Lumea 6 sub semnul intrebarii

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

questionmarkc.jpg


Scopul topicul este de a da raspuns la intrebarile puse de conducatorii triburilor si nu numai. Saptamanal voi colecta intrebarile voastre, voi alege din ele cateva si le voi posta pe forum. Ii invit pe toti sa raspunda la ele, dar la subiect. Tonul as dori sa fie unul decent, de bun simt.

Intrebarile va rog sa mi le trimiteti prin pm (mesaj privat).




Cuprins

1.
2.
3.
4.
5.
6.


Ideea acestui topic nu imi apartine, cel care e venit cu ea este beiuga, el are toate meritele in initierea topicului.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Prima saptamana

1- De ce nu se da sprijin pe lumea 6 ca pe alte lumi?
2 -Daca se destrama ARM care e cel mai castigat trib?



ps: pentru moment aveti doar doua intrebari la care puteti raspunde. Astept propunerile voastre cu intrebari pentru saptamanile urmatoare.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

1.Depinde din ce trib faci parte:D.Probabil fiindca pe l6 jucatorii sunt mai...individualisti.
2.Niciunul deoarece jucatorii care l-au format vor fi tot acolo iar razboaiele nu se vor incheia asa usor.
 

DeletedUser

1.Intrebarea asta mi-am pus-o si eu de multe ori dar n-am gasit rapsunsul

2.~ARM~ nu o sa se destrame , dar si daca am zice prin absurd ca s-ar destrama cel mai castigat trib ar fi ~LEX~-ul , cel putin eu acolo m-as duce.
 

DeletedUser13059

de la a te duce pana la a te primi ii o cale lunga


1 - se sprijina foarte bine daca sti cum sa vobesti cu cei carora le ceri >:)

2 - pai daca se destrama tracia o sa revina la loc mai devreme decat planuisera ei , ARM cel vechi va ramane cu cativa oameni , PUYA face tribul lui HAOS , si o parte din ei prin lex ... aa da si spioni normal unde pica mai bine =))
 

DeletedUser

de la a te duce pana la a te primi ii o cale lunga

Si ce te face sa crezi ca nu voi fi primit?
 

DeletedUser6580

mai ghipsi, tu nu stiai ca vali le stie pe toate de pe lumea 6-a ? lasa-l sa se bucure !
1.sprijin se da si pe l6,dar ca nu prea ai incredere cui sa dai ! (de aia se formeaza mici bisericute si se ajuta intre ei)
2.arm-ul nu da semne sa se desfinteze,e o intrebare ciudata,si dc s-a gandit cineva la asa ceva ?
 

DeletedUser13059

de la a te duce pana la a te primi ii o cale lunga

Si ce te face sa crezi ca nu voi fi primit?

depinde cum esti vazut de cei din LEX si cum te-ai comportat cu ei pana acum ..
de ex u sebyca daca tot zici ca le stiu pe toate daca ar fi sa fi nevoit sa mergi in lex ce sanse de reusit a crezi ca ai avea ?:>
 

DeletedUser

N-am avut nici un conflict cu nici un membru ~LEX~ pana acuma , deci nici ei nu cred ca au ceva cu mine;)
 

DeletedUser6580

depinde cum esti vazut de cei din LEX si cum te-ai comportat cu ei pana acum ..
de ex u sebyca daca tot zici ca le stiu pe toate daca ar fi sa fi nevoit sa mergi in lex ce sanse de reusit a crezi ca ai avea ?:>

hai ca facem offtopic,dinaste putem povesti pe privat daca mai ai curaj sa povestesti cu mine pe privat :))

si ca sa-ti raspund la intrebare,am aceleas sanse ca multi jucatori din arm ;))
 

DeletedUser13059

hai ca facem offtopic,dinaste putem povesti pe privat daca mai ai curaj sa povestesti cu mine pe privat :))

si ca sa-ti raspund la intrebare,am aceleas sanse ca multi jucatori din arm ;))

eu fac un pariu cu tine pe ce vrei tu ca u nu o sa fi in lex never
 

DeletedUser

Raspuns: prima intrebare: Poate in celelalte triburi nu se da sprijin, dar in SH, oricine are neevoie, primeste! De aceea se observa clasamentul, granita fiiind in permanenta blindata, iar granita contine numai jucatorii de clasa ai tribului!
Corectati-ma daca gresesc.

2 : Toate triburile au de castigat, mai putin aliatii ARM ului, in mare parte ARM ul se va destrama, iar jucatorii vor pleca fiecare dupa pozitionarea pe harta in triburile convenabile.
 

DeletedUser

1)sprijin se primeste,conteaza mult modul in care il ceri :))
2)daca se destrama,cei mai castigati ar fi dusmanii,si-ar face alti dusmani :))
 

DeletedUser13885

1. Se da sprijin pe lumea 6 chiar foarte bine daca stii cum sa ceri, din pacate in multe triburi sunt facute bisericute(gen eu nu.l sprijin pe x ca s.a luat de y si multe alte exemple)

Un mic blindaj in 15 ore: Trupe
244414 Lăncieri
84152 Luptători cu spada
915 Luptători cu toporul
162100 Arcaşi
18324 Spioni
767 Cavalerie uşoară
64527 Cavalerie grea
51 Berbeci
91 Catapulte

Le doresc succes celor din light sa.l sparga. Si baricadati.va satele ca vin pe la voi.

2. De unde si pana unde ARM se destrama? Credeti ca tribul ARM sta doar in membrii din SUD, sau credeti ca vreun membru al k.urilor 42-43-44-45-54 si altele din aceasta regiune va intra intr.un trib dusman? va inselati amarnic sunt prea multi jucatori cu valoare si cu demnitate.Chiar si in SUD jucatorii au demnitate si onoare,dar unii doresc sa joace triburi mai mult decat orice( si fie vorba: tineti prietenii aproape si dusmanii mai aproape). Stati foarte linistiti ca ARM.ul face fata la cele 4 razboaie care le duce mult mai bine decat le.ar duce altii. Este un joc si este tratat ca atare, dar caracterul celor din spatele conturilor se reflecta in joc.



PS: Nu sarbatoriti, ca ARM.ul nu pleaca nicaieri de pe lumea 6.
 

DeletedUser

Prima saptamana

1- De ce nu se da sprijin pe lumea 6 ca pe alte lumi?
2 -Daca se destrama ARM care e cel mai castigat trib?



ps: pentru moment aveti doar doua intrebari la care puteti raspunde. Astept propunerile voastre cu intrebari pentru saptamanile urmatoare.

1. nu stiu pe alte lumi cum se da sprijin dar aici (in black) se da foarte bine pt ca toti ne stim si ne ajutam ... asta si inseamna "trib" cu adevarat ... sa te ajuti
in schimb in tracia se aprecia ora, daca treceai de 10 ore nu vedeai sprijin in veci.imi aduc aminte cand am cerut sprijin major ca se pusese pe mine haita (namco,biancaar,ynon,micutu,bebetrist ... da cei cu care sant prieten acuma :p) si am primit de la bunul criogenix blindaje de la 100 ore de genul 500 500 500 (Adevarat ca au fost vreo 20 de genul :)) deci cam ...numai socotesc ca ma apuca rasul ... ** unui prieten bun "daca mai punea si o catapulta sa faca 150 ore era mai bine".alta strategie era ca daca nu ai trupe destule si satul este "pribeag" nu avea rost sa il aperi si sa pierzi trupele (iti aduci aminte crizo de sfaturile astea?)
ca o concluzie depinde cu cine joci
2.daca se destrama nu mai este nimeni castigat pt ca nu mai are de unde sa ia sate si vor fi certuri in triburi care au luptat atata timp imreuna impotriva lor ... deci va fi o pierdere ... sant multe antipatii si se vor vana jucatorii asa cum black vaneaza tracii
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

2. A doua saptamana

1.Isi merita SH locul intai?
2.Cine va castiga razboiul de NE(M-goth vs. ~Lex~) ?
3. Exista onoare pe aceasta lume ?
4. Ce trib poate fi considerat deziluzia acestei lumi ?
 

DeletedUser

Sh isi merita cu siguranta pozitia de lider, Lex va invinge pana la urma, cu toate ca tin cu M-goh ul .
 

DeletedUser

1.Isi merita SH locul intai?
2.Cine va castiga razboiul de NE(M-goth vs. ~Lex~) ?
3. Exista onoare pe aceasta lume ?
4. Ce trib poate fi considerat deziluzia acestei lumi ?

1.Orice trib isi merita primul loc,indiferent cum a ajuns acolo,dar cu siguranta 80 % a fost munca unei intregi echipe!
2 Cum David a invins Goliat,asa sper ca ~LEX~ sa invinga M-goth[si J-H-G]
3 Putina dar exista...
4 Parerea mea este ca Gaw,ma asteptam la mult, mai multe de la ei.
 

DeletedUser1924

2. A doua saptamana

1.Isi merita SH locul intai?
2.Cine va castiga razboiul de NE(M-goth vs. ~Lex~) ?
3. Exista onoare pe aceasta lume ?
4. Ce trib poate fi considerat deziluzia acestei lumi ?

1.Bineinteles, altfel nu era acolo.
2. ~LEX~
3. Da, toata e la tlw :))
4. ARM
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus