Lumile 97 si 98 !

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
147
Este invers,

Lumea 97 ( premium ) va fi lansata pe 7 Septembrie - viteza 1/1 restul aleg din ce e mai sus.
Lumea 98 ( non premium ) va fi lansata pe 14 Septembrie - viteza 2/0,5 - aici mai e timp de gandit.
 

Radu1307

member
Scor reacție
0
pro tip

dupa cum deja se anunta extra setari in postul de pe forum legat de setarile unei lumi noi, precum este informatia de gap ms intre comenzi, informatie care nu este prezenta pe pagina principala a jocului in meniul de setari ale unei lumi, tot asa propun sa se anunte pe forum la fiecare lume in parte data deja automatizata/presetata la care se blocheaza obtinerea de steaguri ca sa nu se mai supere servere intregi de jucatori cand le dispar optiunile de a obtine steaguri in jumatea razboilui.

also, daca tot am scris atata aici, continui si cu o mica propunere

ar fi frumos sa se modifice configurarea steagurilor sa se ofere totusi steaguri pentru inamicii invinsi zilnic avand in vedere ca in unele cazuri opriti mai nou steagurile IN JUMATEA RAZBOIULUI!
 

fmohican

member
Scor reacție
0
Lumea 98

- viteza serverului: 1.5
- viteza trupelor: 0.8
- moral activ (timp + puncte).
- numărul membrilor în trib va fi limitat la 70.
- abilități trib inactive
- cercetare simpla
- sitter restricționat după ce un cont a fost "mod de vacanţă" mai mult de 60 zile în ultimele 120 de zile.
- turnul de veghe - nu.
- fortăreață - nu
- biserică - nu
- Asistent Farm - nu
- Manager cont - nu
- steaguri - da
- realizări active.
- paladin: mai mulți paladin, simplu, fără obiecte, fără cărți
- arcași - nu
- gardă - nu
- limită de fake - nu
- sate de barbari/bonus crescătoare, până la 3000 p.
- sate bonus îmbunătățite
- bonus de noapte -activ (22-08)
- perioada protecţie iniţială - 7 zile.
- nobilul poate străbate o distanţă de 50 de câmpuri.
- nou sistem de misiuni - poate?
- curățare - nu
- taleri cost normal
- gap comenzi - 100 ms.
- relocare - activa
- transportul de resurse - doar în trib
- membrii din acelaşi trib nu pot fi atacaţi, aceste atacuri se vor transforma în vizite
- sprijinul poate fi trimis doar în trib
- depozit premium INACTIV
- injumatatiri premium - nu
- evenimente - poate?
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
147
Din pacate planuim una si la final iese alta, ma rog nu intru in detalii legate de ce vreau eu sau noi si ce se poate da. Am ajuns la momentul in care nu mai pot cere nimic "altfel" din motive de......ma rog, practic nu pot intelege urmatoarea restrictie : - ambele lumi trebuie sa aiba viteza maxim 1,2, daca punem 1,2 pe premium pe non premium suntem obligati sa punem viteza 1, si asa mai departe.

Am cerut, si eu si voi, de ceva timp, ani, sa avem si o lume non-premium si cand primim una dupa lupte seculare, vine la pachet si cu un teanc de restrictii. :confused:

Deci practic "non" premium ne va face marea placere de a juca pe viteza 1/1, pt ca, teancu' de reguli. Va avea FA si AM, va avea steaguri si etc.

Lumea 97 o anunt azi sau maine cu preregs duminica si start pe 7 ( asta e premium )...

@Radu1307 - steagurile sunt restrictionate dupa un anumit numar de zile, e totul automat si vine si asta la pachetul de care ziceam mai sus.
 
Ultima editare:

Radu1307

member
Scor reacție
0
@Radu1307 - steagurile sunt restrictionate dupa un anumit numar de zile, e totul automat si vine si asta la pachetul de care ziceam mai sus.
Am înțeles asta, ce recomandam eu e sa fie anunțat la început de lume că este restricție la steaguri la limita de zile de dominanță ca sa nu avem surprize

Asta pentru ca nu scrie nicaieri, momentan, de o asemenea clauza a steagurilor si zilele trecute ne-a luat pe toti prin surprindere, inclusiv jucatori care joaca jocul asta de zeci de ani
:)
 
Ultima editare:

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
147
In general pe lumile normale sunt restrictionate intre 180 si 240 zile, dar de anuntat exact nu putem.
 

fmohican

member
Scor reacție
0
daca e lume non-premium si mai old school, de ce steaguri si paladin multiplu?
Sistemul cu paladin(i) multiplu, cel puțin din punctul meu de vedere, e foarte foarte folositor pentru trimis spijin și făcut split.
E amuzant câteva sate și să te joci cu paladinii, să faci split de pe unu sat pe altul.
Cât despre steaguri, cred că se pot considea deja old school :), totuși aduc niște libertate jocului, faptul că poți să-ți alegi bonusul dorit.
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
147
Lumea non premium va a avea 1 paladin sau de loc, iar runele vor fi pe 97 ( lumea premium ).
 
Scor reacție
98
Lumea 98

Datele lumii:


- viteza serverului: 2
- viteza trupelor: 0.5
- moral activ (pe bază de puncte și timp).
- cercetare simpla.
- numărul membrilor în trib va fi limitat la 50.
- fără restricții în trib
- sitter restricționat după ce un cont a fost "mod de vacanţă" mai mult de 30 zile zile în ultimele 60 de zile.
-Turnul de veghe - nu
- biserică - nu.
- steaguri - nu.
- realizări active.
- Paladini simplu
- arcași - activați.
- gardă - nu.
- limită de fake - 1%
- sate de barbari/bonus crescătoare, până la 500 p.
- bonus de noapte activat ( între orele 00:00 și 8:00 ).
- perioada protecţie iniţială - 4 zile.
- nobilul poate străbate o distanţă de 90 de câmpuri.
- nou sistem de misiuni
- taleri cost normal
- gap comenzi - 100 ms.
- relocare - activa
- curățare - NU
- asistent: ACTIV
- manager de cont: ACTIV
- depozit premium INACTIV
 

ironically

member
Scor reacție
0
Lumea 98

Datele lumii:


- viteza serverului: 2
- viteza trupelor: 0.5
- moral activ (pe bază de puncte și timp).
- cercetare simpla.
- numărul membrilor în trib va fi limitat la 50.
- fără restricții în trib
- sitter restricționat după ce un cont a fost "mod de vacanţă" mai mult de 30 zile zile în ultimele 60 de zile.
-Turnul de veghe - nu
- biserică - nu.
- steaguri - nu.
- realizări active.
- Paladini simplu
- arcași - activați.
- gardă - nu.
- limită de fake - 1%
- sate de barbari/bonus crescătoare, până la 500 p.
- bonus de noapte activat ( între orele 00:00 și 8:00 ).
- perioada protecţie iniţială - 4 zile.
- nobilul poate străbate o distanţă de 90 de câmpuri.
- nou sistem de misiuni
- taleri cost normal
- gap comenzi - 100 ms.
- relocare - activa
- curățare - NU
- asistent: ACTIV
- manager de cont: ACTIV
- depozit premium INACTIV
Lasa ca bossu a pus viteza 1.25 pe lume non-premium, reinvie tata pana facem trenu :))
 

Dilau

member
Scor reacție
0
mergea 2 cu 0.5 raka mai ales ca e non premium, mi se pare ca setarile actuale o face mai aproape de casual fara facilitatile premium
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
147
Am scris mai sus de ce nu am putut pune viteza mai mare, din pacate.
Despre eventuri inca nu stiu, am intrebat dar ....probabil voi primi raspuns dupa ce incepe lumea :confused:
 
Sus