Lumea 30 Multumesc

  • Autor subiect DeletedUser41321
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

cine mi-a sters spamul ? :(:(:(

parerea mea ca pe lumea 30 sa nu mai fie setarile premium cele noi , sa fie una mai clasica cum era pe vremuri :p

parerea ta ( si a multor altora ) ... nu conteaza . pentru ca atata timp cat .ro este unul dintre serverele de top privind cumpararea pp-urilor fiind in top 3 sau top 5 dpdv al numarului de pp cumparat vom avea aceste setari :( suntem o tara 'saraca' dar ne permitem sa aruncam ( a se citi umplem buzunarele inno ) banii pe ceva virtual . cand ai o vaca care da atatea galeti de lapte la fiecare mulgere prost sa fii sa nu o exploatezi la maxim . vor aparea steagurile care si alea se pot cumpara , nu ne convine dar pot pune de pe acum pariu ca nu vor avea soarta taberelor militare si nu se va renunta la ele pentru ca sigur se vor gasi destul de multi romani 'saraci' ( cu duhul ) care sa bage bani in ele . vom mai avea o lume fara aceste setari abia cand vom scadea foarte mult in topul serverelor ce aduc profit inno din pp-uri . iar asta se va intampla cand ne vom vedea ceafa :(:(:( ei ofera ... prosti suntem noi ca folosim ceea ce ofera ei .
din pacate o data cu aparitia acestor steaguri si eu sunt unul dintre cei convinsi ca triburile se transforma putin cate putin in cu totul alt joc cum sunt destule asemenea jocuri in care nu poti avansa fara sa investesti bani si usor usor ne vom baga piciorul si in jocul asta asa cum ne bagam in celelalte in care dupa doar cateva ore de joc trebuie sa investesti bani pentru a putea avansa .
si din vina cui se intampla toate astea , nu din vina noastra a jucatorilor ? putem renunta la a cumpara pp ? da dar foarte putini , atat de putini ca nici nu aduc o scadere pe care inno sa o simta in buzunar . si atunci cum sa nu se gandesca cei de la inno la noi setari ce necesita pp cand noi singuri ne scoatem banii din buzunar si ii bagam in al lor ?
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser42416

Ce bine ca s-a modificat cercetarea!Cand am vazut ca e clasica nu voiam sa ma bag,dar acum debea astept!E mult mai bine sa fie simpla...
 

DeletedUser25287

-Viteza serverului nu vad de ce n-ar fi ok, nu trebuie sa uitam ca cea mai recenta lume-29 este cu viteza server 2, pe de alta parte acum vara lumea are mai putin timp/chef de joc de aceea un server mai lent asigura sanse de dezvoltare si celor care nu-si petrec 24/24 in fata PC-ului.

-Sistemul de cercetare este irelevant, oricare ar fi are si avantaje si dezavantaje, tine mai mult de adaptare.

-Pacat ca barbarii si bonusurile cresc in ultima vreme atat de putin, dar mai ales foarte lent fata de lumile mai vechi unde in cateva saptamani deja erau mari, acum rare sunt lumile care permit barbarilor sa ajunga la sa zicem 1500p si majoritatea au rata de crestere foarte lenta, farmul la un anumit nivel devine aproape inutil pe unele servere.

-La setarile premium este si dezamagirea mea, pe langa faptul ca la noi orice lume nou deschisa are automat toate acele setari ( spre deosebire de serverele externe unde sunt si lumi noi fara asa ceva ) acum ne-am mai procopsit si cu steagurile astea si ar fi fost ok in conditiile in care nu ar fi fost posibila achizitionarea lor contra PP-uri, mi se pare o dovada cat se poate de evidenta de foame de bani din partea INNO, cine isi permite multe pp-uri isi poate face viata pe joc ridicol de usoara in primele saptamani de joc, bagi marirea numarului de res din fiecare, bagi injumatatiri la greu, bagi cele mai bune steaguri disponibile si-ti alegi spre exemplu pe ala de res la nivel maxim, colac peste pupaza mai poti face cladirile si mai ieftin tot cu pp-uri, pai cine iti mai poate face fata?

Un alt neajuns al steagurilor care face jocul uneori chiar incorect este posibilitatea folosirii lor pe mai multe lumi, nu mi se pare corect deoarece spre exemplu un anumit jucator X are cont pe o lume cu steaguri care a ajuns la un nivel avansat si implicit si-a adunat o frumoasa colectie de asemenea steaguri si se deschide o lume noua unde el isi poate folosi acele steaguri, pai ce sanse doriti sa mai aiba unul care abea atunci isi face cont in fata unuia care nu este de ajuns ca isi poate cumpara steagurile, dar le mai poate folosi si pe cele de pe lumile vechi deja mult avansate? logic ca la noi inca nu e o problema chestia asta, dar peste 1 an sau 2 va fi o cu totul alta mancare de peste...

Sa fim seriosi, triburile a devenit un joc inaccesibil financiar!
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser16781

Probabil ca lumea 31 va fi scoasa la licitatie ;)) care da mai multe pp ala o castiga dinainte sa inceapa :D

Glumesc,oricum jocul si-a pierdut de mult farmecul,nu mai zic ca s-a creat o mare diferenta intre cei ce folosesc CP si cei ce aleg sa joace fara,nu este deloc corect.

Cand ai ajuns la 100 de sate deja e greau sa joci fara CP .
Ar fi fost mai atractiv daca ofereau si ei bonusuri,spre exemplu cand ai ajuns la 500 sate sa-ti ofere posibilitatea de a bate talerii automat,cand ajungi la 1000 de sate sa poti recruta automat etc..

Eu am calculat zilele trecute cat timp mi-ar lua doar sa bat talerii de pe sate,fara sa fac nimic altceva...nu mai putin de 13 ore :D
 

DeletedUser25287

De acord, ar fi fost o ideie foarte buna un soi de recompense sau oricum ceva care sa usureze si munca celor care nu-si permit premium si totusi vor sa joace si la un anumit nivel, dar nu, nu se pune problema deoarece foamea de bani predomina.

Asa cum am zis, triburile devine un joc inaccesibil din punct de vedere financiar si pe buna dreptate se practica comertul la negru cu pp-uri, INNO insusi prin politica lor absurda incurajeaza jucatorii sa caute surse mai accesibile de puncte premium.
 

DeletedUser25287

@Chevyx pana la urma are dreptate, singurii vinovati pentru evolutia lucrurilor suntem noi, ne plangem cu totii ca pp-urile sunt scumpe, ca nu ne plac facilitatile oferite sau nu ni se par corecte si totusi cumparam pp-uri constant devreme ce fara premium jocul este foarte greu si inegal fata de ceilalti, un cerc vicios din care eu unul nu vad o iesire, ne vom lasa noi de tribe vin altii din urma, care vor intretine lacomia INNO.
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
146
Cred ca este putin deplasat sa spunem "lacomie", ca in orice afacere se pune accent pe profit, este regula normala a cererii si ofertei, daca se ofera si exista succes, de ce nu ? Eu personal si cred ca ar fi ipocrit cineva sa spuna ca "eu nu as face" ( in afara de armata salvarii, Maica Tereza...etc ) ceva astfel incat compania mea sa prospere, sa aiba profit...pana la urma cred ca e normal.
Speram ca din toamna/iarna sa avem si noi un server de tip HP, server pe care vom alterna tot felul de setari, nu pot promite inca nimic totusi.
Daca ne uitam pe masters ( la summer games ), serverele 1 si 3 sunt mult mai populate ( conform statisticilor publice ) decat serverul 2, chiar dublu ca nr. de jucatori fata de serverul 2 ( Qualifier 2 )...deci sintagma "asa e in Romania" cam nu prea se potriveste aici, nu credeti ?

Legat de viteza 1 a lumii 30, antevorbitorii au dreptate...vara, deobicei, exista alte prioritati iar o lume de viteza mare cu siguranta nu prea ar avea asa succes ca o lume cu viteza 2, spre exemplu, lansata in octombrie sau noiembrie, asta pe langa faptul ca ultimele lumi deschise ( mai putin 27 ) au avut viteza peste 1.

Legat de "mutarea" steagurilor de pe o lume pe alta...eu personal, ca jucator, nu sunt de acord, sa vedem feedbackul si cu siguranta vor mai exista si modificari ( nu ma refer aici strict la partea financiara a problemei ).

PS... afirmatia de mai sus cu "summer games"...serverul 2 nu are noile facilitatile premium, serverele 1 si 3 au. ( Qualifier 1 , Qualifier 3 ~ 24.000 jucatori de fiecare, Qualifier 2 ~ 13.000 ).
 

DeletedUser

merlin , lacomie este prea mult spus . cu totii alergam dupa bani si ii obtinem pe diferite cai ( si nu ma refer la cai ilegale ) . inno este o afacere ca oricare alta care trebuie sa obtina profit iar noi contribuim benevol la cresterea CA a inno , nu ne baga ei fizic mana in buzunar . folosirea sau nu a acestor optiuni oferite de cp si implicit a cp-ului nu este o constrangere din partea nimanui ci este alegerea noastra a fiecaruia . noi cei ce am facut acest joc profitabil pentru nemtii aia ne-am putea pune de comun acord ca pe o anumita perioada sa nu mai cumparam pp pentru a ne face auziti . zic ca ne-am putea pune de comun acord dar este imposibil sa facem asta din pacate din cauza prea multor pareri privind subiectul asta . este greu dar nu este si imposibil si mai ales ca nimeni nu ia initiativa in sensul asta .

ai mare dreptate in ceea ce spui mai sus vis a vis de steagurile detinute de un player vechi si pe care 1 nou nu le are ( aici conteaza foarte mult si cate steaguri poti detine ) . ce putem cere , ca cei care stau in birouri sa si joace ? chestia asta cu steagurile obtinute pe lumea x si folosite pe lumea y este ideea unuia care n-a jucat in viata lui nici macar 5 minute jocul asta . insa asta mai poate fi si o variante de a le vinde ( pentru ca se pot cumpara cu pp parca ) , este foarte probabil ca ideaa lor sa fi fost ceva de genul ' 1 player nou isi va dori sa le aiba si el si va plati pp pentru a le avea ' . parca vad ca nu mai departe de versiunea 9 vom putea muta trupele de pe o lume pe alta , talerii batuti pe o lumea ii vom putea folosi pe alta lume samd .
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser40097

Oricum tu nu ai tangente cu triburile .
Te scot astia dupa picarea protectie de incepator.
 

DeletedUser5970

Total gresit. Aliantele vor fi mult mai perverse, rolul diplomatilor nu prea o sa conteze, o sa se miste diplomatia, in functie de evolutia triburilor vecine, si cum vor fi destul de multe, sa vezi cutite infipte pe la spate si injuraturi de mama.

De acord, sa intre raka si carmi pe lumea asta, raka sa joace cu premium si carmi fara, curios cine castiga ? cica doamnele au prioritate :rolleyes:

Au tot fost astfel de topicuri deschise cu tenta de protest, adminii deja sunt caliti cu asa manifestatii, cel mai probabil iau in deradere astfel de tentative ale jucatorilor.
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
146
pe lumi ca asta sa joace rakanishu !

Stai tu linistit ca eu cand jucam, preferam doar lumi de viteza 1,5 plus, nu iti convine, nu joci...punct.
Stiu ca tu esti paranoic de meserie ( nu stiu daca este defect profesional sau pur si simplu asa esti tu - nu stiu ce faci in RL si nici nu ma intereseaza, asta ca sa nu cumva sa aud ca stiu mai mult decat trebuie si aici vorbesc extrem de serios ), dar setarile de acest gen ( nu le hotarasc eu, si chiar daca, ipotetic vorbind, le-as hotari eu au fost lumi cu viteza mare iar vara o lume cu viteza 1 este oarecum binevenita in perioada asta, chiar daca unora nu le convine, exista o majoritate ( statistic vorbind-aka faptic, nu ca "asa am auzit", "asa mi-a zis x", "asa am visat azinoapte...etc") care prefera viteza mai mica.
Ce am spus mai sus este strict o parere personala ( referitor la "paranoia" ), nu iti place/convine ce am scris...da-ma in judecata !

Ah, si era sa uit...de fapt nu mai zic nimic ca trebuie sa ma banez apoi singur.

nu joaca el, tot noi prosti jucam ...

Nu te supara ca te intreb, te-am obligat eu vreodata sa joci pe un server anume ? Idem ca pentru jucatorul de mai sus...nu iti convin setarile, nu joci.


Este pe undeva normal si suntem obisnuiti dupa atatia ani cu tot felul de aberatii (nu fac referire la cineva/ceva anume), si la fel de obisnuiti, suntem sa aruncati "vina" pe cel mai accesibil personaj. Nu e o problema, nu cer si nici nu am pretentia sa fim apreciati de toti, utopii de acest gen nu au cum sa existe, na ca deja am aruncat un pleonasm.

PS. Setarile raman asa cum sunt.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus