Madalin si scoala N00bilor

  • Autor subiect DeletedUser4610
  • Data de început

DeletedUser

o sa citesc totul, cap coada... si o sa incerc sa o salvez cumva pe yoandyo... adaptand totul la vremurile noastre... va trebui sa mai ratacesc din personajele de acolo probabil, sa aduc Clanul negrilor in prim plan... vedem ...

poate se baga si Gicu la o continuare a povestii :D...
 

DeletedUser

Planeta Soarelui, sa scrii si tu, ca scrii bine. :)

Nu vreau sa scriu numai eu. Iese aiurea :(.
Multumesc frumos dar mai sunt multi colegi de forum care scriu foarte bine. Am uitat sa trec lady Godiva pe lista mea.

Vorbesc serios, hai sa facem o lista cu propuneri, rugam oamenii sa vina sa posteze daca sunt sau nu de acord sa compuna cate ceva. decidem daca pastram exact aceleasi personaje si facem apoi fiecare cate o compunere, cand ne vine randul.

Ce zici?
 

DeletedUser

Multumesc :)

Haideti sa facem toti la rand cate o continuare.
5.clarissima
6.plesuv28
7. gicu mentosanu :D
...........
Ce ziceti? Preluam firul de unde il lasa cel dinainte, fiecare la randul lui. Clara, daca scrii tu in week-end eu abia astept sa citesc :D

O idee foarte buna. :)
Eu nu stiu daca pot scrie acum. Peste aproximativ doua saptamani poate, ca atunci am mai mult timp. ;)
Abia astept sa vad ce scrieti voi! :D

o sa citesc totul, cap coada... si o sa incerc sa o salvez cumva pe yoandyo... adaptand totul la vremurile noastre... va trebui sa mai ratacesc din personajele de acolo probabil, sa aduc Clanul negrilor in prim plan... vedem ...

poate se baga si Gicu la o continuare a povestii :D...

O! Da. ar fi super sa scrie si el.
Ce spuneti, schimbam din personaje sa trezim interesul? sau... :)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Pf... fiecare cate o compunere? Eu nu stiu daca pot... Plus ca nu prea am experienta in domeniu :D

Da' o sa incerc, nu stiu...

Deci... pana la urma cine face prima poveste?
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Pf... fiecare cate o compunere? Eu nu stiu daca pot... Plus ca nu prea am experienta in domeniu :D

Da' o sa incerc, nu stiu...

Ar fi frumos sa faca fiecare cate un capitol si sa se lege lucrurile cate putin. Adica sa existe un fir narativ central, respectat de toti.
Ca o povestire in episoade. :D
 

DeletedUser

Pf... fiecare cate o compunere? Eu nu stiu daca pot... Plus ca nu prea am experienta in domeniu :D

Da' o sa incerc, nu stiu...

De ce sa nu poti? Hai, te rog eu :) Nu trebuie sa fie neaparat mare compunerea. Invioram si noi topicul.
Decat sa ne organizam un piculet, sa hotaram ordinea si daca pastram sau nu exact personajele sau aducem modificari.
Adica un fel de "plan de compunere" ca sa ne fie usor tuturor, pe urma liber la distractie :)
 

DeletedUser

adaptam totul la eroii zilelor noastre :D... (ca in Romeo & Juliet - varianta adaptata:D)
 

DeletedUser

Planeta Soarelui, incerc, dar nu sunt mare talent la asa ceva. Sper sa iasa bine. Numai sa nu fiu eu primul! :D
 

DeletedUser

[..]



O! Da. ar fi super sa scrie si el. Subscriu! L-am si trecut pe lista, numai sa fie de acord :D
Ce spuneti, schimbam din personaje sa trezim interesul? sau... :)

Eu zic sa le pastram si fiecare dintre noi mai aduce daca vrea si alte completari/personaje.
Numai sa incercam sa avem un fir narativ cat mai clar, sa ne "legam" unii de altii.

Planeta Soarelui, incerc, dar nu sunt mare talent la asa ceva. Sper sa iasa bine. Numai sa nu fiu eu primul! :D

Bine, bine, nu o sa fii tu primul. O lasam pe Clara prima. Ce zici Clara?

LE. Si aquilla- il propun si pe el sa scrie, ca scrie foarte bine, numai ca nu prea a postat pe forumul extern.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

intai vreau sa citesc ce s-a scris :))... si e destul... in weekend ce-i drept plec din oras la munte, posibil sa am timp de citit si povestea asta... :))... sper sa am timp si sa mai adaug un capitol micut :D...
 

DeletedUser

Da, sa scrii tu prima.

Eu cand o sa fiu o sa bag un personaj surpriza, unu' care mi-a facut viata amara pana cand am crescut si l-am caftit... :D
 

DeletedUser

Ce ziceti daca vorbim cu un mod sau SM sa ramana aici locul unde sa discutam si sa ne dam cu parerea despre fiecare povestire postata (sau sa spamam ca eu nu ma pot abtine mereu :D ) si sa mute povestea toata scrisa pana acum la un topic nou pe care sa-l deschidem doar ca sa adaugam capitole?

Si sa ne lasam fiecaruia timp ca sa postam povestea, eventual o saptamana.
Stabilim o zi, sa zicem vineri seara sau luni seara, sau cum vreti voi cand se posteaza capitolul scris, apoi cine urmeaza are timp pana in vinerea sau lunea urmatoare sa scrie partea lui...si tot asa.
Voi ce parere aveti?
 

DeletedUser

Ce ziceti daca vorbim cu un mod sau SM sa ramana aici locul unde sa discutam si sa ne dam cu parerea despre fiecare povestire postata (sau sa spamam ca eu nu ma pot abtine mereu :D ) si sa mute povestea toata scrisa pana acum la un topic nou pe care sa-l deschidem doar ca sa adaugam capitole?

Si sa ne lasam fiecaruia timp ca sa postam povestea, eventual o saptamana.
Stabilim o zi, sa zicem vineri seara sau luni seara, sau cum vreti voi cand se posteaza capitolul scris, apoi cine urmeaza are timp pana in vinerea sau lunea urmatoare sa scrie partea lui...si tot asa.
Voi ce parere aveti?

Da, e o idee buna.
Aici putem sa ne sfatuim despre actiunea generala, personaje, constructia textului, perioada fiecaruia.....samd

@ aquilla: iti invidiez samnatura. :p
 

DeletedUser

Stai sa vedem ce zic si colegii. :) Ei ce parere au, da' eu chiar cred ca ar fi bine sa mutam povestea scrisa deja.
PS. Blonda dulce autoarea semnaturii lui aquilla. Super semnatura. :) Da' a mea o bate :p
 

DeletedUser

Cred ca stiu despre cine e vorba. :)):D

Nu cred ca stii. :p

Nu e asa celebru. Cel putin nu pe forum, iar pe joc eu nu auzisem de el pana cand nu mi-a facut inamici invinsi. Da' il bag in poveste asa, pentru diversitate...

Eu zic ca o sa iasa bine. :)
 
Sus