M-goth contra Mib

  • Autor subiect DeletedUser29282
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

nu agit nimic , dar s-a implinit manevra de cind s-a pus la punct comunul acord de atac asupra ~ARM~ului , nu toata lumea e oarba :)


jucati-va jocul , ferice voua , cum poate fiecare
 

DeletedUser

ce intelegeti voi din asta:
(in trecut)SH+FRIEND=dusmani
(in trecut)MIB+FRIEND=aliati
MiB+SH=aliati
Mib+Arm=aliati
SH+arm=dusmani
MIB+Goth =dusmani
SH+Goth=aliati

o aiureala totala...dusmanii aliatilor nostrii ne sunt aliati si tot asa...poi si dc va mira faptul ca pika anumite aliante pe care voi le considerati stranse?...
 

DeletedUser

Mathewnr1 te-am rugat sa nu-mi raspunzi, tu nu vei intelege niciodata ca MIB a ales razboiul cu M-goth nu pentru ca au ales prieteni mai vechi, dar pentru ca M-goth era mai slab atunci, daca ar fi fost sa fiti voi mai slabi pe atunci va asigur ca va alegeau pe voi... Si asta ar intelege orice om care stie sa fie obiectiv...hai ca am plecat nu ai cui sa explici, pacat.

Mai TALIC tu esti sigur din TRANSNISTRIA de aia nu va da voie BASESCU sa calcati pamantul romanesc,nici nu iti mai raspund de acum inainte tie,pacaliciule
 

DeletedUser27753

auzi bmnc ce te-a facut ma rog pe tine sa crezi ca sunt din transnistria? si daca chiar as fi de acolo ce crezi ca acolo nu sunt oameni normali? ....si mai bine ai lasa tu politica la o parte, ai ceva sa zici despre mine in privinta jocului zi si nu o lua razna stii bine ca am dreptate la tot ceia ce a zis mai sus, dar nu o vei recunoaste niciodata.
 

DeletedUser

auzi bmnc ce te-a facut ma rog pe tine sa crezi ca sunt din transnistria? si daca chiar as fi de acolo ce crezi ca acolo nu sunt oameni normali? ....si mai bine ai lasa tu politica la o parte, ai ceva sa zici despre mine in privinta jocului zi si nu o lua razna stii bine ca am dreptate la tot ceia ce a zis mai sus, dar nu o vei recunoaste niciodata.

Nu a zis nimeni ca cei de acolo nu sint normali,doar ca tu ai prins caracterul infect ale unor membri M-GOTH,infect ma refer doar la cativa playeri din M-GOTH se stiu ei,dar am promis ca nu iti mai raspund,mai ales tie
 

DeletedUser

acest razboi era imposibil,ma refer la MIB Vs. M-goth.in primul rand zona de contact era infima fata de potentialul celor 2 triburi.faptul ca s-a stins conflictul...Lumea 6 merge mai departe.
 

DeletedUser

Eee o porcarie asta cu aliantele mai bine erau triburile mici ca atunci era viatza jocului ,nu acuma ne certam pe forum si restu dorm in tronul lor de o viatza de om :| :D
Totul este banal :|
Eu unul nu suport Aliantele :|
 

DeletedUser27753

Nu a zis nimeni ca cei de acolo nu sint normali,doar ca tu ai prins caracterul infect ale unor membri M-GOTH,infect ma refer doar la cativa playeri din M-GOTH se stiu ei,dar am promis ca nu iti mai raspund,mai ales tie

bmnc faptu ca am un comportament deosibit cu tine il stii foarte bine de ce, stii foarte bine ce ai discutat despre JHG pe la tine in trib si ca vroiai foarte mult un razboi cu noi si apoi ai avut indrazneala ca pe forumu comun intre JHG si MIB sa vii cu niste declaratii ca ne respecti, bla, bla....laso te rog mai moale despre caracteru meu mai bine te-ai uita la al tau ca te-ai facut de ras chiar in fata colegilor tai, apropo nu am zis nici eu ca toti cei din MIB sunt parsivi si ii lucreaza pe toti pe la spate, unii jucatori simpli a tribului MIB habar nu au ce conducere probabil ca aveau, tu macar ca un conducator a MIB-ului stii ca Adyssa cu BML marius a incercat sa va lucreze pe la spate? anume pe voi toti cei din MIB, habar nu ai ca acesti oameni au vrut sa bage academia MIB (pe cand exista) la noi in trib, cum ii barfeau ei pe atunci pe shelll, nu ai de unde sa stii aceste lucruri ca multi alti....Ca un aliat bun am refuzat pe atunci jocurile astea pe la spate, pentru ca si JHG a avut o academie care ne-a tradat si sti-am bine cei asta. Spunemi te rog JHG a recrutat macar un jucator din tribu dusman a tribului MIB?, iti zic eu ca poate nu stiii, ca niciodata nici din TL, nici din Friend, nici din Select chiar si din M-goth nu a fost luat nici un jucator de noi... v-am respectat din plin si ca rasplata ce am primit? ca voi mai tarziu sa ne lucrati pe la spate, frumos nu? Tu stii cati jucatori a recrutat MIB din LEX? jucatori atacati de noi si cand incercam sa discut cu shelll nu era nici un rezultat, nici un refugiat shelll la cererea noastra nu a concediat, intelegi nici unu... si pana la urma am auzit din partea conduceri voastre ca un act de propaganda si de a ponegri JHG-ul in fata membrilor MIB de a avea si sustinerea a intregului trib, ca cica JHG se comporta urat cu MIB, bla, bla... cu ce bre JHG sa comportat urat sau incorect cu MIB? ca trimitea sprijin acum la urma spre M-goth? pai voi in primu rand erati vinoveti de asta cu jocurile voastre murdare, de a lucra pe toti pe la spate...normal ca am sustinut un trib care stie ce este o alianta si daca incerci sa discuti cu ei gasesti limba comuna, faptu ca SH nu a gasit limba comuna cu M-goth este vina doar a diplomatului SH, foarte capabil in ghelemele....daca ai stii tu cate as putea eu zice despre MIB... pe cand din partea voastra chiar as vrea sa aud cu ce JHG a fost incorect fata de MIB sau chiar a unui alt trib. Simt ca degeaba totul asta scriu, dar ma scoti din sarite cu niste invinuiri nefondate.
 

DeletedUser11978

bmnc faptu ca am un comportament deosibit cu tine il stii foarte bine de ce, stii foarte bine ce ai discutat despre JHG pe la tine in trib si ca vroiai foarte mult un razboi cu noi si apoi ai avut indrazneala ca pe forumu comun intre JHG si MIB sa vii cu niste declaratii ca ne respecti, bla, bla....laso te rog mai moale despre caracteru meu mai bine te-ai uita la al tau ca te-ai facut de ras chiar in fata colegilor tai, apropo nu am zis nici eu ca toti cei din MIB sunt parsivi si ii lucreaza pe toti pe la spate, unii jucatori simpli a tribului MIB habar nu au ce conducere probabil ca aveau, tu macar ca un conducator a MIB-ului stii ca Adyssa cu BML marius a incercat sa va lucreze pe la spate? anume pe voi toti cei din MIB, habar nu ai ca acesti oameni au vrut sa bage academia MIB (pe cand exista) la noi in trib, cum ii barfeau ei pe atunci pe shelll, nu ai de unde sa stii aceste lucruri ca multi alti....Ca un aliat bun am refuzat pe atunci jocurile astea pe la spate, pentru ca si JHG a avut o academie care ne-a tradat si sti-am bine cei asta. Spunemi te rog JHG a recrutat macar un jucator din tribu dusman a tribului MIB?, iti zic eu ca poate nu stiii, ca niciodata nici din TL, nici din Friend, nici din Select chiar si din M-goth nu a fost luat nici un jucator de noi... v-am respectat din plin si ca rasplata ce am primit? ca voi mai tarziu sa ne lucrati pe la spate, frumos nu? Tu stii cati jucatori a recrutat MIB din LEX? jucatori atacati de noi si cand incercam sa discut cu shelll nu era nici un rezultat, nici un refugiat shelll la cererea noastra nu a concediat, intelegi nici unu... si pana la urma am auzit din partea conduceri voastre ca un act de propaganda si de a ponegri JHG-ul in fata membrilor MIB de a avea si sustinerea a intregului trib, ca cica JHG se comporta urat cu MIB, bla, bla... cu ce bre JHG sa comportat urat sau incorect cu MIB? ca trimitea sprijin acum la urma spre M-goth? pai voi in primu rand erati vinoveti de asta cu jocurile voastre murdare, de a lucra pe toti pe la spate...normal ca am sustinut un trib care stie ce este o alianta si daca incerci sa discuti cu ei gasesti limba comuna, faptu ca SH nu a gasit limba comuna cu M-goth este vina doar a diplomatului SH, foarte capabil in ghelemele....daca ai stii tu cate as putea eu zice despre MIB... pe cand din partea voastra chiar as vrea sa aud cu ce JHG a fost incorect fata de MIB sau chiar a unui alt trib. Simt ca degeaba totul asta scriu, dar ma scoti din sarite cu niste invinuiri nefondate.


Stiu din surse sigure ca nogocierile dintre SH si M-goth au fost duse de 4 jucatori din conducerea M-goth si doar unul din SH, diplomatul doar a deschis discutiile.
1. M-goth a fuzionat cu LEX(si dusmanii lor+SH)
2. M-goth a recrutat jucatori din ARM care erau in granita cu SH
3. M-goth a fuzionat cu JHG a doua zi dupa ce a fost lasat la liber de SH

Si te rog un lucru: Cand nu stii exact situatia te rog frumos nu iti mai baga nasul...

Cu respect un simplu player
 

DeletedUser

catre bmnc

Mai TALIC tu esti sigur din TRANSNISTRIA de aia nu va da voie BASESCU sa calcati pamantul romanesc,nici nu iti mai raspund de acum inainte tie,pacaliciule

Nu a zis nimeni ca cei de acolo nu sint normali,doar ca tu ai prins caracterul infect ale unor membri M-GOTH,infect ma refer doar la cativa playeri din M-GOTH se stiu ei,dar am promis ca nu iti mai raspund,mai ales tie

Cele doua postari iti apartin, ce as putea eu sau oricare cititor sa inteleaga decat ca, ori faci o imensa confuzie si asociezi TRANSNISTRIA cu M-GOTH ceea ce desi nu sunt psihiatru ma duce cu gandul la o conversie a realitatii intr-un joc si atunci mi-e teama ca e grav, ori, al doilea mesaj e o negare a primului, pentru ca ti-ai dat seama ca e o jignire gratuita care nu avea legatura cu jocul si ai vrut sa iesi oarecum bine dintr-o discutie care in mod categoric te-a depasit si foarte usor puteai fi blamat, asa ca imi arog dreptul de a-ti da un sfat si anume sa iti ceri scuze pentru postarea xenofoba, cat despre cat de infecti sunt unii sau altii corect ar fi sa privim in propria ograda inainte de a critica pe altii.
 

DeletedUser27753

Davyddoff am obosit sa scriu romane pe aici, as putea sa-ti scriu cu mult mai mult, dar nu are rostu, adevaru nu vreti sa-l stiti pentru ca nu va aranjeaza... deci am sa-ti raspund doar la cele trei puncte care ai scris mai sus.
1. LEX pentru SH practic nu a fost dusman si jucatori care au fost recurutati de LEX nici pe aproape nu aveau granita cu SH cel putin asa chiar zicea agerru din SH si pana la urma a avut tot dreptu M-goth sa recuruteze din LEX, toata lumea stie ca acest razboi a fost de la inceputul lumi. Ca dovada am sa-ti pun mai jos vreo 2 mesaje scrie de agerru despre LEX, as zice ca ati fost dusmani cu LEX doar la diplomatie acolo trecuti, nimic mai mult ala nu era un razboi.

aggerru în data de 28.03. la ora 17:45
am discutat stai linistit.si ni s-a dat cu flit.iar cu lex noi nu aveam granita.erau la dusmani pentru ca un destept de la ei ne-a transmis ca ne-a pus la dusmani :)
aggerru în data de 28.03. la ora 17:55
noi suntem in sud,lex era in nord.si intre noi erau 3 triburi.cat despre parsivitate aici ai dreptate.sunt multi tradatori pe lume si ar face orice ca sa ne dea in cap.

2. nu iti voi raspunde pentru ca nu stiu de unde a recurutat M-goth din ARM anume, nu eram pe atunci in M-Goth.

3. Fuziunea intre J-H-G si M-Goth s-a inceput pe 27.03.2010, PNA-ul Sh l-a rupt cu J-H-G pe 28.03.2010

Deci cine nu stie situatia?
 

DeletedUser9032

Vai, ce ne mai improasca lumea :)

Nu este frumos deloc ce faceti si cum vorbiti despre oameni pe care nu ii cunoasteti absolut deloc pe aici.

Sa va spun eu cateva lucruri ...

1. talic este unul din cei mai vertebrali oameni de pe l6, adica uitativa cum se vorbeste despre el si cum prefera el sa raspunda. - mai spun acest lucru deoarece suntem vecini de cand a inceput lumea si il cunosc cat de cat... :)

2. problemele cu jucatorii din arm, au fost, mie sincer nu mi se par normale dar din pacate nu stiu cine a fost cel care a vorbit in numele m-gothului si din ce motiv atunci cand le-a luat apararea si i-a tinut in trib. - daca eram la curent cu situatia atunci, nu ar fi ramas respectivii in trib - dar acum vine supozitia mea, cum ca SH, nu a fost determinat de acele recrutari sa ne ia de sub nas MIB-ul si ca ele nu au avut de aface cu ceea ce au facut RT si SH acest week-end.
Spun asta deoarece analizand mesajul
"aggerru în data de 05.04. la ora 14:33
sa zicem ca e un raspuns la recrutarile voastre din ARM.din cate am observat cei veniti din LEx la voi au cam inceput sa se impuna si fac cam ce vor la voi in trib.si poti sa privesti ca pe o viitoare declaratie de razboi.de ce nu?
vad ca voi va extindeti granita pe langa noi si incepeti sa ne blocati.nu vreau sa incep cu abureli de genul "recrutarile sunt o strategie de viitor" .sunt facute pentru a ne intari."

observ doua lucruri :
a. de cand decid si se impun cei din lex in privinta relatiilor diplomatice? - atunci, a fost pasata problema de la unul la altul pana a ramas fix nerezolvata, dar repet, daca eram in tema cu ce se intampla, zburau aia.
b. "vad ca voi va extindeti granita pe langa noi si incepeti sa ne blocati" - spune totul.

3. cat aveam sa ne batem cu un trib de 4 ori mai mic ca noi?:)

4. s-au intamplat, inseamna ca a fost sa fie, acum nu vreau eu sa par ca imi cer scuze pentru ce s-a intamplat sau ca incerc sa dreg situatia. acum ca baietii din arm sunt la noi, ii tinem, sunt ai nostrii, avem grija de ei si aia e, daca s-a intamplat asta este vom continua sa jucam pentru ca pana la urma este doar un joc, un joc extraordinar de frumos, frumusete creata tocmai de aceste situatii :) - sa vedeti ce linistiti sunt oamenii de joaca farmville :D


Asa ca, terminati cu jignirile, acuzatiile, imbarligarile, "ganditul inainte" ca sunteti destepti, supozitiile [ am facut si eu cateva mai sus :p ] pentru ca nu isi au rostul.


O seara frumoasa,

maculets
 

DeletedUser9032

Da, acum incepe un probabil razboi... inca nu s-a facut nici o declaratie in acest sens. Totusi topicul e inchis, MIB a pierdut :)
 

DeletedUser

As dori sa primesc confirmarea de la intemietor, va rog pentru a inchide acest topic
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus