Lumea 2 - Triburi ...

DeletedUser

Am si eu o intrebare ... de ce un trib intr'un trib au voie doar 80 de persoane ? [ pe Lumea 2 ]
 

DeletedUser

nam scris bine .. si nu stiu de udne sa editez ... deci .. de ce intr'un trib din lumea 2 au voie daor 80 de membrii ? :eek:
 

DeletedUser19

este o limita de membri..pe lumea 1 a fost si un sondaj de opinii cu privire la acest lucru...si majoritatea a votat ptr limita...limita a fost stabilita la 80 membri
 

DeletedUser

aiurea .. limita .. si daca se inreg. multi ce face .. ramane limita ?
 

DeletedUser19

bineinteles....pot sa se faca mai multe tribulete de 80 membri cu acelasi conducator....
 

DeletedUser

wth?

aiurea .. limita .. si daca se inreg. multi ce face .. ramane limita ?

eu nu inteleg de ce esti dezamagit in legatura cu aceasta limita...pe .net e limita inafara de w1 in rest toate serverele au limita de membrii in trib..si e logic asa
:D

e mai bine..sa vedem ce or sa faca triburile care erau obisnuite cu 500-1000+ membrii...adica ce au facut deja: familii gen triburi X1,X2,X3....Xn
:D

mai greu de coordonat si de organizat..astfel de triburi nu au viitor...;)
 

DeletedUser574

eu nu inteleg de ce esti dezamagit in legatura cu aceasta limita...pe .net e limita inafara de w1 in rest toate serverele au limita de membrii in trib..si e logic asa
:D

e mai bine..sa vedem ce or sa faca triburile care erau obisnuite cu 500-1000+ membrii...adica ce au facut deja: familii gen triburi X1,X2,X3....Xn
:D

mai greu de coordonat si de organizat..astfel de triburi nu au viitor...;)


La fel zic si eu...mult mai bine cu limita.
 

DeletedUser

bineinteles....pot sa se faca mai multe tribulete de 80 membri cu acelasi conducator....
Ideea era cu limita asta sa se faca triburi de 80 de membri INDEPENDENTE.Dar vad ca in mare marea majoritate a cazurilor,se declara un singur trib format din mai multe.mi se pare o aberatie.:)
 

DeletedUser

vad ca in mare marea majoritate a cazurilor,se declara un singur trib format din mai multe.mi se pare o aberatie.:)

e o aberatie pentru cei din acele triburi si e un lucru bun pentru cei care vor sa se extinda (in acele triburi sunt multi inactivi,comunicarea in general lasa de dorit..)
 

DeletedUser861

Se sorteaza lumea repede, nu va faceti probleme. O sa fie destul de farmat ;)
 

DeletedUser

e foarte bine limita la 80 membri ... un trib mare cu 500-1000 de membri da prea mare bataie de cap conducatorului :p
 

DeletedUser

undeva la 200- 300 de membrii era mai bine, 80 e prea enervant pentru diplomatie
 

DeletedUser

la 80 de membri tribul este mult mai organizat... si pot sa zic un trib cu 80 de membri bine organizati pot distruge 2 triburi de 200-300 membri usor :) la 300 de mebri nu mai potzi fi asha organizat + ca sunt totzi imprastiati...
 

DeletedUser

mult mai bine cu limita!

asa o sa apara triburile de continent si razboiaele de continent. nu mai faci alainta cu sute de triburi ci doar cu 2, 3 de le tine din continent.

cand a aparut sondajul pe lumea 1 tin minte ca m-am apucat si am trimis mesaje la liderii primelor 20 de triburi prin care ii indemnam sa voteze la limitare.
 
Sus