Lupii vs. UNITED

DeletedUser

Deoarece observ in celelalte discutii purtate despre lumea clasica faptul ca jucatorii tanjesc dupa subiecte noi de scandal (sau discutii, cum le place lor sa le numeasca) va propun urmatoarea tema:

Lupii vs. UNITED

Side 1: Lupii

Side 2: UNITED

Timeframe: Dintotdeauna

Cuceriri totale:

Tabăra 1: 1,979
Tabăra 2: 22,295
Diferență: 20,316

image.php


Număr total de cuceriri împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 276
Tabăra 2: 40
Diferență: 236

image.php


Numărul total de puncte al cuceririlor:

Tabăra 1: 13,969,804
Tabăra 2: 107,655,529
Diferență: 93,685,725

image.php


Numărul total de puncte al cuceririlor împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 2,681,585
Tabăra 2: 395,323
Diferență: 2,286,262

image.php



Astept reactii la postare, de orice fel ar fi ele :))
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

hmm .. n-am auzit de lupii astia..
Chiar atat de rai sunt?
 

DeletedUser

esti putin cam "trecuta" pentru gusturile noastre...desi nu facem nazuri la papica, de orice fel ar fi...atat timp cat nu e de "sange" albastru :D
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

am auzit ca suntem prea multi pentru ei :D
Se vaietau undeva ca au prea multe razboaie ca sa faca fata si razboiului cu noi :cool:
Anyway...pe acesta cale le transmit o dedicatie marilor "strategi" UNITED: dedicatie pentru UNITED...iubitilor...vrem sa ne lasam de joc...dar nu ne lasati :))
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

asa e..nu e frumos...dar sincer m-am saturat sa-i calarim unilateral :)
Ma gandesc ca vor avea o zvacnire de mandrie :D
Chiar am nevoie de putina adrenalina pentru a continua jocul...
 

DeletedUser12860

pai stai ca iti dau eu zvacniri acum :D, in ce zona vrei zvacnirile :)) (si aici ma refer la zona satelor :p)
 

DeletedUser

hmm...cica vor sa dea atacuri "in haita" (imi suna cunoscut termenul) pe noi...fake si tot tacamul :D
Am auzit de tot felul de strategii savante elaborate de mari strategi si tot felul de comandanti de armate ...acum mai nou din Happy! s-au sculat generali puternici...hmm...nus' ce va iesi...probabil peste cateva luni voi iesi iar pe forum cu actualizarea statisticilor.
Pana atunci le urez replici destepte, un joc curat si mai ales sa nu uite de onoare si curaj :)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Maretul calaret, the famous player, the biggest user :))

Unde stateai ascuns strategul tati sitizan, ce-ar fi sa ma alatur iezilor.. m-ai zvacni si pe mine putin, asa-i ?
 

DeletedUser2711

E prima data cand postez ceva pe forumul mare si nu as fi facut-o nici acum, daca nu as fi observat noua tema deschisa de colegul si prietenul meu Sitizan.

Am zambit cand am vazut tema deschisa si comentariile pe care le-a pus.. :)

Pentru ca probabil jumatate din triburile de top 10 stiu ca noi, cei din Lupii... am avut sansa sa reusim sa facem ecou printre marii jucatori din lumea clasica, cu realizarile noastre ca si trib, ca si echipa. Cealalta jumatate va afla probabil acum, datorita acestui topic... :))

Vorbind despre conceptul de "echipa" si despre ce inseamna el pentru membrii tribului Lupii, as spune eu in primul rand ca el se caracaterizeaza prin comunicare, unitate, dusa pana la sacrificiul a zeci de mii de trupe din satele personale in scopul atingerii obiectivului unui singur coleg... sau predarea de sate proprii colegilor care sunt mai departe de zona de conflict, tocmai pentru a se putea bucura si ei de "vanatoare" si a construi mai departe in zona de granita atacurile atat de specifice lupilor: atacurile in haita !

Cred ca nu mai este nici un secret pentru nimeni ca succesul in acest joc de strategie este tocmai jocul in echipa, jocul in care membrii sunt uniti si la bine si la rau, jocul ce are la baza altruismul in detrimentul egoismului. Ori parerea mea e ca tocmai aceasta mentalitate de jucatori a inceput sa o aiba tribul din care cu onoare fac parte... realmente sunt multumit cand vad ca pe forum domneste o armonie constructiva, placuta, specifica unei familii formata din frati mai mari sau mai mici ... insa toti oameni inteligenti si puternici.

Am auzit ca in alte triburi realmente sunt discutii aprige si certuri pentru sate, la rubrica rezervari... in altele sunt framantari interne pentru functii de conducere, titluri sau influente in trib...

Ma intreb oare ce ar crede toti acei jucatori care se cearta pentru suprematie in tribul din care ei fac parte, daca ar sti ca la noi pe forum atat eu, cat si Sitizan, ca si conducatori si intemeietori, am facut topic, cu ceva timp in urma, in care am anuntat ca ne retragem din functiile de conducere, tocmai pentru a lasa loc lupilor tineri, indrazneti, dornici de actiune.. pentru a duce mai departe cu onoare steagul lupilor. Din start amandoi am subliniat ca vom acorda incredere celui care se va bucura de increderea majoritatii membrilor haitei. Fara partinire, fara discutii inutile, fara resentimente.... Pentru ca mentalitatea lupilor este:

Interesele tribului sunt sfinte -> TRIBUL ca si intreg este intotdeauna deasupra oricarui interes personal.

Si pana acum a functionat si functioneaza perfect aceasta mentalitate.
Au fost si sunt multe mesaje pe care le primim de la aliatii nostri dar mai ales de la adversarii nostri, in care ne felicita pentru echipa care suntem. In mesajele pe care le primim de la ei, citim acel regret pe care ei il simt, ca si jucatori.. pentru ca ei nu fac parte dintr-o echipa ce are o mentalitate ca a noastra.

Am pastrat si pastram in continuare mesajele pe care le primim, tocmai pentru a arata ca ceea ce spunem noi aici nu sunt vorbe mari aruncate pe un forum.

Si toate aceste luni pe care le-am petrecut aici, in acest spatiu virtual, oamenii pe care i-am intalnit, mesajele pe care le-am primit... unitatea si solidaritatea colegilor de trib si a aliatilor nostri, ma fac sa spun simplu si cu responsabilitate:

Domnilor,

Asu the Great va multumeste si se inclina cu respect in fata voastra.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

hmm...cica vor sa dea atacuri "in haita" (imi suna cunoscut termenul) pe noi...fake si tot tacamul :D
Am auzit de tot felul de strategii savante elaborate de mari strategi si tot felul de comandanti de armate ...acum mai nou din Happy! s-au sculat generali puternici...hmm...nus' ce va iesi...probabil peste cateva luni voi iesi iar pe forum cu actualizarea statisticilor.
Pana atunci le urez replici destepte, un joc curat si mai ales sa nu uite de onoare si curaj :)

:D Tot ce ai spus tu aici suna inteligent.. statistica este clar in favoarea voastra:D. Dar se stie ca 300 de membrii + academia.. nu pot face fata a 6 membrii. Guerillele au fost intotdeua mai bune ca o amrmata .. pana la un moment dat.. uitativa in istorie.. exemplu spartacus; haniball (cam ce sfarsit au avut toti incepand de la faptul ca s'au crezut invincibili)etc...

Referitor.. la cei care vin din happy.. o fi fost baietii total nubs da prinzand jocul pot avea idei; strategii te poti organiza cu ei sau ma rog cu unii pentru ca vreau sa faca ceva nou sa mearga n frunte..
 

DeletedUser

Nu pot decat sa stau in culise si sa aplaud cu gura cascata cele spuse de Asu the Great, eu stiu prin ce trec ei, am luat parte de mai multe ori la forumul lor (nu spionand) ci razand cu ei, mi-a facut placere, mi-as fi dorit si eu un loc acolo chiar daca ar fi fost sa renunt la toate satele aflate in pozitia actuala.. as fi facut-o ..

Nu pot decat sa ma bucur de povestea de prietenie si tot odata colegialitate sudata prin intermediul unui joc atat de .. "virtual"
Eu personal, Lupilor va feilicit pentru ce ati realizat, si sper sa continuati asa si sa dublati ascensiunea spre satele dusmanilor.
Multa bafta! Bunicuta!
 

Bogdan3L

member
Scor reacție
0
frumos topic, am citit tot :)
ce pot sa va zic e ca triburile micute si bine organizate au inceput sa-si faca simtita prezenta, ma refer in zona de razboi :)


bafta jucatorilor din tribul Lupii
 

DeletedUser

Ca de obicei, Asul ma lasa cu gura cascata!!!
Esti tu mai scump la vorba, dar si cand spui, le zici din inima. Eu pot spune ca am toata admiratia pentru Lupi, ma simt onorata ca ii cunosc si temporar le sunt aproape. Daca toate triburile ar fi unite si ar avea spiritul de "haita" pe care il au ei, jocul pe lumea clasica ar fi o adevarata placere. Daca nu as fi intr-un trib in care ma simt ca la mine acasa, as cersi un loc la voi...
 

DeletedUser

E o placere cand vezi asa ceva pe Forum.

Sper sa-ti vad ideile si stilul de comunicare atat de placut pe multe threaduri,Asu:).

Si mai este un Lup scump la vedere pe Forum:rolleyes:
 

DeletedUser10256

felicitari din partea mea pentru cei din Lupii. Ce au reusit sa faca e ceva extraordinar si de mult nam mai vazut un trib de 20 de membrii sa se mentine constant in jurul primelor 10 triburi.
Bravo si tineti-o tot asa!:D


Iar in United sunt oameni care se straduiesc si vor sa faca ceva dar din pacate nu prea sunt ajutati de ceilalti colegi...
 

DeletedUser

daca tot sa deschis acest topic cu United vs Lupii

United cant o sa vedem si noi de la voi un razboi puternic ?
Voi sunteti pe loc 3 si va luati la razboi numai cu triburi mici cu maxim 80-100 jucatori si aia au cel mai mult un jucator de 700.000 pct...

un razboi adevarat....nam vazut de la voi de 1 an.decand sa deschis lumea clasica cred..

si alianta sau PNA cu primele 20 de triburi ca sa fiti siguri ca rezistati pe lumea clasica ....

voi sunteti pe LC doar ca sa ziceti ca luati sate de barbari..si de la cei care se lasa de joc..pt ca se plictisesc....

Alianta cu EC dar si alianta cu PHX
alianta cu TUA dar si PNA cu WAR
alianta cu 300 dar si cu omerta si just

sunteti neutri la fiecare razboi adevarat....
 
Sus