Lumea 22 - lumea melancolică

  • Autor subiect DeletedUser30442
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

ai dreptate,eu ii inteleg(chiar de nu imi convine),ei iti ofera ce vor/pot,tu daca vrei joci,daca nu ba...te obliga cineva sa intri pe jocul lor?nu e nici un fel de contract intre noi si INNO...

da bre..si mie mi-au spus saptamana trecuta cand ma plangeam ca nu-mi convine salariul si programul si mi-au spus sa-mi dau demisia daca e...
maine e ultima zi..si apoi migrez :))

asa si voi,vedeti ca pe alte servere sunt setari ok..:p
 

DeletedUser

da bre..si mie mi-au spus saptamana trecuta cand ma plangeam ca nu-mi convine salariul si programul si mi-au spus sa-mi dau demisia daca e...
maine e ultima zi..si apoi migrez :))

asa si voi,vedeti ca pe alte servere sunt setari ok..:p

da,da...alte servere,dar acele servere nu-s tot a lor?:))

oricum nu cred ca intram pe 22,mai jucam pe 21 pana la un milion...dupa vedem...sate nu mai trebuie sa luam ca avem deja 100,mai trebuie sa le dezvoltam...:p
 

DeletedUser

Parerea mea...ca sa adune ma multa lume
B

-lumi facute in urma voturilor...deci in genu

Votati

Biserica Da / Nu
Moral Da / Nu
Taleri cu cost redus Da / Nu
Viteza 1 / 1.5 / 2 / 2.5
etc...


Am pus un link de pe forumul francez pe topicul in care se discuta despre posibilele setari ale lumii 22...
La frantuzi, adminii au venit cu mai multe variante de setari, iar prostimea a votat si astfel n-au mai existat oameni care sa faca scandal in ceea ce priveste setarile.
 

DeletedUser11083

mai lenes de fire propun aici, incercand sa le pun si in ordinea prioritatii:

limita trib 40 membrii
moral activ (indiferent de timp, meteo, politica, etc.)
bonus de noapte
arcasi si AC
paladin cu arme
viteza merge si 2 si 1,ceva
FARA biserica, si alte chestii "moderne"
 

DeletedUser

Am pus un link de pe forumul francez pe topicul in care se discuta despre posibilele setari ale lumii 22...
La frantuzi, adminii au venit cu mai multe variante de setari, iar prostimea a votat si astfel n-au mai existat oameni care sa faca scandal in ceea ce priveste setarile.

Crezi ca ii poti multumi pe toti? eu zic ca nu,niciodata,indiferent de setari....bine ca la setarile de pe aceasta lume sunt foarte multi nemultumiti asta e partea a 2-a,oricum cred ca si cu setarile astea unii sunt foarte multumiti,in special cei care sunt mai putin activi.
 

DeletedUser

Crezi ca ii poti multumi pe toti? eu zic ca nu,niciodata,indiferent de setari....bine ca la setarile de pe aceasta lume sunt foarte multi nemultumiti asta e partea a 2-a,oricum cred ca si cu setarile astea unii sunt foarte multumiti,in special cei care sunt mai putin activi.

Perfect de acord: intodeauna vor fi nemultumiti din cauza setarile, dar scopul tau ca si admin este sa multumesti un numar cat mai mare de jucatori.
 

DeletedUser

Perfect de acord: intodeauna vor fi nemultumiti din cauza setarile, dar scopul tau ca si admin este sa multumesti un numar cat mai mare de jucatori.

nu stiu daca tine de admini,aceste aspecte ...oricum ai dreptate ce ce zici(doar ca nu adminii sunt vinovati de asta) cred eu... :p
 

DeletedUser

Nu neaparat ei poarta vina principala, dar intreaga echipa de pe .ro merita blamata pentru ca am senzatia ca traiesc intr-o monada, dar asta e...
In curand o sa migrez pe serverul francez si gata, nu se merita, iti bati gura (tastele) de pomana si oricum jucatorii sunt lasati de izbeliste.
 

DeletedUser4920

Nu neaparat ei poarta vina principala, dar intreaga echipa de pe .ro merita blamata pentru ca am senzatia ca traiesc intr-o monada, dar asta e...
In curand o sa migrez pe serverul francez si gata, nu se merita, iti bati gura (tastele) de pomana si oricum jucatorii sunt lasati de izbeliste.


Si lumea 52 pe .net si pe .de dupa update-ul asta e viteza peste tot unde s-a facut update-ul lumea ce se face acum e viteza 1 , nu se face la francezi sau altundeva de capu lor , probabil ei au mai putine lumii si au dat drumu la o lume 2 recent dar urmatoarea cu update va fi tot 1 .
 

DeletedUser

Option B
Réglages
Vitesse du jeu : 1.7
Vitesse des unités : 0.8
Démolir des bâtiments : activé
Moral : désactivé
Règle de la ferme : non activé
Défense de base : 20
Limite de feinte : Non activé
Système de recherche : recherche simplifiée
Église : désactivé
Villages barbares en auto-construction : activé (jusqu'à 2000 points)
Villages bonus : Villages bonus améliorés
Période d'annulation des attaques : 7 minutes
Période d'annulation pour marchands : 5 minutes
Bonus de nuit : non activé
Protection des débutants : 3 jours
ratio max. attaquant : défenseur : désactivé

Astea sunt setarile pentru Lumea 8 ce a inceput pe 14 Septembrie, or update-ul a fost pe 10 septembrie la noi.

Last edit:
Si la ei update-ul tot pe 10 a fost facut.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser4920

ei sunt inca pe versiunea 6.4 , cand vor face update la 6.5 vor face lume cu viteza 1 .
 

DeletedUser4920

Nu, cand a inceput Lumea 8, a fost facut si update-ul.



my bad , din ce am vazut lumea era deja anuntata si update-ul a venit cu 2 zile inainte de a se face lumea , simpla coincidenta , probabil nu au stiut cand va iesi sigur update-ul si trebuia sa bage o lume noua , e imposibil sa fi anuntat doar cu 2 zile inainte ca fac lume
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus