Lumea 58 :O

  • Autor subiect DeletedUser41586
  • Data de început

DeletedUser41586

Pe aceasta lume farmarea este posibila, dar va fi limitată la o cantitate anume. Cantitate ce va creşte zilnic în funcţie de numărul de zile pe server, numărul de sate şi un factor stabilit prin setări până când se va atinge un prag maxim. Odată atins pragul maxim atacurile date nu vor mai lua prada, în rest se vor comporta normal.

Formula de calcul este (nr zile + nr sate ) x 4.000, nu veţi putea farma mai mult decât rezultatul formulei per zi, cantitatea urmând să crească odată cu numărul de zile petrecut pe server, dar nu mai mult de 1.000.000 pe zi indiferent de rezultatul calculului susmenţionat.

Exemplu :

- În prima zi veţi putea farma maxim (1 + 1) x 4.000 = 8.000 resurse în total.
- În a doua zi veţi putea farma maxim (2 + 1) x 4.000 = 12.000 resurse în total
- În a 3-a zi veţi putea farma maxim (3 + 1) x 4.000 = 16.000 resurse în total
Etc

Atentie : o zi inseamna 24 de ore de cand ati inceput pe lume, si nu o zi calendaristica !

Cantitatea de resurse jefuite se poate vedea la piaţa centrală sub forma :

res.png
Materii prime acaparate: 1.300/16.000



Eu sper ca e o greseala ceva si ca nu e nimic serios...Adica, pe bune, depozitul premium este activ, adica ati facut o lume pentru cei care vor investii puncte-premium? Ne-ati pus limita farm? 1 milion MAXIM?
Pai ce facem? Jucam sau ne batem la pp?
Eu nu stiu ce sa mai zic, dar cred ca si restul sunt de parere ca lumea 58 este aranjata doar pentru puncte premium..prea rau e data...
 

Rockefeller

Banned
In Vacanta
Scor reacție
1
Justificatia limitei de farmare e ca sa tineti lumea echilibrata din cate am inteles.
Va rog sa puneti si limita la targ, pe acelasi sistem
 
Sus