Lumea 22 - lumea melancolică

  • Autor subiect DeletedUser30442
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser25287

Parerea mea...ca sa adune ma multa lume

A

La fiecare sfarsit de luna cei din top 5 sa primeasca premii
Locul 1 Ceva telefon, camera digitala, camera video, iphone...
Locul 2 mouse/tastatur(gaming)
Locul 3 stick 4-8 Gb
Locul 4 tricou personalizat (cu nick de pe joc si Triburile)
Locul 5 1000 PP

asta e o idee, ar putea fi si alte premii

-banii le-ar iesi celor de la INNO din reclama, playeri mai multi(deci mai multi platitori de PP)


B

-lumi facute in urma voturilor...deci in genu

Votati

Biserica Da / Nu
Moral Da / Nu
Taleri cu cost redus Da / Nu
Viteza 1 / 1.5 / 2 / 2.5
etc...

C
-fiecare lume sa aiba un termen (exemplu 6luni/1 an/2 ani etc...) apoi sa fie desemnat castigatorul lumii. Ex: Castigatorul lumii 345435 este Vasile X dupa 1 an de joc

A-Nu mi se pare realizabila ( desi ar fi interesanta ideea ), criza asta e mult prea dura ca sa se mai dea si premii.

C-Nu prea sunt de acord cu ideea asta, si oricum nu s-ar putea face asemenea modificari atat de importante la joc, nu uitati ca sunt multe servere si toate au aceleasi reguli.

Insa varianta B mi se pare ok, si as plusa putin spunand ca ar putea sa se faca in felul urmator:

Avand in vedere ca lumile care se lanseaza toamna au o oarecare popularitate deoarece tocmai se termina sezonul de vacante si concedii si lumea are chef de joc, asadar in fiecare an sa se deschida din timp pe extern o discutie in care jucatorii sa propuna setarile lor preferate si in functie de propuneri sa se aleaga setarile care au cele mai multe voturi, in felul asta sunt destul de sigur ca ar avea popularitate maxima lumea respectiva.
 

DeletedUser

Parerea mea...ca sa adune ma multa lume

A

La fiecare sfarsit de luna cei din top 5 sa primeasca premii
Locul 1 Ceva telefon, camera digitala, camera video, iphone...
Locul 2 mouse/tastatur(gaming)
Locul 3 stick 4-8 Gb
Locul 4 tricou personalizat (cu nick de pe joc si Triburile)
Locul 5 1000 PP

asta e o idee, ar putea fi si alte premii

-banii le-ar iesi celor de la INNO din reclama, playeri mai multi(deci mai multi platitori de PP)


B

-lumi facute in urma voturilor...deci in genu

Votati

Biserica Da / Nu
Moral Da / Nu
Taleri cu cost redus Da / Nu
Viteza 1 / 1.5 / 2 / 2.5
etc...

C
-fiecare lume sa aiba un termen (exemplu 6luni/1 an/2 ani etc...) apoi sa fie desemnat castigatorul lumii. Ex: Castigatorul lumii 345435 este Vasile X dupa 1 an de joc

poate ocupi tu 3 locuri din 5 ,traiasca proxy Dj Misu;Dj.Misu23-John Cena;Dj.Misu23
 

DeletedUser

@aras666 ce legatura are cu topicul?

nu are relevanta , nu este onest fata de jucatorii care incearca sa joace corect si sunt impinsi sa faca si ei acelasi lucru pentru a nu fi scosi de pe harta.Nu am nimic cu tine personal dar cum impartim acelasi k , am vazut dezvoltare liniara la cele 3 conturi si ai picat la mijloc :)
 

DeletedUser

mi-am rugat 2 prieteni sa intre cu cele 2 conturi, vad zona apoi aleg unul...asa ca 2 deja is de mult date stergerea:)
 

DeletedUser2821

Inca ceva , nu conteaza locul jucatorilor ci locul tribului , daca tot ne luam dupa puncte !

Ok , playeri buni sunt in top 100 SI ATAT ! Deci nu locuil 1 , locul 20 , locul 15 sau locul 99 , TOTI !

Evident cu exceptii destul de dese , dar in principal...

Asa ca poate sa i se dea premiu la intemietorul tribului care a ajuns locul 1 nu la playerul de pe locul 1!
 

DeletedUser30374

Inca ceva , nu conteaza locul jucatorilor ci locul tribului , daca tot ne luam dupa puncte !

Ok , playeri buni sunt in top 100 SI ATAT ! Deci nu locuil 1 , locul 20 , locul 15 sau locul 99 , TOTI !

Evident cu exceptii destul de dese , dar in principal...

Asa ca poate sa i se dea premiu la intemietorul tribului care a ajuns locul 1 nu la playerul de pe locul 1!

Intemeietorul ala nu a ajuns nici el singur acolo... :) Are si el in spate o echipa, care a propulsat tribul pe locul 1.. Deci bad ideea...
 

DeletedUser2821

Pai da , deci cel mai bine fara premii si prostii de genul , DOAR RECUNOSTIINTA e de ajuns :) si aici si din partea playerilor si mai ales A ADMINILOR !

Se mai pot face chestii de genul prioritate la tickete si alte chestii de genul asta ca premii :) !
 

DeletedUser

pai cum sa nu se pairda interesul cand se deschide o lume in fiecare luna ... sant jucatori care abia fac fata la un cont pe o lume apai la 10
 

DeletedUser

nu prea betivule,cred ca ar fi o minune sa vad un admin ca posteaza aici :)

uite ca eu imi asum riscul acesta, doar pentru a-ti raspunde si tie, si colegului care a postat intrebarea la care ai raspuns tu.
lui ii spun ca exsita un sistem deja functional, prin care isi poate exprima sugestiile si propunerile de joc, iar tie iti spun ca adminii nu au niciun cuvant de spus in setarile noilor lumi. dar, sunt convinsa ca deja stiai raspunsul iar postul tau nu are decat rolul de a mai anima forumul, in cel mai bun caz. pe de alta parte, ai ales un subiect deplasat pentru a-ti atinge scopul. sper sa nu faci greseala sa declansezi o discutie deplasata si inutila, doar pentru a satisface nevoia unora pentru scandal si spam.
 

DeletedUser

Pai da , deci cel mai bine fara premii si prostii de genul , DOAR RECUNOSTIINTA e de ajuns :) si aici si din partea playerilor si mai ales A ADMINILOR !

Se mai pot face chestii de genul prioritate la tickete si alte chestii de genul asta ca premii :) !

prioritatea deja exista si este data de natura problemei, si nu de jucator, trib, clasament, simpatii/antipatii personale, etc.
prin urmare, nu sugera instituirea unui regim de favoritisme, deoarece este incorect.
nu deschide, nici tu, o cutie a pandorei, doar pentru a mai anima forumul.
poate reusim sa deschidem macar un topic in care sa se poata discuta liber, fara insinuari, acuzatii, scandal, etc.
 

DeletedUser6110

deci lumea asta sa inteleg ca e cam ...adormita, pacifista?
 

DeletedUser21870

clasamentul ODA iti da dreptate.doar cativa cu ceva puncte.....restul linie de plutire
 

DeletedUser2821

prioritatea deja exista si este data de natura problemei, si nu de jucator, trib, clasament, simpatii/antipatii personale, etc.
prin urmare, nu sugera instituirea unui regim de favoritisme, deoarece este incorect.
nu deschide, nici tu, o cutie a pandorei, doar pentru a mai anima forumul.
poate reusim sa deschidem macar un topic in care sa se poata discuta liber, fara insinuari, acuzatii, scandal, etc.

Asta in lumea ta ideala , poate , cei care au prieteni admini inclusiv eu , inainte mai rugam pe cate cineva sa imi preia un ticket mai repede , dar mai mult de atat nu am cerut niciodata doar pentru ca " il cunosc " de pe joc , dar cei care ii cunosc si din viata reala " si-ar putea permite " si mai mult de atat ,intelegi ? :)

Oricum , nu te-ai lovit niciodata de o problema pe bune , de genul un tip de la tine din trib e inchis pe atacabil si imediat incep atacurile de la tribul inamic desi nu se avea in plan chestia asta.. Nu are rost sa stau sa povestesc acuma , dar iti explicam doar ca ceea ce zici tu , e valabil intr-o lume ideala nu una umana !

Aha si ce sa facem pe topicul ala ?
 

DeletedUser2821

Nu mai joc pe L21 de vreo 2 saptamani ..
Nu neaparat ca vorbesc despre o lume oarecare , pur si simplu in general asta se intampla , nu vreau sa " personalizez " aceste " acuzatii " ( ca nu sunt nici pe departe acuzatii , eu nu consider ca preluarea mai rapida a unui ticket inseamna ca ai trisat .. ) .
 

Gabyy89

Clone Wars
Scor reacție
38
ticketele sunt rezolvate in functie de problema cu care se confrunta jucatorul si adminul . sunt tickete prioritare in functie de gravitatea cazului. dar de exemplu daca ai doar ceva relativ simplu si ii ceri lui x admin sa iti preia ca sa nu mai astepti, nu mi se pare ceva ilegal.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus