ma retrag de pe .ro mult succes.

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

se pare ca in urma satelor cucerite din SCIT-1, adminii au considerat ca s-au incalcat regulile stiute doar de ei si aplicate doar in anumite cazuri...si mi-a fost inchis contul, pedeaps mi se retrag sate cu fel si fel de pretexte. Prin acest thread nu protestez ci doar anunt iesirea mea de pe serverile .ro, asa ceva este inacceptabil, batie de joc de munca oamenilor. Numai bine tuturor alaturi/contra carora am luptat corect.
Va salut ....

Acest post incalca regulile forumului. Regula incalcata este:
6.4. Toate reclamatiile sau criticile in legatura cu activitatea moderatorilor sau a adminilor de pe forum sau din joc (incluzand aici sanctiunile primite) se vor face numai prin sistemul intern de suport. Orice incercare de a deschide o discutie pe aceasta tema pe forum va fi considerata infractiune si pedepsita cu un avertisment.

ciuly
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

doresc sa se faca o verificare amanuntita si se se aduca exact motivele pentru care a avut loc aceasta inchidere a contului respectiv.
Doresc TRANSPARENTA .

Acest post incalca regulile forumului. Regula incalcata este:
6.4. Toate reclamatiile sau criticile in legatura cu activitatea moderatorilor sau a adminilor de pe forum sau din joc (incluzand aici sanctiunile primite) se vor face numai prin sistemul intern de suport. Orice incercare de a deschide o discutie pe aceasta tema pe forum va fi considerata infractiune si pedepsita cu un avertisment.

ciuly
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Din cîte am înțeles e vorba de resurse trimise de pe un cont locțiit cãtre contul locțiitor. Aceastã acțiune contravine regulii 2) din regulile jocului... Totuși, ar fi bine sã adresați un tichet folosind sistemul de suport și sã aflați motivele direct de la cel care a dat ban.

Pînã la clarificare, topic închis pentru respectarea regulilor de la alineatul 6) din regulamentul forumului.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser184

Contul lui Teddyboy a fost inchis pentru ca a utilizat dreptul de loctiitor pentru a ataca un jucator .

mai pe scurt a dat atac sincron pe acelasi jucator in noaptea din 14 spre 15 octombrie utilizand printre altele 2 conturi de loctiire.nu stau sa dau nume sau ore fixe.

faptul ca a trimis atac utilizand contul/conturile de loctiire a incalcat regulamentul si mai precis articolul 2
regulament a spus:
§2) Mai mulþi jucãtori cu aceaºi legãturã de internet
Livrãri de resurse, atacuri comune, atacuri ºi sprinjin între jucãtori, care îºi împart o legãturã de internet sau un computer, sunt în timpul uzului comun ºi 24 de ore dupã aceea interzise. Uzul comun regulat al legãturii de internet trebuie anunþat.
Pe Speedserver (SDS) este interzis, ca mai multe conturi sã fie jucate de pe un singur computer.


Explicaþii detaliate:
Regula este pentru toþi utilizatorii care joacã pe acelaºi computer sau în acelaºi network. Nu are nici o importanþã dacã joacã în mod regulat. Prin network se înþelege joc în aceeaºi casã, acelaºi loc de muncã sau ºcoala unde computerele sânt legate între ele. Toþi jucãtorii care folosesc în mod regulat aceeaºi legãturã de internet ( mai mult de 4 ori pe sãptãmânã), sunt obligaþi sã arate aceasta în "Setãri-> Împãrþirea legãturii de internet".
Exemple:
Dacã îºi împart legãtura în mod regulat trebuie toþi utilizatorii aceluiaºi computer sã fie trecuþi pe lista "Setãri -> Utilizare comunã de internet".
Jucãtorilor care folosesc aceeaºi legãturã de internet le este admis sã sprijine sau sã livreze un al treilea jucãtor care nu foloseºte aceeaºi legãturã de internet.
Jucãtorii cu o legãturã comunã de internet nu au voie sã atace acelaºi jucãtor.
Jucãtorii cu o legãturã comunã de internet au voie sã atace acelaºi trib.
Trimiterea de materii prime ºi trupe de ajutor, unui jucãtor de vacanþã care joacã ca locþiitor a unui jucãtor în aceeaºi casã, este interzisã.

mai multe detalii le va primi direct utilizand sistemul de tickete.

p.s: imi cer scuze fata de colegii care au inchis topicul pentru faptul ca am scris peste ei.
 

DeletedUser

Ca o completare: forumul nu este un loc de refulari sau un mijloc de presiune asupra adminilor. Orice incercare de a face valuri aici va avea o singura finalitate: ban pe forum. Si pentru cazuri extreme ban si in joc. Aveti la dispozitie sistemul intern de tickete pentru asa ceva, si nu cred ca exista cineva care poate sustine ca nu i s-a dat un raspuns la orice intrebare sau reclamatie a avut.

Multumesc pentru intelegere.

ciuly
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus