M.T. si O.S.

DeletedUser

in ultimul timp s-a tot vorbit de tribul M.T. si practicile lor neortodoxe... solicitarea sittingului si pe urma cedarea satelor fara trupe liderilor si "trupei" cu vechime in M.T.
am primit si cateva mesaje prin care se justificau... cum ca toti au vrut sa le lase satele, desi pe forum erau cativa pagubiti care se planceau de asta.

azi, aduc in prim plan o alata situatie nedemna pt un trib ca M.T.! un trib care se vrea unul elitist, unul de onoare cu principii solide!
au declarat razboi tribului O.S. doar ca au uitat sa mai trimita si declaratia. au anuntat in trib ca suntem inamici, ne-au trecut la inamici dar s-au gandit ca e mai bine sa nu-i anunte si pe inamici. pretextul? e neoficial razboiul! :D ... adica daca treci un trib la diplomatie la inamici si anunti tot tribul tau ca esti in razboi dar nu-ti anunti inamicii clar e un razboi neoficial.

nu avem probleme cu inamicii. suntem un trib care s-a invatat cu multi inamici si care stie sa joace doar daca are inamici cat mai multi. chiar daca suntem inamici asta nu inseamna ca trebuie sa dispara respectul si onoarea... ca trebuie sa ne becalizam.

uram multa bafta tribului M.T. si o sa ne asiguram sa regrete aceasta lipsa de fair-play
 

DeletedUser

stiti foarte bine ... nu noi am fost primii care v-am trecut la inamici ci voi ...
 

DeletedUser1959

stiti foarte bine ... nu noi am fost primii care v-am trecut la inamici ci voi ...

eu unul zic ca va era beat spionul..acum ramane de vazut ce faceti cu el...la asta nu cred ca merge faza cu sitterul.
As posta niste mesaje aici dar prefer sa ne rezolvam divergentele pe campul de lupta.Imi pare rau pentru ca erau niste oameni acolo pe care ii credeam diferiti de restul...insa punctele vorbesc.Pana la urma e doar un joc..pierdem,castigam tot acolo suntem...numai ca jocul asta scoate din noi adevarata fata.
Spor la cuceriri
 

DeletedUser

@alexutzu29: aici ai primul anunt in tribul O.S. legat de razboiul cu tribul M.T.

"LizardKing astăzi la ora 19:41 Citat Prelucrare Şterge
22.04.2008 - ne-a fost declarat razboi de tribul M.T.

mai exact au anuntat in tribul lor ca sunt in razboi cu noi si ne-au trecut la inamici dar pe noi au uitat sa ne anunte. s-au gandit ca ne lovesc pe la spate si castiga repede razboiul. o sa plateasca pt asta!"

te rog sa te uiti si la ora la care am postat anuntul pe forum. mai jos ai si discutiile in urma carora am aflat de isprava voastra.


"bogdyone astăzi la ora 19:10 Citat Prelucrare Şterge
neoficial M.T. ne-a pus la Dusmani, ca sa ne vada mai bine este explicatia.
Cum spuneam e neoficial, e doar ca si informatie.
LizardKing astăzi la ora 19:11 Citat Prelucrare Şterge
nu am inteles. ne-au setat la diplomatie la inamici?
bogdyone astăzi la ora 19:13 Citat Prelucrare Şterge
Da, dar doar ca sa ne vada mai bine...cel putin asa mi-a spus un tip din conducerea lor cu care am vorbit.
E legat de un jucator de la ei pe care l-am atacat...o poveste mai lunga.
LizardKing astăzi la ora 19:16 Citat Prelucrare Şterge
ce penibili!"

mai draga Alexutzu29 lasa vrajelile si macar acum recunoaste ca ati fost de cacao si trimiteti si voi o declaratie de razboi ca la carte.

rusinica! rusinica! rusinica!
 

DeletedUser7048

nu mai inteleg nimic...pana acum se spunea ca noi in Immo apelam la nobilari interne cu forta,dar sa demonstrat ca nu e asa....acum tocmai acuzatorii se dovedesc a aplica aceasta tactica ---- nu stiu cum sa o numesc----cred ca daca ias spune comunista ar fi un termen potrivit
in legatura cu razboiul mizez pe O.S. pt ca cei din MT nu mi se par pregatiti pt un razboi de o asemenea anvergura
 

DeletedUser

pai noi nu stim daca e razboi sau nu. oricum suntem pregatiti daca vor sa miste ceva si nu ne e greu sa dam drumu la atacuri.

nu ma deranjeaza ca ne-au declarat razboi, dar macar sa ne anunte si pe noi. sa fie un razboi fair-play!
 

DeletedUser

Lizard d c vorbesti despre ce nu stii ? Faci niste posturi total aiurea. Daca sunteti trecuti ca dusmani la noi si inca nu am declarat razboi inseamna ca nu om fi in razboi. Poate vrem sa va vedem cu rosu sa fim mai precauti, mai stii ?
 

DeletedUser

"neoficial M.T. ne-a pus la Dusmani, ca sa ne vada mai bine este explicatia"

"Da, dar doar ca sa ne vada mai bine...cel putin asa mi-a spus un tip din conducerea lor cu care am vorbit."

Pana si stimabilul vostru #1 iti zice ceva dar tu vezi razboaie si o sansa sa iti faci propaganda la mirificul trib peste tot
 

DeletedUser5596

Cei ma cu fazele astea pai daca aveti treaba cu OS nui va intereseaza pozitionarea noastra si cum aratam pe harta.Voi ati vrut sa pregatiti un atac surpriza si nimic mai mult aia, cu faza ca doar sa ne vedeti mai bine ii o MARE ABUREALA.
 

DeletedUser

Credeti ce vreti oricum eu nu incercam sa scuz pe cineva sau ceva. Pur si simplu mi s-a acrit deja de la aerele astea contra M.T. din partea unora. Va temeti de noi si de asta ?
 

DeletedUser

"neoficial M.T. ne-a pus la Dusmani, ca sa ne vada mai bine este explicatia"

"Da, dar doar ca sa ne vada mai bine...cel putin asa mi-a spus un tip din conducerea lor cu care am vorbit."

ROFL... :D Nu aţi auzit de aşa ceva ca TW Stats... acolo este generator de hărţi... plasezi MT şi O.S. şi vă arată poziţionarea pe hartă... puteţi să ne vedeţi mai bine cât vreţi voi acolo... ;)
 

DeletedUser

ce explicatie penibila ai dat!

"neoficial M.T. ne-a pus la Dusmani, ca sa ne vada mai bine este explicatia"

"Da, dar doar ca sa ne vada mai bine...cel putin asa mi-a spus un tip din conducerea lor cu care am vorbit."

Pana si stimabilul vostru #1 iti zice ceva dar tu vezi razboaie si o sansa sa iti faci propaganda la mirificul trib peste tot

yoy, ce penibila e chestia asta! parca va si vad: "dragi colegi! i-am trecut ca inamici ca sa-i vedem mai bine. nu suntem in razboi cu ei. nu-i atacati. mai exact ei sunt singurii trecuti la inamici care ne sunt amici. de azi rosu aprins = aliat si albastru deschis = inamic. asa o sa ne derutam toti spionii!" :D

daca ne era frica de voi va treceam la inamici si nu va anuntatm. ;) aia inseamna frica si lasitate. cum poti sa spui ca ai trecut la inamic si pt ca nu ai anuntat inamicul nu e razboi? asa pot si eu sa cer pace cu toti inamicii si sunt sigur ca ar accepta-o repede si pe urma ii trec iar la inamici fara sa-i anunt. noi ne vedem de cucerit dar nu suntem in razboi.

PENIBIL! PENIBIL! PENIBIL!

ps: inca astept o declaratie oficiala de la liderii M.T. ... un "da mah, suntem in razboi" sau "bah, v-am scos si nu suntem in razaboi. am descoperit contul premium si coloram satele voastre acum" ;)
 

DeletedUser

Nu vad nici un rost sa mai continui discutia. Nu toate triburile au "politica" voastra. Asteapta inca declaratia aia.
 

DeletedUser

Nu vad nici un rost sa mai continui discutia. Nu toate triburile au "politica" voastra. Asteapta inca declaratia aia.

Asa e, unele triburi joaca "tiganeste" :D

Pt unii, jocul asta e mai puternic decat onoarea si respectul lor. Renunta la orice urma de bun simt pt a castiga niste sate. Cat despre faza "eu in realite sunt un gentleman, doar in joc sunt fara obraz" nu tine! ;)
 
Sus