Lumea 12 pareri..

  • Autor subiect DeletedUser22736
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser22664

Mie unul imi place L12 are tot ce ii trebuie pentru cei care nu prea au mult timp la dispozitie.
Pacat ca tot aud de jucatori buni ca nu sunt pe L12. Oare daca ordinea de deschidere a lumilor era inversa, inseamna ca cei de pe L12 erau aia bunii, iar cei de la LC pana la L11 erau noobi. Fiecare lume a dat jucatori buni sau "buni".

@No warning ... - Lumea12 este cea mai slabă de pe .ro , privind experiența jucătorilor .

Oare de ce ?? pentru ca a fost deschisa repede lumea si cei experimentati nu au apucat sa intre in gasca ?? Si nici nu o sa vezi prea multi din cei cu experienta pe L12. lumea e buna pentru astia mai lenesi ca mine asa :p
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser17342

lumea 12 incepe sa se rareasca... incep sa apara din ce in ce mai multe sate de barbari.. cel putin la mine pe K.. asta e bine, inseamna ca incet incet se duc jucatorii de mana a 22'a
 

DeletedUser

Mie unul imi place L12 are tot ce ii trebuie pentru cei care nu prea au mult timp la dispozitie.
Pacat ca tot aud de jucatori buni ca nu sunt pe L12. Oare daca ordinea de deschidere a lumilor era inversa, inseamna ca cei de pe L12 erau aia bunii, iar cei de la LC pana la L11 erau noobi. Fiecare lume a dat jucatori buni sau "buni".



Oare de ce ?? pentru ca a fost deschisa repede lumea si cei experimentati nu au apucat sa intre in gasca ?? Si nici nu o sa vezi prea multi din cei cu experienta pe L12. lumea e buna pentru astia mai lenesi ca mine asa :p


Pentru tine este greu să legi câteva cuvinte cu care să formezi 1 frază care să o înțeleagă și restul .

Cei buni nu au intrat pentru motivele lor .Cred că cel mai așteptat trib pe o lume nouă este MoD ...nu? Să presupunem că intrase MoD pe Lumea12 , avea vre-un rost să joace ?Totuși pe o lume ca și Lumea12 , jucătorii buni imediat se plictisesc dacă nu au în cap 'aceea chestie' : "Ehh , acuma sunt noobi mulți pot domina lumea , pot fi pe primul loc :eek: "

Cei experimentați nu trebuie să intre neapărat în gașcă .Pot intra și 5-10 jucători buni , și să facă un trib care prealabil să domine lumea !
 

DeletedUser

@Warzone.: Cred ca gresesti...

Cred ca se formeaza un echilibru pe orice lume:
Pe o lume cu multi jucatori buni, poti face aliante cu cei pe care ii sti (de obicei cunosti jucatori/triburi bune) si sa te bati cu ceilalti.

Pe o lume cu multi newbies nu faci aliante, si te bati cu toata harta, si oricat de noobi ar fi tot nu e asa usor sa te bati cu toti.

Nu pot sa explic foarte bine acum (abea m-am trezit), dar sper ca ati prins esentialul.
 

DeletedUser16887

Nu stiu daca difera cu mult lumea 12 de celalalte referitor la calitatea jucatorilor. Poate pe alte lumi erau ceva mai activi dar tot tampiti (ma refer in special la lumea ile 08-09-10). Foarte putini sunt jucatori buni (spre mirarea mea avand in vedere ca totusi jocul este relativ simplu, doar un joc finalmente!).
 

DeletedUser

ma refer in special la lumea10


Visezi pustiulica...pe lumea 10 sunt triburi de top 10 pe .ro si jucatori de top 10.
Fortand nota un pic,lumea 10 este,poate cea mai interesanta lume din ultimul timp.


LE:Cat despre lumea 12...2-3 triburi cu jucatori bunicei restul praf.

O lume gandita prost care a fost deschisa prea devreme
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

oi fi eu mai praf decat praful , adik argilos, dar totusi.....de unde iti dai tu seama fragzor ca sunt doar cativa jucatori bunicei in 2-3 triburi, cand abia e la inceput lumea 12....
P.S. bine macar ca mai sunt oameni cu capu pe umeri pe lumea asta , care mai si gandesc (adica mirificu)
 

DeletedUser

oi fi eu mai praf decat praful , adik argilos, dar totusi.....de unde iti dai tu seama fragzor ca sunt doar cativa jucatori bunicei in 2-3 triburi, cand abia e la inceput lumea 12....
P.S. bine macar ca mai sunt oameni cu capu pe umeri pe lumea asta , care mai si gandesc (adica mirificu)

Tinand cont ca singurele triburi BUNE de pe lumea aceasta sunt [-.-] si Unique este logic ca sunt doar cativa jucatori de elita pe aceasta lume...
 

DeletedUser6558

Lumea clasica e prima lume, cred... o domina cineva? Eu, dupa umila mea parere, nu vad sa domine un singur trib pe nici o lume, in orice caz nu anul asta, indiferent de ce nume pompos are tribul ori liderii lui. Faza asta, nu exista jucatori buni, cei care zic asta ii cunosc pe toti aia 5000, 10000 sau citi or fi acolo? II stiti pe toti, ati dat deja verdictul? E cel putin exagerat. As putea sa stiu si eu cum definiti "un jucator bun" ? Doar de curiozitate :)
 

DeletedUser896

Lumea clasica nu e prima lume, e a patra sau a cincea cred.

In rest ai dreptate. Jucatori buni in aceasta lume vor fi cei care vor fi in top peste aproximativ un an. Fiecare lume are caracteristicile ei iar aceasta e o lume lenta cu putini oameni in trib, foarte asemanatoare cu L2. Aici conteaza mai mult cum joci decat cat joci. Daca esti foarte bun intr-o alta lume nu inseamna ca esti neaparat bun si aici unde rabdare si ... tutun e caracteristica de baza.
Cat despre existenta jucatorilor buni in aceasta lume, eu sunt sigur ca sunt la fel de multi ca in orcare din celelalte lumi. Am in trib si cunosc cativa si in alte triburi.
Cunosc jucatori care au cont in 7-8 lumi si care sunt tot slabi. Pana la urma lipsa de expierenta nu e un handicap prea mare in conditiile acestei lumi . Un tip inteligent si cu ceva imaginatie se poate pune la punct relativ repede.

In concluzie ar trebui sa va abtineti sa trageti concluzii si sa lasati timpul sa decida.
Cat despre clasamentele actuale... hai sa fim seriosi.
 

DeletedUser

Subscriu la spusele lui jon berbec. Oricine poate afla relativ repede ce trebuie facut, cum trebuie facut si cand trebuie facut in acest joc, insa diferenta apare atunci cand aceste informatii vor fi puse in practica si respectiv modul in care vor fi puse in practica...aici intervine inteligenta si personalitatea fiecaruia...
 

DeletedUser

Refuz sa cred ce citesc,referitor la lumea 12.Fratilor,oare ati uitat ca ati fost candva incepatori.V-ati nascut invatati.,vreti sa transformam continentul in al doilea ,,11 SEPTEMBRIE,,
stati calmi cu parerile.!!!
Eu personal,am infiintat trib doar cu incepatori.ESTE UN JOC.sa dam posibilitatea tuturor sa treaca prin satisfactii sau esecuri.Nu alergati dupa punctaj.luati ex.de la altii.As dori mai multa toleranta din partea jucatorilor cu experienta....IMPORTANT..Este activitate in luea 12si se joaca corect.RUSINE CELOR CU 33 SATE CARE ATACA UN JUCATOR CU 200 PUNCTE,PT.O MANA DE SURCELE.....CU RESPECT ...FAIRFAX
 

DeletedUser17746

Aici nimeni nu are 33 sate.
Daca un nima in drum ar avea satul gard in gard cu satul meu, pe o harta plina, ar mai conta cate puncte are?
 

DeletedUser11365

parerea mea ii ca ii cea mai slaba lume pe care m-am jucat vreodata..fara nici un pic de efort oscilez intre rang 20 si 60..poate ma si las
 

Vis Lo Lop

member
Scor reacție
0
Ai perfecta dreptate. De fapt, mi'e teama ca aceasta este tendinta, in viitor.
Jucatorii buni incep pe lumi noi, constata din diverse motive ca nu sunt satisfacuti (lipsa de timp pentru mai multe lumi, setarile diferite ale lumilor, alti colegi etc.) si renunta, harta fiind mai mult gri.
Acum imi pare rau ca am renuntat pe celelalte :( dar ma gandesc ca va fi din ce in ce mai rau ...
 

DeletedUser

Eu cred ca lumea asta a adunat doua categorii de jucatori, unii cu experienta, f putini, si unii newbies, care, daca se intampla sa fie perseverenti si entuziasti imi amintesc de fascinatia, totusi, pe care a avut-o acest joc asupra mea la inceput, insa... pacat ca putini vor ajunge in faze avansate ale jocului
totusi e o lume agresiva, sunt multe atacuri pentru acest stadiu, oamenii ataca in nestire, iar daca o fac ca la carte, ceea ce e mai greu acum, pierd multe resurse- atacatorii, dar si atacatii
oricum, pana va ajunge la nivelul altor lumi va mai dura f mult...
 

DeletedUser

na ...s-au mai suptiat jucatorii newbies..acum o sa inceapa sa se destrame "triburile" din top 40
 

DeletedUser

salutare

imi puteti raspunde si mie la o intrebare? am fost pe lumea 12 si unu m-a atacat si totusi aveam pact de neatacare,e normal sa ma atace?m-au dat afara din lumea 12 k l-am injurat!
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus