Lista online pentru membrii

  • Autor subiect DeletedUser11275
  • Data de început

DeletedUser

as propune mai bine aceasta optiune sa se poata "bifa" atunci cand creezi tribul,si cand primesti invitatia in trib sa scrie,conducatorul poate vedea cand esti online,sau conducatorul NU poate sa vada cand esti online,si sa poti sa iti alegi singur tipul de trib pe care il vrei

L.E: Vreau sa subliniez(si o fac:D):Ca odata un trib creeat sa nu se poata schimba asta,doar daca se dizolva tribul etc...
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Parerea mea: Daca intri intr-un trib,intri doar pentru ca ai incredere in conducatori si colegi.Triburile e un joc in echipa,iar daca nu exista incredere reciproca intre colegi,degeaba se numeste trib .
Eu sunt pro ca aceasta idee sa fie implementata in joc,dar as vrea sa mai adaug ceva:conducatorii sa poata vedea atit daca membrii tribului sunt online(si de cit timp),cit si de cit timp sunt offline
 

DeletedUser

uite un motiv bun pentru care sunt contra la ideile acestea,sa zicem ca eu am un frate cu care impart legatura de internet(sa nu zic de multi-acount declarat la impartirea legaturii de net..) si el este intr-un trib si eu in altul.El imi zice ca jucatorul acela tocmai a iesit de pe triburile(SAU alte informatii legate de activitatea lui) si eu o sa ii cuceresc toate satele acelui player cat e offline,,,,e corect?
 

DeletedUser

uite un motiv bun pentru care sunt contra la ideile acestea,sa zicem ca eu am un frate cu care impart legatura de internet(sa nu zic de multi-acount declarat la impartirea legaturii de net..) si el este intr-un trib si eu in altul.El imi zice ca jucatorul acela tocmai a iesit de pe triburile(SAU alte informatii legate de activitatea lui) si eu o sa ii cuceresc toate satele acelui player cat e offline,,,,e corect?

S-a mai spus: Aceasta optiune sa fie valabila doar pentru conducatori.
Nu cred ca tu o sa innobilezi sate din tribul fratelui tau(oare il ai? :confused:) sau viceversa
 

DeletedUser

S-a mai spus: Aceasta optiune sa fie valabila doar pentru conducatori.
Nu cred ca tu o sa innobilezi sate din tribul fratelui tau(oare il ai? :confused:) sau viceversa

on-topic: Exista diferite personalitati,unii sunt in stare sa inobileze si din propriul trib

of-topic:nu,nu am frate:)
 

DeletedUser

on-topic: Exista diferite personalitati,unii sunt in stare sa inobileze si din propriul trib

of-topic:nu,nu am frate:)

normal ca exista tocmai de asta exista innobilarea interna,iar daca conducatorii ar putea vedea cine e on ar putea lua amploare si mai mare.am mai spus este utila doar la triburile bune si la care se cunosc membrii intre ei.nu toti playerii isi fac trib dinaintea lumii asa ca tine iurka.:p
 

DeletedUser

intru pe cont. mai deschid inca o fereastra. o inchid pe prima. ghiciti ce vede ala la prieteni?
 

DeletedUser17342

Cine nu vrea sa fie vazut de conducatori, pur si simplu sa nu intre in trib pentru ca inseamna ca e un solitar si oricum nu are ce cauta intr-o echipa:)

Eu zic ca ar ajuta destul de mult aceasta optiune. Asa probabil ar disparea si prostiile alea gen 'prezenta' pe care le fac unele triburi ...
 

DeletedUser11275

pentru a face un comentariu legat de prima mea postare aici cat si despre ce se spune ca au aparut jocuri online care sunt direct contracandidate la triburi

pentru inceput multi zic..nene aloo nu se poate sa lasi conducerea sa ma verifice pe mine cand sunt onn..ce sunteti comunisti?
raspunsul:"nene" eu sunt intemeietor sau conducator..primesc un mesaj de la un coleg..frate sunt atacat puternic am nevoie de sprijin in timpul asta..si imi da timpul..eu ce fk? trimit circulara tribului si anuntpe toti..vecinii lu asta atacatu' e pe cont si ridica targul la maxim. nu raspunde..el doarme..ala pierde sate asa daca un conducator vede tot ce misca in tribul sau stie sa fie mult mai eficient, devine un bun strateg..practic e vazut ca un adevarat conducator..si binenteles cei ce sunt onn trebuie sa il urmeze altfel un mic print screen cu bulina ta online si esti mat, pus la zid de proprii colegi, asa cum meriri, fricosule ca dai pe barbari sa nu pierzi trupe dar colegii tai se duc in jos din cauza indiferentzei tale..vedeti? aici se greseste muult in jocu asta..

partea 2:nu vreau sa par deplasat dar am ramas masca sa vad cat de repede se dezvolta jocul kingsage..multi vor zice..nenea fugi acolo si joaca si lasa-ne pe noi..dar multi care zic asta poate au mai multe puncte ca mine pe kingsage:DD
cei ce conduc jocul asta ar trebui sa se gandeasca bine la viitor..eu am propus ceva pe forum am vazut 3 postari acolo am explicat o zi intreaba o varianta de imbunatatire a jocului..o trupa regala in joc, dizolvarea unei biserici care la nivelul unui jucator mare e inutila, pt k razboaiele tari se dau intre jucatori mari, ce za mai lungesc povestea..2 trupe noi..un nou sistem de atac, adik interceptarea si multe altele..daca aduci ceva nou in joc cu care sa atragi jucatorii veniturile vor creste vizibil si popularitatea la fel..daca investesti in ce scripturi faine sa mai facem si 2, 3 setari pe forum nu ajungem la nimic..lumea vrea sa aiba trupe noi cu care sa joace..vorba mai putina si mai multe fapte..a face upgrade la forum si la scripturi e benefic(eu nu "iubesc" scripturile) decat recrutarea si schimbul de nume...important este sa te atraga ceva in joc

poza la trib..sunt o groaza de modalitati prin care o poza aleasa ti se redigitalizeaza automat se poate mari dimensiunea si multe chestii faine. important este sa fie cineva care sa vada chestiile astea si sa le puna in aplicare..moderii nostrii, adminii sau carmi nu pot face lucrurile astea dar nemtii asteapta noi idei si daca nimeni nu le aduce ei zic ca totul e ok..germania 40 si ceva de lumi deschise toate doar cu cateva schimbari la viteza si la cat de important este ca un paladin nesemnificativ sa gaseasca sau nu arme:D
 

DeletedUser

daca jocul nu era bun asa, nu eram o gramada de nebuni care sa-l jucam. iar organizatorii lui, cand l-au conceput, au stabilit clar ca este un joc de strategie si nu desene animate. eu stiu foarte multi jucatori care joaca avand satele setate pe "privire generala clasica asupra satului". deci toate brizbrizurile(trupe noi, grafica noua, instrumente ajutatoare noi) cerute nu vor face decat sa ingreuneze viteza serverului si stim cu totii ca o zecime de secunda poate fi diferenta dintre victorie si infrangere. grafica isi are rolul ei in jocurile de acasa pe PC sau console. aici este diferit; jocul e facut in primul rand in ideea de a colabora oamenii si nu de a avea armate cat mai diversificate si bine imbracate.

cat despre kingsage...dumnezeu cu mila. nu au avut toner la xerox si a iesit intinat.
 

DeletedUser

Daca nu ERA asa bun, corect...

Cel putin pe .ro a scazut de 300k la 180k de conturi in ultimul an, aceleasi proportii si pe .net sau altele.
 

DeletedUser

ca orice produs sau serviciu si acest joc are un ciclu de viata. se vor mai face cateva mici face-lifturi dar soarta lui va fi aceiasi. cosul de gunoi. :)
 

DeletedUser11275

nu spune nimeni ca jocul in genere nu e bun
toate jocurile online au la baza colaborarea dar si confortul tau ca jucator..aici parerile sunt impartite intre rosu si negru..adik stiu si eu jucatori care nu pun pret pe grafica si joaca jocul foarte simplu dar mai sunt si acei jucatori care vor sa vada ceva nou..cu trecerea tmpului apare monotonia si sincer exista jocuri gen triburile care nu au grafica cine stie ce si nu sunt prea populare..pentru ca un joc sa ti se para frumos trebuie sa te atraga din toate punctele de vedere si nu stiu daca stii dar diversificarea culorilor atragerea atentiei prin imagini sunete si inedit sunt primele abilitati pe care le dobandesti inca de cand spui "mama"
daca facem o proba si eliminam grafica fac pariu ca astia 180 de mii cati mai suntem in 2 saptamani raman jumatate, iar jocul ca sa traiasca are nevoie de playeri activi care sa investeasca timp pe site, bani pe cp si altele pe mine nu ma intereseaza grafica in mod special, cat ma intereseaza sa vezi ca echipa de administratori, programatori etc isi dau silintza pentru a te surprinde..daca nu se face chestia asta triburile devine un fel de joc..sa zicem echivalent cu o caseta pe care o asculti in fiecare zi, si care din cand in cand i se mai aduce o imbogatire la claritatea sunetului, la viteza de "executzie" a melodiei care de fapt este aceeasi cu aceleasi versuri..asta e parerea mea..daca nu aduci ceva nou pierzi din valoare..si cand pierzi din valoare pierzi in statistici unde te doare cel mai tare:D
 

DeletedUser

De exemplu, când s-a deschis L9 cu o nouă versiune de joc şi o Grafică nouă + Biserică.
Ţin minte câte triburi de pe toate lumile îşi făcuseră apariţia pe acea lume
21.gif
, deoarece erau fascinaţi de acel NOU apărut :D.
Cu timpul, când s-a făcut Update pe toate lumile cu acea grafică, încetu' cu încetu' playerii au revenit la lumile pe care jucau anterior...
 

DeletedUser

de acord.

e foarte buna ideea deoarece in cazul in care e nevoie de miscari foarte rapide de trupe, sau sprijin urgent se poate sti cui sa dai mesaj, sa nu dai 1000 de circulare:)
 
Sus