Lumea 21 :D

  • Autor subiect DeletedUser20120
  • Data de început

DeletedUser

Text original GeNiusM14 Vezi discuţiile
Am desci impreuna cu 2 prieteni sa facem un trib numit Old Spartans din cauza ca nu se mai poate alege directia satului nu o sa mai avem o directie stabila..
Suntem 50 de membri pana acum toti cu experienta de pe lumea 3 , 4 , 11 , 20 .
Toti cei care vreti sa intrati in trib astept de la voi un PM cu id-ul vostru de mess

dati si puncte premium moca???
sa stiu daca sa vin la voi sau nu...
:)))
 

DeletedUser

timpul de construcţie a clădirilor se poate înjumătăţi în schimbul unor puncte premium

ma da pe cuvant,trebuiau sa o strice cumva...

Sunt curios,aceasta setare este ireversibila?fiindca nu cred ca sunt multi de acord
 

DeletedUser

urat,tare urat ce sa zic.

Tocmai de aia nu m am inscris pe grepolis,fiindca vorbesc banii pt tine ,nu talentul de jucator...
 

DeletedUser27279

Nu Este Adevarat Ca Poti Deveni Ferma, Doar Creste Acel Jucator Satul Mai Repede, Nu Isi Face Si Trupele Mai Repede, Adica, Jucatorii Fara Bani, Cresc Cum Cresteau Ei Pe Alte Lumi, Iar Jucatorii Cu Bani( n00bii ), Cresc Satul Mai Mare Pentru Veterani :)))

Ma ma ... Daca eu imi fac mai repede minele ... o sa am mai multe resurse dacat tine ... ca urmare o sa bag mai mult in armata . NU ? sau gresesc cu ceva ?
 

DeletedUser

Domnilor admini...voi nu va dati seama , dar prin actiunile astea de scumpiri si de introducetri de optiuni cu CP nu faceti decat sa incurajati comertul ilegal de puncte premium...

inainte sa se treaca la noul sistem de plata si inainte sa introduceti asemenea avantaje contra-cost, eu personal nu auzisem de puncte premium cumparate ilegal
 

DeletedUser

Personal, ma dezamageste faptul ca NU se va putea alege directia la inceput. E mare pacat, in special pentru cei care aveau deja niste planuri puse la punct (ma includ in aceasta categorie).
 

DeletedUser17342

toate temele unde se poate discuta le inchideti... asta dupa ce la General nu se mai poate deschide nici o tema....

daca tot vorbim de noua lume atat asteptata, voi spune si eu parerea mea, chiar daca poate nu intereseaza pe nimeni:))

cea mai mare diferenta dintre triburile si celelalte jocuri de genu asta(de exemplu jocul ala foarte colorat cu daci, barbari si romani) tocmai a fost eliminata.
Lumea de aia alegea triburile, ca toti au sanse egale, nu ca in ale jocuri...

Asta e, se schimba cum vor ei regulile de baza ale jocului. poate la altii le place, mie nu imi place ... si vorba aia, joc de vreo 3 ani si ceva la romani ...da tot mai aiurea devine dupa parerea mea

--------

Nu e neaparat vorba de serarea asta. oricum va conta foarte mult doar la inceputul lumii, dar nu asta era ideea principala in triburi ca fie intrii fara PP fie intrii cu PP, sansele jucatorilor sunt egale? Asta e doar inceputul, ce va urma? cumpararea de resurse? de arme ? de sate ? :)) sau poate ideile unora cu magii sau cu tancuri :))

+1 pentru incercare de inovatie
-2 pentru o idee proasta contrar ideologiei de baza a triburilor :D
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

cea mai mare greseala daca au inceput cu chestii d-astea. bine ati venit la travian :) probabil e inceputul sfarsitului pentru triburile..

o cladire nu e mare lucru, macar sa ramana doar la nivelul asta. in afara de fierarie 15-20, nu cred ca e prea folositoare optiunea asta. numai sa nu inceapa cu bonusuri la armata, viteza de deplasare a trupelor, puterea de lupta.. etc. atunci chiar ca s-a terminat cu triburile..

nu stiu cat se merita pt fierarie... in primul rand trebuie sa ai resursele ca sa dai comenzile, in al doilea rand, stii bine cat de greu gasesti la inceput un sat mai de doamne ajuta de innobilat... daca ai curtea cu 2 zile inainte decat in mod normal, tot n-ai ce sa iei. avantajul e ca multi n00bi or sa foloseasca optiunea ca sa se dea mari punctari. de ce avantaj? ca se apuca kinderu sa dea SMS-uri dupa telu lu' tac'su ca sa se faca el rang 1 mai repede. dupa care, ne trezim si noi ca avem sate decente de innobilat. sa mor daca mie nu imi place chestia asta :D
in schimb, pt un jucator cu capul pe umeri care nu trage la puncte si dezvoltare exagerat de rapida, scumpa si lipsita de orice principiu de egalitate, setarea se poate folosi extrem de benefic pt ridicat zidul in timp mai scurt. acum serios, asta e singura "scurtatura" pt care as da bani... daca ai de ales intre banii pe 3 tigari si salvarea unui sat, ce ai alege?!?!
ce tot urlati voi pe-aici ca ii avantajeaza p-aia cu bani... sa fim sanatosi... nu duc lipsa banilor, dar nici nu vad rostul in a da niste bani ca sa te dai drept jucator. in principiu toti jucatorii mai vechiuti ar trebui sa gandeasca la fel... e o simpla optiune pe care nu esti obligat sa o folosesti... mai ales ca valoarea trebuie sa o arati altfel in joc, nu prin ce ai in portofel. daca ne respectam, ca jucatori, o sa jucam in continuare ca si pana acum... si sa lasam kinderii si n00bii sa isi bage premium si sa ne creasca satele.
 

DeletedUser24244

Va sperie ca vor creste aia cu bani, eu zic ca o sa conteze doar la inceput...tot cei cu valoare vor fi in fatza asa ca nu va faceti probleme:D
 

DeletedUser1198

nu stiu cat se merita pt fierarie...

eu nu vreau sa termin fieraria repede sa ma apuc de innobilat, ci sa nu mai dea resursele pe afara :)) stii si tu ce probleme are un jucator care farmeaza mult cand se apuca de construit fieraria. costa putin, dureaza mult, si nu prea imi vine sa las martoagele la pascut :)))
 

DeletedUser

si la ridicarea fermei o sa fie bine primita , precum si la ridicarea rapida a ziduliu cand un jucator e atacat in masa..
 

DeletedUser

Construction assignment Duration Completion Cancellation
Iron mine (Level 15) 0:34:13 today at 09:35 cancel
Clay pit (Level 15) 0:30:53 today at 10:06 cancel
Timber camp (Level 15) 0:30:53 today at 10:37 cancel
Timber camp (Level 16) 0:37:03 today at 11:14 cancel
Clay pit (Level 16) 0:37:03 today at 11:51 cancel
Iron mine (Level 16) 0:44:28 today at 12:36 cancel
Timber camp (Level 17) 0:44:28 today at 13:20 cancel
Clay pit (Level 17) 0:44:28 today at 14:04 cancel

Conteaza mult setarea aia...

Acum la 700 punte si viteza 3 am 500 usoara, scot 10 k pe ora, unde sa bag atatea resurse?
 

DeletedUser

Imi plac setarile...
Limita membriilor e ok...Dar faza ca nu iti alegi locatia este nasoala rau.
 

DeletedUser2821

Imi plac setarile...
Limita membriilor e ok...Dar faza ca nu iti alegi locatia este nasoala rau.

Iti e frica sa nu cazi langa careva bun ?

Dar stai linistit poti da inceput nou odata sau poti face 50 de conturi pana gasesti unu undeva unde nu stie nimeni sa joace .
 

DeletedUser

Iti e frica sa nu cazi langa careva bun ?

Dar stai linistit poti da inceput nou odata sau poti face 50 de conturi pana gasesti unu undeva unde nu stie nimeni sa joace .

Nu asta e ideea.Dar am propus cu tribul sa ne unim in aceeasi parte a hartii.Acum ne-a dat peste cap planurile.:(
 
Sus