[M~K] Vs. DaciiLiberi

DeletedUser

Ca sa nu mai postam aiurea si sa deviem de la alte subiecte o sa incerc sa fac povestea cat mai simpla si la obiect.

DaciiLiberi a spus:
Stati ca va arat eu un exemplar din [M~K] sa citez pe cineva cred ca era in stare sa trimita si cladirile la atac:

Curatare pe noapte:

Titlu LILIBU atacã ...
Expediat 22.02.08 03:09
Apãrãtorul a câºtigat
Noroc (din punctul de vedere al agresorului)
Ghinion

Noroc 16.0%
Moral: 100%

Bonus de noapte pentru apãrãtori

Agresor: LILIBU
Sat: M edieval Knights 4 (334|524) K53

Numãr: 0 0 4773 0 0 478 423 327 0 0 0 0
Pierderi: 0 0 4773 0 0 478 423 327 0 0 0 0


Un atac separat pe alt sat poate a crezut ca acolo imi tin trupele si il fentez mi-a distrus piata centrala cu cateva ore inainttea nobililor
itlu LILIBU atacã Polovragii Noi
Expediat 22.02.08 07:50
Apãrãtorul a câºtigat
Noroc (din punctul de vedere al agresorului)
Ghinion

Noroc 0.3%
Moral: 100%

Bonus de noapte pentru apãrãtori

Agresor: LILIBU
Sat: M edieval Knights 5 (333|519) K53

Numãr: 0 0 6603 0 0 339 224 245 221 48 0 0
Pierderi: 0 0 6603 0 0 339 224 245 221 48 0 0

Primul nobil:
Titlu LILIBU atacã ...
Expediat 22.02.08 08:56
Apãrãtorul a câºtigat
Noroc (din punctul de vedere al agresorului)
Ghinion

Noroc 22.7%
Moral: 100%

Agresor: LILIBU
Sat: M edieval Knights 7 (332|519) K53

Numãr: 4006 4125 0 4172 0 188 243 213 0 0 0 1
Pierderi: 4006 4125 0 4172 0 188 243 213 0 0 0 1

Al doilea:
Titlu LILIBU atacã ...
Expediat 22.02.08 10:07
Apãrãtorul a câºtigat
Noroc (din punctul de vedere al agresorului)
Ghinion

Noroc 7.0%
Moral: 100%

Agresor: LILIBU
Sat: M edieval Knights 2 (335|516) K53

Numãr: 0 0 4994 0 0 298 380 196 0 0 1 1
Pierderi: 0 0 4994 0 0 298 380 196 0 0 1 1

Al treilea:
Titlu LILIBU atacã In [M~K] sunt si jucatori?
Expediat 22.02.08 11:30
Apãrãtorul a câºtigat
Noroc (din punctul de vedere al agresorului)
Ghinion

Noroc 23.1%
Moral: 100%

Agresor: LILIBU
Sat: satul lui silviucc (337|517) K53

Numãr: 2781 2622 5866 2728 1 306 348 344 0 0 0 1
Pierderi: 2781 2622 5866 2728 1 306 348 344 0 0 0 1

Si ultimul:
Titlu LILIBU atacã In [M~K] sunt si jucatori?
Expediat 22.02.08 12:31
Apãrãtorul a câºtigat
Noroc (din punctul de vedere al agresorului)
Ghinion

Noroc 13.5%
Moral: 100%

Agresor: LILIBU
Sat: M edieval Knights 8 (337|523) K53

Numãr: 2635 2619 392 2727 0 0 0 45 0 0 0 1
Pierderi: 2635 2619 392 2727 0 0 0 45 0 0 0 1

Dilema mea: cum reusesc jucatorii ca el sa aiba 10-20 de sate?


Gangster Ray a spus:
Ca sa dezlegi misterul...

Stii cum au acei jucatori 10-20 de sate?


CUM TU NU O SA AI NICIODATA
__________________



DaciiLiberi a spus:
Doare cand vezi cat de noobi sunt jucatorii din subordinea ta. Doare cand incalcand PNA (trib cu onoare mare [M~K] - ul asta) 3 jucatori cu de vreo n-shpemii sate mai multe ca cele 5-6 amarate ale mele nu au fost in stare sa imi i-a nici un sat. Si daca erau curiosi: nu am avut sprijin! Poate te inseli un pic in ceea ce priveste cate sate voi avea sau nu voi avea niciodata dar asta este alta poveste. Poate voi avea sau am acolo unde tu nu ai fost in stare sa rezisti dar cred ca subiectul asta s-a fumat de foarte multa vreme pe forum.

Gangster Ray a spus:
Nu stiu despre ce pna vorbesti. Am dat destul de clar mesaj diplomatilor din cele 2 acvile ca s-a terminat pna-ul. Si l-am dat de vreo 2 zile park. Atacurile vad k sunt de ieri, deci care e problema? Nu vorbi tu de onoarea [M~K]-ului, cat timp te afli in Acvila. ) Intelegi tu ce e de inteles.

Gata cu off-topicul, dak ai chef de vorba deschide un topic nou si mai discutam acolo ce e de discutat.


DaciiLiberi a spus:
si nu ma refeream la atacurile de acum. asta este alt ceva. ma refeream la ce a fost in urma cu 2-3 saptamani cand v-ati facut ca ploua in timp ce ma atacati chiar daca era PNA. Dar asta e alta problema. Onoarea nu exista pentru unii.


Gangster Ray a spus:
ba exista dar tu ai plecat din Al knd nu a trebuit. Am vb cu marele Carpatius ala ) si nu a vrut sa te concedieze...i-am zis totusi k o sa te atacam, iar ei te-au umplut de trupe k si acum.. )

Cat despre atacuri te-as ataca eu, ca sa vezi k nu sunt toti din MK n00bi cum spui tu, pakt de moralul ala..43%, nu imi permit


DaciiLiberi a spus:
ragul meu...ai vazut cu ce atca oamenii astia? mmocano: daca as fi avut sprijin nu aveam cum sa las satul gol in fata unor atacuri si la altele sa ii omor nobilii (care au fost trimisi intercalat intre curatari)
viruss: satul gol la atacurile de curatare plin la nobili si la ultimul atac de curatare, daca aveam sprijin nu puteam sa ma joc asa cu el.
luc14s: a atacat pe un singur sat fara ca eu sa mai am atacuri si pe alte sate, mi-am masat toate trupele in acel sat. Fa un calcul numai cu 3 sate de aparare si tot ii rupeam cele 10 atacuri. 7000 7000 7000 de 3 ori si nu avea nici o sansa.

Asa ca nu incerca sa scuzi incompetenta unora cu banuiala ca am avut sprijin.


Bezzz a spus:
Cine vorbea de onoare...Unu care a iesit din tribul sau cand a vazut ca se nasuleste treaba si a dat fuga intr-un trib care avea PNA cu noi...Mai bine iti vedeai de treaba omule...


DaciiLiberi a spus:
Ce se nasolea omule? Am fugit de ce? Tribul in care eram s-a destramat, corect? ce ai fi vrut sa raman fara trib? Harta s-a reorganizat in zona aia asa ca am intrat intr-un trib. Explica-mi si mie de ce am fugit? Nu este vina mea ca voi va gandeati sa ma atacati dar nu ati facut-o la timp. Ghinionul vostru. Jucatorii care m-au atacat au mers pe burta o luna de zile ca sa se refaca. Maret trib sunteti voi. Onoare? Userul Gomez mai exista? tentativa de a prelua cu forta AL-ul ce a fost, tot onoare? Va doare cand vedeti ca un singur om va umileste jucatorii si va vin rapoarte rosii acasa! Sectiunea asta era de distractie, dar va atacati putin nu?

Cand s-a terminat razboiul dintre AL si Zimbri Gangster Ray impreuna cu Dan-Flo au incercat sa dea o "lovitura de trib" - Gangster Ray prin intermediului userului Gomez pentru care era sitter invitat de Dan Flo a intrat in trib si a incercat sa il preia. Pentru ca noi nu am vrut sa ne umilim si sa deenim o academie de mana a 14-a a [M~K]-ului lucrurile au luat alta intorsatura: Dan-Flo a format W[MK] si alaturi de el au mers o mare parte din membri, tribul AL se destrama. In aceasta perioada cei din MK se gandeau sa ma atace dar nu au facut-o. Dupa disparitia AL m-am alaturat Acvilelor cu care MK avea PNA. Faptul ca aveam PNA nu i-a impiedicat ca la 5 zile de la intrarea in Acvile sa declanzese atacul. Asta s-a intamplat in urma cu o luna cand trei jucatori mi-au rezervat toate satele pt maxim 10 zile. Din pacate pentru ei nu au reusit.

Onoare? Aveti curajul sa vorbiti de onoare? Haideti sa vedeti cum se contrazic oamenii MK-ului pentru a-si ascunde neputinta si incompetenta:

Titlu oricum nu scapi
Partener de discuþie virus060606
Rãspunde Trimite mai departe ªterge Exportã
» Mãrirea câmpului
» Micºorarea câmpului
virus060606 în data de 01.02. la ora 23:36
stai lin!!!

virus060606 în data de 23.02. la ora 13:25
:)),oricum nu erai o atractia prea mare pt mine satele tale,le cuceream si cam atat.nu aveam unde sa ma extind.oricum cu armatele tale de rahat c le-ai trimis nici macar nu mai zgariat.oricum dak nu te cucereste rpd anastasia,o voi face eu!!!

Pai dupa ce ti-ai luat teapa normal ca nu te interesau satele mele si nu erau o atractie.

LILIBU în data de 21.02. la ora 22:16
cred ca mai bine imi lasi nie satul,decit la alti.gindestete.

LILIBU astãzi la ora 21:21
ce mai faci?te mai disrezi?imi lasi satul?

Daca cu trupele nu a fost in stare sa il cucereasca incearca si asa. Dar ar trebui sa se grabeasca pentru ca ii expira rezervarea si ramane cu pagube multe.

Asadar domnilor onorabili din MK nu va mai laudati ca sunt mari si tari pentru ca printre voi aveti foarte multe uscaturi.
 

DeletedUser1647

Domnule, nimeni nu s-a laudat ca suntem mari si tari. Am mai zis si o mai zic suntem niste N00bi de mana a14-a si ne mandrim.

O zi buna in continuare.
 

DeletedUser

Titlul mesajului: sa vezi c jucatori ai starnit pe tine........

virus060606 în data de 22.02. la ora 10:12 o sa mori pt k ma ataci!!!!

Colegii tai spun alte lucruri.
 

DeletedUser

Asadar domnilor onorabili din MK nu va mai laudati ca sunt mari si tari pentru ca printre voi aveti foarte multe uscaturi.

Domnule DacLiber... te intreb asha in o doara ce faceai pe 15 iunie cand s`a deschis lumea 2 si se infiinta Mk?

Ai avut vreodata idee cati oameni de onoare au fost in acel trib? Nu mai lovi in numele unui trib ci da nume si fii la obiect...

Nu cred ca ti`ai castigat tu dreptul sa stropesti cu noroi un nume de care noi ,cei care am fost sau suntem acolo, suntem mandri.

Asa e orice padure are uscaturi , dar nu e o padure de uscaturi de asta te asigur eu...
 

DeletedUser

Bine spui: au fost in acel trib. Un trib onorabil din punctul meu de vedere este un trib care are coloana vertebrala de la un capat la altul. Intreb unde era MK in perioada in care pe harta exista Imperiul Wrath?

Ca sa citez pe cineva referindu-se la alta situatie dar vorbind in general:

Tzepes a spus:
Eu vreau doar sa-mi spun parerea in general ca raspuns la speta, exemplul, cazul de fata prezentat: CONDUCEREA UNUI TRIB REFLECTA ACEL TRIB DECI DACA CONDUCEREA E CONSIDERATA SLABA, IRESPONSABILA, IMATURA, NEONORABILA, ETC ETC LA FEL VA FI CONSIDERAT SI TRIBUL CONDUS DE ACEA/ACELE PERSOANE!

Si in ceea mai mare parte are dreptate. Atata timp cat Gangster Ray este un om lipsit de onoare lucrul acesta se rasfrange si asupra tribului pe care il reprezinta.

Am fost in conducerea unui trib pe aceasta lume si am plecat in momentul in care mai eram patru membri in el: 2 oameni cu 0 puncte si inca unul pentru care eram eu sitter. Asta inseamna coloana vertebrala sa stai si sa lupti pana la capat pentru un crez si pentru niste valori. Aduc aminte de tribul KGN care s-a infiintat din prima zi a lumii 2 pentru ca acest trib a facut parte din Familia Dacia. In urma cu cateva luni Familia Dacia si Familia MK erau infratite, iar la profilul MK aparea Familia MK si Familia Dacia sunt aliate. In doua randuri i-am scris lui Gangster Ray in calitate de reprezentant al tribului KGN aducandu-i la cunostina ca membrii lui ii ataca pe colegii mei chiar daca eram infratiti. Nu am primit un raspuns nici pana in ziua de azi. Aceasta practica a incalcarii PNA-urilor si aliantelor se pare ca este o practica veche pentru conducatorul MK asa ca nu se justifica ceea ce spui tu.

Daca vrei sa te convingi acest trib inca exista, are un simgur membru, chiar daca are 0 puncte, si la descrierea lui inca apare scris: ca acel trib a fost aliat cu MK. --> http://ro2.triburile.ro/guest.php?screen=info_ally&id=234
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

sa'ti raspund eu unde a fost MK'ul..In wrath a fost..fosti membrii ai mk'ului au ajutat la formarea acelui imperiu(bineinteles cu ajutorul altor triburi)..Din cate vad nu te'a jignit nimeni asa ca nu te lua de numele acestui trib...Sincer parerea mea e ca ar fi mai bine sa "dansezi "cu paladinul..decat sa te dai mare pe forum...crezi ca ajungi vedeta..dute la protv frate...Atat am avut de zis.
 

DeletedUser

Chiar ce vroiam sa aud: MK a fost in Wrath deci sa nu vorbeasca Am00nra de infiintarea tribului in prima zi si ca acesta este un trib cu onoare. Un trib cu onoare ramane fidel pana la capat crezului pe care il are nu se schimba dupa cum bate vantul azi intra intr-un imperiu pentru ca e mare si tare cum se destrama redevine MK care s-a infiintat pe 15 iunie.

Nu multumesc, nu ma intereseaza protv si sa devina vedeta. Nu ma dau mare doar prezint faptele. Spun ca am fost atacat de jucatori incepatori, nu ma dau mare, rapoartele vorbesc.
Jignire? Hmmm am adus destule argumente prin care am aratat ca tribul este lipsit de onoare. Tu ce argumente ai?

Poate nici tu nu cunosti intelesul:
ONOÁRE, (5, 6) onoruri, s.f. 1. Integritate moralã, probitate, corectitudine; demnitate, cinste. ♢ Câmp de onoare = câmp de luptã pe care ºi-au dat viaþa cei care au luptat pentru apãrarea patriei. ♢ Loc. adj. De onoare = a) demn de încredere, cinstit, onest; b) care angajeazã cinstea, demnitatea cuiva; c) onorific. ♢ Expr. Pe cuvântul meu (sau tãu etc.) de onoare sau pe onoarea mea, a ta etc. = formulã folositã pentru a întãri o afirmaþie sau pentru a garanta respectarea unei promisiuni. 2. Reputaþie, prestigiu, faimã, vazã. ♢ Expr. A face (cuiva) onoare = a servi (cuiva) spre laudã, spre falã; a onora. ♦ Mândrie, demnitate. 3. Preþuire deosebitã, consideraþie, respect, stimã. ♢ Gardã de onoare = gardã simbolicã instituitã în semn de respect cu ocazia unei anumite solemnitãþi. (Ieºit din uz) Panou (sau tablou, tabel etc.) de onoare = panou cu numele (ºi fotografiile) salariaþilor unei întreprinderi sau a unei instituþii evidenþiaþi în muncã. Cavaler (sau domniºoarã) de onoare = persoanã care însoþeºte mirii la ceremonia cununiei. Doamnã (sau damã) de onoare = doamnã ataºatã unei regine, unei prinþese. ♢ Loc. adj. De onoare = de frunte, de cinste. ♢ Loc. adj. ºi adv. În onoarea cuiva (sau a ceva) = (care se face) pentru a cinsti pe cineva (sau ceva). 4. Favoare, cinste. ♢ Expr. (În formule de politeþe) A avea onoarea sã... (sau a...) = a avea cinstea sã... A face (cuiva) onoarea sã... (sau a...) = a face (cuiva) favoarea de a..., a face cinstea de a..., a socoti demn de... (Fam.) Am onoarea (sã vã salut), formulã respectuoasã de salut. Nu am onoarea = nu cunosc, nu ºtiu. 5. Manifestare a stimei, a consideraþiei pentru cineva, exprimatã prin semne de cinstire, de respect; p. ext. (la pl.) ranguri, demnitãþi. ♦ (Mil.; de obicei cu verbele „a da“, „a prezenta“; în forma onor) Prezentarea armei în semn de salut la întâmpinarea unei autoritãþi militare sau civile superioare, la paradã, la înmormântare etc.; semnal de goarnã care însoþeºte de obicei aceastã prezentare. ♢ Expr. Pentru onor! = comandã pentru darea onorului. A face onorurile casei = a-ºi îndeplini îndatoririle de gazdã la o recepþie, la un bal etc. 6. (Înv.; în forma onor) Poziþie socialã, rang. ♦ (La pl.) Figurã mare (damã, valet, rigã, as) la unele jocuri de cãrþi. [Var.: onór s.n.] – Din lat. honor, -oris, fr. honneur, it. onore.
Sursa: DEX '98


P.S. "frate" foloseste cand te adresezi celor din anturajul tau.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

lasa -ma cu dex-ul ca sunt profesor in viata de zi cu si patrunzi pe un teren cam miscator....


Valoarea ta sta in cele 3 sate pe care le mai ai, aici se vede valoarea jucatorului DaciiLiberi ...

Dar inca odata s-a demonstrat ca acei jucatori care nu prea au nimic in comun cu triburile.ro compenseaza prin faptul ca au gura mare...


MK a fost in wrath din o greseala care a facut-0 gangster si o recunoaste... stai linistit, ne`a "murit" primul trib dar nu a murit si spiritul....

Hint1

Cauta in dex explicatia ptr cuv. spirit...

Hint2

Nu ma cauta pe lumea 2 ca joc sub un alt nume si am de 12 ori mai multe sate ca tine...
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Valoarea nu sta in numarul de sate. Te rog sa imi dai o definitie a valorii in jocul triburile? Daca iei in considerare clasamentul ai dreptate, daca ei in considerare alte criterii nu ai dreptate. Si tu nu ai de unde sti care sunt criteriile dupa care sunt sau nu satisfacut de acest joc. In conditiile in care am inceput sa dau delete la cont pe toate lumile cate sate mai am sunt complet irelevante.

Argumenteaza: Dar inca odata s-a demonstrat ca acei jucatori care nu prea au nimic in comun cu triburile.ro compenseaza prin faptul ca au gura mare... In lupta unu la unu cu arme egale nu stiu care ar fi rezultatul sau daca ai reusi sa imi faci ceva.

Si ceea ce face fiecare din noi in viata reala este complet irelevant. Intrebare: Profesor de limba romana?
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

sincer cred ca nu te`ai indoi de valoarea mea... lasa "spurcatul" numelui MK si te las si eu in pace... Daca ai probleme cu MK asta nu inseamna ca "Regele Meu" Gangster Ray este om fara de onoare... Te asigur eu ca e om de onoare pt ca iul cunosc din viata de zi cu zi...
 

DeletedUser

Nu`ti argumentez cu nimik... Dar ca idee pe triburile.ro "stapanii" iau sate iar "cateii" latra...
 

DeletedUser

si intr-adevar valoarea morala nu sta in numarul de sate; aici ai dreptate...
 

DeletedUser

Ca idee, imi pare rau pentru ca sunt lucruri pe care nu le pot spune. Dar te inseli amarnic daca tu crezi ca sunt un jucator slab.
 

DeletedUser

Imi cer scuze de la tine daca te simti frustrat... sau jignit.. Ideea este ca sunt co-fondator MK si numele imi apartine in o masura la fel de egala cu cea a lui Gangster....
E problema ta daca ai ceva personal cu cineva din Mk dar nu`mi terfeli numele...
 

DeletedUser3902

M-a distrat topicul asta nespus de mult...Of of of...Lasa Dacule ca ii sun pastia de la CNN sa te dea la stiri...Uauuuu c meker esti...Ai rezistat unor atacuri...K tine vreau sa fiu kand o sa fiu mare...Da mai bine nu...Mai bine k Gangster.Onoare???Sa fim seriosi...Onoare nu mai exista de mult in viata reala dabia intr-un joc...Frate traieste-ti viata....Da inceput nou si mai iesi afara din casa sa vezi dak gasesti onoare pe undeva...Iti zic eu...Nu o sa gasesti...
 

DeletedUser

Voi nu intelegeti nimic mai baieti. Eu chiar imi traiesc viata chiar ies din casa. Drept dovada am cateva amarate de sate de care ma ocup cand am timp, drept dovada imi sterg contul pe alte lumi...din cauza asta ma retrag cu fruntea sus pe aceasta lume. Nu mai este nicaieri onoare? Pai asta este si ideea domnul meu: traim o viata plina de violenta si plina de nenorociri si nu din vina noastra, aici avem posibilitatea sa demonstram ca suntem oameni si nu doar pentru ca avem degetele mari opozabile si mergem in doua picioare. Voi astia cu jdemii de sate va uitati dimineata in oglinda sa vedeti ce cearcane aveti? Apropos afara a venit primavara ati avut timp de o plimabre in parc la sfarsit de saptamana, sa iesiti cu un amic o amica, sotia sau copilul? Nu prea cred. Lasa ca nu e nevoie de CNN prin natura muncii pe care o am nu e nevoie de ajutorul nimanui sa apar pe TV.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

ca M~K nu au cuvant stie mai multa lume :) dar nu asta e problema mea. asta e problema tribului M~K. iar tribusoarele care au acceptat sa intre in marea familie M~K sa fie cu atentie. dar la fel nu e problema mea nici aspectul asta.


problema mea e :
am00nra - in joc ce id ai ?
exista un jucator minuscul pe nume "am00nra" dar are doar un satuletz si e la marginea lumii - pe K51. oare chiar mai joaca am00nra sau exista un individ cu reale calitati :p care isi ascunde identitatea reala din diverse motive ?

asta ma intereseaza. :) doar de curiozitate sa vad cine il ridica asa mult in slavi pe gang ... cum ca e plin de calitati. (nu ca eu le-as confirma sau infirma calitatile susnumitului sef) dar mai sunt si altii in tribul M~K care e plini de calitati - poate mai plini decat gangsterul. si poate gangsterul e doar afisul care sa scoata ochii celor care nu cunosc povestea reala.
 

DeletedUser

zeer despre am00nra atat iti pot spune ca are cam atatea sate cat ai si u si aproximativ atatea puncte.acu ramane la alegerea lui daca iti va spune cine este..
Si calitati iti pot spune eu ca are..ca il cunosc foarte bine si in viata reala..El a pus bazele unui mic trib care acum a ajuns in top 20..si ink suntem in crestere...
 

DeletedUser

:eek: toata lumea poate fenta atacul principal si sa aduca trupele pentru nobil, cel mai usor mod de a scapa cu pagube minime, asta e, a gresit si LILIBU in legatura cu asta, dar nu cred ca ar fi corect fata de el si fata de trib sa postezi pe forum aceasta fapta "mareata", daca toti cei care sunt atacati ar posta pe forum faptul ca au scapat intregi si ca au batut jucatori mai tari decat ei, moderatorii nu s-ar mai dezlipi de calculator cu treaba, nu inteleg care e problema ta cu [M~K], poate o spui aici pe forum, sunt in [M~K] si sunt curios de ce urasti asa de mult tribul, mi se pare un gest imatur sa faci asemenea chestii...
 
Sus