lumea 22

DeletedUser

Viteza ca viteza sau alte setari dar nu stim daca si lumea asta va avea posibilitatea de a injumatati timpul de constructie al cladirilor contra pp ,asta sunt curios sa vad daca o sa fie de acum inainte ceva standard sau se introduce numai la unele lumi .

Am zis in urma cu o saptamana ca asta o sa fie interesant daca o sa fie faza cu injumatatirea contra pp ,viteza nu ar fi problema merge si lumi cu viteza 1 la cateva lumi cu viteza 2 si 1,5 ,setarile sunt aproape ca pe lumea 18 si viteza 1 si biserica si faza cu talerii cu cost redus si aia ca nu poti ataca colegii din acelasi trib .
Biserica asta ar trebui scoasa definitiv ,si asta cu limita de jucatori in trib se fac multe academii mai bine lasi la liber si in loc de 3 triburi cu 50 de jucatori fac un singur trib cu 150 .
 

DeletedUser

Singurul lucru care parca indulceste amarul acestor setari ridicole este faza cu orientare activ, in rest nu are rost sa enumar ce este naspa, ca-s multe lucrurile care cumulat fac din lumea asta una nasoala rau si daca va fi sa intru in nici un caz nu fac purici multi.
Nu cred ca asta-i ceva bun.
Ca sa ma dau si eu un pic Nostradamus, va spun ce cred ca o sa se intample: triburile din top 3 din fiecare lume isi vor face aparitia si pe L22, iar alti jucatori vor face si altceva: zeci de conturi, toate in aceeasi directie, ca sa poata evolua mai repede si sa se detaseze in clasament de cei din jurul lui. La asta va duce chestia cu directia.
Vor aparea cvadriplo-conturi, vor fi triburi facute de dinainte, cu alte cuvinte cine are chef sa-si faca trib pe L22 fara sa aiba un trib puternic pe vreo lume n-are nicio sansa.
Macar de au bagat setarea cu orientarea satului sa fie activa, atunci era bine daca era limita de membrii pe la 30-40 de membri, nu 80.
 

DeletedUser

Vazand azi ce setari "tari" avem, am intrat pe forumul francez sa vad daca incepe acolo vreo lume si eventual sa intru si stupoare:s-a deschis o lume noua acum vreo 3 zile, ma rog, lucrul asta nu e prea important, dar ceea ce m-a uimit e faptul ca administratorii jocului au venit cu 4 variante de setari si au lasat "prostimea" sa aleaga setarile pe care le doresc.
http://forum.guerretribale.fr/showthread.php?t=16020
De aceea, propun ca pe viitor sa se faca la fel si la noi. E mult mai simplu si s-ar evita extrem de multe discutii inutile.

P.S.: Incercati sa nu mai bagati aceeasi placa in care criticati poporul roman de lacomie pentru ca a devenit deja un cliseu, incepeti sa luati obiceiurile marinarului care conduce tara bagand vesnic acelasi text si credeti-ma ca nu e bine deloc.
 

DeletedUser

- ATENŢIE: membrii din acelaşi trib nu pot fi atacaţi, aceste atacuri se vor transforma în vizite
- taleri cu cost redus (factor 0.8)

Era de asteptat :D


s-au dus dracu internele :p yupiii , acu' sa-i vedem pe playerasi ce mai fac . deja plang barbarii :D

taleri cu cost redus , hmmmmm , asta-mi place ;)
 

DeletedUser

s-au dus dracu internele :p yupiii , acu' sa-i vedem pe playerasi ce mai fac . deja plang barbarii :D

taleri cu cost redus , hmmmmm , asta-mi place ;)

internele vor ramine doar ca va fi ca pe l18 , fiecare trib isi va face inca o academie unde vor fi transferati cei innobilati intern ... este o setare buna pentru ca acum mai multi colegi pot sa dea atacuri chiar si dupa nobilii tai si nu vor face pagube pentru ca se va transforma atacul in vizita daca satul e deja cucerit , iar partea proasta e ca acum tot timpul cand va trebui sa faci schimb de sate sau sa cedezi sate la granita colegilor va trebui ca cineva sa tot iasa si sa intre din trib
 

DeletedUser25287

Nu cred ca asta-i ceva bun.
Ca sa ma dau si eu un pic Nostradamus, va spun ce cred ca o sa se intample: triburile din top 3 din fiecare lume isi vor face aparitia si pe L22, iar alti jucatori vor face si altceva: zeci de conturi, toate in aceeasi directie, ca sa poata evolua mai repede si sa se detaseze in clasament de cei din jurul lui. La asta va duce chestia cu directia.
Vor aparea cvadriplo-conturi, vor fi triburi facute de dinainte, cu alte cuvinte cine are chef sa-si faca trib pe L22 fara sa aiba un trib puternic pe vreo lume n-are nicio sansa.
Macar de au bagat setarea cu orientarea satului sa fie activa, atunci era bine daca era limita de membrii pe la 30-40 de membri, nu 80.

Mai aici stim cu totii ca parerile sunt impartite, sunt cei care deja fac parte dintr-un trib si sunt cei care nu sunt legati de nici un trib si vor sa isi gaseasca unul bun sau sa si-l faca. Un jucator activ si cu oarecare experienta in spate isi poate gasi oricand un trib bun in orice zona ar intra, cat despre trib nou pai nici asta nu cred ca poate fi o problema atat de mare cum o faci sa para, poti spre exemplu sa alegi o zona unde nu sunt de obicei triburile mari, poti de asemenea sa intrii ceva mai tarziu in joc, spre seara sau a 2-a zi chiar si astfel eviti vecinatatea triburilor ready-made, si mai sunt si alte posibilitati.

Oricum lumea 22 nu cred ca va fi populata prea mult timp de triburile cu vechime, setarile nu convin pentru un joc de lunga durata asa ca multi probabil pe la 15-20 de sate, sau cand se va lansa lumea 23 poate cu setari mai prietenoase isi vor lua talpasita.
 

DeletedUser36212

Datele lumii :

- versiune nouă de joc Triburile 6.5
- viteza serverului: 1
- viteza trupelor:1
- timpul de construcţie a clădirilor se poate înjumătăţi în schimbul unor puncte premium
- numărul de membrii în trib va fi limitat la 80
- ATENŢIE: membrii din acelaşi trib nu pot fi atacaţi, aceste atacuri se vor transforma în vizite
- se va putea alege direcţia satelor la început
- biserică
- tabere militare
- trofee
- paladin activat ( nu poate găsi obiecte)
- sate bonus speciale
- bonusul de noapte activ
- perioada protecţie iniţială - 5 zile
- moral – activ (depinde de timp)
- nobilul poate străbate o distanţă de 70 de câmpuri
- taleri cu cost redus (factor 0.8)
- preţul generaţiilor nobile rămâne constant
 

DeletedUser25287

Datele lumii :

- versiune nouă de joc Triburile 6.5
- viteza serverului: 1
- viteza trupelor:1
- timpul de construcţie a clădirilor se poate înjumătăţi în schimbul unor puncte premium
- numărul de membrii în trib va fi limitat la 80
- ATENŢIE: membrii din acelaşi trib nu pot fi atacaţi, aceste atacuri se vor transforma în vizite
- se va putea alege direcţia satelor la început
- biserică
- tabere militare
- trofee
- paladin activat ( nu poate găsi obiecte)
- sate bonus speciale
- bonusul de noapte activ
- perioada protecţie iniţială - 5 zile
- moral – activ (depinde de timp)
- nobilul poate străbate o distanţă de 70 de câmpuri
- taleri cu cost redus (factor 0.8)
- preţul generaţiilor nobile rămâne constant

Breee asta stiam cu totii de cum a postat carmi acolo :))
 

DeletedUser

cele mai bune lumi sunt cele intermediare ca alea impaca marea majoritate :p
cat despre setarile L22 ;)
- versiune nouă de joc Triburile 6.5
- viteza serverului: 1 (sa zicem ca in timpul saptamanii n-ai timp dar in weekend o sa mori de plictiseala :d)
- viteza trupelor:1
- timpul de construcţie a clădirilor se poate înjumătăţi în schimbul unor puncte premium (lucru discriminatoriu avand in vedere ca-s copil :()
- numărul de membrii în trib va fi limitat la 80 (limita e intermediara, e ok)
- ATENŢIE: membrii din acelaşi trib nu pot fi atacaţi, aceste atacuri se vor transforma în vizite (a fost o prostie pe 18, o sa fie o prostie si aici)
- se va putea alege direcţia satelor la început
- biserică (e groaznica setarea)
- tabere militare
- trofee
- paladin activat ( nu poate găsi obiecte) (cea mai mare prostie, nu mai am ce astepta in fiecare zi :()
- sate bonus speciale
- bonusul de noapte activ
- perioada protecţie iniţială - 5 zile
- moral – activ (depinde de timp)
- nobilul poate străbate o distanţă de 70 de câmpuri (puteau baga 100, sa fie o noutate :D)
- taleri cu cost redus (factor 0.8) (e buna optiunea)
- preţul generaţiilor nobile rămâne constant

votez pentru o lume clasica, L 15 a fost cea mai faina lume, tocmai pentru ca nu semana deloc cu celelalte lumi ;)
 

DeletedUser

...........
votez pentru o lume clasica, L 15 a fost cea mai faina lume, tocmai pentru ca nu semana deloc cu celelalte lumi ;)

Aoleu.... ce gusturi ai!:eek:
L15?
Sunt perfect de acord cu faptul ca setarile lumilor trebuie sa fie variate si ca lumile nu prea ar trenui sa semene prea mult intre ele, dar nu cred ca asta face din L15 o lume frumoasa..:rolleyes:
 
Sus