Lumea 73, barfe, certuri, aliante, prietenii, razboaie si luna cadourilor

Lord Catau

member
Scor reacție
1
Haideți sa propunem adminilor sa faca o lumea fără depozit premiu sa fie ca și l3 l4 l5 și restu pana nu a apărut depozitul paladin cu arme clasice flama și multe altele...
Decizia tine de cei de la inno games si nu cred ca vor fi de acord.
Apoi au trecut multi ani cu setarile actuale, nu cred ca o astfel de lume va mai avea succes. jucatorii actuali sunt obisnuiti asa iar pe jucatorii vechi e greut sa ii faci sa se reintoarca, desi asa de o lume noua dupa atatia ani cred ca le este dor
 

Gabyy89

Clone Wars
Scor reacție
38
cine crezi ca mai vrea sa piarda timp pe aici? :D
au trecut anii, au aparut alte prioritati in viata :D
 

alex02dsa

Moderator
Membru personal
Scor reacție
33
Haideți sa propunem adminilor sa faca o lumea fără depozit premiu sa fie ca și l3 l4 l5 și restu pana nu a apărut depozitul paladin cu arme clasice flama și multe altele...
Aceste setari nu depind de echipa de administrare. Am lasat sa curga aceste discutii desi nu au neaparat legatura cu L73. O sa le las in continuare.

Voi face totusi niste comentarii din postura de jucator, ca multi dintre jucatorii care plang acum de lumile cu facilitati PP erau nimeni pe lumile vechi, din orice punct de vedere. Mafiotilor, fara un script de farm, T-train, de atac, de split, platforme samd. nu treceti strada, dar vad ca de asta nimeni nu zice nimic.
Astia care postati de lumi din categoria L6, L10, L23 pe unde am vietuit si am facut si istorie va astept cu mare interes sa dezbatem ca sa ne dam si noi seama daca vorbim doar din auzite ca am prins si noi 2 luni pe un cont sau chiar am prins niste mii de atacuri, astea.
Lumile respective durau 2-3 ani, iar acum vad ca totii smardoii ce plang ca lumile au faciltiati premium, nu tin 2 saptamani pe o lume si renunta la maxim 3 luni de joc dupa ce trec de 20 de sate ca e prea complicat, cu toate facilitatile premium. Ca sa nu zic de jucatorii aia vechi care la prima suta de atacuri ii loveste realul :D
Pai mafiotilor pe langa paladinii cu flama va mai amintiti ca va luati ban la interactiunea cu sitterul pt resurse de exemplu? Sau ca T-trainul cand a aparut era interzis? Sau ca nu era GAP? Aaaa, nu? Pufuletilor.
 

Lord Catau

member
Scor reacție
1
Pari cam suparat domnule :) Ne dam si noi cu parerea, macar de dragul nostalgiei. Daca ai observat firul discutiei nu vorbeam despre facilitatile premium, ca toti le foloseam, sau ma rog majoritatea. Vorbeam in schimb de faptul ca s-a ajuns la un nivelul la care daca nu ai 10k de premium cand intri pe o lume ai toate sansele sa devii ferma indiferent de activitatea ta.
Si da imi amintesc de banurile luate pe temele invocate de tine, mai din greseala mai intentionat o mai gafam.
Si nu cred ca cineva s-a dat zmeu din discutii cum spui tu, iar referitor la jucatorii care fug la prima suta de atacuri sunt jucatori de start jucatori de finish si foarte putini jucatori care le au pe amandoua. Personal am prins o singura data 1500 de atacuri pe contul unui coleg am stat aproape 22 de ore nemiscat am pierdut doar un sat si am realizat ca nu se merita. Sunt destui jucatori care nu agreaza jocul dupa ce trec de 50-100 de sate.
 

PRADA

member
Scor reacție
6
:)) Mă după atâția ani de depozit tot n-ați învățat să speculați? Cumperi când e plinuț, vinzi când e goluț.. win-win, la sfârșitul zilei ai și resurse moca și pp-uri în traistă. Cert, nu o să fii cot la cot cu diaspora care doar cumpără, dar dacă ești jucător, poți fi lejer în top fără investiții.
 

Lord Catau

member
Scor reacție
1
:)) Mă după atâția ani de depozit tot n-ați învățat să speculați? Cumperi când e plinuț, vinzi când e goluț.. win-win, la sfârșitul zilei ai și resurse moca și pp-uri în traistă. Cert, nu o să fii cot la cot cu diaspora care doar cumpără, dar dacă ești jucător, poți fi lejer în top fără investiții.
Sofisticata treaba sa fac specula pe triburi :))
Prefer sa joc asa mosnegeste pana imi da unu in cap si ma trimite la culcare :))
 

alex02dsa

Moderator
Membru personal
Scor reacție
33
Nu era neaparat referire la cele spuse pe aici, ci doar discutii pe care le-am auzit de-a lungul timpului
 

PRADA

member
Scor reacție
6
Bă pe mine unu' nu m-a supărat faptul că joacă băieți cu bani. m-a dezgustat și plictisit să văd puțoi viteji cu tot felul de scripturi ilegale: să cumpere resurse din târg, să bată taleri, să trimită atacuri șamd.. și apoi să îmi mai dea și mesaje "vrei și tu să fii jucător ca mine? Dă-mi 100 euro pe scriptu' cutărescu" Și n-ar fi nici ei o problemă.. cât e sistemul care le permite să existe
Hai că-mi iau ban:))
 
Ultima editare:

Gabyy89

Clone Wars
Scor reacție
38
Aceste setari nu depind de echipa de administrare. Am lasat sa curga aceste discutii desi nu au neaparat legatura cu L73. O sa le las in continuare.

Voi face totusi niste comentarii din postura de jucator, ca multi dintre jucatorii care plang acum de lumile cu facilitati PP erau nimeni pe lumile vechi, din orice punct de vedere. Mafiotilor, fara un script de farm, T-train, de atac, de split, platforme samd. nu treceti strada, dar vad ca de asta nimeni nu zice nimic.
Astia care postati de lumi din categoria L6, L10, L23 pe unde am vietuit si am facut si istorie va astept cu mare interes sa dezbatem ca sa ne dam si noi seama daca vorbim doar din auzite ca am prins si noi 2 luni pe un cont sau chiar am prins niste mii de atacuri, astea.
Lumile respective durau 2-3 ani, iar acum vad ca totii smardoii ce plang ca lumile au faciltiati premium, nu tin 2 saptamani pe o lume si renunta la maxim 3 luni de joc dupa ce trec de 20 de sate ca e prea complicat, cu toate facilitatile premium. Ca sa nu zic de jucatorii aia vechi care la prima suta de atacuri ii loveste realul :D
Pai mafiotilor pe langa paladinii cu flama va mai amintiti ca va luati ban la interactiunea cu sitterul pt resurse de exemplu? Sau ca T-trainul cand a aparut era interzis? Sau ca nu era GAP? Aaaa, nu? Pufuletilor.


legat de conturile de suport, script de farm, si ce ai mai enumerat tu acolo...e treaba voastra (a TT) sa le sanctionati si din punctul meu de vedere ar trebui inasprite pedepsele. eu joc de placere, cat oi mai juca...nu imi pasa daca sunt ferma/innobilat. o iau de la capat si tot asa...nu vreau sa demonstrez nimic, nu aspir sa fiu in top pe vreo lume. pentru mine a contat mai mult forumul extern, deoarece aici a fost mai distractiv. mi-a placut sa pierd noptile la spam, la caterinci, am avut nenumarate conflicte cu diferiti jucatori si mai ales cu TT, am fost sanctionat/banat pentru fiecare punct din regulament presupun :)). eu unul consider ca m-am distrat si asta e cel mai important pana la urma. ramai cu niste amici, l-am regasit pe gicu, pe raducu mai greu dar l-am gasit si pe el intr-un fel.
 

Dicsie

member
Scor reacție
7
Imi aduc aminte ca mi-am luat ban pentru script de crescut sate :]] Nu mai jucasem de ceva timp, si se implementase manager sau ceva de genul, si aveam scripturile de pe L10, si mna, eu cresteam linistit satele cu ala ( asa duceai toate satele la 10k puncte atunci ), cand, PAC, mare ban :]]

Meritat ca mna, am gresit, dar acum managerul isi merita cele 200 PP, asta asa, ca sa mai inteleaga lumea ca acum INNO transforma cele 200 PP per jucator care foloseste manager in bani, pe ceva ce inainte era gratis.

Dar oricum, baza cand "un jucator" dispare de pe harta ramane aceeasi: Am fost in vacanta, n-am avut timp, am avut sitter si si-a batut joc de cont ca altfel vedeati voi, nu luati sat" - Aka Just Tzepiah
 

DeletedUser48502

Este lumea speciala unde poti juca fara a avea o competitie in investitul punctelor premium. :)
 
Scor reacție
0
Exemplul cel mai bun e AladinIBZ , baga 100k pp-uri si tot cel mai prost de pe harta e. Jocul tot pe harta se joaca ,nu in depozit premium , nu mai vorbiti prostii :)
 

Gabyy89

Clone Wars
Scor reacție
38
se joaca pe harta, dar ala care a rupt depozitul are 3k pct in prima zi, eu daca am noroc si stau 24 ore, am 300 pct. pana fac eu 100 cai sa farmez, el deja are 6-7 sute si poate 1500+ topoare, si recruteaza cu siguranta catapulte. in conditiile in care suntem amandoi online mereu, eu ii pot face maxim dodge lui, de backtime nu se pune problema, ca se apara lejer si cu atacul. iar el ma catapulteaza. asta daca nu ma mai lasa vreo saptamana in pace, sa cresc satul sa imi dea tren la 7 sau 8 dimineata cand iese bonusul. spune-mi tu mie unde s-a jucat pe harta in cazul asta ipotetic.
 

DeletedUser48502

Aveam pe lumea 50 pe unul romi romi avea numele, si bagase undeva la 50,000 pp-uri intr-un timp foarte scurt, in startul lumii. Ghinionul lui ca pe langa el era Flavius, Vlad si eu. A fost innobilat fara o pierdere..nici macar nu miscase o lance sa faca un split sau ceva, cred ca habar nu avea de split si asa mai departe.
Asta este profilul lui de pe lumea respectiva: https://ro.twstats.com/ro50/index.php?page=player&id=2257307

Si astea sunt innobilarile: https://ro.twstats.com/ro50/index.php?page=player&mode=conquers&id=2257307


In comparatie cu Aladin, care pe langa faptul ca baga puncte-premium, are habar sa faca un split, stie sa-ti faca un dodge sau un back, sa nu vorbim de late-game..
 
Sus