Lista membrilor tribului

  • Autor subiect DeletedUser12211
  • Data de început

DeletedUser12211

Triburile se infiinteaza, se desfiinteaza, fuzioneaza, sefii se cearta si sparg triburile.
Pentru a opta pentru un trib e util sa stii daca ai aliati prin apropiere. Sunt cateva triburi care scriu continentul in care este fiecare membru al tribului, dar majoritatea scriu doar porecle.
Propun sa se solicite (poate prin regulament) ca listele triburilor sa afiseze obligatoriu continentul (continentele) in care se afla satele membrilor tribului.
 

DeletedUser12211

Nu stiu unde exista harti de triburi. Poate numai in contul premium.
 

DeletedUser431

pentru harti poti folosi :http://ro.twstats.com/ apoi ai in dreapta lumile pe care joci...si apoi iar in dreapta ai harta...treci triburile acolo..le alegi culoarea..daca vrei sa evidentiezi niste jucatori ii ai si pe aceia...poti sa maresti sau sa micsorezi harta...poti sa o faci sa arate un singur continent...te descurci tu ;) bafta:)

aa si e gratuit ;) si legal
 

DeletedUser4586

Triburile se infiinteaza, se desfiinteaza, fuzioneaza, sefii se cearta si sparg triburile.
Pentru a opta pentru un trib e util sa stii daca ai aliati prin apropiere. Sunt cateva triburi care scriu continentul in care este fiecare membru al tribului, dar majoritatea scriu doar porecle.
Propun sa se solicite (poate prin regulament) ca listele triburilor sa afiseze obligatoriu continentul (continentele) in care se afla satele membrilor tribului.

Si vrei sa iei fiecare trib in parte si sa te uiti la lista lui de membri ? :))))

Dupa cum observ tu vrei un trib dominant in jurul tau..Ia intra pe Lista de pozitionare>>continentul triburi si gasesti informatia dorita acolo cred
 

DeletedUser12211

@kspr
Multumesc pentru link.
Totusi, statisticile clare si functionale sunt utile, probabil, pentru admini si pentru ambitiosii cu zeci de mii de puncte; e util pentru toti calculatorul de distante, dar marturisesc ca n-am reusit sa fac aproape nimic cu „unealta harta” si n-am descoperit nici un fel de harti cu satele care apartin unui anumit trib, sau cu amplasamentele jucatorilor dintr-un trib.
Linkul de ajutor nu m-a ajutat deloc. E adevarat, n-am doctorat in Starwars.

@MidEvil
Mecanismul la care te referi permite doar aflarea numarului de sate ale unui trib pe un anumit continent. Intr-un trib cu 100 de membri le gasesti cam greu. In schimb, s-ar putea sa ai in apropiere un coleg de trib intr-un continent vecin.
 

DeletedUser4586

pai bine,acu',daca esti la granita verifici si k-ul respectiv..
 

DeletedUser431

@kspr
Multumesc pentru link.
Totusi, statisticile clare si functionale sunt utile, probabil, pentru admini si pentru ambitiosii cu zeci de mii de puncte; e util pentru toti calculatorul de distante, dar marturisesc ca n-am reusit sa fac aproape nimic cu „unealta harta” si n-am descoperit nici un fel de harti cu satele care apartin unui anumit trib, sau cu amplasamentele jucatorilor dintr-un trib.
Linkul de ajutor nu m-a ajutat deloc. E adevarat, n-am doctorat in Starwars.

Vorbesc fara ironie, sarcasm, sau bataie de joc!
Poate pentru ca nu am fost destul de clar. In "Unealta Harta" ai urmatoarele categorii:
**Setarile hartii, acestea contin:
- Zoom level - 100% iti arata toata harta lumii, un altfel de zoom mareste partea lumii care este centrata pe Centru X si Centru Y. Apoi, ai optiunea de a arata si satele abandonate/sate de barbari si optiunea de a arata numai marcajele (vorbesc despre marcaje putin mai jos). Ai si optiunea de a alege culoarea de fundal a hartii (inlocuieste acel verde) si de a arata grila continentelor (de a le delimita)
- Marcheaza trib - In casuta treci prescurtarea tribului (TAG-ul) iar din acel meniu alegi culoarea cu care vrei ca tribul sa fie marcat pe harta. Apasand pe marcaj nou ti se va introduce o noua casuta.
- Marcheaza jucator - Face acelasi lucru ca Marcheaza trib insa aici introduci numele jucatorului.
- Marcheaza sat - Introduci coordonatele satului pe care vrei sa-l vizualizezi in mod special.

Dupa ce ai modificat toate aceste setari pe placul tau apesi pe Genereaza o noua harta. Astepti un pic si iti va aparea harta cu setarile facute de tine.

Daca vrei ca harta sa fie vazuta mai de aproape introduci niste coordonate centrale, ale zonei pe care vrei sa o vizualizezi, in Centru X si Centru Y si apoi introduci 200% in Zoom level

Sper ca aceste explicatii iti vor fi de folos. Pentru si mai multe detalii trimite un mesaj privat.
 

DeletedUser12211

Multumesc kspr. Incerc maine si sper sa ma descurc cu ajutorul explicatiilor tale.
Intamplator sunt utilizator de PC destul de avizat, dar explicatiile de pe site-ul catre care m-ai indrumat mi se par tare confuze.
De fapt, am vrut sa experimentez Triburile pentru ca un amic plecat in Germania il asista pe fiul lui la jocul asta care - zice el - ajuta copiii sa-si educe rationamentul si spiritul de echipa.
La noi, parca nu e asa.
Iti raportez daca m-am descurcat. Multumesc inca o data pentru bunavointa.
 

DeletedUser4586

:)) Ca si in multe alte domenii la noi nu e ca la nemti :))

Intructiunile lui kspr sunt f bune,meniul fiind in lb romana este usor de accesta dupa ce te obisnuiesti cu site-ul :)
 

DeletedUser

revenind......sa sti ca un jucator poate avea sate pe mai multe k eu am pe l5 pe 4continente dar numai pe 2sunt mai stabil (adik am mai multe sate) deci daca are scrie continentele in dreptul meu mai mult iar incurca pe unii
 

DeletedUser

multumesc pentru indrumari ,le-am copiat si le-am postat pe forumul tribului ,sunt multi care inca nu stiu cum sa foloseasca setarile harti
 

DeletedUser12211

Harta din TWStats

Multumesc kspr si scuze pentru intarziere. Harta se obtine cu un pic de antrenament. Totusi nu apar numerele continentelor si trebuie sa le deduci dupa continentul in care ai centrat satul. Alegerea zoomului optim cere un timp suplimentar...etc.
In consecinta, mi se pare mult mai simplu ca fiecare trib sa afiseze continentul in care sunt satele fiecarui jucator.
 
Sus