Last refuza sa trateze triburile cuviincios!

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Analistule, Last cred ca ar dori sa faca mai multe fuziuni, s-a primit si la noi o oferta, putin schimbata ca mod de adresare. :)

daca erati in aria de acoperire POTOP, mi-ar fi placut sa tratam fuziunea, pe detalii. nu v-as fi pretins bani probabil, pt doi chiori din buzunarele voastre.
dar va transmit salutari si lui ariston succes, ca un bun asociat pe harta.
 

DeletedUser6843

pentru treaba asta trebuia sa deschizi topic?:)))
esti tare,zau
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Berthier a scris la topicul unde se posteaza declaratii de razboi:

1) Noi am vrut sa facem fuziune cu ei, deoarece ne par jucatori buni si de treaba. Dar nici nu ne-am rugat de ei si nici nu ne-am umilit.
2) Nu ne-am speriat de ei. Noi le-am declarat razboi
3) Ei au iesit primii pe extern sa se laude cum au facut misto de noi
4) Si cum naiba nu avem curaj sa atacam? Am pierdut deja cateva mii de soldati in calitate de agresori


Confirm punctul 1, in sensul ca cei 2 delegati Last nu s-au rugat de POTOP, nici nu s-au umilit, asta e privirea mea.
2. Nu posed informatii ca s-au speriat de POTOP.
3. Aici imi exprim dezacordul ca am iesit pe extern ca sa fac misto. Asa cum i-am scris si Logofatului, telul principal era de propaganda si provocare a unui trib concurent. Caci in Evul Mediu statele nu procedau religios, ci pentru putere. Daca era afectata sensibilitatea unuia dintre suverani ori a unui principe, acesta nu intorcea obrazul. Daca oferi un pret cu totul scazut fata de pretentiile vanzatorului, acesta e indreptatit sa te spurce in piata publica pt. nedecenta, dupa privirea mea.
In plus, nu fac misto in general de oameni iar pe triburile nu fac misto de persoanele inteligente, educate si care folosesc un vacabular ales, asa cum era cazul celor 2 delegati. Am luat intr-adevar in deradere pe cei 2 ca sefi ai tribului, ca plata pentru oferta mult scazuta. Asta in limitele jocului, provocare. La care cei doi au raspuns decent si au contraatacat pe joc si pe forum, in mod placut in general (in afara de depreciativul "mistocari").
4. In romanul Potopul de Sienkiewicz se descrie asediul celei mai mari fortarete poloneze de catre suedezi, cu regele Gustav in frunte. Parlamentarul suedez zice, sosit in castel:
"Nadajduiesc ca pagubele pe care le-ati avut pana acum v-au schimbat optica."
Iar jupan Zagloba, sugubatul cartii, spune:
"Da, pagube sunt, dupa o saptamana...un porc a fost lovit de o schija in piata, mai continuati o saptamana si vedeti ce mai iese."

Intrucat tema topicului este in buna masura epuizata si scopul deschizatorului atins, voi cere maine unui moderator sa il inchida. Scopul era de plata si de provocare.

Inca de la prima lume unde s-au introdus declaratiile de razboi am criticat abuzul pe care il permit administratorii asupra jucatorilor, pe extern. Caci nu mi se parea echilibrat sa permiti raport de declaratie, declaratie a unui grup care nu poate interactiona cu cel caruia ii declara, sau chiar un individ sa declare unui grup de talie clar mai mare. Se ajunsese ca un sat de 100p sa declare unui conglomerat de sute de mii de puncte. Daca declaratia nu se acopera in fapte, administratorii comit abuz asupra jucatorilor, incarcand cu spam rapoartele, privirea de ansamblu, casuta de mesaje...
In plus, persista bugul rusinos in care nu este trecut corect tribul care "propune pacea".

Sunt de acord sa fie optiunea de declarare a unui razboi. Ea sa fie posibila dupa indeplinirea de conditii iar razboiul sa se considere de server incetat de drept daca nu se indeplinesc conditii.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus