Lumea 17

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser15142

Stiti ce , ideile pe care le-a scris aici Lord Adex au fost trimise la support?
 

Vis Lo Lop

member
Scor reacție
0
Multi s-au plans ca l16 a fost viteza prea mare imediat ce a inceput lumea,si da,sunt cam 90% sigur ca va fi viteza 1.Dar am promis ca atunci cand se anunta l17 o sa fac un topic si sa discutam despre setari,pe care i le voi trasmite lui carmi.Si cu l16 trebuia sa fac la fel,dar daca au venit cu setari fanteziste si nimeni nu sa intales,a pus carmi cum a crezut mai bine.

Parerea mea ca din cauza unor "setari fanteziste" nu trebuie renuntat la se cere opinia jucatorilor (sau trebuie inchisa tema asta, nu ?). Cand se va anunta e putin cam tarziu, dat fiind ca poate unii nu mai intra sau nu mai vad atunci tema. In continuare sustin (ca argument urmarirea setarilor de pana acum, ca si logica) ca 17 nu va fi viteza 1. Poate ma insel, poate nu.
 

DeletedUser15142

Adex ai trimis la suport? am trimis si eu , si nu stiu cat de creativ am fost .

Sper sa mi se respunda , si sa nu ma ignore total.
 

DeletedUser27145

da carmi face lumile?Ea le da startul?Si cel mai bine ar fi sa fie viteza 2 ca va merge repede evolutia satelor.Asa la viteza 1 pana ajungi cu un sat la 3000 de puncte si sa ai si un nobil dureaza 2 luni jumate.Asa ca ar fi bine sa fie viteza 2.Dar mai mult de 2 nu se poate sa fie viteza?Asta e limita?
 

DeletedUser

Va asigur ca va fi viteza 1,deci degeaba ziceti 2 sau 1.5.
nu ai cum sa ne asiguri ca viteza va fi 1.
setarile le face, din cate stiu eu, carmi tinand cont de ceea ce se posteaza pe forum, parerile userilor si tendintele generale.
asa ca nu ne asigura ca la ultima verificare a numelui, carmi nu a devenit jackass20 si nici invers.

sau esti consilier personal ????

LE: de la va asigur ai ajuns la 90% sigur...grele matemticile
 

DeletedUser15142

Am trimis un ticket la suport cu propunerea lui Lord Adex


- maxim 3x3 continente (harta medie)
- limita de jucatori, sau selectie la intrare (PP sau mini-quizz :p)
- fara biserica
- clasic style (cercetare pe nivele, pachete nobili)
- fara alegere directie inceput
- fara perioada de protectie

- ceva gen "champions league" :)

Acuma , sa ne rugam :D
 

DeletedUser27145

da carmi de ce nu pune viteza 2?... sau mai mult de 2?...Ca doar nu moare daca pune viteza 2...
 

DeletedUser

- maxim 3x3 continente (harta medie)
- limita de jucatori, sau selectie la intrare (PP sau mini-quizz :p)
- fara biserica
- clasic style (cercetare pe nivele, pachete nobili)
- fara alegere directie inceput
- fara perioada de protectie

- ceva gen "champions league" :)

a zis undeva lamine ca asta momentan nu e posibil.peste vreun an si ceva era raspunsul (nu mai stiu unde)
 

Vis Lo Lop

member
Scor reacție
0
1 Viteză de joc 1 Viteza trupelor 1
2 Viteză de joc 1 Viteza trupelor 1
3 Viteză de joc 2 Viteza trupelor 1
4 Viteză de joc 1 Viteza trupelor 1
5 Viteză de joc 1.6 Viteza trupelor 0.625
6 Viteză de joc 1 Viteza trupelor 1
7 Viteză de joc 2 Viteza trupelor 1
8 Viteză de joc 2 Viteza trupelor 1
9 Viteză de joc 1 Viteza trupelor 1
10 Viteză de joc 1.6 Viteza trupelor 0.625
11 Viteză de joc 1.5 Viteza trupelor 0.7
12 Viteză de joc 1 Viteza trupelor 1
13 Viteză de joc 2 Viteza trupelor 1
14 Viteză de joc 1.5 Viteza trupelor 1
15 Viteză de joc 1.5 Viteza trupelor 1
16 Viteză de joc 1.6 Viteza trupelor 0.625


a zis undeva lamine ca asta momentan nu e posibil.peste vreun an si ceva era raspunsul (nu mai stiu unde)
Legat de acele setari, eu mi-am zis parerea, daca se tine seama sau sunt posibile asta este altceva, dar eu stiam ca se pot face propuneri pe care eventual cineva le analizeaza. Daca tot e sa fim corecti pana la capat, pe alte servere se supune la vot o anumita setare care sa faca diferenta (cu sau fara bonus, cu sau fara biserica). Nu zic sa se faca si aici, dar daca scriem doar pentru 10 % atunci ne irosim timpul.
 
Ultima editare:

DeletedUser5809

nu ai cum sa ne asiguri ca viteza va fi 1.
setarile le face, din cate stiu eu, carmi tinand cont de ceea ce se posteaza pe forum, parerile userilor si tendintele generale.
asa ca nu ne asigura ca la ultima verificare a numelui, carmi nu a devenit jackass20 si nici invers.

sau esti consilier personal ????

LE: de la va asigur ai ajuns la 90% sigur...grele matemticile

In final e totusi decizia lui carmi,cat despre "carmi nu a devenit jackass20 si nici invers",carmi ma rugat sa ii trasmit personal ce vor jucatorii,deci iar te bagi in seama aiurea.Nu cred ca ti-a fost transmisa discutia mea cu carmi,desi eu nu stiu relatia ta cu administratorii lamine sau carmi,si poate ca totusi ai vazut-o.

sau esti consilier personal ????
M-a rugatt pur si simplu sa ii trasmit ce au decis majoritatea,deci din nou,hai sa vorbim.


Parerea mea ca din cauza unor "setari fanteziste" nu trebuie renuntat la se cere opinia jucatorilor (sau trebuie inchisa tema asta, nu ?). Cand se va anunta e putin cam tarziu, dat fiind ca poate unii nu mai intra sau nu mai vad atunci tema. In continuare sustin (ca argument urmarirea setarilor de pana acum, ca si logica) ca 17 nu va fi viteza 1. Poate ma insel, poate nu.
Pai si eu ce vroiai sa zic,unii venisera cu viteze de 2.5 si alte chestii de felul asta.In final erau doar 5 jucatori cu opinii diferite,deci nu aveam ce sa transmit mai departe lui carmi cand m-a rugat sa ii comunic ce ar vrea jucatorii asa ca a fost alegerea ei setarile pentru l16.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

In final e totusi decizia lui carmi,cat despre "carmi nu a devenit jackass20 si nici invers",carmi ma rugat sa ii trasmit personal ce vor jucatorii,deci iar te bagi in seama aiurea.Nu cred ca ti-a fost transmisa discutia mea cu carmi,desi eu nu stiu relatia ta cu administratorii lamine sau carmi,si poate ca totusi ai vazut-o.

sau esti consilier personal ????
M-a rugatt pur si simplu sa ii trasmit ce au decis majoritatea,deci din nou,hai sa vorbim.



Pai si eu ce vroiai sa zic,unii venisera cu viteze de 2.5 si alte chestii de felul asta.In final erau doar 5 jucatori cu opinii diferite,deci nu aveam ce sa transmit mai departe lui carmi cand m-a rugat sa ii comunic ce ar vrea jucatorii asa ca a fost alegerea ei setarile pentru l16.

ma scuzi domnu moderator ca m-am bagat in seama aiurea.
facand off-topic, carmi sau lamine ti-a explicat cum e cu limbajul? ca asta nu e limbaj de moderator. pana acum tot ce am vazut a fost recalcitrare. si aici i la interviuri.
oricum subliniez...nu ma mai bag in seama. pot sa rog si pe ceilalti sa nu se mai bage in seama pe tema asta? ca sa fii tu linistit
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser5809

Pai daca o luam invers,tu te iei de un moderator.De unde stii tu ce am vorbit eu cu carmi sau nu,o dai in povesti nemuritoare.Eu am postat mai mult ca jucator,si le-am zis din topicul pentru l16 ca atunci cand o sa se anunte l17 o sa fac repede un topic,sa isi spuna opinia si sa trasmit lui carmi sa se tina cont de ce vor ei,avand in vedere ca ma rugat personal sa ii trasmit acele informatii.
Ca iti dai tu cu parerea,asta e altceva,dar zi ca e o parere atunci,nu ca stii tu ce vorbesc eu cu alte persoane.
 

Vis Lo Lop

member
Scor reacție
0
Jack, hai sa stabilim ceva : In primul rand, cand ai astfel de misiuni, trebuie sa anunti asta si sa iti exprim coerent dorinta ta :
Dragi forumisti, doresc sa fac un chestionar cu privire la dorintele voastre cu privire la setarile lumilor viitoare. Daca voi considera demn de retinut si nu aberati suficient voi comunica asta conducatorului proiectului pentru a veni oarecum in intampinarea dorintelor jucatorilor si a face atractiva lumea ce va veni.

Daca tu spui ca nu joci aici desi iti dai cu parerea ca jucator sau ca degeaba si-a dat lumea cu parerea ca doar 5 opinii nu au meritat sa fie comunicate, in plus esti 90 % sigur de anumite setari, atunci de ce nu inchizi tema cu un anunt in sensul asta? Nu trebuie sa te superi pe mine, suntem colegi si ne ajutam, dar uneori consider ca mai tare incurcam lucrurile decat sa le rezolvam. Ori cred ca nu avem nevoie de asta, acum.
 

DeletedUser

Lumea 17 sper sa aiba viteza 2. Viteza e cea mai importanta ptr mine. Din cate am inteles multa lume ar dori sa intre daca ar fi o lume de viteza mai mare, adica 2. S-au deschis lumi mai incete dupa L13, acum ar fi momentul pentru o lume mai rapida.
 

DeletedUser5809

cum sa deviat mult de la topic si mai este pana apare lumea 17,se va inchide topicul.
Asa cum am promis mai de mult,cand se va anunta l17,facem repede un topic si vedem setarile.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus