Lumea 19 (pareri si opinii)

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Dupa deschiderea acestei lumi (1 an si jumatate) ce pareri aveti despre jucatori care au ramas sa joace?
Ce parere aveti despre razboiale disputate pana acum?..si care credeti ca ar fi modul de derulare al acestora? (ma refer strict la modul de a castiga un razboi - tactica).
Care credeti ca au fost si sunt cei mai buni jucatori si cele mai bune triburi de aici?

Credeti ca ce veti face sau ce ati facut pe aceasta lume va ramane si voi ca jucatori veti "dainui" vesnic?

Ce inseamna aceasta lume pentru voi?

De ce credeti ca sunt mereu aceeasi jucatori care posteaza pe extern si niciunul nou?

Pareri si opinii, va rog!


Reguli de respectat:

- fara discutii in 2;
- fara jigniri si atacuri la persoana;
- fara atacuri la adresa mozilor sau a echipei de admini;
- respectati Regulamentul
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Dupa deschiderea acestei lumi (1 an si jumatate) ce pareri aveti despre jucatori care au ramas sa joace?

Jucatorii de pe aceasta lume sunt de doua feluri : 1. jucatorii cu onoare
2. jucatori fara pic de onoare care nu realizeaza ca acesta este decat un joc

Ce parere aveti despre razboiale disputate pana acum?..si care credeti ca ar fi modul de derulare al acestora? (ma refer strict la modul de a castiga un razboi - tactica).
Pai pana acum nu au existat decat mici razboaie acum incepe greul... titani ~1~ gmny rustic inf pitzy astia au fost mici copii...
Care credeti ca au fost si sunt cei mai buni jucatori si cele mai bune triburi de aici?

Jucatori nu spun pentru ca fiecare a fost bun la ceva... unii la barbare altii la interne , unii la pierdut sate altii la cucerit sate etc.. etc. si nu trebuie facuta discriminare. Cele mai bune triburi au fost si sunt Die si TJ

Credeti ca ce veti face sau ce ati facut pe aceasta lume va ramane si voi ca jucatori veti "dainui" vesnic?

Pai nu... decat sa imi fac dusmani in viata reala nu am facut nimic in plus

Ce inseamna aceasta lume pentru voi?

O lume pe care joc cu prietenii si pt a enerva pe altii

De ce credeti ca sunt mereu aceeasi jucatori care posteaza pe extern si niciunul nou?

Pai... pt ca altii au multa minte si nu ajung sa faca balci pe extern si stau in banca lor si doar citesc
 

DeletedUser

"jucatori nu spun pentru ca fiecare a fost bun la ceva... unii la barbare altii la interne , unii la pierdut sate altii la cucerit sate etc.. etc. si nu trebuie facuta discriminare. Cele mai bune triburi au fost si sunt Die si TJ"

de erati in razboi cu die si aveti alianta cu ty,spuneai ca t-j si ty is cele mai bune,tu faci parte din categoria a doua de jucatori;)

pe de alta parte pana acum am realizat multe cu colegi mei,pot spune fara modestie ca suntem tribul cu cele mai multe razboie si toate castigate

mai pot spune ca tribul de pe primul loc dupa parerea mea nu isi merita locu datorita faptului ca nu au fost in stare de un an si jumatate sa inceapa singuri un razboi de la zero cu un alt trib.

De die n`am ce zice cei de acolo imi stiu parerea despre ei nu e nevoie so spun si pe forum

Dupa mine alte doua triburi bune au fost mongol si lgf chiar de au fost ceva probleme intre conducerile noastre isi merita locul printre cele mai bune triburi peste t-j
 

DeletedUser31998

Emy, iarasi habar nu ai ce scrii? Daca faci referiri la T-J ar fi bine sa te informezi inainte, nu sa incepem iarasi seria interminabila de minciuni peste minciuni.

Razboi inceput de T-J impotriva familiei Nebunu, erau vreo 6 triburi pe harta avand 4 k-uri si noi eram jumatate de k si aveam 80 de membrii.
Razboi impotriva COA, iarasi singuri, in doua luni COA deja numai exista.
Razboi impotriva Titanilor O DATA cu VOI. Voi ati recrutat doua continente intregi, noi 5 jucatori. Si tot pe 2 sunteti... vai, vai, cum se poate una ca asta...
Razboi impotriva INF singuri.
Razboi impotriva OCT singuri.

Ne place insa sa ne dam in spectacol si in fiecare postare sa spunem cum am vrea noi sa fie adevarul, poate-poate cineva ajunge sa ne creada. Din cele 5 paragrafe ale postarii tale 3 se refera la T-J si unul singur la colegii tai si la TY... Cineva are o obsesie se pare...

Desigur TY este la ani lumina peste T-J, nici nu se pune problema altfel, pacat totusi de statistica asta, a naiba, s-a stricat Tw Stats probabil, a ajuns sa minta si statistica:
Număr total de cuceriri împotriva taberei opuse:
Parte 1:
Triburi: T-J, Delir
Parte 2:
Triburi: -T.Y-, YAKUZA
Tabăra 1: 733
Tabăra 2: 99
Diferență: 634


Ale naiba statistici, rau mai mint... nu se poate una ca asta... :))

T-J in ultimele 8 luni a adus in trib exact 9 jucatori (din afara de cei veniti din Delir) - ca sa te simti implinit l-am adaugat in cei 9 si pe Merlin, desi nu mai este in trib. La voi jumatate din trib este din Titani sau din SE.
Cu asta am spus totul despre diferenta dintre noi. Recunosc, sunteti mai buni, ne veti face praf, suntem trib de recrutari in masa, nu stim sa atacam sau sa ne aparam, nu avem nicio sansa. Totusi incercam sa jucam asa prost cum o facem noi. :)

Emi, mai lingusesti mult alte triburi? Poate-poate vor sa faca fuziune cu voi :))
Dupa fuziunile cu CLL si Rustic ati cam ramas in pana de variante... mai sunt doar doua, trageti bine de ele... dar vedeti sa nu intindeti prea rau caci se poate rupe...
Acum o luna va jigneati in continuu cu cresto pe extern, acum pana si cu ei trebuie sa va puneti bine... Pfff, ce a ajuns lumea asta...

Hai sa vedem opinia ta referitoare la SE acum vreo 3 luni:
tu parca te retrageai sau esti prea obse pentru a renunta la joc;;)?

nu ati anuntat nimic oficieal

"ba de maine alianta cade"


inca o data se vede ca habar nu aveti voi de fairplay parca asta era sloganul vostru=)))))

patetic
Iar acum si dansii sunt mult peste T-J, printre cele mai bune triburi de pe L19.
Ma bufneste rasul...

Asadar da, cu siguranta TY este cel mai bun trib, nu exista nici un dubiu cu privire la profesionalismul conducerii dansilor, la cele 10 circulare zilnice, la profilul agramat, la zeci de fulluri pe bonus... Off, suntem prea slabi pentru voi... :)

Ne vedem pe harta. Succesuri... sau cum o fi... poate e molipsitor... :))

De asemenea, din capitolul "cum ataca cel mai bun trib de pe L19, indiscutabil TY"
raport2.jpg
- candva aveam o impresie buna despre ChampionKnight ca jucator... pfff... degeaba... daca a vazut ca nu merge cu un nobil a dat cu doi :))
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

tocmai ce am vazut pe 24 un raport frumos.am zis sa-l pun aici..ala nu a atacat cu 2..ci cu 3..e un noob..se vede;)
Titlu Ciubacabra (Sange pe zid) atacă Zidul Chinezesc (321|383) modificarea numelui
Expediat 17.12.09 14:46:47
Trimis mai departe în data de: 17.12.09 14:48:16
Trimis mai departe de către: Ciubacabra (şters)
Agresorul a câştigat
Noroc (din punctul de vedere al agresorului)
-0.8% Ghinion

Noroc
Moral: 100%
Agresor: Ciubacabra (şters)
Origine: Sange pe zid (313|396) K33

Număr: 0 0 5873 0 97 2466 507 0 391 0 0 3
Pierderi: 0 0 3391 0 0 1151 127 0 226 0 0 2

Apărător: ZeusOne08 (şters)
Ţel(direcţie): Sange pe zid (321|383) K33

Număr: 3723 3761 0 3617 0 0 0 0 0 0 0 0
Pierderi: 3723 3761 0 3617 0 0 0 0 0 0 0 0

Trupele apărătorului, care au fost pe drum

0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
Prada: 0/149.020
Adeziune: Scăzută de la 8 la -20

iote aci si o mica explicatie..
primul nobil moare la 50% din trupele de infanterie moarte
al 2lea moare la 75% din trupele de infanterie moarte
al 3lea moare la 87.5% din trupele de infanterie moarte
al 4lea moare la 94% din trupele de infanterie moarte
nu-i nimic de la mine..sunt luate de pe L24 ca acolo tot despre asta se vorbea
 

DeletedUser

yup , corect 100% . de aia se pun 2-3-4 nobili pe un atac cand nu ai trupe suficiente langa ei , daca mor 1-2-3 mai ramane al 4 lea ca sa scada adeziunea . cu conditia ca aparatorul sa nu aiba trupe in sat ca sa tii omoare pe toti ;)
la fel si la raportul de mai jos , daca trimiteam 2 nobili in atac 1 ramanea si scadea adeziunea
http://ro11.triburile.ro/public_report/eb5e71028c46d2a16adfa10c6c6d312a
asta e influentat si de noroc , la un noroc de +5 nobilul isi facea treaba

790 spioni pe atac ... cea mai mare tampenie posibila intr-un sat de atac . 790 spi = 1580 topoare sau aproximativ 400 caluti . pierde imens la puterea de atac :( in atac te intereseaza sa omori apararea altuia nu sa ii vezi trupele .
de aia se si fac spionii pe sate de aparare ( chestie elementara ) . pe atac 5-10 spioni sunt arhisuficienti .

3 chestii elementare pe care ar trebui sa le stie oricine joaca acest joc .



cat despre subiectul topicului ...

Dupa deschiderea acestei lumi (1 an si jumatate) ce pareri aveti despre jucatori care au ramas sa joace?

noobi marea majoritate inca :(

Ce parere aveti despre razboiale disputate pana acum?..si care credeti ca ar fi modul de derulare al acestora? (ma refer strict la modul de a castiga un razboi - tactica).

tactica nu prea exista , foarte putina strategie .

Care credeti ca au fost si sunt cei mai buni jucatori si cele mai bune triburi de aici?

nu exista cel mai bun jucator pentru ca nu exista jucator caruia sa nu i se poata lua sate . cat despre triburi ... idem . cel mai bun trib in statistici nu inseamna ca este cel mai bun si pe harta . lumea va fi castigata de tribul cu cei mai multi jucatori de cursa lunga chiar daca sunt mai noobi sau mai 'meseriasi' decat altii .

Credeti ca ce veti face sau ce ati facut pe aceasta lume va ramane si voi ca jucatori veti "dainui" vesnic?

nimeni si nimic nu va dainui vesnic

Ce inseamna aceasta lume pentru voi?

pierdere de timp si de bani . ca si celelalte lumi dealtfel . doar ca asa mai scap de plictiseala de la job ( dupa amiaza nu prea ma vede cineva on pe joc , mai bine 'pierd' timpul altfel decat jucand triburile )

De ce credeti ca sunt mereu aceeasi jucatori care posteaza pe extern si niciunul nou?

jucatori noi inseamna conturi noi atat in joc cat si pe forum . on topic , pentru ca foarte multi nu au motive sa poarte discutii atat de elevate cum se poarta aici .

Pareri si opinii, va rog!

o lume slaba dominata de jucatori slabi oricat s-ar chinui unii sa creeze impresia ca sunt zei si atoatestiutori ( vis a vis de joc ) . mereu esti bun cand ai de-a face cu adversari mai slabi decat tine dar sa nu uitam ca vorba aia cum ca orice nas isi are nasul este valabila si in joc
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

"jucatori nu spun pentru ca fiecare a fost bun la ceva... unii la barbare altii la interne , unii la pierdut sate altii la cucerit sate etc.. etc. si nu trebuie facuta discriminare. Cele mai bune triburi au fost si sunt Die si TJ"

de erati in razboi cu die si aveti alianta cu ty,spuneai ca t-j si ty is cele mai bune,tu faci parte din categoria a doua de jucatori;)

pe de alta parte pana acum am realizat multe cu colegi mei,pot spune fara modestie ca suntem tribul cu cele mai multe razboie si toate castigate

mai pot spune ca tribul de pe primul loc dupa parerea mea nu isi merita locu datorita faptului ca nu au fost in stare de un an si jumatate sa inceapa singuri un razboi de la zero cu un alt trib.

De die n`am ce zice cei de acolo imi stiu parerea despre ei nu e nevoie so spun si pe forum

Dupa mine alte doua triburi bune au fost mongol si lgf chiar de au fost ceva probleme intre conducerile noastre isi merita locul printre cele mai bune triburi peste t-j


EDITAT TT.... Die a respectat de fiecare data diplomatia discutand frumos si am un respect nemarginit pentru ei.... chiar daca mi-au fost si dusmani pe harta ei au respectat jucatorii....



1.1. Tratati-i pe ceilalti cu respect si mentineti discutiile în limitele bunului simt. Nu uitati ca pe forum sunt membri de vârste diferite si a caror experienta de joc difera de la caz la caz, motiv pentru care va rugam sa fiti rabdatori daca uneori apar întrebari care pot parea "stupide" sau "infantile".
1.7. Puteti folosi diferite metode pentru a va provoca "dusmanii" din joc în sectiunile "Lumi de joc" dar nu numai, atâta timp cât toate argumentele voastre sunt legate exclusiv de joc. Atacurile la persoana nu sunt tolerate nicaieri, atât pe forum cât si prin sistemul intern de mesagerie.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Dupa deschiderea acestei lumi (1 an si jumatate) ce pareri aveti despre jucatori care au ramas sa joace?
interesanta intrebare. tu despre tine ce parere ai? ce parere poti avea despre niste unii care inca mai joaca dupa 1.5 ani pe aceeasi lume?
buna, rea, niciuna.
jucatori buni
jucatori de anduranta
moftangii
mocangii
simpatici
nesuferiti
onorabili
pastai
e o intreaga paleta, la naiba, ca mai peste tot, nu?

Ce parere aveti despre razboiale disputate pana acum?..si care credeti ca ar fi modul de derulare al acestora? (ma refer strict la modul de a castiga un razboi - tactica).
daca iti impartasesc un asa secret, va trebui sa te ucid
razboaiele de pana acum au fost
grele
usoare
hilare
maceluri
cu tenta masochista
onorabile

Care credeti ca au fost si sunt cei mai buni jucatori si cele mai bune triburi de aici?
cel mai bun jucator sunt eu
cel mai bun trib, cel din care fac parte
as putea saruta in dos si pe altii, dar tai din spatiul publicitar

Credeti ca ce veti face sau ce ati facut pe aceasta lume va ramane si voi ca jucatori veti "dainui" vesnic?
fara indoiala, eu am in centrala fiecarui catun din trib un bust din turta dulce
...ma rog sa nu ploua

Ce inseamna aceasta lume pentru voi?
o experienta

De ce credeti ca sunt mereu aceeasi jucatori care posteaza pe extern si niciunul nou?
n'au timp
nu doresc
sunt timizi
nu se regasesc
nu agreeaza politica si regulamentul forumului
nu stiu de existenta externului
au tastatura defecta
 

DeletedUser22479

Nu serios de nu intru eu des e ca nu-mi merge calculatorul doar daca il reglez cu furculita:)
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus