M.t. Vs. Dhbm

  • Autor subiect Regele Thomas
  • Data de început

DeletedUser4920

E un razboi interesant si daca nu se va face pna intre triburi va fi un razboi lung foarte lung...DHBM are k 75 74 76 si intrata puternic in k 64 si k 73 greu de batut un astfel de trib cu 500 de insii numai din exterior ci va trebui si din interior



Fie cel mai bun sa castige :)
 

DeletedUser

da incercati sa vedeti ce sate a luat DHBM de la jucatorul din MT pe nume PETRUT! ia puneti sa se vada,daca tot ziceti ca numa sate mici au luat!:D

te-ai gandit k poate acel petrut a avut probleme si nu a putut sa joace ? te-ai gandit la asa cv ?

spre deosebire de dhbm , noi ne sprijinim membrii cand au probleme , nu ii concediem ptr a mentine statisticile !
 

DeletedUser

da incercati sa vedeti ce sate a luat DHBM de la jucatorul din MT pe nume PETRUT! ia puneti sa se vada,daca tot ziceti ca numa sate mici au luat!:D

Nu ne place sa ne plangem, au fost probleme cu acel jucator si nu vreau sa le dau afara din casa.
Atacurile pe el au fost cam jalnice din cate am inteles, au fost niste probleme cu el si speram sa le remediem :) nici o graba
 

DeletedUser

Side 1: M.T.

Side 2: DHBM

Timeframe: Dintotdeauna

Cuceriri totale:

Tabăra 1: 2,567
Tabăra 2: 5,264
Diferență: 2,697

image.php


Număr total de cuceriri împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 62
Tabăra 2: 27
Diferență: 35

image.php


Numărul total de puncte al cuceririlor:

Tabăra 1: 16,235,663
Tabăra 2: 15,463,260
Diferență: 772,403

image.php


Numărul total de puncte al cuceririlor împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 539,107
Tabăra 2: 255,025
Diferență: 284,082

image.php




totusi se vede o mica diferenta nu?:D
 

DeletedUser

cred k e destul de clara statistica... dhbm este un fel de ls-ax de pe L3 de pe vremea cand jucam eu acolo :rolleyes:
 

DeletedUser10829

Parerea mea e ca pana acum de pe Lumea 5 M.T. este cel mai puternic trib, statisticile dovedesc asa.
Bravo voua baieti, tinetio tot asa;)
Sa fiti sanatori si sa aveti cat mai multe vitorii:D
 

DeletedUser

:d

alexutzu29 tin sa te anunt ca petrut o jucat,o fost printre cei mai buni prieteni ai mei de pe triburile pana si-o aratat adevarata fata!si referitor la satele lui,eu le-am zis la baietii din dhbm de langa el ca o luat in ultimele 2 saptamani sate multe si nu e poate apara,si cum are armatele!asa ca nu ma aburi ca o avut probleme ca nu cred:D
 

DeletedUser

pe langa asta au fost mai multe probleme.
dar tu ce ai facut? ti-ai aratat si tu adevarata faţă?:confused::rolleyes:
 

DeletedUser

esti penibil

ma eu doar i-am raspuns!el o zis ca nu poate sa fie cucerit ,eu i-am aratat ca se poate! el si-a aratat caracterul,nu cred ca il intereseaza pe careva povestea,sau daca da contacta-ma pe privat si vo scriu!:)
 

DeletedUser

Parerea mea e ca pana acum de pe Lumea 5 M.T. este cel mai puternic trib, statisticile dovedesc asa.
Bravo voua baieti, tinetio tot asa;)
Sa fiti sanatori si sa aveti cat mai multe vitorii:D

asta pentru ca au si unde sa se extinda,de exemplu o.s. ca sa se extinda tre' sa intre peste triburi puternice :in V ONE,in E,MT ~phx~,in S MT LMS,in N IMMO
 

DeletedUser

da, dar tine cont k M.T. dintre triburile din top a avut cea mai grea pozitie si ink o are ! suntem situati pe 4 k-uri si nu e usor ! pe cand o.s. de exp. sunt pe un singru k ... la fel si one si immo !
 

DeletedUser

#53

asta pentru ca au si unde sa se extinda,de exemplu o.s. ca sa se extinda tre' sa intre peste triburi puternice :in V ONE,in E,MT ~phx~,in S MT LMS,in N IMMO


poi daca nu faceti un razboi cu unu dintre ele asta inseamna un fel de teama...sper ca ma insel doar nu ramaneti tot timpul la aceste sate si gata ...razboi si e cel mai bine...fie ca cel mai bun sa castige ...pana la urma asta e frumusetea jocului Lupta ..parerea mea :D:D:D:D
 

DeletedUser

poi daca nu faceti un razboi cu unu dintre ele asta inseamna un fel de teama...sper ca ma insel doar nu ramaneti tot timpul la aceste sate si gata ...razboi si e cel mai bine...fie ca cel mai bun sa castige ...pana la urma asta e frumusetea jocului Lupta ..parerea mea :D:D:D:D

nop ... tota frumusetea nu e lupta ci distractia cu prietenii care ti-i faci in joc :D ( si sa nu uitam de noobi ;))
 

DeletedUser

asta pentru ca au si unde sa se extinda,de exemplu o.s. ca sa se extinda tre' sa intre peste triburi puternice :in V ONE,in E,MT ~phx~,in S MT LMS,in N IMMO

da' dar ai uitat alt lucru. e simplu sa insiri triburile fara sa-ti faci stategie!

O.S. mai are si ceva aliati, aliati puternici care ajuta cu triburile mari.

1. M.T. face pace cu LMS ca sa lupte cu O.S. - LMS e tampon intre O.S. si M.T. si noi luam sate la greu de la LMS. greseala celor din M.T.! daca tineau razboi cu ei luau si ei sate si ne intalneam la mijloc. asa trebuie sa astepte sa luam noi toate satele LMS (organizat ca sa avem timp sa facem si trupe in ele) si pe urma sigur o sa avem avantaj.

2. M.T. face pace si cu PHX ca sa-i fie mai usor pe forntul ala cu O.S. si pe alte fronturi cu fostul =GRL= pe care l-au recrutat si acum cu DHBM. O.S. nu are nimic cu PHX si sta foarte bine pe partea aia. ne extindem spre sud si spre nord unde avem inamicii LS-AX (ce a mai ramas din ei), LMS si IMMO + IMMOA. in sud-vest avem si ceva M.T. (am pierdut ceva sate acolo sapt asta pt dude a plecat in state si nu a lasat sitting si pana sa faca galben hopa si satele peste zi ... asta e!)

3. ONE e tribul cel mai puternic in momentul de fata din pct meu de vedere... cel mai puternic ca si potentiali inamici dar vezi tu.... granita de nord o au cu nebunu si academia neb-a, triburi ce fac parte din familia "alianta vetranilor". tot acolo se mai afla cateva triburi mici grupate bine care sunt aliati/pna cu noi si cu care colaboram. pe aceeasi granita cu noi se alfa si tribul SOF care nu e chiar prieten cu ONE. SOF a fost si este cel mai bun aliat O.S.! alaturi de ei am luptat si am distrus NOA (un mare merit il are si tribul rebel care a fortat forntul opus... pacat ca au recrutat asa de mult din NOA). la sund de ei sunt cei din Silent care se lupta cu ONE si mai sunt cateva triburi care au conflict sau o sa aibe doar pt ca nu mai au unde sa se extinda.

4. IMMO si IMMOA. indiferent ce ar zice liderii sau noii lideri (pt ca desi nick-ul a ramas aceeasi acum joaca alti oamneni... unii poate chiar mai buni) tribul e in picaj si peste noapte nu au cum sa-si revina. au ajuns si ei ca si M.T. sa faca alianta cu oricine (M.T. face alianta cu Silent ca sa-i fie mai usor cu alte triburi... ce sa intamplat cu non-alianta?) ca sa scape. au prins portita cu LOD si 300 ca sa dea in noobs si pretextul a fost HM. ce nu site IMMO e ca 300 sunt in relatii bune cu O.S. si alianta o sa scrie pe noi. LOD are alianta cu noobs si desi se zice ca a fost scoasa liderul lor inca are primisune facuta fata de ei. in plus O.S. de mult discuta cu LOD de o posibila alianta... si de ce nu aducerea celor 2 triburi in "alianta veteranilor" si sincer e cea mai buna mutare.

IMMO le spune "dati in noobs pe la spate ca sa cresteti" sa fim seriosi in razboiul asta nu exista tinte uroare si nimeni nu o sa creasca rapid peste noapte. s-a imprimat un ritm usor si neplacut pt immo aici dar nimic spectaculos in schimb. LOD si 300 sunt obligate sa faca pace si pna cu triburi mici cu care se luptau ca sa va ajute pe voi intr-un potential razboi fara rost si fara viitor pt aliati. ce nu au invatat cei din IMMO e ca trebuie sa oferi situatii de tip win-win aliatilor nu sa te folosesti de ei ca sa cresti sau sa scapi tu.

in schim o alianta LOD/300 cu noobs/O.S. ar asigura spatele celor 2 triburi si alaturi de mica grupare (dar agresiva) din O.S. s-ar indrepta spre nord, est si vest in triburile mici care lasate in timp o sa fie mari si periculoase si o sa loveasca lod si 300 triburi care o sa piarda prea mult timp pe razboiul de rutina cu noobs!

asta e un joc de stategie si cand pleci la drum fara sa-ti faci calculele bazandu-te doar pe jucatori buni si pe nobilari interne pana la urma mecanismul o sa dea rateuri!


dar pana la urma e un joc si important e sa ne distram toti.
un joc placut va doresc!

LizardKing

ps: ne vedem pe campul de lupta :D
 

DeletedUser

Lizard, tot ce spui despre M.T. nu este nici un pic adevarat :)
1. razboi lms inca exista si se iau sate de la ei
2. alianta cu phx nu s-a facut din aceasta cauza, la mijloc au fost prietenii si alte strategii.
3. razboi cu dhbm avem.
4. eu am impresia ca va credeti prea importanti si orice alianta avem e facuta ca sa va macine pe voi :rolleyes::cool:
De fapt am facut pace cu toate triburile pt a va astepta pe voi sa va apropiati de granita :)
 

DeletedUser

Lizard, tot ce spui despre M.T. nu este nici un pic adevarat :)
1. razboi lms inca exista si se iau sate de la ei
2. alianta cu phx nu s-a facut din aceasta cauza, la mijloc au fost prietenii si alte strategii.
3. razboi cu dhbm avem.
4. eu am impresia ca va credeti prea importanti si orice alianta avem e facuta ca sa va macine pe voi :rolleyes::cool:
De fapt am facut pace cu toate triburile pt a va astepta pe voi sa va apropiati de granita :)

nu ne credem prea importanti... ala era rolul vostru! ;)
in momentul de fata nu e greu sa aflii cate ceva. si eu am cativa oameni luati din LMS si stiu ce zic. alianta cu Silent... aici nu-mi torn sursele... nu vreau sa-i concediati. nu sunt conturi duble, sunt amici care mai zic una si alta asa cum le mai zic si eu cate una de la mine ;)
pana mai ieri va luptati cu phx. crezi ca am uitat asa de repede de vreamea cand phs si grl (tribul recrutat de voi) se luptau cu M.T. si ne cereau sa fim aliati. le-am spus si atunci alianta nu dar colaborare vs M.T. atat cat putem. dar recunosc, in razboi se fac si prietnei.
alianta cu IMMO. in IMMO toti aveau prieteni. imi amintesc si acum cum ajungeau pe forumul extern printscreen-uri de la ei din trib. ;)

ce ma bucura cel mai mult e ca multi nu iau lucrurile asa cum sunt. asa bolovani cum suntem, cu mine pe post de cel mai slab diblomat ever stim sa acceptam unde e problema si unde e pericolul fara sa bravam... pt ca daca am brava si am tot posta pe forum ca altii ca vai una si alta ajungem sa nu mai vedem ce se intampla in ralitate, pana o sa ne trezim de pe locul 1 pe locul 4 cu jumatate din pct si din membri si in picat continuu ;) ... stai! astia nu sunt cei din IMMO? ;)


----
later edit: raspunsul meu initial era un reply la afirmatia O.S. e trib blocat si gata. lumea se limiteaza la afiramtii banale dupa prima vedere fara sa mai faca si niste calcule stategice. nu exita trib care sa fie prieten cu toti sau inamic cu toti. toti avem aliatii nostri si inamicii nostri. acum depinde cine a facut mutarile cele mai bune si cine a ales sa poarte razboaiele cele mai profitabile. nimeni nu e mare de la inceput dar cu o "strategie" in timp poate sa se lupte de la egal la egal cu oricine.
 
Ultima editare de un moderator:
Sus