Lethal-vorbe putine...dar fapte?

DeletedUser

De ce a fost Master Death incuiat astazi ?Probabil a innobilat un sitter ?
 

DeletedUser

Stiu cine i-a depus tichet .
Eu ieri am fost banat pentru un lucru minor ...nu mi s-au suspendat multe sate, nu e stres .Treaba cu MD e nasoala , a cedat sate prin sitter ...
 

DeletedUser

Neah.
Nu ai dreptate.
Lord a dat satele spre "imparteală".
Sper sa se faca cu adevarat dreptate, pentru ca nu e corect asa...
 

DeletedUser

@warzone.
ai si tu originalul...
the lord01 în data de 14.09. La ora 13:56
dragi colegi,

din motive personale, ma retrag de pe l11, va las pe voi sa jucati si sa ajungeti no.1 ca trib.

Satele mele vor ajunge majoritatea tot in trib, veti vedea ca voi denumi altfel satele, si anume voi denumi satele cu numele jucatorului care vreau eu sa le ia. Va rog sa tineti cont de dorinta mea si sa nu va certati pe sate.

Pt. Toti prietenii mei ne vedem pe alta lume ( stiu ei mai bine ), pt. Ceilalti multa bafta.

[player]the lord01[/player]

misterengi astăzi la ora 01:24
cred ca a fost dorinta lui

mesajele acestea au fost trimise de către misterengi mai departe.
 

DeletedUser

the lord01 în data de 14.09. la ora 13:56
Dragi colegi,

din motive personale, ma retrag de pe L11, va las pe voi sa jucati si sa ajungeti No.1 ca trib.

Satele mele vor ajunge majoritatea tot in trib, veti vedea ca voi denumi altfel satele, si anume voi denumi satele cu numele jucatorului care vreau eu sa le ia. Va rog sa tineti cont de dorinta mea si sa nu va certati pe sate.

Pt. toti prietenii mei ne vedem pe alta lume ( stiu ei mai bine ), pt. ceilalti multa bafta.

[player]the lord01[/player]

MisterEnGi astăzi la ora 01:24
cred ca a fost dorinta lui

Mesajele acestea au fost trimise de către MisterEnGi mai departe.

Warzone. astăzi la ora 10:03
[player]the lord01[/player] a lasat sitter lui [player]tettelu[/player] sa cedeze satele cui a spus [player]the lord01[/player] ...Dar hopa a intervenit [player]Master Death[/player] sitter si a cedat satele cui a vrut el .

MisterEnGi astăzi la ora 10:05
ciudat
dar "simt" ca ai dreptate...

MisterEnGi astăzi la ora 10:09
dar totusi mane...
parese ca satele...au fost luate destul de corect...
mai putin cele pierdute in fata [ally]lethal[/ally]
cel putin...aparent.
normal ca dupa ce ati inceput voi sa luati sate de la el... au inceput sa ia si altii care nu erau in lista.
decat sa ajunga la voi, nu crezi?

Warzone. astăzi la ora 10:18
[player]Master Death[/player] a incalcat regulamentu .Are rost sa mai continuam acest subiect ?

Si daca the lord01 spunea adminilor ca cedeaza satele lui : XXX , YYY , ZZZ , si [player]Master Death[/player] se baga peste sitter si le ceda altcuiva tot era banat . (Situatia de acuma)

MisterEnGi astăzi la ora 10:24
de-ai stii cat urasc nobilarile interne
fortate, nefortate... mii egal.
asa ca am gust amar...si mai atre, pentru ca s-a intamplat asa.
dezaprob actiunile astea...si evident si pe aceasta.
asa ca...
iti dau dreptate. nu are rost sa mai continuam pe acest subiect.




Cred ca mesajul postat de tine mai sus este egal cu zero
 

DeletedUser

Continuare...

Sall colegi,

Da, sunt eu, chiar the lord01, imi place ca se vorbeste pe forum, ceea ce e un lucru bun.

Fapte:
1) da, tribul MOH are probleme, da, este adevarat;
2) da, se innobileaza jucatori din trib NEDREPT pe diverse motive;
3) este adevarat ca unii jucatori sunt preferatii altor jucatori din conducere, cum a spus si Warzone.
4) unii jucatori din MOH s-au lacomit foarte tare ( asta a fost principalul motiv pt. care m-am lasat de lumea asta! )
5) se poate observa foarte usor pe tw-stats cine si ce sate a innobilat ( iar MOH-ul este campion la innobilari interne! ) => din nou Warzone are dreptate!
6) Eu am facut parte din tribul MOH, am avut chiar functie de conducere, desi as fi preferat sa nu am acest drept, decat sa vad toate "smenurile" care se faceau ( si nu zic mai mult ca stiti voi mai bine la ce ma refer! )
7) Waw! Master Death este blocat!!! => si ce daca??? E cumva conectat la aparate si daca e blocat pe triburi nu mai poate sa traiasca? sau ce?
Nu e singurul intemeietor al tribului, nu? Mai e si Magnatu=> nu moare nimeni!!!
Poate o sa-mi spuneti ca a fost blocat pe nedrept!!!
Oare??? Ia ganditi-va mai mult si fiti obiectivi in raspunsul pe care-l dati!
8) Ctredeti ca eu m-am lasat de joc pt. " un sat"??? pt. un amarat de sat? Daca voi asta credeti inseamna ca nu ma cunoasteti deloc! Pffff... imi pare rau dar cu oameni ca cei din MOH ( unii dintre ei! ) nu am mai putut sa joc!
Cu unii care au parolele de la alte conturi, cu cei care stau sitter si trimit trupele celui la care sunt sitter "la padure" ca sa poata sa le ia "prietenii" satele mai usor iar cand saracul se intoarce nu mai are sate, s.a.m.d.
De spus ar mai fi multe de spus, dar ...
 

DeletedUser

Aaaa... si sa nu uit:
Engi? Este adevarat ca Master Death a dat satele mele cui a vrut el? Pe motiv ca vroia si tettelu sa ia niste sate ... pfff ... deaia tettelu nu a luat 3 zile nici un sat dupa??? Ce am spus eu? iti mai aduci aminte? E cusuta cu ata alba!!! Colegii de triburi mi-au atras atentia cum ca cine e la mine pe cont da satele cui vrea el !!!?!! Adevarul este ca in tribul MOh s-a facut voia numai unora iar altii au fost lasati sa se descurce cum au putut!
Eu am ajutat pe toti, nu a contat punctajul sau alte chestii...cel putin asa-mi place sa cred (poti sa intrebi pe toti din zona in care eram eu!)si mi se face sila cand vad cu cata usurinta se renunta la membrii tribului care sunt vechi in trib pt. a putea unul sau altul sa le ia satele ( din nou revenim la subiectul "innobilari interne")
Tot respectul pt. Warzone.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Aaaa... si sa nu uit:
Engi? Este adevarat ca Master Death a dat satele mele cui a vrut el? Pe motiv ca vroia si tettelu sa ia niste sate ... pfff ... deaia tettelu nu a luat 3 zile nici un sat dupa??? Ce am spus eu? iti mai aduci aminte?

ce faci aici lord, esti emotionat?
ne intrebi pe noi ce si cum?
tu ce faci acum? faci afirmatii sau pui intrebari?
esti tu...sau si aici face prezenta cel caruia ai dat contul tau?
spune si tu, ce rost au avut toate astea?
ce ai demonstrat tu si loctiitorul tau? ce a patit master?
ati vrut sa-l "demolati". ati reusit sa-i faceti fix nimic. nu i-a fost luat nici un sat. dreptatea s-a vazut.
planul vostru mişel a dat greş. cinste vouă.
bafta tie si prea-laudatului tau amic @warzone in drumul care l-ati ales sa-l parcurgeti impreuna...bine "imbratisati"...
ai dovedit ca ai fost mereu...un spion... sa nu zic tradator.
 

DeletedUser

Hmmm... de ce ti se pare tie ca as fi emotionat? Si da, de data asta aici vorbesti cu mine, cu cel adevarat, NU cu cel care a facut ticket-ul la admini. Eu am aflat de treaba cu ticket-ul din simplul fapt ca am primit mail cum ca mi s-a raspuns la intrebarea catre sistemul suport. Am fost uimit pt. ca eu nu pusasem nici o intrebare catre sistemul suport. Pfff ... "planul vostru mişel a dat greş." ( care plan? ) Nu intelegi ca NU a fost nici un plan? Eu cand spun ceva/promit de obicei aia fac.
Si nu va intreb pe "voi" te intrebam pe tine, DAR poti sa o lasi balta si sa te duci sa mai innobilezi pe cineva intern, mai ia niste sate moca, desi spui ca urasti lucrul asta, se pare ca nu te mai poti opri acum, nu?
In fine, NU ma justific in fata nimanui, iar in ceea ce-l priveste pe Warzone. Eu, personal, il consider un jucator bun, pe el si pe bowdown, cel adevarat, ( prietenii stiu de ce! )
 

DeletedUser

Iar in ceea ce priveste spusele tale : "ai dovedit ca ai fost mereu...un spion... sa nu zic tradator." te inseli.
Ia spune-mi tu mie de cate ori nu ai stiut tu, si nu numai tu, ceea ce se intampla in triburile cu care aveam noi razboi? Si acum ai 2peu sa-mi spui mie ca am fost spion? Pfff ... puteam sa va fac original, ocazii am avut garla, DAR nu am facut-o pt. ca am respectat tribul din care am facut parte ( spre deosebire de altii! ) Stai tu linistit ca spioni in tribul MOH au fost de la inceput si inca mai sunt ( eu v-am tot spus asta ) DAR in fine, pana va veti da voi seama ce si cum va mai trece ceva timp.
Bafta!
 

DeletedUser8266

Deci aici se cearta MoH cu Lethal si .... the lord01 vrea sa ajunga si el "vedeta" pe l11.

am inteles bine pana acu?
 

DeletedUser

cand esti acuzat ai dreptul la aparare...eu asa am auzit...voi nu?
 

DeletedUser

Hmmm... de ce ti se pare tie ca as fi emotionat? Si da, de data asta aici vorbesti cu mine, cu cel adevarat, NU cu cel care a facut ticket-ul la admini. Eu am aflat de treaba cu ticket-ul din simplul fapt ca am primit mail cum ca mi s-a raspuns la intrebarea catre sistemul suport. Am fost uimit pt. ca eu nu pusasem nici o intrebare catre sistemul suport.
...

Si nu va intreb pe "voi" te intrebam pe tine, DAR poti sa o lasi balta si sa te duci sa mai innobilezi pe cineva intern, mai ia niste sate moca, desi spui ca urasti lucrul asta, se pare ca nu te mai poti opri acum, nu?

imi spui tu mie de sate luate intern?
Side 1:
Tribes:
Players: the lord01

Side 2:
Tribes: MoH
Players:

Timeframe: 03/03/2009 00:00:00 - data inscrierii
la 14/09/2009 00:51:34 - data la care ai inceput sa cedezi satele...

Tabăra 1: 67
Tabăra 2: 13
Diferență: 54


[COLOR="#blue"]
Side 1:
Tribes:
Players: MisterEnGi

Side 2:
Tribes: MoH
Players:

Timeframe: Dintotdeauna

Număr total de cuceriri împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 50
Tabăra 2: 26
Diferență: 24 - majoritatea sunt schimburi de sate sau nobili nesincronizati...

image.php
[/COLOR]

Sau sate moca?

the lord01 - Rang OÎ Atac: 132. (4,936,876 score)
MisterEnGi - Rang OÎ Atac: 23. (8,934,044 score)

cum iti explici?
Tu erai bun "diplomat" ... ce sa zic?
Te-am respectat mult pana la faza asta cu warzone, dar nu pot accepta ca ai lasat pe altcineva din trib dusman sa joace contra lui master, contra MoH din contul tau. Mai ales ca ai avut si drept de conducator...

Deci...nu-mi spune mie ca sunt prieten cu satele moca sau satele luate intern pentru ca nu ai fost cu nimic mai presus.
Pacat de decizia care ai luato de a da contul cuiva din trib dusman...pacat. Asta ca om...iti zic.
 

DeletedUser

Deci aici se cearta MoH cu Lethal si .... the lord01 vrea sa ajunga si el "vedeta" pe l11.

am inteles bine pana acu?

the lord01 a fost membru MoH, conducator chiar.
Ca sa intelegi putin... mai multe.
A decis sa se lase de joc...
... si s-a gandit el la o vreme ca e mai bine sa dea parola contului sau... unui amic d-al sau, din lethal.
Simplu, nu?
Cum calificam asta? trecand peste absolut tot lucrul bun facut pana atunci?
O mare greseala, zic eu. Si zic asa, sa nu mai folosesc expresia, "o mare tradare".
Indiferent de motivele avute... trebuia mai intai sa dea parasire trib, sa renunte la dreptul de conducator, si apoi...putea sa faca ce doreste cu al sau cont. Nu?
De aici... pana la tentativa esuata de banare si luarea de sate de la master de catre admini... a mai fost un pas.
Chiar daca nu el a facut tichet, si chiar daca el a participat la elucidare... el a facut posibila banarea prin "donarea" contului unui dusman MoH.
In rest...sa fie sanatos la maxim.
Si nu numai el...

Si cu asta...sper ca e inchis acest subiect.
Bine ca s-a rezolvat in mod favorabil master/MoH...cum era si firesc sa fie.
 

DeletedUser

imi zici si mie cui din lethal a lasat contu?..k sunt nedumerit...inainte sa se inchida topicu
 
Sus