Ma poate ajuta cineva - cod pentru selectarea resurselor pentru taleri

  • Autor subiect LoLoZaurusRobert
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Am gasit code-ul asta pe .net :


Cod:
javascript:var Reserve=[56000,60000,50000];function setText(A,B){var C=document.createTextNode(B);A.removeChild(A.firstChild);A.appendChild(C);}function GetTable(){var A=doc.forms['villages'];return A.getElementsByTagName("table")[0];}function GetRes(A){var B=A.cells[1].textContent.split(" ");var C=[0,0,0];C[0]=parseInt(B[0].replace(".",""),10);C[1]=parseInt(B[1].replace(".",""),10);C[2]=parseInt(B[2].replace(".",""),10);return C;}var doc=document;if(window.frames.length>0){doc=parent.main.document;}if(doc.URL.match('screen=snob')&&doc.URL.match('mode=coin')){var tab=GetTable();if(tab!==null){var totalCoins=0;for(var i=2;i<tab.rows.length;i++){sel=tab.rows[i].getElementsByTagName("select")[0];if(sel!=null){res=GetRes(tab.rows[i]);var coins=[0,0,0];coins[0]=Math.floor((res[0]-Reserve[0])/28000);coins[1]=Math.floor((res[1]-Reserve[1])/30000);coins[2]=Math.floor((res[2]-Reserve[2])/25000);maxCoins=Math.min(coins[0],Math.min(coins[1],coins[2]));if(maxCoins>0&&sel!==null){sel.value=maxCoins;totalCoins+=maxCoins;}}}setText(doc.getElementById('selectedBunches_top'),totalCoins);setText(doc.getElementById('selectedBunches_bottom'),totalCoins);}}


nu stiu de ce pe Lumea 2 nu merge. Folosesc I E 7 ...

stie cineva ce trebuie sa ii fac ?
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser7556

Foloseste Mozilla Firefox, ai sanse de 99.99% sa iti mearga! :))
 

DeletedUser5809

Fratilor,in primul rand sunt reguli de postare,ce e cu ditamai titlu ala ca nu esti in clasa intai mai.
Al doilea rand din cate stiu eu a intrebat tero o data de el si l-am pus si am dat explicatii cum merge,si din cate stiu eu asta nu trebuie adaptat deci tu gresesti.

http://forum.triburile.ro/showthread.php?t=12183

Ps:mie mi se pare incredibil ca voi nu luati nici macar warn pentru felul cum postati sau deschideti un topic.
 

DeletedUser7556

[spam]@ Jackass20 de unde sti ca nu ii pe clasa intai? :))[/spam]
 

DeletedUser5809

[spam]@ Jackass20 de unde sti ca nu ii pe clasa intai? :))[/spam]

Si asa am cateva warn-uri pe acolo,tocmai am primit unul ingame ca ma raportat unu ca aveam CoA un cap de skelet care arata semnul paci cu degetul din mijloc.Mie mi s-a parut amuzant,adminului nu prea,lol.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Nu stiu frate,dar forumul e jalnic,mai ales aici la scripturi.Sa fi deschis eu un topic asa pe .net,pai luam ban direct fara intrebari.Si asa am cateva warn-uri pe acolo,tocmai am primit unul ingame ca ma raportat unu ca aveam CoA un cap de skelet care arata semnul paci cu degetul din mijloc.Mie mi s-a parut amuzant,adminului nu prea,lol.

Jalnic sau patetic te-am intrebat ceva ...... si de fapt daca stau bine sa ma gandesc nici nu ti-am adresat vreo intrebare.

uitete si tu pe .net ..... si poate o sa vezi cum sunt scrise acolo acele threaduri la scripturi ..... aiurea. Asta 1 la mana si 2 la mana daca vreun admin considera ca era deschis threadul aiurea imi dadea avertisment ... daca nu comentariile tale in mod cert nu ma intereseaza.

Apropo pe unde ziceai ca ai scris ? Ca am cautat tot forumul asta si nu am gasit nimic despre baterea talerilor. Asta inseamna deci ca e mai bine numele thread-ului sa fie mai lung decat sa nu se vada nu crezi ? Sau tu esti vreun frate de'a lui Gica Contra ?

Dar hai fara offtopic ... pune te rog un link k sa vedem toti ... ca eu cand am cautat nici un script de acest gen nu am gasit. Nu stau sa citesc 100 de postari pentru un amarat de script.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus