[M~K] vs. =STR=

  • Autor subiect DeletedUser1647
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser1647

Distrugere prin berbeci: Zidul a fost distrus de la nivelul 20 la nivelul 0
Distrugere prin foc de catapultă: Tăietori de lemne distrus de la nivelul 30 la nivelul 27
=))))=))))
Spuneati ceva despre [M~K]??? Uitati jucatorii, vaiiii nu mai pot =)))
Explicati-i voi "prostutului" unde se fixeaza tinta catapultelor. =)))
Nu mai vreau sa aud nimic. N-ai cu cine...=)))

Si eu care credeam ca tu gandesti ca stii cate ceva de jocul asta. M-ai dezamagit...

1. Nu stie? buna gluma asta.. arata si tu un raport in care ati facut asa ceva la cnw din mk, la care ati distrus o cladire si atunci **, ok?

2. Cum poti pune aici clasamentul sa aratati ca voi sunteti pe 5 si ca sunteti de 2 ori mai multi oameni decat noi si ca aveti puncte de 2 ori cat noi cand statistica arata ca noi va suntem superiori. Sincer... eu sa stiu ca sunt mai mare ca cnw si acela sa ma faca... as baga capul sub plapuma si as lasa-o asa... dar se pare ca te-am citit gresit.


Side 1:
Tribes: [M~K]
Players:

Side 2:
Tribes: -ML-
Players:

Timeframe: Dintotdeauna

Număr total de cuceriri împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 107
Tabăra 2: 26
Diferență: 81

image.php


Numărul total de puncte al cuceririlor împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 748,256
Tabăra 2: 213,438
Diferență: 534,818

image.php


Dc nu vreti sa va rezumati la statistici, sau nah stiu ca nu puteti sa va rezumati la astea ca va pun intr-o lumina proasta... veniti si voi cu ceva argumente contradictorii.. dar nu ca pana acum... bazate pe niste dovezi adevarate...
 

DeletedUser3627

Agresor: larybr
Sat: >>(9)<< (780|546) K57

Număr: 0 0 5482 0 100 0 2181 0 500 113 0 0
Pierderi: 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0


Apărător: laurx2000
Sat: 04.16-Sucidava (750|441) K47

Număr: 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
Pierderi: 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0

Religie: Unităţile au fost credincioase



SpionajResurse spionate: 327.004 277.218 328.123
Clădiri: Clădirea principală (nivelul 24)
Cazarmă (nivelul 25)
Grajd (nivelul 5)
Atelier (nivelul 3)
Curte nobilă (nivelul 1)
Fierărie (nivelul 20)
Piaţa centrală (nivelul 1)
Statuie (nivelul 1)
Târg (nivelul 20)
Tăietori de lemne (nivelul 27)
Mina de argilă (nivelul 30)
Mina de fier (nivelul 30)
Fermă (nivelul 30)
Magazie (nivelul 30)
Ascunzătoare (nivelul 3)

Prada: 57.474 48.723 57.673 163870/163870
Distrugere prin berbeci: Zidul a fost distrus de la nivelul 20 la nivelul 0
Distrugere prin foc de catapultă: Tăietori de lemne distrus de la nivelul 30 la nivelul 27
=))))=))))
Spuneati ceva despre [M~K]??? Uitati jucatorii, vaiiii nu mai pot =)))
Explicati-i voi "prostutului" unde se fixeaza tinta catapultelor. =)))
Nu mai vreau sa aud nimic. N-ai cu cine...=)))


Scopul acelui atac a fost simplu sa-l determine pe aparator sa se apere sau daca nu il face sat de barbari . Poate nu il intereseaza acel sat , poate vrea sa-l enerveze , nu mai priviti numai la ce vreti . Lemnul e cel mai important cand produci defensiva asa ca e o alegere buna .
 

DeletedUser

=)))
Ray "Misterio"... cere-i rapoartele lui vonauff ;)
Acolo vezi deranj amice... ce face larybr e mizilic, din moment ce jucatorul s-a lasat =)))
---
Acum, hai sa discutam despre statistici. Uite pustiulica, vad ca tu nu stii la calcule.
Tribul cu 300 jucatori contra trib de maxim 150 este 2/1... okey? De aici reiese:
300 jucatori (ML)= 7000 sate
150 jucatori (M~K)= 3700 sate.
---
Acum... voi ati luat 107 sate din 7000. In razboiul cu voi(impropriu spus razboi) ramanem cu 6893 sate. Okey?
Noi am luat 26 din 3700. Voi veti ramane cu 3674. Okey?
---
Fa tu calculul mai departe si pune aceleasi pierderi saptamanal... Vezi ca la un moment dat, veti ramane 10 jucatori in trib, iar noi 30-40. ;)
---
Statistica ta suna a "nimic"...;)
Hai b-bye. Invatati sa calculati statisticile inainte de a le arunca cu atata "importanta". =))
Momentan sunt impresionat de K25, poate voi ajunge vreodata si in K48, asa veti vedea valorile ML, deocamdata rupeti-va atacurile.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser8140

:)) asta nu-i nimic, nimic nu se pierde regulat, aici conteaza cat sti sa joci nu se pierde regulat pana se ajunge la 0 sate dimpotriva, 100 playeri vs 300 si au facut un scor frumos cu toate cele 7000 sate ce le aveti in spate, ca au pierdut 26 nu conteaza ca nu pierd regulat 26 sate in razboi
 

DeletedUser

:)) asta nu-i nimic, nimic nu se pierde regulat, aici conteaza cat sti sa joci nu se pierde regulat pana se ajunge la 0 sate dimpotriva, 100 playeri vs 300 si au facut un scor frumos cu toate cele 7000 sate ce le aveti in spate, ca au pierdut 26 nu conteaza ca nu pierd regulat 26 sate in razboi
Noi insine nobilam jucatorii de acolo, deci nu conteaza. Nobili de-am avea ar fi excelent. Iar despre ei(M~K) sunt copii, ei nu gandesc ca peste 2 luni poate 10-20 de la ei vor fi la noi. Sau invers... dar noah.;)
 

DeletedUser8140

pai inseamna ca razboiul asta e un fel de pac-pac ma-ntelegi? o data la saptamana se schimba echipele si bazele? :))
 

DeletedUser

Scopul acelui atac a fost simplu sa-l determine pe aparator sa se apere sau daca nu il face sat de barbari . Poate nu il intereseaza acel sat , poate vrea sa-l enerveze , nu mai priviti numai la ce vreti . Lemnul e cel mai important cand produci defensiva asa ca e o alegere buna .
Nu! Eroare. Scopul unui atac totdeauna este sa cauzeze efectul cel mai devastator posibil.
Tinta catapultei in mod excelent ar fi fost... stiu jucatorii ce. ;)
Sa cauti scuza unui jucator mediocru este ca si cum te-ai contrazice singur. :D
Omul nu stie si "basta".
---
Iar lansarile de trenuri nobili spun valoarea jucatorilor. Ma indoiesc ca exista cineva in M~K, capabil sa lanseze 4-5 atacuri in maxim 8 sutimi de secunda. ;)
 

DeletedUser8140

Shotgun scuza-ma ca nu inteleg, adica voi ati inceput razboi pentru lemn? :-/
Si cum zice nervosul, nu ataci numa sa aiba ala atacuri, sa ii iei satul, desi eu am atacat cateodata playeri mici asa aiurea, am dat cateva atacuri de plictiseala dar nu in orice caz sa il fac sa se apere, sa il distrug
 

DeletedUser6558

De fapt, eu am citit o dată undeva o strategie, atacarea unui jucător în scopul de a-i demola complet satele, în scopul de a aduce panică în rândul colegilor săi, şi de a destabiliza planurile de apărare ale tribului respectiv. Pare o tehnică viabilă.
 

DeletedUser8140

pai in cazul asta mi-ar fi scarba sa trimit nobili acolo, n-am ce face numa sa ridic cladiri din nou? :)) Strategia asta e funny dar nu o aplic, in schimb cand mi se pune pata dau pe curtea nobila daca respectivul a incercat sa trimita si el atacuri si nobili pe alte sate de-ale mele :)
 

DeletedUser3627

daca ataci un user cu 50-60 sate poate da rezultate sa demolezi un sat .
Poti gasi destui pe harta cu sate mai izolate care stii ca nu pot avea religie decat cu biserica acolo , nu il nobilezi , ii dai jos zidul , biserica , ferma si cladirea principala .La ipresia artistica poti sa dai jos si targul si una din mine ca sanu aiba ce sa faca cu resursele , sa stea cu ele in rosu .
Ar construi el , dar nu are lemn , ar face armata dar lemnul lipseste , ar face targ sa mute resurse dar il tine limiat de populatie , tot cu ferma trebuie sa inceapa si merge greu cu cladire principala lvl 1 .
In afara de asta daca il ataci acolo , inseamna ca se apara fara religie si fara zid , si gasesti destule triburi cu lideri carismatici care sa ceara suport prin circulare , ceva de genu " satul X a fost smuls de la dusmani , este in mijlocul lor , o sa ne ajute enorm dar acum are nevoie de defensiva de la voi , fiecare trimite cate 500,500,500" . Incepe lumea sa trimita acolo si tu ataci ca un nesimtit la fiecare 10 minute dar nu nobilezi si prinzi pe acolo 1500,1500,1500 in sat , fara religie si fara zid inseamna macel , cu pierderi minime . Si trimit aia din trib si de la 3 zile distanta si numai rapoarte rosii vin inapoi . Parerea mea e ca le umbli putin la moral , in afara de asta ce moare acolo nu se mai apara in alta parte si asa mai departe , plus ca dupa un timp trimiterea de suport nu mai functioneaza .
Pana la urma daca vrei sa privesti in ansamblu gasesti suficiente motive sa si darami .

Pe curtea nobila dai cu fake , 5 catapulte +40 spioni , si sa-l vad eu pe ala care a eschivat odata si ai dat jos 15-20 de curti , pe al doilea atac cine mai eschiveaza .
Mi se pare o aberatie sa fie atacata piata centrala , am vazut pe multi ca ataca piata centrala . de ce sa ataci piata centrala , daca iti evita atacul de curatire , oricum trebuie sa anuleze comanda inainte de atac ca sa se si intoarca armata pana la nobili, asa ca e fix inutila.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

daca ataci un user cu 50-60 sate poate da rezultate sa demolezi un sat .
---
=))
1. Daca ataci un jucator cu 50-60 sate faptul ca ii demolezi un sat impresioneaza in faza primara a unei lumi. Cum nimeni nu are 50-60 sate la inceputul unei lumi, cand e cel putin de avansata lumea ca aici in L9, crede-ma ca ma duc sa beau o bere si las satul exact cum a fost distrus. Apoi cand revin ma asez frumusel si "zidar" ma numesc. :D
Asta-i buna, moare lumea ca-mi construiesc singur casa?
1 singur atac indiferent ce contine, nu prezinta pericol.
---
Mi se pare o aberatie sa fie atacata piata centrala , am vazut pe multi ca ataca piata centrala . de ce sa ataci piata centrala , daca iti evita atacul de curatire , oricum trebuie sa anuleze comanda inainte de atac ca sa se si intoarca armata pana la nobili, asa ca e fix inutila.
2. Atac real urmat de 4 nobili, totul in 5-8 sutimi de secunda nu se poate eschiva decat foarte greu.
Satul are trupe proprii... piata centrala cazuta impiedica asa-zisul "dodge". =))
Nimic deosebit pana acum, insa daca nu cade piata centrala nu te mira ca nobilii finali mor subit fara sa realizezi de ce. :D
 

DeletedUser8140

Mi se pare o aberatie sa fie atacata piata centrala , am vazut pe multi ca ataca piata centrala . de ce sa ataci piata centrala , daca iti evita atacul de curatire , oricum trebuie sa anuleze comanda inainte de atac ca sa se si intoarca armata pana la nobili, asa ca e fix inutila.

Am jucat sa o citesc si pe asta, deci sa inteleg ca tu nu dai atacuri sa zic la secunda sau macar la 1,2 minute nobilii dupa curatare macar, cu piata centrala sparta in situatia asta cum zice nervosu nu mai poti face "dodge" si poti face cu mana la sat
 

DeletedUser

Am jucat sa o citesc si pe asta, deci sa inteleg ca tu nu dai atacuri sa zic la secunda sau macar la 1,2 minute nobilii dupa curatare macar, cu piata centrala sparta in situatia asta cum zice nervosu nu mai poti face "dodge" si poti face cu mana la sat

eu unu am putut face un "dodge" ianinte de spargere insa foarte greu!
 

DeletedUser

am un prieten care sta cu cronometru la aia care sparg piata centrala si dupa dau nobili...si tot asa castiga :))
PS: oricum la unu care stie sa se apere te chinui foarte mult sa i iei un sat...
 

DeletedUser8140

Pai da daca e on si calculeaza bine e greu, dar daca prinzi un mic lag pe server te-ai ars in cazul in care vine curatarea si sparge piata si la 1 secunda vin nobilii trenulet :) atunci ADIO si n-am cuvinte
 

DeletedUser

nu e chiar asa de greu daca ai 3-4 sate langa, ca trimiti sprijin si de pe alea ca sa fi sigur ca omori nobilii in caz ca ratezi la piata centrala sa fentezi...
 
Ultima editare de un moderator:
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus