Lumea 30 Multumesc

  • Autor subiect DeletedUser41321
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser41321

Dragi jucători,

Lumea 30, cu versiunea nouă de joc Triburile 8.5, se va deschide miercuri, 18.07.2012, între orele 10:00 şi 14:00.

Pre-înregistrările pentru această lume vor începe deja în cursul zilei de astăzi.

Setări:

- viteza serverului: 1
- viteza trupelor:1
- numărul de membri în trib 30
- steaguri
- trofee
- biserică
- cercetare clasică (sistem cu 10 niveluri)
- sistem de spionaj: spionii pot spiona trupele, clădirile şi materiile prime
- arcaşi
- garda
- "declaraţii de război" –activate (5 membri în trib necesari)
- paladin activat ( poate găsi obiecte )
- sate bonus simple
- sate de barbari/bonus crescătoare (până la 1200 de puncte)
- bonusul de noapte activ între orele 0:00 şi 8:00
- moral – activ (pe bază de timp)
- nobilul poate străbate o distanţă de 100 de câmpuri
- cost redus taleri 0,8
- se va putea alege direcţia satelor la început
- limita fake - 1%
- protectie de începător 4 zile

Setări premium:

- înjumătăţirea timpului de construcţie a clădirilor

- construirea imediată în schimbul a 10 puncte premium (când mai sunt doar 10 minute până la terminarea construcţiei, o clădire poate fi terminată imediat, în loc sa se folosească înjumătăţirea timpului)

- reducerea costurilor de construcţie pentru 30 de puncte premium (o clădire poate fi construită astfel cu 20% mai puţine resurse)

- producţie mai mare cu 20% pentru oricare din cele 3 tipuri de resurse timp de 7 zile pentru 40 de puncte premium

- schimb de resurse pentru 10 puncte premium (resursele pot fi schimbate la târg conform unui raport de 1:1)



Condiţii de victorie : un trib trebuie să deţină 18 secrete unice timp de 336 ore.


Vă doresc mult succes în joc şi distracţie plăcută!

Carmi



Vreau sa multumesc echipei triburile.ro ca m au ajutat sa ma decid definitiv asupra vitorului meu pe triburile.Care va fi inexistent.

Multumesc
 

DeletedUser41757

cam naspa setarile.. viteza, biserica si garda. In rest chestia asta cu 30 membrii in trib e buna, zic eu, desi la inceput mai toate triburile vor avea 5-10 academii.
 

DeletedUser

Nu pricep...cercetare clasica pe 10 nivele si....taleri redusi?

cum adica?

pai nu e fara taleri daca e cercetare clasica?
 

DeletedUser41321

setarile sunt partea a doua.

Noile achizitii ale premiumului sunt...chiar nu va deranjeaza pe niciunul?
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
146
Nu pricep...cercetare clasica pe 10 nivele si....taleri redusi?

cum adica?

pai nu e fara taleri daca e cercetare clasica?

Cercetarea nu are legatura cu nobilii....pe orice tip de cercetare ( simpla, clasica sau pe 3 nivele ) poate fi orice tip de curte nobila ( taleri, pachete sau 3 nobili/sat ). In general se asociaza clasicul cu GN pe pachete sau 3/sat, dar nu este obligatoriu sa fie asa mereu. :)
 

DeletedUser

Eu m-am bagat pe lumea7 la americani ,asa de plictiseala si am sesizat ceva interesant acolo: Nu prea stiu eu engleza dar cred ca au implantat STEAGURI :D Nu stiu ce e aia de langa paladin!!!! NU STIU CE VITEZA ARE SAU CE SETARI CA NU MA INTERESEAZA. Cine vrea sa vina pe la americani ,ma gaseste pe k55 in sud - est. Ce este chestia aia de langa icoana paladinului?!

Ce e asta?!!!
Flags Defense strength

+2% Defense strength


This is where you can view your flags and assign them to your villages. Besides that, you can also combine three flags of the same type and level to be a single flag of the next level. Unassigned flags can be used on any other world you play that has flags activated.Time until the flag can be changed: 23:57:54

Defeat enemy troops to receive a flag:
0 / 200
Ce inseamna asta?
Am aflat, lumea 7 la americani are aceiasi viteza ca 30 la noi :D
http://forum.tribalwars.us/showthread.php?t=4929
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Eu m-am bagat pe lumea7 la americani ,asa de plictiseala si am sesizat ceva interesant acolo: Nu prea stiu eu engleza dar cred ca au implantat STEAGURI :D

Ce e asta?!!!
Flags Defense strength

+2% Defense strength
[/COLOR]

Steagurile sunt noutatea versiunii triburile 8,5 vor fi introduse mai multe tipuri de steaguri care ofera diferite bonusuri : maresc productia de resurse ,maresc productia de trupe,maresc puterea de lupta in aparare sau in atac ,steaguri care maresc cantitatea de resurse carata de trupe .
Steagurile vor fi valabile pe cont nu doar pe o lume ,daca ai strans steaguri pe lumea 30 poti sa le muti pe lumea 31 sau orice lume care are la setari activate steagurile dar doar pe acelasi cont .

Aici mai multe despre steaguri http://forum.triburile.ro/showthread.php?t=42188

flags.png
 
Ultima editare de un moderator:

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
146
O modificare la setarile lumii 30 :

- S-a modificat cercetarea, acum este cercetare simpla.

Obiectele paladinului - imbunatatite ( link direct din setari pentru cei care nu cunosc/au uitat ).

Legat de steaguri, da, aduc anumite bonusuri precum armele paladinului dar nu la acelasi nivel ( procentual ), un steag "X" poate fi folosit doar pe un singur sat si poate fi scos doar dupa 24 de ore de la activare, poate cei care au jucat pe beta stiu mai multe despre ele, eu sincer nu cunosc fenomenul decat din descrieri si change_loguri.
 

DeletedUser

Legat de steaguri, da, aduc anumite bonusuri precum armele paladinului dar nu la acelasi nivel ( procentual ), un steag "X" poate fi folosit doar pe un singur sat si poate fi scos doar dupa 24 de ore de la activare, poate cei care au jucat pe beta stiu mai multe despre ele, eu sincer nu cunosc fenomenul decat din descrieri si change_loguri.

Da poate fi folosit doar pe un sat dar cine le are la nivelul maxim de 9 si incepe o lume noua cand fiecare are doar un sat si are steaguri care ii maresc puterea de lupta in atac cu 9% si in aparare tot cu 9% plus productie mai mare de trupe si de resurse plus capacitate mai mare de carare a resurselor si vecinii lui nu o sa aiba deloc steaguri sau vor avea la niveluri scazute are clar sanse mai mari sa-i depaseasca .
 

DeletedUser

Steaguri ne trebuiau noua?!!! Nu mie ca eu joc la OHA :D Pana se va obisnui lumea cu ele, va dura . O sa fie cel putin la fel precum activarea garzii :D Ca chestie : Steagurile de lupta sunt altceva. Nu astea ejde mii de steaguri pt nu stiu ce si pt nu stiu ce . Fiecare armata are asa zisul drapel de lupta . Un singur steag valabil pt un trib. De fapt nici nu mai conteaza .Din partea mea puteti sa bagati si olite de noapte la nobili ca oricum frumusetea jocului de alta data a apus . O sa ma uit si eu pe steagurile alea sa vad ,de curiozitate
 

DeletedUser41122

cam naspa setarile.. viteza, biserica si garda. In rest chestia asta cu 30 membrii in trib e buna, zic eu, desi la inceput mai toate triburile vor avea 5-10 academii.



40 de mebri si viteza 1.5 cu viteza asta arata mai bine lumea....multi nu or sa se bage din cauza vitezei foarte proaste din pacate:(
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus