KILL , NWO, GREEN si 4 GLORY

Dicsie

member
Scor reacție
7
Schimbari pe harta "manevre" cum le numeste ursu au fost si vor fi si de acum incolo
Fiecare trib isi alege prioritatile si cum vrea sa joace pana la urma
Asta nu e de blamat
Ce e de blamat si noi asta sustinem e modul in care aceste prioritati sunt realizate ca sa spun asa
E umilitor sa sustii ca esti aliat cu cineva si sa faci atac organizat impreuna cu aliatii ca tu apoi sa sprijini pe ascuns tribul advers
Aste nu mai e "manevra" e marlanie
Nu se comenta atat de mult daca nwo facea un pact cu glory si venea la green si spunea : de maine noi vrem sa jucam cu glory
Dau exemplul cu nwo ca e valabil pe aceasta lume dar eu vorbesc in general.
Diplomatiile se schimba pe harta tot timpul, triburi apar si dispar, jucatorii migreaza intr-o parte sau alta.
Cred ca "manevrele" se pot face si fara marlanie si atunci poate nu ar mai fi atatea discutii pe aceasta tema.
Poate atunci se poate discuta tocmai pe ce se intampla pe harta si nu pe baliverne despre interne, tradari, barbare si alte prostii.
Indiferent de ce se va spune noi cei din green vom ramane impreuna chiar daca pierdem si chiar de castigam si vom blama (prin orice metode filmulete, comentarii acide pe extern etc) oriunde marlania nu "manevrele".
Nu e nimeni usa de biserica pe acest joc dar daca s-ar reinstaura macar un pic din respectul care exista intre jucatori pe primele lumi cred ca ar fi mult mai distractiv sa joci triburile.

Cu respect
In mod normal cei care au trădat și pe green și pe Glory trebuiau scosi și după cele doua echipa sa isi rezolve diferențele pe harta.
Dar probabil e mai bine “sa mergi la sigur”.
O echipa care trădează de doua ori pe aceeași lume nu știu ce “renume” își face. Nici gentle nu a făcut asta :]]
 

Carl Cox

Banned
In Vacanta
Scor reacție
0
In mod normal cei care au trădat și pe green și pe Glory trebuiau scosi și după cele doua echipa sa isi rezolve diferențele pe harta.
Dar probabil e mai bine “sa mergi la sigur”.
O echipa care trădează de doua ori pe aceeași lume nu știu ce “renume” își face. Nici gentle nu a făcut asta :]]

Cum le-a dat gentle nu le va da nimeni :))))) prima dragoste nu se uita :))
 

urssmircea

member
Scor reacție
1
eh ... cand a fost vs noi nu era atata tam tam si nimeni de la noi nu a zis nimic, acuma toti sariti in sus ca vai doamne mare tradare ... ati si si voi pe acolo ca ii ok, stati mai bine pe harta fata de cum era acum 2 luni si nu ii o problema ... peste 3 luni cam asa facem alianta green-glory vs nwo, dupa 3 luni nwo-green vs glory si tot asa ;) haideti cu atacurile si toate cele ca ii plictiseala mare
 

Le Grande

member
Scor reacție
0
Acum ca am cazut de acord ca esti un tradator, indiferent de motive, subiect inchis.

Am zis initial ca nu iti mai raspund, ca nu am cu cine sa discut, dar de cateva pagini tot strigi pe aici "hotii".. pardon, "tradatorii"...

Nu stiu in ce film traiesti tu, dar faptul ca incepi o lume alaturi de un trib, joci in acel trib in timp ce se razboieste cu alt trib, renunti la satele stranse... pentru ca apoi sa incepi din nou sa joci, de data asta in tabara "dusmanilor"... ghici ce - este TRADARE!

Da, i-ai tradat pe fostii tai colegi din Glory. Puteau fi oricine altcineva, aici e vorba strict de actiunea de a incepe jocul intr-un trib, pentru ca, pe parcurs, sa te muti in tabara dusmanilor.

Ca te muti cu 50 sate, ca te muti cu 1 sat, e irelevant, actiunea in sine este aceeasi... si se numeste TRADARE.

Acum intelegi de ce e absurd ca tot tu sa fii cel care de cateva pagini tot striga dupa unii si altii ca sunt tradatori?

Sper ca ai inteles ceva, daca nu, asta e. Macar am incercat. ;)
 

Dicsie

member
Scor reacție
7
Am zis initial ca nu iti mai raspund, ca nu am cu cine sa discut, dar de cateva pagini tot strigi pe aici "hotii".. pardon, "tradatorii"...

Nu stiu in ce film traiesti tu, dar faptul ca incepi o lume alaturi de un trib, joci in acel trib in timp ce se razboieste cu alt trib, renunti la satele stranse... pentru ca apoi sa incepi din nou sa joci, de data asta in tabara "dusmanilor"... ghici ce - este TRADARE!

Da, i-ai tradat pe fostii tai colegi din Glory. Puteau fi oricine altcineva, aici e vorba strict de actiunea de a incepe jocul intr-un trib, pentru ca, pe parcurs, sa te muti in tabara dusmanilor.

Ca te muti cu 50 sate, ca te muti cu 1 sat, e irelevant, actiunea in sine este aceeasi... si se numeste TRADARE.

Acum intelegi de ce e absurd ca tot tu sa fii cel care de cateva pagini tot striga dupa unii si altii ca sunt tradatori?

Sper ca ai inteles ceva, daca nu, asta e. Macar am incercat. ;)
Noobete, eu fata de glory, green sau NWO nu am nicio obligatie, intelegi tu? Nu cred ca nu te duce capul.

In momentul in care nu mi-a convenit ceva, mi-am stras catrafusele si am zis ca ma las, si ursu de exemplu a avut incredere sa ma tina in glory desi i-am zis ca nu ii dau sitter ca sa imparta el satele, si ca daca vrea, le impart eu, mi-a zis de 2-3 ori si i-am zis ca nu, ca daca nu ii convine sa ma concedieze.

De ce nu m-a concediat? Pentru ca probabil a avut incredere in ce i-am zis, si cuvantul meu a fost cuvant, niciun sat nu a ajuns la green, toate au ramas in glory si cand am intrat pe galben si mai aveam 2-3 sate mari m-a internat, moment in care am zis ca acum "sunt liber de contract" si pot sa joc, chiar si asa, cu cateva zile inainte ii bagasem deff chiar lui, si e si normal sa internezi inactivii.

Nu incerca tu sa ma acuzi de mizerii asa cum esti tu, las-o balta, ca una e sa tradezi sa faci pagube, alta e sa nu faci nicio paguba si sa pleci, sa joci unde vrei.

Hai, du-te la niste cursuri de logica.
 

Dicsie

member
Scor reacție
7
eh ... cand a fost vs noi nu era atata tam tam si nimeni de la noi nu a zis nimic, acuma toti sariti in sus ca vai doamne mare tradare ... ati si si voi pe acolo ca ii ok, stati mai bine pe harta fata de cum era acum 2 luni si nu ii o problema ... peste 3 luni cam asa facem alianta green-glory vs nwo, dupa 3 luni nwo-green vs glory si tot asa ;) haideti cu atacurile si toate cele ca ii plictiseala mare
Eu zic sa faceti record de cea mai lunga lume pe .ro
 
Scor reacție
0
Noobete, eu fata de glory, green sau NWO nu am nicio obligatie, intelegi tu? Nu cred ca nu te duce capul.

In momentul in care nu mi-a convenit ceva, mi-am stras catrafusele si am zis ca ma las, si ursu de exemplu a avut incredere sa ma tina in glory desi i-am zis ca nu ii dau sitter ca sa imparta el satele, si ca daca vrea, le impart eu, mi-a zis de 2-3 ori si i-am zis ca nu, ca daca nu ii convine sa ma concedieze.

De ce nu m-a concediat? Pentru ca probabil a avut incredere in ce i-am zis, si cuvantul meu a fost cuvant, niciun sat nu a ajuns la green, toate au ramas in glory si cand am intrat pe galben si mai aveam 2-3 sate mari m-a internat, moment in care am zis ca acum "sunt liber de contract" si pot sa joc, chiar si asa, cu cateva zile inainte ii bagasem deff chiar lui, si e si normal sa internezi inactivii.

Nu incerca tu sa ma acuzi de mizerii asa cum esti tu, las-o balta, ca una e sa tradezi sa faci pagube, alta e sa nu faci nicio paguba si sa pleci, sa joci unde vrei.

Hai, du-te la niste cursuri de logica.
Esti penibil ca minti pe aici..care 2 sate nu stiu..care galben nu stiu..erai cu mai mult de 10 sate in Glory si pe extern latrai ca esti oarecum "neutru" in razboi si nu stii ce s a i tamplat..ala e momentu cand ai fost internat..Spartacus 2 al triburile.ro esti.
 

Dicsie

member
Scor reacție
7
Esti penibil ca minti pe aici..care 2 sate nu stiu..care galben nu stiu..erai cu mai mult de 10 sate in Glory si pe extern latrai ca esti oarecum "neutru" in razboi si nu stii ce s a i tamplat..ala e momentu cand ai fost internat..Spartacus 2 al triburile.ro esti.
Noobul, citeste cu atentie, am si specificat, 2-3 sate mari, adica peste 9k puncte.

Nu am mintit cu nimic, doarerece nici nu urmaream forumul intern, era cumva logic sa nu stiu ce se intampla.

Dupa ce ca esti cum esti mai si semnalizezi, n-o mai da in bara.
 

Ion Legenda

member
Scor reacție
0
Bai Dicsie, las-o jos ca macane :)

Ii tradezi pe astia din 4Glory si acum faci pe nevinovatul :D Da frate, se numeste tradare ce ai facut tu, si nu ca-mi pasa vreun pic, dar sa te umfli atat in pene pe aici si sa ii jignesti pe toti in toate felurile, mai ales sa te iei de ei ca sunt tradatori, cand nici tu nu esti deloc departe.

E cam penibil. Si presupun ca urmeaza sa ma jignesti si pe mine acum, dar na, daca asa stii tu sa te exprimi, fa-o, ca nu ai nici o obligatie fata de mine :D

Te-ai prins?

Hai ca e doar un joc, merge si cu tradari, stai linistit. Macar in viata sa nu faci la fel ;)
 

Dicsie

member
Scor reacție
7
Duci lipsa de atenție? N am de ce sa te jigneșc ca văd deja ce nivel ai dacă tu consideri așa ceva trădare. Ești prieten cu elite probabil.
Dar nu mai caută atenție la mine, ca eu joc unde vreau atâta timp cât nu fac pagube tribului din care plec ;].
mai mergi la niște cursuri de logica.
 
Scor reacție
0
Bai Dicsie, las-o jos ca macane :)

Ii tradezi pe astia din 4Glory si acum faci pe nevinovatul :D Da frate, se numeste tradare ce ai facut tu, si nu ca-mi pasa vreun pic, dar sa te umfli atat in pene pe aici si sa ii jignesti pe toti in toate felurile, mai ales sa te iei de ei ca sunt tradatori, cand nici tu nu esti deloc departe.

E cam penibil. Si presupun ca urmeaza sa ma jignesti si pe mine acum, dar na, daca asa stii tu sa te exprimi, fa-o, ca nu ai nici o obligatie fata de mine :D

Te-ai prins?

Hai ca e doar un joc, merge si cu tradari, stai linistit. Macar in viata sa nu faci la fel ;)

Nu e tradare boss..a fost conducator in glory, nu a putut trada in alt fel datorita pozitiei, nu ca e el prea corect..in fine deja m am cam plictisit de el...daca il bati pe unu deja pe 2 lumi..nu mai e o provocare ..devine obisnuinta
 

Dicsie

member
Scor reacție
7
La cat de noob esti te fugaresc barbarele pe harta.

Arata-mi o lume unde am tradat eu cu toate satele si discutam dupa.

Eu inteleg ca te chinui sa te dai mare pe aici desi n-ai fost in stare sa duci o lume cap coada, pentru ca nu esti capabil, si te chinui sa imi gasesti mie orice prostie ca sa ai de ce sa te legi. Dar te legi de chestii atat de absurde incat iese la iveala cat de noob si incapabil esti.

Nu in ultimul rand, tu nu m-ai batut pe mine, cand eu eram inca pe harta pe 61 tu erai in coltul opus ca ultima mizerie de tradator, acolo cine "m-a scos" poti sa spui ca a fost gentle, cand deja multi din Roma dadusera stergere si toti stiam ca lumea e pierduta.

Nu iti asuma tu meritele altora, si nu mai baga tu oamenii din Roma in discutie pe aici, ca fata de tine, oameni ca Enyx, florut, profesio, ro-shadow sunt oameni care cand zic da e da, si nu e nu. Oamenii si conducerea Roma nu ii poti compara cu noobi si inapti ca tine.

Nu ma compara pe mine cu pinguini ca tine.
 
Ultima editare:
Scor reacție
0
La cat de noob esti te fugaresc barbarele pe harta.

Arata-mi o lume unde am tradat eu cu toate satele si discutam dupa.

Eu inteleg ca te chinui sa te dai mare pe aici desi n-ai fost in stare sa duci o lume cap coada, pentru ca nu esti capabil, si te chinui sa imi gasesti mie orice prostie ca sa ai de ce sa te legi. Dar te legi de chestii atat de absurde incat iese la iveala cat de noob si incapabil esti.

Nu in ultimul rand, tu nu m-ai batut pe mine, cand eu eram inca pe harta pe 61 tu erai in coltul opus ca ultima mizerie de tradator, acolo cine "m-a scos" poti sa spui ca a fost gentle, cand deja multi din Roma dadusera stergere si toti stiam ca lumea e pierduta.

Nu ma compara pe mine cu pinguini ca tine.

Nu ma defineste trofeu de final pe mine..apropo pinguinii sunt f inteligenti, tu in schimb ...
 

Dicsie

member
Scor reacție
7
Nu te definiste un trofeu pentru ca esti inapt.

Se vede ca n-ai prins duma cu pinguinul ;]
 
Sus