lumea 22

DeletedUser

Veti deschide curand lumea 22?

Da, vom deschide curand. Nici nu va trece anul.

conform regulilor forumului raspunsul este ca trebuie sa cauti in forum cum afli cand, in ce conditii. abia daca nu afli sau nu discerni raspunsul (si asta trebuie demonstrata, lipsa de discernamant) intrebi.

Se discuta acum in echipa administrativa conditiile exhaustive pentru lume.
Iti pot spune ca va avea viteza 2,1 de server iar trupele vor fi incete. Iar recrutarile vor fi selective.
 

DeletedUser30746

Da, vom deschide curand. Nici nu va trece anul.

conform regulilor forumului raspunsul este ca trebuie sa cauti in forum cum afli cand, in ce conditii. abia daca nu afli sau nu discerni raspunsul (si asta trebuie demonstrata, lipsa de discernamant) intrebi.

Se discuta acum in echipa administrativa conditiile exhaustive pentru lume.
Iti pot spune ca va avea viteza 2,1 de server iar trupele vor fi incete. Iar recrutarile vor fi selective.

bai inteligentule:))

http://ro22.triburile.ro/guest.php

uite aici lumea 22:D
 

DeletedUser

In urma analizei lumii, prin tehnica participantului observator, s-au rezultat cele ce urmeaza:
1. memberșipu limitat la 10
2. viteza cu care se invârte serveru e 2,095, rotunjit 2,1

3. viteza de deplasare a trupelor ține de motivația lor de a se mișca, precis daca vreți, Newton a zis cum e cu mișcarea. concret, viteza e 0,64 (fiind 8 linii si 8 coloane in sah)
4. deschiderea pentru public va fi dimineața pe la 11 și ceva, marți, în prima decadă a lui octombrie roșu (vânătoarea)

5. încă e o dezbatere asupra creșterii adeziunii, se lucrează la formula: crește prețu la contu bun, scade adeziunea participanților. concret, adeziunea va crește când se dă atacul cu nobil cu 20-35 per cento. dacă se atacă cu trenuleț, adeziunea va crește pân la dunezeu

6. ca noutate, se poate ataca colegul de trib pentru că nu s-a încadrat in planul de sincronizare. exclusă agresiunea însă pe fond sexual
7. o inovație va fi biserica, ea nu va avea rază ci raze x, adică va trage cu ochiul în satele vecine cale de 7 pătrățuici
8. sistemul de tickete va fi reformat. adică se vor trage tickete la iesirea si la intrarea in sat. la 10.000.000 tichete rele se va da unul bun. ticketul cu dus intors depinde de ce va face vecinul cand il vizitezi. alea cu dus intors vor fi mai rare.


9. se va putea alege continentul de plecare, după ce se discută pe skype cu weber, merkel, schroeder și blair despre lista de jucători și cât plătesc ei ilegal să-și unească destinul. zepelinul va survola lista și îi va controla la negrul de sub unghii.

Vă voi mai povesti dar mă cheama la tine.
 

DeletedUser

In urma analizei lumii, prin tehnica participantului observator, s-au rezultat cele ce urmeaza:
1. memberșipu limitat la 10
2. viteza cu care se invârte serveru e 2,095, rotunjit 2,1

3. viteza de deplasare a trupelor ține de motivația lor de a se mișca, precis daca vreți, Newton a zis cum e cu mișcarea. concret, viteza e 0,64 (fiind 8 linii si 8 coloane in sah)
4. deschiderea pentru public va fi dimineața pe la 11 și ceva, marți, în prima decadă a lui octombrie roșu (vânătoarea)

5. încă e o dezbatere asupra creșterii adeziunii, se lucrează la formula: crește prețu la contu bun, scade adeziunea participanților. concret, adeziunea va crește când se dă atacul cu nobil cu 20-35 per cento. dacă se atacă cu trenuleț, adeziunea va crește pân la dunezeu

6. ca noutate, se poate ataca colegul de trib pentru că nu s-a încadrat in planul de sincronizare. exclusă agresiunea însă pe fond sexual
7. o inovație va fi biserica, ea nu va avea rază ci raze x, adică va trage cu ochiul în satele vecine cale de 7 pătrățuici
8. sistemul de tickete va fi reformat. adică se vor trage tickete la iesirea si la intrarea in sat. la 10.000.000 tichete rele se va da unul bun. ticketul cu dus intors depinde de ce va face vecinul cand il vizitezi. alea cu dus intors vor fi mai rare.

9. se va putea alege continentul de plecare, după ce se discută pe skype cu weber, merkel, schroeder și blair despre lista de jucători și cât plătesc ei ilegal să-și unească destinul. zepelinul va survola lista și îi va controla la negrul de sub unghii.

Vă voi mai povesti dar mă cheama la tine.


da` daca joc ca PFA? da` daca iau sate ocazional?
 

DeletedUser

Da am vazut un jucator care juca speed si e acolo cu adminii pe clasament! Ce cauta acolo?
 

DeletedUser

6. ca noutate, se poate ataca colegul de trib pentru că nu s-a încadrat in planul de sincronizare. exclusă agresiunea însă pe fond sexual
7. o inovație va fi biserica, ea nu va avea rază ci raze x, adică va trage cu ochiul în satele vecine cale de 7 pătrățuici
8. sistemul de tickete va fi reformat. adică se vor trage tickete la iesirea si la intrarea in sat. la 10.000.000 tichete rele se va da unul bun. ticketul cu dus intors depinde de ce va face vecinul cand il vizitezi. alea cu dus intors vor fi mai rare.


9. se va putea alege continentul de plecare, după ce se discută pe skype cu weber, merkel, schroeder și blair despre lista de jucători și cât plătesc ei ilegal să-și unească destinul. zepelinul va survola lista și îi va controla la negrul de sub unghii.

am cateva nelamuriri:
la pctul 6.: daca nu i-a iesit sincronizarea pe fond sexual, pot totusi sa il atac?
punctul 7: la spionajele de sub sultana preotului se vad si resursele? sau doar trupele? cum se vad trupele? stand in sat sau in deplasare? daca te afli in catapeteasma si ai premium, poti sa vezi si in 15 pătrățuici?
punctul 8: daca iau bilet dus-intors din timp, beneficiez de discount la cresterea adeziunii?
punctul 9: ce inseamna "continent de plecare"? continentul in care te arunca soarta dupa ce iti apare chestia aia cu "Satul tau a fost cucerit de Vasile, mai baga o fisa in cadranu de mai jos"?

Tot legat de L22... ma uitam pe ce noutati ne-a adus versiunea 6.5 si sa mor daca pricep ce e pe acolo...
Uzabilitate sporită pentru utilizatorii orbi;
asta nu o inteleg deloc... poate mi-o explica cineva (fara caterinca)

Construcție clădiri:Ordinea de construcție poate fi schimbată în caz de atac;
cum "in caz de atac"? doar daca am X in coltu ecranului pot sa schimb ordinea? adica daca vreau sa schimb, ma atac, schimb ordinea si dupa intrerup atacul, nu?

Mesaje de eroare, mai multe și mai clare, când se adaugă sau se redenumesc dosarele de rapoarte;
se poate scoate optiunea asta? ca nu vreau mesaje de eroare... nici multe si nici clare... chiar nu vreau erori :p

Trofee: S-a creat pagină de "Setări" sub "Setări", pentru trofee, în asa fel încât să se poată alege trofee separate pentru a fi expuse sau ascunse;
adica folosim mai nou trofeele doar ca sa ne laudam... alea cu "ce fraier esti, bai, te-ai atacat singur!!!" normal ca nu imi convine sa le vedeti si voi :p
 

DeletedUser30746

mine intra pe beta si uitate la versiune :p te convingi acolo dupa 2-3 zile:p
 

DeletedUser

ce i asa greu de inteles ma.

INNO vor trimite niste monitoare speciale pt orbi ,ca sa le poata pipai si sa isi dea seama cand vor fi atacati probabil va aparea un x pe monitor care va putea f pipait sau stiu eu ceva de genu
 

DeletedUser

am cateva nelamuriri:
la pctul 6.: daca nu i-a iesit sincronizarea pe fond sexual, pot totusi sa il atac?
punctul 7: la spionajele de sub sultana preotului se vad si resursele? sau doar trupele? cum se vad trupele? stand in sat sau in deplasare? daca te afli in catapeteasma si ai premium, poti sa vezi si in 15 pătrățuici?
punctul 8: daca iau bilet dus-intors din timp, beneficiez de discount la cresterea adeziunii?
punctul 9: ce inseamna "continent de plecare"? continentul in care te arunca soarta dupa ce iti apare chestia aia cu "Satul tau a fost cucerit de Vasile, mai baga o fisa in cadranu de mai jos"?

Nelamuririle sunt firesti si ele sunt lamurite, pe intelesul tuturor.
Am cercetat in colectivul administratiei chestiunile si iata:
la punctul 6, puteti ataca, insa cerinta e sa nu se inhibe colegul de la colega prea agresiva
la punctul 7, nu va fi preot, deoarece acesta consuma si nu produce resurse. multi preoti au darul suptului, pe cand Nica pleca la Socola spunea. daca ai premium, raspunsul clasic: nu primesti drepturi in plus ci facilitati.

intrebarea la 8 este de finete intelectuala, ea surprinde un gandac de sistem. am strivit gandacul.

intrebarea e bine formulata, atrage atentia. raspunsul nostru e clar: vom interzice jucatorilor sa poarte numele de Vasile

intrebarea la 10 este binevenita. Raspunsul dat de lamine este: ""ba la tine"

In urma studiului intens pe beta, s-a constatat ca serverul se invarte prea repede. S-a hotarat sa i se faca lucrari de mentenanta la fiecare 3 ore, cu apa rece si amoniac. Jucatorii sa nu se impacienteze: tehnicienii cunosc problema, o dezbat si mai cer un rand de bere la chelnerita.
circulara: se devanseaza lansarea lumii 22 pentru luna septembrie, joi, dupa ora 11 dar nu inainte de ora 10.

S-a discutat cu blair, schroeder, merkel pe skype si acestia au declarat ca nu se opun intentiei zeppelinelor, zebelinelor si aviatorilor de a cumpara locuri la continentul cel mai favorabil. Pentru transferul de bani pentru pp, se va lua legatura cu numitul SOV.
Numitii lamine si Carmi au fost admonestati pentru ca nu incurajeaza relatiile capitaliste!

Cu stima pentru toti jucatorii,
echipa IMMO Gays
 
Sus