Last refuza sa trateze triburile cuviincios!

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Logofat Palade astăzi la ora 21:29
Buna!
Spuneati odata despre un anunt pe care-l veti avea pentru noi.
Ne-ati facut curiosi.

Hai sa venim noi mai bine cu o propunere. Ca sa fiu succint - o fuziune [ally]POTOP[/ally]-[ally]Last[/ally]. Nu putem schimba nimic in identitatea tribului nostru dar ar fi binevenit un suflu nou de idei, odata cu intrarea voastra. Va invitam si va asiguram ca veti fi intalniti cu onoruri si unele drepturi pentru toti si toate drepturile, cu exceptia celui de intemeietor, pentru intmeietorii actuali ai vostri. Functii in trib vor obtine cei care se pricep.

Ce ziceti? Astept propunerea reconventionala din partea voastra, daca, eventual, credeti ca aceasta propunere nu satisface in mod perfect interesele voastre.

Sper sa fie un raspuns favorabil. Cred ca venind cu o propunere de buna credinta si prezumand ca sunteti si voi bine-intentionati - ne vom intelege.

Cu respect,
[player]Logofat Palade[/player]

sahmatpe23 astăzi la ora 21:36
Suntem de acord cu o fuziune cu cadrele:
1. in timp de 5 zile are loc un transfer de 500.000 lemn, 500.000 argila si 500.000 fier spre actualii componenti ai POTOP
2. drept de veto argumentat asupra deciziilor care privesc zona in care suntem noi
3. doua pozitii de conducere, 3 locuri pe forumul ascuns
4. indicarea membrilor inactivi LaSt si Last-a din zona noastra, pt farmare

Logofat Palade astăzi la ora 21:55
Sunt ofensatoare conditiile voastre.
Nu cred ca te gandeai ca pot fi acceptate de catre noi.

Seara buna!


Vi se pare ofensatoare?
Mie unuia mi se pare atunci cumva smechereasca abordarea cu propunerea de fuziune. Adica unuia dintre asociati i se pare corect sa nu dea din beneficii celuilalt, ci sa le tina pt el. Dar daca asociatul sau pierde bani pt ca a acceptat asocierea?
 

DeletedUser

Analist iei lucrurile prea in serios ii doar un joc pana la urma :)
 

DeletedUser35377

Analist iei lucrurile prea in serios ii doar un joc pana la urma :)

e un joc,facem roleplay,ca sa ne simtim bine nu?

tu despre ce vrei sa se discute pe acest forum dedicat jocului ca nu inteleg?

reveniti fratilor cu picioarele pe pamant si mai termiati cu abominatiile astea de afirmatii
 

DeletedUser

e un joc,facem roleplay,ca sa ne simtim bine nu?

tu despre ce vrei sa se discute pe acest forum dedicat jocului ca nu inteleg?

reveniti fratilor cu picioarele pe pamant si mai termiati cu abominatiile astea de afirmatii

se intrece masura doar atunci cand se ajunge la batai reale, dar in joc totul e permis>:)
 

DeletedUser35377

pai de unde pana unde batai reale.

e enervant sa vezi un destept care zice,ba iei jocul prea in serios

mai disperat e cel care zice asta,fiindca nu poate diferenta role playul din joc,cu viata reala si le amesteca
 

DeletedUser36524

Cum naiba sa cereti 1,5 milioane de resurse tribut ??
Inca nici nu se pot trimite resurse in cadrul triburilor.

Ofensatoare au fost conditiile celor din POTOP, care cred ca ne pot impune astfel de conditii, ca unor noobi de rand.
 

DeletedUser36524

Cu tot respectul cuvenit, eu fac ceva in fuziunea asta. Nu avem nevoie de astfel de arogante in trib.
 

DeletedUser

Poate suntem aşa pot să te judec şi eu fără să te cunosc...dar pur şi simplu aşteaptă să vezi ce spune el.
 

mamulus

member
Scor reacție
0
astia din Last v-ati uitat cati sunteti?da o circulara sa atace tot ce e sub 10 ore si are catapulte pe ei si se lipsesc.
 

DeletedUser

uneori , cand situatia iti permite joci de pe pozitii de forta . alteori ... taci si bagi capul intre umeri . nu aici va gasi analist raspunsul daca cele 2 propuneri sunt ok sau nu .
Ofensatoare au fost conditiile celor din POTOP, care cred ca ne pot impune astfel de conditii, ca unor noobi de rand.

ai si un trecut in spate care sa te recomande ca nefiind noob .
http://ro.twstats.com/index.php?page=search
mai usor cu datul din gura si mai mult cu fapta . stai in spate in ultimele randuri ascuns si priveste la ceilalti , mai ai mult de invatat pana sa ai cu iesi in fata . e un sfat nu un atac .
 

DeletedUser

Pozitii exprimate pe forumul conducerii

xxxxxx în data de 02.09.2011 la ora 21:39
Citat Prelucrare Şterge
cu astia vrei sa faci fuziune??? habar nu au de joc
zzzzzz in data de 02.09.2011 la ora 21:39
Citat Prelucrare Şterge
zzzzzz în data de 02.09.2011 la ora 21:39
Citat Prelucrare Şterge
aia cu resursele imi place :))))
xxxxxx în data de 02.09.2011 la ora 21:40
Citat Prelucrare Şterge

sa-mi zice-ti de pe acuma daca fuzionati cu saraci astia ca eu plec.


sahmatpe23 în data de 02.09.2011 la ora 21:42
Citat Prelucrare Şterge xxxxxxx a scris:
sa-mi zice-ti de pe acuma daca fuzionati cu saraci astia ca eu plec.

nu cunosc viitorul.
daca se conformeaza conditiilor, eu ca si co-lider garantez fuziunea POTOP-LAST.


xxxxxxx în data de 02.09.2011 la ora 21:43
Citat Prelucrare Şterge
xxxxx în data de 02.09.2011 la ora 21:43

eu sant dusmanul lor si sa intru la ei!! niciodata
yyyyy în data de 02.09.2011 la ora 21:44


yyyyy în data de 02.09.2011 la ora 21:44

nu da pe foc ! eu ador raspunsul, tot partea cu resursele, este tot caimacul...
sahmatpe23 în data de 02.09.2011 la ora 21:44


sahmatpe23 în data de 02.09.2011 la ora 21:44
xxxxx a scris:
eu sant dusmanul lor si sa intru la ei!! niciodata



luat la cunostinta

daca un consumator isi doreste un bun, isi estimeaza banii si cat anume e dispus sa plateasca.
vanzatorul se uita pe piata si cere pretul pe care il socoteste corect.
daca cererea nu se intalneste cu oferta, vanzarea de obicei se face intre alti agenti, unde se intalneste.
 

DeletedUser16781

Sunteti cu adevarat o gasca de mistocari si de amatori ...

Pai cam asta e triburile acum , un joc in care gastile de mistocari "ii umilesc" pe noii veniti atat pe joc cat si pe forumul extern. Ce sa zic,au invatat si ei 4-5 reguli de baza ale jocului si acum se dau in barci.

Sunt scarbit de asemenea oameni.
 

DeletedUser

Inca nici nu se pot trimite resurse in cadrul triburilor.

Ofensatoare au fost conditiile celor din POTOP, care cred ca ne pot impune astfel de conditii, ca unor noobi de rand.

1. Perspectiva cu trimiterea resurselor este ingusta, arata spirit nepractic.
2. Exista mai multe categorii de afoni? De rand si selecti?
3. Repet: vrei marfa de calitate, o platesti cu bani buni, nu maruntis.

Adica, privitor la indicatorii de calitate de pana acum, la care s-a uitat si Last, POTOP pare de calitate. Adica LAST isi doreste marfa pe care a pus ochii, nu s-a uitat la microscop sa vada pana si moleculele.
In rest, peiorativele, adjectivele depreciative au doua insusiri:
1. sa treaca testul regulamentului de forum
2. pot reprezenta punctul de vedere, considerat ca punct de vedere iar nu realitate.
 

Adenauer

member
Scor reacție
105
Analistule, Last cred ca ar dori sa faca mai multe fuziuni, s-a primit si la noi o oferta, putin schimbata ca mod de adresare. :)
 

DeletedUser36524

Refuz sa mai comentez aceasta tema.
De asemenea, ii rog pe administratorii forumului sa nu stearga aceasta tema, inca.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus