M.T. vs newage

DeletedUser

in fapt aici nu este vorba de iadul13 ,chiar si numai ptr faptul ca nu mai face parte din MT.am pomenit de el doar ptr faptul ca nu suport ca niste oameni care l-au ridicat in slavi nu de mult timp..acum sa-l arunce la lada cu gunoi.
iar faptul ca a vorbit urat cu cineva sau despre cineva nu schimba faptul ca este un jucator bun.
nu vreau sa intru in polemica cu tine awadhy ,despre iadul13 se poate vorbi mult timp,despre defectele lui sau despre partile lui bune.
totusi daca el a renuntat presupun ca ar trebui sa renuntam si noi in a mai vorbi de el.
 

DeletedUser

nu, doar ca nu stiam despre ce este vorba, sunt de acord cu tine, este un jucator bun...
 

DeletedUser

despre razboi statisticile vorbesc de la sine


P.S.

in fapt aici nu este vorba de iadul13 ,chiar si numai ptr faptul ca nu mai face parte din MT.am pomenit de el doar ptr faptul ca nu suport ca niste oameni care l-au ridicat in slavi nu de mult timp..acum sa-l arunce la lada cu gunoi.
iar faptul ca a vorbit urat cu cineva sau despre cineva nu schimba faptul ca este un jucator bun.
nu vreau sa intru in polemica cu tine awadhy ,despre iadul13 se poate vorbi mult timp,despre defectele lui sau despre partile lui bune.
totusi daca el a renuntat presupun ca ar trebui sa renuntam si noi in a mai vorbi de el.

Babau stiu ca ti-a fost prieten si coleg de trib. Si serios acum daca esti jucator bun ai dreptul sa jignesti pe cine vrei ? nu cred, lui Iadul13 i sa atras atentia sa se potoleasca, iar ce a facut M.T. a fost dovada de bun simt adica si-a respectat aliati si daca ramanea in M.T. si noi il atacam sigur apareau sastatistici E~W vs. M.T. daca te uitai mult pe acest forum vedeai ca se vorbea de o rupere de alianta, iar chestia asta inflama si mai multe spirite. In final a primit ce merita si daca era mare jucator asa cu zici tu de ce a inceput sa isi darame cladirile, asa cum faceau victimile lui, sa oprit prin a mai face asta cand i-am dat eu mesaj, cred :D
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser16612

iadul13 poate da clasa la multi din E~W. El a fost singur iar voi un trib intreg de atat a fost nevoie pentru al rupe. Ganditiva daca si el mai avea de parte sa un trib in spate, atunci nu ii luati nimic de ce? pentru ca este un jucator de elita. daca va uitati la actele lui iadul13 veti observa ca el si in perioada in care E~W il ataca intruna a reusit sa ia cateva sate de la e~w chiar si de la conducere
 

DeletedUser

putea sa aiba alaturi de el 10 triburi....nu 1...tot pierdea toate satele... ;) problema lui a fost ca se credea prea tare....si nu era...
 

DeletedUser

iadu a focut o mare greseala : a ** f urat si asta nu se accepta pe triburi !
 

DeletedUser

nu inteleg ce legatura are iadul cu ceea ce este intre newage si M.T.
Aici ma asteptam sa gasesc ceva statistici nu discutii despre jucatori din alte triburi
 

DeletedUser

iadu a focut o mare greseala : a ** f urat si asta nu se accepta pe triburi !

-ce alaturare de litere a iesit mai modrique .... spui ca a FURAT :)):rolleyes: cine stie ...poate nu esti asa departe de adevar ... cum se zice: unde dai si unde crapa :p
-pentru oratorul care ma precedat intre MT EW si newage era iadul ... e nevoie de mai mult pentru tine sa iti faci ideie de ce apare aici ??? cearta intre ew si mt (motiv=iadul, motivul nu conteaza) => ...cine stie poate o reasezare a politici ew-ului fata de mt ... :))) pff iar vorbesc prostii si au darul sa se adevereasca :))
-dar sa revenim la statistici ...

Side 1:
Tribes: M.T.
Players:

Side 2:
Tribes: newage
Players:

Timeframe: Dintotdeauna

Cuceriri totale:

Tabăra 1: 19,348
Tabăra 2: 6,746
Diferență: 12,602

image.php


Număr total de cuceriri împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 101
Tabăra 2: 474
Diferență: 373

image.php


Numărul total de puncte al cuceririlor:

Tabăra 1: 180,446,980
Tabăra 2: 50,427,698
Diferență: 130,019,282

image.php


Numărul total de puncte al cuceririlor împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 1,045,472
Tabăra 2: 4,830,688
Diferență: 3,785,216

image.php
 

DeletedUser

haha,acum vedeti cu totii cine sunt M.T. si E~W
iar eu cind v-am propus sa facem un trib al veteranilor k62,mi-ati intors spatele,v-a fost frica

On topic:-nu s-a procedat corect cu iadul...inteleg ca a jignit pe cineva,dar nu se putea de dat o pedeapsa mai putin dura?

-newage are mari sanse sa cistige razboiul,mai ales ca M.T. au razboaie pe mai multe fronturi
 

DeletedUser

newade nu s-a batut cu menthor ci cu un grup izolat de jucatori ai menthor !
 

DeletedUser10256

eu daca ma uit pe harti nici nu exista o granita mare cu M.T.. Vazusesi acolo doar cateva sate izolate in rest nimic... Nu stiu de ce va tot laudati.
 

DeletedUser

granita newade cu methor e destul de mare. si daca 4000 sate pot fi izolate printre 6000 atunci nu va mai contrazice nimeni.

iar daca stam si ne gandim cati au fugit din methor cand a inceput newade sa ia sate de la ei si cate sate avea newade la inceput cred k newade a fost izolat prin methor si nu invers
 

DeletedUser

fa si tu o harta si uitate si tu mai jos pe K71 sa vezi ca M.T. e aproape egal cu newage la sate
1 newage 7,32 Mio. 750 2 M.T. 7,09 Mio. 687
 

DeletedUser

newade nu s-a batut cu menthor ci cu un grup izolat de jucatori ai menthor !

si marmota...

hai sa fim seriosi. daca asta e scuza voastra, atunci mai bine o lasi balta. inteleg ca nu v-ati putut mobiliza mai rapid si mai eficient la nivel de trib si din cauza asta ati pierdut sate, dar sa spui ca motivul pt care M.T. a pierdut sate este cel mentionat de tine nu prea e ok.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

daca voi numiti jucatori situati la 40 de ore, jucatori aflati in nucleul menthor, atunci nu am ce sa va mai cer.

si pe langa newage mai puneti si aliatii care va ajuta ;)

am incheiat... nu are rost sa ma mai cert cu voi
 

DeletedUser

haha,acum vedeti cu totii cine sunt M.T. si E~W
iar eu cind v-am propus sa facem un trib al veteranilor k62,mi-ati intors spatele,v-a fost frica

On topic:-nu s-a procedat corect cu iadul...inteleg ca a jignit pe cineva,dar nu se putea de dat o pedeapsa mai putin dura?

-newage are mari sanse sa cistige razboiul,mai ales ca M.T. au razboaie pe mai multe fronturi

si la ce te referi amice ??? spui ca nu sa procedat corect cu iadul ??? cum sa joci corect cu cineva nu face acelasi lucrul? asta si pe deasupra te mai si umple de "respect" prin limbajul folosit ??? scria cineva de clasele lu iadul peste E~W ... poate clasele 1-4 in care ti se desavarseste un pic de bun simt, atata timp cat nu reuseste sa respecte ceilalti jucatori iadul nu va reusi decat high score la mario ... pt triburi trebuie sa mai invete ca jocul inseamna colectiv, prietenie, unitate ... dar nu cred ca stie intelesul acestor cuvinte !
 

DeletedUser

nu e vina newage ca nucleul vostru e la 40 de ore de granita. asta e asezarea triburilor pe harta. cand v-ati hotarat sa ne treceti la dusmani nu v-ati gandit la chestia asta?

iar asta cu aliatii care ne ajuta e chiar distractiva. sa nu uitam ca, desi newage avea pna cu un anumit trib fidel voua, s-a intors la un moment dat impotriva noastra si a inceput sa ne atace. in plus de asta care e problema daca aliatii nosti va ataca pe voi? in razboi te folosesti de toate armele pe care le ai si includ aici si politica. asa ati facut si voi si bag de seama ca daca vi se raspunde cu aceeasi moneda nu va place. oricum nu prea e cazul la newage, dar daca asa se vede de la voi e problema voastra.

nici eu nu am absolut niciun motiv de cearta, dar e bine sa fim corecti si sa nu denaturam realitatea.
 

DeletedUser

nu obijnuiesc sa postez pe extern dar chiar ma intereseaza povestea asta ... azahtoth poate ne spui mai multe de tribul ala care va atacat din PNA ... si app cu rezisti inconjurat de atatea sate MT ? :rolleyes:
 
Sus