinitor.
cam prin definitie conflictul de interese se cam interzice acolo unde nu se doreste sa exite dubii.

Multi Doamne ,atat de multi... Un admin nu e de capul lui. Eu am fost moderator de o zi (ultimul din lunga serie:eek:) si i-am verificat pe carmi si lamine. In secunda doi lamine a spus ca nu e bine ce fac. Toate miscarile moderatorilor se inregistreza, pot fi controlati. La fel sta situatia si in cazul adminilor. Si ei sunt verificati, iar daca cineva nu e multumit de o decizie a unui admin o poate contesta printr-un ticket la carmi, in caz ca nu stii ea conduce tot ,,circul" asta.
so .... ma duc sa ma uit la tv. posibil sa fie chiar despre adrian nastase. eu de ex, cred ca omul asta nu a incalcat nici o lege, atat timp cat colegii lui l-au judecat corect si au votat impotriva unui mandat ptr perchezionarea unor imobile ... ce, voi nu credeti ca o fi vinovat - doar era verificat de altii, nu era de capul lui :)
Irelevant exemplul dat;)
 

DeletedUser

:)

nu am chef de polemici.

am spus doar ca unde exista conflict de interese e putin fals sa afirmi la modul 100% ca sigur ca nu exista probleme, ptr ca situatia e o problema per se.
de asta conflictul de interese nu ar trebui sa existe in joc. desigur, situatia e ideala. inteleg ca e cam naspa sa faci doar munca pe aici si sa nu joci. dar intelege ca nu is obligat sa cred din oficiu ca totul e ok. ma indoiesc, deci ...

in plus nu eu trebuie sa iti demonstrez tie cau altui administrator ca is probleme, ci tu trebuie sa imi demonstrezi mie ca nu-s, pozitionandu/te astfel incat sa fie eliminate dubiile. iar in situatia a ceea ce defineam iti este imposibil sa faci asta.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

nu am chef de polemici.
E un forum, e democratie deci exista si opinii contrare. Asta e viata
am spus doar ca unde exista conflict de interese e putin fals sa afirmi la modul 100% ca sigur ca nu exista probleme, ptr ca situatia e o problema per se.
de asta conflictul de interese nu ar trebui sa existe in joc. desigur, situatia e ideala. inteleg ca e cam naspa sa faci doar munca pe aici si sa nu joci. dar intelege ca nu is obligat sa cred din oficiu ca totul e ok. ma indoiesc, deci ...

Nu a spus nimeni sa crezi si sa nu gandesti. Ce s-a spus aici in esenta e asta : sunt sisteme de siguranta care permit ca eventualele decizii eronate ale adminilor sa fie depistate si corectate, iar daca se dovedeste o incalcare voita a regulamentului acel admin plateste (asta e esenta in opinia mea bineinteles). Pentru asta e carmi, sa nu crezi ca sta degeaba toata ziua si joaca rama in retea.

in plus nu eu trebuie sa iti demonstrez tie cau altui administrator ca is probleme, ci tu trebuie sa imi demonstrezi mie ca nu-s, pozitionandu/te astfel incat sa fie eliminate dubiile. iar in situatia a ceea ce defineam iti este imposibil sa faci asta.

Tu ai dubii asta pot intelege. Dar le transformi in realitati. Daca faci asta inseamna ca ai niste dovezi. In acel moment tu esti acea persoana care trebuie sa demonstreze faptul ca sistemul e gresit pe baza dovezilor. Tu acuzi, deci trebuie sa dovedesti. In orice proces nimeni nu e chemat sa isi demonstreze nevinovatia, e chemat sa i se demonstreze vinovatia. E o diferenta mare intre cele doua lucruri.
 

algernon

member
Scor reacție
0
unii oameni chiar nu inteleg ca se poate juca corect.si ca,cu atat mai mult fiind admin,nu iti permiti sa o dai in bara.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus