lumea6: inceput si sfarsit

  • Autor subiect DeletedUser12896
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser12896

pentru a nu mai fi off topik am creat o tema mai larga de discutii in care ii invit pe toti membrii sa posteze povestea lor de pe l6 si eventual cum vad ei ca vor termina conturile cu lumea 6
 

DeletedUser12896

pentru mine lumea 6 a inceput la insistentele mai multor amici care aveau nevoie de cineva la marginea hartii cu promisiunea lor de ajutor neconditionat si recrutare in trib imediata, lucru care s-a intamplat mult mai tarziu dupa ce am creat si dezvoltat(nu singur) RT tribul meu de suflet care incet dar sigur a doborat nume sonore de pe k77 gen mda, friend, sn, haita si care impreuna cu sh incercam sa formam o familie puternica.
Scopul meu principal pe lumea 6 e sa il vad mai linistit pe best si sa il recrutez cu tot cu arme si bagaje in trib, dupa care ma pot retrage in glorie
 

DeletedUser1924

Dacă îl înnobilaţi intern pe dsss,mă mai gândesc dacă venim la voi :))
 

DeletedUser12896

BEST te rog frumos fi on topik si impartaseste cu noi povestea de pe l6
cat despre dsss ...................sti bine cum e situatia o furtuna intr-un pahar cu apa
toate sansele e sa il inobilezi tu intern
 

DeletedUser

v-o spun eu pe a mea intre timp...L6 a fost prima lume pe care am jucat, primul contact cu triburile...a trecut un an si ceva de atunci...XVIII a fost tribul meu de suflet...m-a recrutat un tip care a scris pe forum : "o aducem si pe gagica aia adelele in trib? ". Habar nu aveam sa joc, habar nu aveam sa fac trupe si mi-a luat mult timp sa invat...

dar am castigat cativa prieteni.... istefan, kowalski07, elite, axel-al3x,marcotadeli si alti care acum nu mai joaca....

am facut un trib din XVIII de care eram mandri dar am facut greseala stupida sa fuzionam (pe atunci asa credeam ca vom ajunge departe)....friend mi-a adus multe nemultumiri si am pierdut prieteni acolo....apoi a fost AC...incercarea mea si al lui kowa de a arata ca putem mai mult....

in tot acest an am avut un singur scop...sa scoatem MDA de pe harta...sa facem curatenie pe 57...si am facut-o

dupa AC a venit ***....si lupta cu SH...care de fapt ne-a invatat si ne-a demonstrat ca nu suntem destul de pregatiti si a fost pentru prima oara cand am fugit ca niste lasi ce am fost...fuga asta ne-a dus unde de fapt cochetam de mult cu kowa ca vrem sa ajungem...in SELECT

de aici mai ajung la margine pentru ca nu cred ca vreun trib va putea egala vreodata valoarea SELECT si mai ales oameni SELECT :)
 

DeletedUser1924

BEST te rog frumos fi on topik si impartaseste cu noi povestea de pe l6
cat despre dsss ...................sti bine cum e situatia o furtuna intr-un pahar cu apa
toate sansele e sa il inobilezi tu intern

Pai...La inceput am venit cu o 'brigada' de prieteni cu care am facut senzatie pe L3 in tribul n00b si am incercat sa facem acelasi lucru aici numai ca timpul nu a fost aliatul nostru si rand pe rand au renuntat la joc...Apoi n00b s-a unit cu DNY si au format un trib care mi a placut f mult desi erau multe orgolii acolo (-R360-) - Cu ei am infrant S_N ul FRIEND (si nu mai stiu :)) )
Apoi a fost fuziunea cu GT(cea mai proasta decizie) etc etc...am ajuns in SH dar datorita certurilor cu marele dsss am format alaturi de dark hunter si lethal ion,Poke in care probabil 'traim' cele mai frumoase momente de cand jucam triburile(exceptand rundele de speed :X )

Ce ma bucura pe L6 e ca mi am facut f multi prieteni...dark hunter de departe imi este cea mai apropiata...sa nu i uitam pe : BloodyEva,LiviuL,Adinescu,Tarot,berzulius,nume invizibil,bogji si lista continua mult :)
 

DeletedUser16039

Am intrat pur intamplator pe L 6 pe la inceputul verii trecute ... O problema de sanatate m`a tinut departe de joc vreo 2 luni de zile ... contul a fost mentinut in viata de un prieten desi ramasesem cu mult in urma . Pe 15 august am intrat intr`un trib micutz "Heroes" (poate ca multi va aduceti aminte de el) unde mi`am facut multi prieteni (adydinam0, spick, Andreyutzu92, Draqsor, kinjiro, bayga, etc). M`am despartit cu greu de el, dupa ce adydinamo, conducatorul de atunci, a decis sa se lase, si mi`am luat prietenii amintiti mai sus in ~ARM~

Aici s`a schimbat totul! Am intrat in data de 1.01.2009 in trib la insistentele lui Fairytale. Mi`am facut multi prieteni, insa remarc doar cativa: Fairytale, r3dhat, valentinopo, Leg1onaru, rappu, crimar, the last warrior, cruciatu ... Alaturi de ei am petrecut cea mai frumoasa iarna-primavara de cand joc triburile, iar razboiul cu Tracia nu a facut altceva decat sa lege prieteniile .
Am mai avut tentative de a renunta definitiv la L 6 insa Andreyutzu92 a fost cel care m`a tinut in joc! Pan` la urma m`am decis, si One Team & One Destination (asa cum imi place sa numesc prietenia care ma leaga de Andreyutuz92) se retrage definitiv!
Nu am cu ce sa ma laud, vezi doamne sate cucerite cu duiumul dusmanului ... am doar 3 sate luate de la Burn, 7 de la ~TOR~ si 6 de la Tracia ... si cam atat pt ca ma consider inca noob, si corigent la materia Triburi!
Apusul acestei aventuri e in data de 10 Iulie 2009 [ 16:00 ]

Urez succes mai departe intregului trib ~ARM~ in egala masura prietenilor si dusmanilor.
Respect,
-kidlukas-
 

DeletedUser

Wrong dude. One Team, One Destination will forever live;).
Cat despre aventura mea, a fost interesanta mai mult la inceput cand am avut propriul trib impreuna cu un amic. eram in top 5 la un moment dat (a.k.a. dupa 2 fuziuni, in urma carora eram 6 intemeietori)...mda lipsa asta de experienta:D. apoi alta fuziune (la care eram 2 intemeietori contra si 4 pro. am cerut sa fie alegerea tribului ce vom face...iar cam 90% au fost de acord cu fuziunea...pacat), s-au dus si drepturile, s-au dus si masonii (nu ca mi-ar mai fi pasat in acel moment = nu merita sa mai existe acel trib)
Cum, necum, am ajuns in ~M~. Am iesit totusi din acel trib pt ca imi facusem alti prieteni (in special kidlukas:cool:) prin intermediul lui spick, caruia ii sunt recunoscator, pentru ca din postura de oa cu care nu facusem cunostinta, mi-a intins o mana de ajutor intr-un moment dificil, spre deosebire de cei pe care ii consideram "prieteni".
In fine...am urmat sfatul lui spick si am intrat in Heroes, unde am priceput adevaratul sens al cuvantului "prieten" in acest joc, prin kid. Era un fel de comunism mai liber acolo...nu intru in detalii:D.
S-a dus tribul, ne-am dus si noi pe unde am apucat. Am ajuns in ~ARM~, unde am fost primit cu bratele deschise. Intre timp pe forumul comun intrasera cei din fostul trib si comentau ca de ce am plecat, bla bla...pt ca a 2-a zi sa ii vad si pe ei in ~ARM~. nu dau nume (se stie tlw:D)
Acolo m-am inteles bine cu cativa dintre ei, cel mai bine cu fairytale, un adevarat player;).
Cam atat si despre mine. Bafta in continuare tuturor playerilor.

Respect and Honour,
Andreyutzu92
 

DeletedUser16873

Bafta baieti in viata reala mi-a facut placere sa joc alaturi de voi :)
 

DeletedUser18817

Deci....eu am inceput jocul triburile mai k lumea pe L6....pe ce lumi am mai jucat, am jucat doar sa aflu mai multe cunostinte despre triburi.
Am fost la inceput in tribul Romans, in care am stat o foarte lunga perioada de timp, unde am invatat foarte multe. La inceput am ramas mult in urma cu dezvoltarea....abia dupa ceva timp mi-am revenit si am crescut foarte mult. Cat am fost in Romans, nu pot sa ma laud cu ** incredibil, doar 2 sate luate de la Tracia si 2 de la NoFear.
Apoi, dupa inceperea unui razboi cu adevarat miseleste de catre traci, am luptat 1 saptamana cu ei, in timp ce le-am luat cum am zis 2 sate.....dar ceilalti colegi pe care i-am avut acolo au decis sa plece in Tracia.
Atunci, presat de pozitia foarte urata de pe harta, am decis ca nu mai are rost sa continui acolo, mai ales ca nu ma intelegeam bine cu multi dintre ei. Dar in aceasta perioada pot sa zic ca am cunoscut niste persoane deosebite, in special rebel 2002, si ca parte secundara sa zic asa ar fi : Alexiana, Domif, tzamby! Atunci m-am mutat in ~M~. De acolo dupa 1 saptamana m-am mutat in ~S~, dupa niste discutii cu un jucator de acolo.
In ~S~ am stat o perioada destul de lunga, pana ce s-a hotarat fuzionarea cu ~M~.....si atunci am plecat in tribul ~M~, unde sunt si acum...si sunt mandru ca am onoarea sa fiu acolo....si sa fiu cine sunt in acel trib.
In timpul petrecut in ~S~ si ~M~ pot sa remarc urmatorii noi prieteni pe care i-am intalnit: shtan, kapaalex, rodof, beiuga.
Prin aceasta postare pe forum extern, as putea sa mai remarc niste priteni care m-au ajutat foarte mult cand am fost banat de admini, luand o pedepsa de 79 de sate retrase (in 2 serii). Aceea ar fi: Greenlily, Jedy216 si cativa din cei de mai sus.
Dar pot sa si remarc pana acum niste persoane care au avut 2 fete......mai bine ma abtin totusi.....oricum se simt acele persoane singure ;)
In viitor nu stiu ce sa zic......succes tuturor ;)
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus