Lumea 43

  • Autor subiect DeletedUser46513
  • Data de început

DeletedUser44200

Eu zic că viteza 1 e ok. S-au terminat concediile, începe munca, școala, facultatea, primăvara, tre arat pământul, stropiți pomii, plantat orzul... Și biserica e oarecum ok. Mai aduce oleacă de ordine-n joc.
 

DeletedUser

Si eu as vrea o lume in care sa se poata trimite doar atacuri, nu si sprijin, dar na, acuma fiecare cu filmu lui :))
 

LadyLethal

member
Scor reacție
143
Secretele sunt foarte interesante daca le intelegi rolul si nu le subestimezi importanta.E aiurea sa te plangi ca o lume e castigata cu secrete cand esti anuntat de la inceput ca e conditia de victorie pe lumea respectiva.Oricum un trib are nevoie de dominanta pe harta sa le poata aduna ,pentru ca ele se cloneaza mereu in zona unde a fost dat secretul initial. In plus vad ca s-a marit perioada in care trebuie sa le pastrezi.
Pe langa lupta ”normala” pentru sate mai ai nevoie si de o strategie sa furi de la altii si sa le pastrezi ale tale.Daca 80% din cei care intra pe o lume cu secrete nu stiu nimic despre ele ,cum se raspandesc ,cum se pot muta nu e vina adminilor ca au pus setarea asta ci a lor ca nu se informeaza.
 

DeletedUser45557

E nu:( si unii apelau la orice metoda sa ma scoata avand in vedere ca jucam 2 vs 1 trib intreg:))
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser37982

pai ai avut pe l38 setarile astea si..ai vazut ca nu ai facut fata:D
pt ce ai vrea sa fie tot la fel:confused:

touche :)
totusi cu biserica, iti cam limiteaza dezvoltarea, si incep si certuri intre colegi pe sate. ca unu sa nu ia in biserica altuia, samd.
totusi setarea ii avantajeaza pe cei care au jucat pe lumile religioase si stiu cu ce se mananca
 

mythra

SuperModerator GameSuport
Membru personal
Scor reacție
90
Nerăbdători mai sunteți :D mai aveţi puţintică răbdare :p
 

DeletedUser41488

viteza 1, trupe 0.6, steaguri, trofee, paladin cu toate armele imbunatatite, sistem de cercetare simplu, curte nobila pe taleri(1 nivel), biserica, sprijin doar in trib PE TOT PARCURSUL jocului, bonus de noapte intre 1:00 si 7:00 :D.Astea sunt setari de joc misto :)
 

DeletedUser29124

sersil00 a spus:
viteza 1, trupe 0.6, steaguri, trofee, paladin cu toate armele imbunatatite, sistem de cercetare simplu, curte nobila pe taleri(1 nivel), biserica, sprijin doar in trib PE TOT PARCURSUL jocului, bonus de noapte intre 1:00 si 7:00 .Astea sunt setari de joc misto

Dap...de altfel de joc :)
 
Sus