Lista online pentru membrii

  • Autor subiect DeletedUser11275
  • Data de început

DeletedUser11275

propun ca fiecare conducator de trib,respectiv intemeietor sa poata observa toti jucatorii online ai tribului..astfel poti stii pe cine sa te bazezi atunci cand tribul are nevoie de sitteri sprijin atacuri etc
 

DeletedUser

CONTRA! nu mi se pare normal sa vada conducerea cand sunt eu online....
 

DeletedUser

Pai atunci de ce mai ai conducere ? :)) Sa te "faca" ? :) Daca asta aveau in cap deja te faceau, stai calm.
Trist, nu ati trecut prin vreun trib adevarat pana acum sau aveti o problema de atitudine, poate ei merita, oferiti-le ce merita (poate).
Daca nu aveti incredere in conducere puteti sa va cautati fericirea in alta parte, tribul constituie cea mai importanta parte a jocului, nu individualitatile si daca nu oferiti credit deplin celor care conduc tribul e... naspa :)

Eu sunt de acord cu propunerea, desi s-a mai discutat cred si s-ar putea zice ca "ai optiunea de Prieteni de la PP", pot zice ca asta poate fi folosita tot doar cu PP si cred ca e foarte folositoare, una e sa iti vezi prietenii care de ex nu sunt din trib (ca ai tai sunt ai tai) si alta e sa ai o lista completa cu cine e online la orice ora si asta clar disponibila numai conducerii, ceea ce ar trebui sa fie select si sa urmareasca interele tribului si respectiv fiecaruia dintre membri.

Asta daca nu ai tu de ascuns ceva conducerii.... Am ramas surprins de raspunsuri eu unu, dar puteti sa ma contraziceti de ce "conducerea poate folosi asta si impotriva ta."



PS: Cele mai retardate raspunsuri la propunerile astea sunt "Nu ai mess, nu ai twstats, nu ai skype, nu ai X tool ?"
Vorbim de joc aici nu te skype si nu cred ca toata lumea e dispusa (sau cel putin nu cei care sunt la inceputuri) sa aiba 5 tab`uri deschise si o lista de 100 pe mess/skype si ferestre tot timpul deschise pentru un JOC, deci cat ar fi ar ajuta pe 1...2...10... persoane si nu cred ca ar ingreuna mai deloc jocul la incarcare.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

oarecum exista,dar nu asa de exact......poate sa vada cand esti online ,daca depasesti 2 zile de offline, o s iti apara o bulina galbena ca membru in trib,daca depasesti 1 saptamana de offline,o sa apara 1 rosie :)
 

DeletedUser

Wow... Zaigwast ne`ai luminat :) Mersi :p Nu ma intereseaza ce a facut tipu acum 2 zile ca a dat un log, ne intereseaza sa vedem in timp real cand un membru din X grupa e online sau cati sunt si daca se poate ceva acolo in momentul ala.
Stim ce exista deja, ne refeream la ce se poate implementa.

No offence ;)
 

DeletedUser

Wow... Zaigwast ne`ai luminat :) Mersi :p
Stim ce exista deja, ne refeream la ce se poate implementa.

No offence ;)


nu e nimic, doar ii explicam omului ceva,nu se stie niciodata,unii poate nici nu stiu cum arata tribul cand ai duke :p ...creedema ca sunt unii care nu stiu ... :)
tu si altii stiti,dar unii nu stiu :),incercam sa fiu de ajutor :D
 

DeletedUser

Corect :) O completare buna, ai dreptate.

Oricum.. Sa vedem ce se mai poate spune de propunerea mai sus mentionata...
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

cont premiu ->adaugi tot tribul la priteni -> succes

Propuneri joc/forum si bug report -> Lista online pentru membrii -> #4 Astăzi, 08:27:29 -> Citeste postu' ala


Dar asa facem noi pe desteptii...
Si na' fiecare poate sa zica orice, eu ziceam sa vorbim si constructiv....
 

DeletedUser

cont premiu ->adaugi tot tribul la priteni -> succes

Tu eşti orb sau faci pe orbu' ?
Mai bine lasă dumele astea de 2 lei şi citeşte tot topicul înainte de a posta ceva.
Apucă-te tu să adaugi tot tribul la "Prieteni" să vezi cine e online şi apoi ne spui şi nouă cum a fost ;).

Iar despre propunere, eu sunt pentru!
 

DeletedUser15142

sunt orb putin n00b scuzati-ma , daca esti in conducere si ai cont premiu mai toti au ..poti face asta , stii mereu cand sunt online.

Spaiker->citeste->ce->am->scris->m-ai->sus.

Asa inteleg unii oameni..
 

DeletedUser

Iar unii nu inteleg deloc... Ia mai insista, straduieste-te inca putin.. mai mult.
Doamne ce om.. Pretene esti chiar limitat... Nu numai ca nu te prinzi din prima, dar insisti...

Sa ii explice SI altcineva.. Ca vad ca eu si hEr0yna nu suntem suficient de expliciti.

Fara suparare, "ia-o" ca pe ceva constructiv.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser15142

da domnule `legenda` scuzati-ma din pacate copii nu-si permit asa ceva , o zi buna in continuare
 

DeletedUser

Pai atunci de ce mai ai conducere ? :)) Sa te "faca" ? :) Daca asta aveau in cap deja te faceau, stai calm.
Trist, nu ati trecut prin vreun trib adevarat pana acum sau aveti o problema de atitudine, poate ei merita, oferiti-le ce merita (poate).
Daca nu aveti incredere in conducere puteti sa va cautati fericirea in alta parte, tribul constituie cea mai importanta parte a jocului, nu individualitatile si daca nu oferiti credit deplin celor care conduc tribul e... naspa :)

Eu sunt de acord cu propunerea, desi s-a mai discutat cred si s-ar putea zice ca "ai optiunea de Prieteni de la PP", pot zice ca asta poate fi folosita tot doar cu PP si cred ca e foarte folositoare, una e sa iti vezi prietenii care de ex nu sunt din trib (ca ai tai sunt ai tai) si alta e sa ai o lista completa cu cine e online la orice ora si asta clar disponibila numai conducerii, ceea ce ar trebui sa fie select si sa urmareasca interele tribului si respectiv fiecaruia dintre membri.

Asta daca nu ai tu de ascuns ceva conducerii.... Am ramas surprins de raspunsuri eu unu, dar puteti sa ma contraziceti de ce "conducerea poate folosi asta si impotriva ta."



PS: Cele mai retardate raspunsuri la propunerile astea sunt "Nu ai mess, nu ai twstats, nu ai skype, nu ai X tool ?"
Vorbim de joc aici nu te skype si nu cred ca toata lumea e dispusa (sau cel putin nu cei care sunt la inceputuri) sa aiba 5 tab`uri deschise si o lista de 100 pe mess/skype si ferestre tot timpul deschise pentru un JOC, deci cat ar fi ar ajuta pe 1...2...10... persoane si nu cred ca ar ingreuna mai deloc jocul la incarcare.
spaikere nu toti coducatorii sunt ca tine sau ca iurka.sunt o groaza care trag sforile doar pentru ei si ajung conducatori datorita punctajului mare sau a experientei.poate doar intemeietorii sa vada cand e un membru on.
 

DeletedUser

Da, uite, mai bine asa, doar intemeietoru si el decide cui sa dea asta.. Ca la optiunile de la Drepturi.
Totusi si cei care au Conducere ar trebui sa fie oameni care au interese pentru trib mai mari decat pentru ei, voi decideti cine sunt pana la urma...
Depinde si de unitatea tribului.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Da, uite, mai bine asa, doar intemeietoru si el decide cui sa dea asta.. Ca la optiunile de la Drepturi.
Totusi si cei care au Conducere ar trebui sa fie oameni care au interese pentru trib mai mari decat pentru ei, voi decideti cine sunt pana la urma...
Depinde si de unitatea tribului.

De acord cu tine,ar trebui sa puna pe primul plan tribul.doar ca de multe ori nu se intampla asa.si nu ma refer la triburile care vin de pe alte lumi si sunt bine organizate ci la triburile care apar prima oara pe o lume.nu se prea cunosc intre ei membrii.singurul in care poti avea incredere ar fi intemeitorul.
 

DeletedUser

am uitat sa zic ca sunt CONTRA :) ...

nu vreau eu sa stie nusht cine cand sunt on,si daca chiar vreau sa stie tribu cand sunt on,e deajuns un PM/post pe forumul tribului, dar nah triburile cu "adevarat bune" nu coomunica intre ei, isi ghicesc singure viitoarele tactici (ironie aruncata panan gat) ... :)
 

DeletedUser

Nu or "coomunica triburile intre ei", desi nu stiu la ce te-oi fi putur referi..
Dar sa vedem daca mai are si altcineva altceva de zis...
E ok sa fii CONTRA, e constructiv.
 
Sus